Mám mať dieťa v nefungujúcom vzťahu?

21. máj 2020

Ahojte, s manželom sme spolu 8 rokov. Mame dve deti, veľký dom, veľa času, finančne zabezpečenie.
No problém je v tom že ja som vždy túžila mat veľkú rodinu, aspoň 4 deti. S manželom nám to neklape takmer v ničom už najmenej 2 roky, možno aj viac. Vlastne ani presne netuším od kedy nám to neklape. Nemáme spoločne záujmy, sex je len z povinnosti a pre mna podpriemerný, nemáme sa o com rozprávať, z oboch strán je to nezáujem celkovo. Mám 33 rokov.
Poviem to priamo. Neviem či mám od manžela odísť a najist muža s ktorým budem šťastná a s ním mat ďalšie deti, ale tu je riziko že to nemusí byt podľa mojich predstav.
Alebo ostať s manželom, mat ďalšie deti (muž by tiež chcel viac deti), s tým že žijem akoby sama, v prázdnom vzťahu. Inak muž nie je zlý človek, o deti sa stará príkladne, nehadame sa, nerobi naschvaly, je stále s nami, akurát všetko medzi nami vyhaslo.

sense
21. máj 2020

Urcite neist do dLsieho dietata ak vztah nrfunguje..skor popracpvat na zmene ale musite chcuet obaja

catherine1989
21. máj 2020

Ja by som sa na tvojom mieste zamerala na váš vzťah s manželom. Skúsila ho znovu "naštartovať", znovu sa do seba zamilovať. Veľa, naozaj veľa sa treba rozprávať, nájsť si k sebe opäť cestu, znovu sa spoznať. A potom aj tá intimita znovu bude za niečo stáť. Držím ti palce 👍

autor
21. máj 2020

@sense ďakujem za názor, vieš beriem to tak že keď už mame dve deti, už je to jedno či budú ďalšie. Vlastne už teraz sme spolu hlavne kvôli deťom. I keď sa snažíme aby to deti nepocítili.

@catherine1989 Ďakujem za podporu ale ja už v nápravu nášho vzťahu neverím.

catherine1989
21. máj 2020

Naozaj je to až také zlé? Nemáš svojho muža už ani trošku rada?

sense
21. máj 2020

To ze sa snazitw aby ro deti nepocitili, neznamena ze to necitia .... ale rob ako uznas za vhodne napisala som ti moj nazor...
Ale zas ja neviem mat ani sex z povinnosti.....bud k danemu cloveku nieci citim al nie

darina2711
21. máj 2020

Pokiaľ sú vo dvaja vzťahu už len priateľmi,asi sa tam toho už moc rozdúchať nedá....ste ešte mladá,deti ešte môžte mať,tam kde sa znova zamilujete...Umelá rodina,nie je rodina...

autor
21. máj 2020

@catherine1989
@sense
Je to proste chladne medzi nami. Udržiavame ten vzťah akoby umelo, obaja chceme ale nejde to. Aj ten sex, tu nejde o to či je s láskou alebo nie. Je to môj muž, pre záchranu sa snažím aj v tomto, odmietaním by sme sa ani nepohli. Akurát že mi začína dochádzať že sa nepohneme ani tak.

janickacrazy
21. máj 2020

deti cítia oveľa viac ako si dokážeš predstaviť, presne vedia, že ten váš vzťah nefunguje, aj ked to nevedia pomenovať, cítia to, ja by som tiež sa snažila popracovať na vzťahu s manželom, možno skúsiť poradnu a až potom uvažovať o dalšom dieťati, kedy ste boli naposledy sami s manželom niekde si sadnúť, pokecať? prečo ste sa odcudzili? nie je to preto, lebo ty si sa príliš zamerala len na deti?

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
21. máj 2020

@janickacrazy Je už asi jedno ako sa to stalo, no stalo sa. Dôležité je čo je a čo bude.

autor
21. máj 2020

@taskataska nemyslela som to ako argument skôr ako úvahu, ale som vďačná za názor a otvorenie oci.

sense
21. máj 2020

Tak skuste manzelsku piradnu

catherine1989
21. máj 2020

Ja by som predsa len ešte skúsila napríklad manželskú poradňu. Odcudzili ste sa, ale pokiaľ si s ním ešte vieš predstaviť ďalšie dieťa, nie je to staratene. Skúšala si sa rozprávat aj s mužom, že ako to vidí on? Možno by ťa prekvapilo zistenie, že ani on nie je šťastný, ale chce ešte dať vášmu vzťahu šancu

autor
21. máj 2020

@catherine1989 rozprávali sme sa. Nie je šťastný ale nechce žiť bez nás. Rovnako aj u mna

catherine1989
21. máj 2020

Tak daj tomu ešte šancu. Veď už nemate čo stratiť, môže to byť medzi vami este horšie? A keď by to naozaj nevyšlo, aspoň budeš mať čisté svedomie, že si pre záchranu vzťahu a rodiny urobila maximum.

autor
21. máj 2020

@catherine1989 a dokedy prosím ta, už tých šancí sa mi zdá že bolo veľa. Už sa ani neusmievam, už je to len o prezivani medzi nami.

