Mám odísť od manžela?

mojpokladik
15. apr 2019

Ahojte, ja sa asi chcem len vyrozpravat....nejako som rozhodnuta odist od manzela, len neviem ci chcem urobit spravnu vec...

S manzelom sme spolu uz 20 rokov. Ja som mala 19, on 20 ked sme sa dali dokopy. Vsetko bolo krasne. Boli sme stale spolu, velmi sme sa lubili.

Teraz uz ja nelubim. A chcem odist.
A riesim co dalej, ci je to moja chyba. Ci to nie je nespravne rozhodnutie. Neviem.

Stalo sa to postupne...

Ked si zacal manzel so mnou, nejako sa oficialne zabudol rozist s predchadzajucou priatelkou. Nepodstatne. Jej problem.
A predtym sa zabudol rozist s este predchadzajucou skor ako si zacal s nou. Ale aj to je jedno. Jej problem.
To bolo. Teraz sme spolu my dvaja 🙂

Prvy krat sa so mnou rozisiel kvoli inej zene po nieco viac ako 2 rokoch "chodenia". Pacilo sa mu dievca s ktorym sa popri nasom vztahu zacal stretavat, boli tam aj dotyky, bozky... Dokonca mi o tom povedal. Tvrdil ze chce skusit trojku s dvoma zenami. Tak to aj skoncilo. Ibaze po tom sa rozhodol ze chce byt radsej s nou a rozisiel sa so mnou. Po tyzdni sa vratil a ja som sa rozhodla dat mu druhu sancu...ved kazdy sa moze posmyknut, a vratil sa... sex vraj spolu nemali. To bola asi moja prva chyba. Neviem... V tom case sme mali pekny zamilovany vztah, travili sme spolu vela casu, v sexe vsetko v poriadku. Myslela som si ja...

O tri roky na to, ked som ja prvy krat odisla z domu na sluzobnu cestu ma prvykrat naozaj podviedol. Dozvedela som sa to nahodou. Bol automaticky prihlaseny na icq na domacom pc. A ja som sedela pri pocitaci ked mu slecna napisala ake to bolo krasne a ze jej chyba a ze ho este caka... Priznal sa. Vraj len chcel skusit inu a viac s nou nic nebude. Ani nebolo. A ja som mu odpustila...vsak to vlastne ma podviedol prvykrat...takze druha sanca...zase...Moja druha chyba?
Mimochodom cele to bolo v case ked bolo vsetko super medzi nami, zacali sme spolu byvat, zariadovat sa. Ani v sexe neviem o ziadnom probleme v tom case.

Vsetko vyzeralo ok. Vzali sme sa. (Velmi romanticke poziadanie o ruku na gauci pri telke: nie je buduci rok 1.4. sobota? Asi ano. Neurobime si svadbu?...)

O dva roky na to som otehotnela a narodil sa nam prvy syn. Vsetko v poriadku. Mimochodom, podla zarucenych rad z internetu sme mali pri snazeni sa o babatko sex kazdy druhy den. Bolo to priblizne tak casto ako sme ho mavali normalne (a nikto sa neurazal ani nehneval ze je to malo - tato poznamka je dolezita pre dalsi vyvoj pribehu).
Porod bol zial kliestovy a ja potrhana a zosita... takze bol nejaky cas bez sexu lebo sa nedalo kvoli hojeniu a bolesti. Ale pamatam si konkretne situacie ked sme sa milovali. Nie jednu. Mnoho. Nebolo to kazdy den, ale zas ani tak ze raz za mesiac. Co ja viem...priemerne raz-dva krat tyzdenne... nech neprehanam. Manzelovi to ale zacalo byt malo.
Na roznych akciach, chatach a podobne sa mu stalo niekolko nahod...s jednou kamaratkou mal "skoro sex" vo virivke (ja som zatial spala s dietatom hore na izbe), s inou kamaratkou mal inokedy prihodu ze si na neho sadla a masturbovala (ja s dietatom v izbe vedla niekde)... No co povedat...nahody z nicoho nic. Ale vsak to boli nahody a nebol naozaj sex....a so mnou je sexu malo, je to aj moja chyba....odpustene.

Po troch rokoch sa nam narodil druhy syn. Pocas tehotenstva som nemohla mat sex.
Ked mal maly pol roka muz sa priznal ze bol s prostitutkou, ze boli v "bordeli" s kamaratmi. A potom ju vzali na sluzobnu cestu. Spala s nim. 4 dni.
Co uz, ved to bola platena prostitutka, nic vazne. A so mnou je sexu malo...mozem za to aj ja.

S detmi som bola na materskej spoli 6 rokov. Muz casto na sluzobnych cestach. Doma vecer ked som uspavala deti som casto zaspala. (Nepochopitelne, vsak dom na materskej a mam ceky den volno. Muz chodi do prace a nezaspi tak skoro. To robim naschval aby som s nim nebola. Keby som s nim chcela byt, tak nezaspim.) Neprisiel ma zobudit. Neprisiel ma zavolat ze chce byt so mnou. Neukladal deti on - ved ja maleho kojim tak sa ani nedalo. Len sa stazoval ze ako mozem zakazdym zaspat a ze na neho kaslem. Moja chyba. V tom case vystriedal niekolko mileniek. Viem o troch (priznal sa neskor v slabych chvilkach, len som nejako bez napovedy dokazala vysypat dve z troch mien tych zien...zeby som nieco tusila?) No ale ved to bola moja chyba, ked sexu je malo, stale spim. A vsetko bolo na jednu, dve noci.... Takze treba odpustit.

Zacala som po meterskej opat pracovat, starsi syn zacal chodit do skoly, mladsi do skolky. Vsetko v poriadku. Manzel ma uistoval ze chce byt len som mnou, ze ma miluje. Ked sa mi nieco nahodou nezdalo, uprimne do oci mi tvrdil ze je vsetko v poriadku a ja si len nieco namyslam a velmi ma miluje a chce len mna. Po veceroch koncom roka vsak zacali hadky...uz ani neviem pre co, stale kvoli nejakej hluposti a stale pre to, ze som nieco urobila ci neurobila... vysledkom vzdy bolo, ze kvoli mojej chybe sme sa pohadali a nebol sex. Po takom veceri sa ked "nebolo nic" sa so mnou rano nebavil a bol urazeny kedze kvoli mne sme sa pohadali a nemilovali sme sa. Ked sme niekde boli mimo domu, vsetko bolo ok, sex denne ak sa dalo aj viackrat.

2017:
Sluzobnych ciest bolo viac, boli dlhsie... V januari som sedela pri pocitaci a manzelov skype automaticky prihlasovany pri starte zrazu vypisal cosi ako: "prezil som s tebou nadherny tyzden...". A okrem i neho aj: "a nezabudni si zmazat spravy..." Manzel sa prave vracal zo sluzobnej cesty ktora trvala tyzden....sprava bola urcena kolegyni.
Ked dosiel domov, opytala som sa na zvlastnu spravu. Vysvetlil mi, ze som to zle pochopila, ze slo o pracovny tyzden ktory dobre dopadol, len asi zle zvolil slova a vyznelo to tak ako nemalo. Ze je len so mnou, miluje ma a vsetko je ok. Vtedy som este plakala...a povedala som mu, ze doteraz uz toho bolo na mna dost a keby som prisla na nejaku dalsiu zenu v jeho zivote, tak uz to nedam...
A v juli som prisla. Cestou na dovolenku. Pipla mu sprava v telefone. Mal ho obrazovkou hore (nezvycajne). Citam rychlo. Nebolo tam nic podozrive....len cinan pisal velmi dobre po slovensky. Tak sa priznal....ide poslednykrat s nami na dovolenku a odchadza odo mna. Chce byt s inou. S tou kolegynou. Su spolu od minuleho septembra. Hadal sa so mnou po veceroch aby sme spolu nespali, lebo jej to vadilo. Sluzobky boli dlhsie lebo si ich predlzili vzdy o par spolocnych dni...

Pred dovolenkou som sa rozhodla, ze zachranim vztah. Aby sme sa nehadali. Aby bol manzel aj so sexom spokojny. Ze bude dobre.
Tak som vela plakala a prehovarala ho...
A prehovorila som a ostal.
A rozisiel sa s nou....vraj hned ked sme sa vratili....akurat som nasla fotky fotene o mesiac neskor ako sa bozkavaju....a nasla par "lubim ta" v chate pre nu tiez viac ako mesiac po tom....ale to som uz cielene hladala...moja chyba.

Odvtedy presli takmer dva roky.
Naozaj som si myslela ze to bude vsetko dobre. Ale postupne mi doslo, ze som vtedy v januari mala pravdu....nedala som to. Bolo to len to odhodlanie spred toho leta spolu s dovolenkou.... nic ine.
Mam pocit ze to cele vo mne skoncilo. A radsej chcem byt sama. No zase moja chyba - nedala som to - som slaboch.

Este jedna zaujimavost. Moj manzel mal podmienku. Aby zostal so mnou, chce mat sex s inymi ludmi. Rozumej trojky, stvorky a tak. Ja som nemala nikdy ineho okrem neho, nechcela som to menit. Ale inak by so mnou neostal. Tak mame. A keby som to zrusila, asi sa rozide so mnou. Skor ci neskor zacne robit to co predtym. Jeho slova.

Situacia dnes je taka, ze sme spolu, ja sa snazim podla jeho vycitiek jednotlive veci napravat (takmer denne je nespokojny ako sa spravam vo vztahu - 9 z 10tich hadok zacina on, ja nevycitam nic, nevyzadujem nic, nechcem riesit, nechcem sa hadat a natahovat). Snazim sa aby to vyzeralo ze je vsetko v poriadku. Pritulim sa, pobozkam ho, pohladim, mame sex kazdy den ked je doma....ale je mi to neprijemne a robim to len z povinnosti aby neboli hadky. Lenze hadky su, asi som zla herecka.

A ked mi minule mladsi syn povedal, ze je lepsie ked tatik nie je doma, lebo sa nehadame, prislo mi to cele uz velmi vazne.

Tak neviem. Citim sa vinna, ze by som chcela odist. Ze mu vlastne teraz uz nejaku dobu klamem, ze s nim chcem byt a pritom nechcem.
Ale viem ze mi uz vadia jeho dotyky, sex s nim.
Citim sa vinna ze mu rozchodom ublizim.

Cakam na vlastne byvanie (kvoli detom, lebo pri jednej z hadok mi naznacil, ze deti bude chciet) tak do pol roka budem mat kam ist. Ale neviem ci sa odhodlam. Ci chcem urobit spravnu vec. Ci nie som na vine predsa ja. Neviem. Ale na druhej strane ma desi predstava ze mam s nim byt este roky...lebo ho uz nechcem, necitim ziadnu lasku, vobec ziadnu. Nemam zaujem o dalsiu zachranu...a mozno to je zle, ze by som ten zaujem mala mat....

lily246
17. máj 2019

@mojpokladik Od začiatku som ti písala, že ten chlap je veľká špina a pri rozvode od neho môžeš čakať všetko. Je obrovská chyba, že si mu to toľko tolerovala a nechala to zájsť až sem. Vôbec ma neprekvapuje, že taký kurevnik a uboziak ako on do toho ide ťahať deti. Neviem ako s ním komunikuješ ty, či ho vieš uzemniť štýlom: nie môj zlatý, ty si sa 20 rokov kurvil, ty ma nútiš do sexuálnych praktík z ktorých mi je zle, ty si systematicky ničil rodinu, chcel nás opúšťať, atď...povedala by som mu nech si dobre rozmyslí, čo im povie, lebo jedine co tým dosiahne bude že im ublíži a ty ho budeš neznášam ešte viac. Že či si myslí že rodina sa buduje vydieraním ženy cez deti. Kkt je to. Good luck. Kopnúť do ...ho treba.

0silvia0
17. máj 2019

@mojpokladik a co mu ty hovoríš na tieto manipulatorske dristy? On na teba kaslal kopu rokov a ignoroval ta a teraz sa karta otáča, zrazu mu záleží na rodine? Teraz?

lily246
17. máj 2019

@mojpokladik Jaj a ešte dodám, to až tak miloval tú vašu rodinu že ju chcel opustiť? Že ju celý čas rozvracal svojimi neverami? Veď mu vyčisti žalúdok konečne, zbaľ caky paky, pod aj o rozvod a chuja už ani nepočúva. To na čo počúvaš tie jeho vylevy? Čo sa nevieš konečne po 20 rokoch rozhýbať?

lily246
17. máj 2019

@mojpokladik Môžem ti ešte jednu vec ozrejmil. Teraz sa obavas najviac toho, že deťom ničíš rodinu. Prd ničíš rodinu. V prvom rade ju zničil on. V druhom rade už nie ste slušná rodina, v ktorej vyrastú slušní ľudia z vašich synov, čiže rýchlo preč. A v treťom rade, uvedomujes si, že ti chalani sa na teba raz môžu hnevať za to že si s ním zostala? Že im môže žalúdok obracať z ich mamy že si nechala zo seba robiť handru? Si myslíš že nevedia alebo nebudú vedieť ako žijete? Veľký omyl.

tinapa
17. máj 2019

@mojpokladik Zastrašuje ťa len a manipuluje..musíš sa obrniť a byť asertívna.. Nič iné sa ani nedá..pokiaľ chceš, aby deti vyrastali v lepšej atmosfére.. Ono sa to ľahko hovorí, lebo popravde tiež neviem, ak oby som sa v tv.situácii zachovala je napríklad, keby som musela takéko niečo riešiť. Ťažké, no riešiteľné..

mojpokladik
autor
6. júl 2019

Ahojte, tak nakoniec sme boli u parovej terapeutky, najskor kazdy zvlast a potom parkrat aj spolu....zaver je taky, ze odchadzam ako som bola od zaciatku rozhodnuta...
Problem je v tom, ze stale cakam na byvanie, do konca augusta by mo byt vsetko hotove...a manzel sa mi zacal vyhrazat ze moj odchod nebude taky jednoduchy, ze mi neda deti....velmi sa bojim ze to naozaj urobi....
Mate s tym niektora skusenost, ze by chlap nepustil deti so zenou prec?

moonlight1210
6. júl 2019

@mojpokladik co na vas rozchod hovoria deti?

mamcotka
6. júl 2019

@mojpokladik prosím ťa..nemaj obavy. Deti ti len tak nemôže zobrat. Odíď čím skôr

mojpokladik
autor
7. júl 2019

@moonlight1210 S detmi sme o tom zatial nehovorili.

codal
7. júl 2019

@mojpokladik jen vyhrožuje, protože už mu nic jiného nezbývá, toho bych se fakt nebála.A gratuluju k rozhodnutí!!!❤️

hankaop
7. júl 2019

@mojpokladik nehovor mu o svojich plánoch a odíď,keď.nebude doma 🤷‍♀️ vybavene

hankaop
7. júl 2019

Keď napíšem,že presne takúto poznám, krásna mladá inteligentna, má iba cez 30, jedno malé dieťa, je s tým šulinom snáď od 18 a teraz sa tvári, ako je to v pohode, ako je s tým vysporiadana 🙄🙄🙄 oukej...

jasminam
8. júl 2019

@mojpokladik a co azda potrebujes aby ti dal dovolenie na odchod?ake pustil,nepustil...nepytal sa ta,ked ta podvadzal...tvoj odchod je reakcia na neveru,cize nad takymi recami sa ani nepozastavuj a vobec sa neboj

veronaela
8. júl 2019

za vsetko si bohuzial mozes sama. neviem ci niektore zeny su tak zaslepene alebo sproste ze toto znasaju. uz len to ze ta mohol niecim nakazit ti nevadilo?
hlavne sa nanho vykasli a chod od neho prec. ked uz si nemala cely zivot ziadnu hrdost, maj ju aspon teraz. ja by som neprezila keby moje deti toto videli ako ma ma muz za obycajnu handru.
podla mna vsak tento pribeh dopadne tak ze ty mu odpustis mozno namiesto milenky vezme teba konecne na dovcu a budes sa zas tvarit ako sa nic nedeje ved na vsetko sa da zvyknut

zuzipuk
8. júl 2019

Už ako by ti nemohol dať deti? Tak sa pôjde na súd a on bol kkt a robil vám zle, svojej rodine, podvádzal teba, tympadom podvádzal svoju rodinu aj svoje deti. Chápeš ako to myslím. Určite by súd nedal deti pri rozvode jemu, ale tebe. Či? Nie tak to chodí? Ja neviem, len ma to rozčúlilo, ako sa správa. Kokos, kopnúť ho medzi nohy a odísť od neho preč ďaleko čo najďalej a nastálo a deti mu nedať ani na hodinu, nezaslúži si ich!

vparisova
19. aug 2019

@mojpokladik áno,cez deti ta vydierania,boji sa že odídeš.potrebuje ta,ale iba preto,lebo je závislý manipulat a vie, že malo ktorá žena by mu toto všetko odpustila(nehovoriac o tom,že má zabezpečené varenie,upratovanie a postarané o deti, že nie je sam..) tak ti vyčíta rôzne veci až si si v sebe vypestovala nízku sebaúctu a svoje správanie si orientovala tak,aby bol on spokojný.je to hrozne, také niečo zažívala moja mama celý život, čakala až kým my deti vyrastieme,mali pracu a mohla sa rozviesť . Sama by nás neuzivila.teraz samozrejme má následky,užíva lieky,inak by bola v depresii...to podstatné čo som ti chcela, k tým detom- ak máš zabezpečené nové bývanie, dostačujúci plat aby si zabezpečila deti a inkaso na domácnosť sama aby si to na súde dokázala,pracovnú dobu nie do večera ani žiadne poobede kvôli detom myslím že nebude problém aby si deti nedostala do opatery.ak si nehovorila o tom s deťmi,tak by si ich mala na to pripraviť,ale to už asi si riešila,lebo je polka augusta,a dúfam že si nezmenila názor,a to nielen kvôli sebe ale hlavne kvôli deťom. Nebolo nič horšie ako keď dieťa vidí utrapenu matku...keď je šťastná a spokojná matka,je aj šťastné a spokojné dieťa...a keď budete už riešiť deti, u koho ostanú, nedobre ešte predtým sa porozprávať otvorené s deťmi.predpokladam,že ak by bol prítomný manžel,skákal by ti do reči a nebolo by to vôbec deťom príjemné,ešte by to celú situáciu zhoršilo.najskor by som povedala deťom,že s tatinom si už nerozumiete a budete bývať oddelene a že deti budú bývať s taktom alebo s mamou,treba im povedať,ze to neznamená že nebudú mať mamu a otca.(deťom treba dať istotu) že ak budú s tebou,s tatinom sa budú môcť stretnúť.ale toto by som im povedala až keď budem odstahovana s detmi.

vparisova
19. aug 2019

@mojpokladik jednoducho sa zbalíte s deťmi a odídete,pri rozvode rozhodne súd.nezabudni v škole učiteľkám nahlásiť aby deti pri odchode nedávali manželovi,ale to si radšej zistí či to môžeš vôbec urobiť keď nerozhodol sú ešte..

vparisova
19. aug 2019

@vparisova *súd (a odísť keď nebude doma,podľa vlastnej skúsenosti,keď sme s mamou odchádzali,nedovolil nám si zobrať ani veci)

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
srdeenko19
31. máj 2020

@mojpokladik ahoj, aj mňa by zaujímalo, ako to všetko dopadlo. Už prešlo par mesiacov. Ak budeš mať chuť a čas, napíš nám 😊

najstastnejsia
22. mar 2023

@mojpokladik Ahoj, odišla si od muža?