sissy27
21. máj 2020

Nerozumiem motivácii priviesť deti do nefungujúceho vzťahu. Nestačí, že už dve vaše deti vyrastajú s dvoma ľuďmi, ktorí k sebe nič necítia, treba to “dopriať” štyrom? Teraz ste v štádiu “spolubývajúci” ale keď máte takto ochladnutý vzťah, tak je podľa mňa len otázkou času, kedy jeden z vás zahorí vášňou a láskou niekde inde a potom čo? Budete si pohadzovať 4 deti v striedavke? Alebo zostaneš sama s nimi a každý víkend si on niektoré zoberie? Nejako inak sa podelíte?
Ak váš vzťah naozaj nejde nijako zlepiť, tak porozmýšľajte nad tým ísť každý svojou cestou. Alebo aj zostaňte vedľa seba ak to dokážete, ale ja by som nevedela existovať s niekým bez citov, fyzického kontaktu, dôverností, nežností...

daganov
21. máj 2020

no nie je to celkom jedno, či máš dve alebo štyri deti. To, že manžel nechce žiť bez vás, tvrdí dnes, o pol roka to môže byť úplne inak, lebo tiež zrejme nie je v manželstve šťastný. Samej s dvomi deťmi je predsa len ľahšie, ako so štyrmi. Źe by to tvoj muž nikdy neurobil, aby odišiel zo vzťahu, kde nie je šťastný za inou? No to si myslelo veľa žien aj tu na MK. Vždy si túžila po veľkej rodine, ale predpokladám že aj po tom, aby ste s manželom mali krásny vzťah, nie? Na ten sa zameraj, mať ďalšie deti v súčasnej situácii je nezmysel.

catherine1989
21. máj 2020

Tak si s mužom určite nerob ďalšie dve deti. Si mladá, ak si si teraz istá, že tvoj vzťah je mŕtvy, choďte s mužom od seba a možno ešte naozaj stretnes niekoho ineho

tehulka2011
21. máj 2020

Urcite neradim mat dalsie deti, totalna hlupost

berenika39
21. máj 2020

Není to trochu sobecké? Omlouvám se za názor, možná nepříjemný. Nefungujete jako rodina, přežíváte. sex nic, společná budoucnost na bodu mrazu, a že TY chceš, tak budou další děti, které to odnesou? Až se - nepřeju ti to, samozřejmě - rodina rozpadne - co bude? S dětmi s tebou.....v tomhle případě není na místě já chci, já chci....

autor
21. máj 2020

@berenika39 nie práveže ja som to myslela že chcem veľkú rodinu, otazka znie či s manželom alebo s niekym iným. Samozrejme keď nebudú podmienky nebudú ani deti. Jasne že viac ako toto všetko ma trápi že nám to s mužom neklape. Určite som si priala fungujúcu rodinu vrátane manžela, nie len ja a deti.

nikyball
21. máj 2020

Vyhaslo alebo sa nudis?

berenika39
21. máj 2020

pak máš možnosti - odejít a zkusit to znovu, nebo se vzdát představy na velkou rodinu se stávajícím manželem, Mezi tím nic moc nevidím.

lenuska9999
21. máj 2020

Možno skúsiť nejakú poradnu pre páry.

katty2012
21. máj 2020

len v akom chladnom vztahu budu vyrastat tie deti... dostanu taky vzor do zivota aky uvidia doma. ziadne prejavy podpory, naklonnosti, lasky... to nie je moc vyzivujuce prostredie

sofinka156
21. máj 2020

Deti by mali vidiet ze sa rodicia miluju a drzia spolu ..aby videli ze sa spolu smeju, daju si len tak pusu, pohladia sa ale aj naopak pohadaju sa a potom zase uzmieria...proste taky zdravy vztah aby mali z coho cerpat pre svoje buduce vztahy...ja mam taky nazor ze zijem len raz a preco by som mala byt len kvoli detom s partnerom s ktorym nam to uz absolutne nefunguje ...mozno by bolo ovela lepsie ak by ste sa v dobrom rozisli, kazdy si zalozil svoju novu rodinu kde by deti videli ze su rodicia naozaj stastní ...

matapo
21. máj 2020

@taskataska ...nepokazila zivot svojim dvom detom a nepokazi ani dalsim. To aky je pokazeny zivot? Detom absolutne nic nechyba, obaja sa o ne ukazkovo staraju, deti maju radi oboch rodicov a obaja su spolu a su tu pre nich, nehadaju sa, funguju ako dobri rodiacia, dobri priatelia...to ze to medzi nimi neiskri, a ze deti necitia medzi nimi vasen a neviem co tak z toho urcite nebudu mat pokazeny zivot. Vztahy su vseliake, v podstate co dvom viacmenej vyhovuje je ok a to su niekedy ozaj nestandardne vztahy a urcite sa tym nakazi zivot detom. A rada pre autorku: skus to s manzelom, aspon vies aky je a co asi od neho ocakavat, mozes sa nan spolahnut a to je velmi dolezite, navyse ziaden chlap tvoje deti nebude tak lubit ako on. Keby si bola sama bez deti, mohla by si to skusit s niekym inym, ale za takychto okolnosti radsej by som popracovala na vztahu ktory mam, navyse zdrojom tvojej spokojnosti a zivotneho stastia by nemal byt len jeden muz, je toho velmi vela co nas moze naplnit len treba mat oci otvorene a skusat a zit... nie pripisovat svoje stastie/nestastie manzelovi...

nini1010
21. máj 2020

Urcite odporucam manzelsku poradnu.Najst vo vasej lokalite co najlepsieho paroveho terapeut.Fakt vedia robit zazraky ak obaja manzelia chvu dat vztahu este poslednu sancu.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz