Mám odpustiť neveru len kvôli dieťaťu?

martusik2305
23. máj 2019

Mame 2 r syna. Mali sme dosť vážnu krízu asi 3 mesiace neustále hádky a problémy... Teraz sa všetko upokojilo a ja celá šťastná ze sme konečne našli zasa k sebe cestu... A bum nejaká pani mi píše ze môj chlap s nou spal a chodil na večere a kavicky zatiaľ čo doma vyplakaval že nemá peniaze... Fakt neviem co mam robiť nechcem ostať sama z malým ale váham ci ostať s takým chlapom. Zažili ste niekto a ako ste to riešili 😞

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hope87
24. máj 2019

@simona232323 ano, ludia robia preslapy, ktore by uz nemuseli zopakovat a odpustat by sa malo...ALE...ale otazkou je, ci je ta zena schopna odpustit so vsetkym, co k tomu patri. Ci je schopna mu znova verit, ci sa na neho bude pozerat ako predtym a nerozmyslat stale nad tym, kde je, co robi a ci ju prave opat nepodvadza...proste zbavit sa tej "paranoje", ktoru podvod so sebou prinasa...lebo pokial toto zena nedokaze, ten vztah casom tak, ci tak stroskota. To musi zena "na to mat", aby dokazala odpustit a ostat v tom vztahu a pritom to uz nevytahovat, neriesit, "zabudnut"...myslim, ze vacsina zien, by to nedokazala...a ja by som to tiez nedokazala.
@martusik2305 pokial chces ostat "len" kvoli malemu, nerob to...ak chces ostat, tak preto, ze to tak chces ty a ty to tak citis a vies, ze mu dokazes odpustit...

romiada
24. máj 2019

Pravdupovediac mňa by asi ešte oveľa viac nas.alo, že miňal peniaze na rodinu s nejakou "tetou". Lebo to už neklame len tu ženu ale aj to dieťa tym že ich obera o "zdroje". To že si riešil takto svoje mindraky (možno frustraciu z hadok) ma už vobec neprekvapuje, k tomu sa uchyli veľa chlapov. Niektori jednorazovo, niektori opakovane.
Zatiaľ nesuhlasim s nazorom že dava vzor synovi, pretože syn ma este len 2 roky a nerozumie tomu a snaď teda ani nie je zaťahovany do toho a ani nebude. Ine je keby mal povedzme 10 rokov. Deti možu vidieť že sa rodičia hadaju, ale maju potom vidieť aj že sa uzmieria a povedia si Prepač (učia sa tak že konflikty sa maju doriešiť , nie zahrabavať pod koberec alebo utekať od neho). Neveru tiež považujem vo svojej podstate za konflikt. Ak vznikla z vonkajšich podnetov (hadky, dusno, vyčitky) tak tam podľa mňa cesta je....ak z vnutornych podnetov (zakomplexovany typ ktory to maskuje pod naboptnanym egom a ma potrebu si stale niečo dokazovať) tak tam asi nič nepomože

simona232323
24. máj 2019

Vidite tu len pohlad z jednej strany .. mozno tam bolo vela veci uplne inak .. povedze si pravdu , ktora zena tu bude kydat aj na seba ? Kazda sme ina , preto by sa mala ona o tom porozpravat s nim , nie s nami . Ona sama by mala vediet ci by s tym dokazala zit , ci by dokazala odpustit ???!!! Ci teraz jej 10 zien na MK napise , vyser sa na neho a ona sa hned na neho vyserie a potom co ? Nooo podviedol ma preto a preto a potom mi zeny na MK poradili aby som ho nechala , tak som ho nechala???

simona232323
24. máj 2019

A za dalsie ..myslim , ze by to mali komentovat hlavne zeny ktore to zazili a bud odpustili alebo sa vy..li na neho . Nie ja by som urobila toto a hento a tamto ..nikdy nemozte vediet co by ste urobili ksby sa to stalo vam 😉 .Len tolko 😊

0silvia0
24. máj 2019

@simona232323 a ty si to zažila? ako si to zvládla ty?

simona232323
24. máj 2019

@0silvia0 Ano zazila , aj ked nie presne takyto pripad , ale odpustila som raz .. a verte tomu ci chcete ci nie , zmenil sa . Tiez som predtym omielala podobne sracky , toto keby mi niekto urobi hned to skoncim a pod . No ked to zazijete je to nieco ine ..nezastavam sa tohto chlapa ani ziadneho ineho , len jednoducho pisem , ze by sa mali hlavne vyjadrovat zeny ktore to zazili a nie take co pisu co by hned urobili a keby sa to stalo im , tak by sa zachovali uplne inak . Lahko je niekomu napisat/povedat ser na to ..nechaj ho .. ona sama musi vediet co chce /nechce .. neda sa odpustit hned , niekomu to trva dlhsie , hlavne by sa o tom mali porozpravat oni dvaja ..ci to ma /nema zmysel ..ci tomu chcu dat druhu sancu ..a nie vysrat sa na to hned , lebo jej to tu poradili a o mesiac bude pisat , ze sa chce k nemu vratit atd ..

marrilyn
24. máj 2019

@martusik2305 napisem ti moju skusenost. mna nakontaktoval manzel danej damy. vysvitlo, ze moj manzel zil rok dvojity zivot. spolu sme sa snazili o splodenie potomka a jej rozpraval, ze sa odstahoval z domu a ze sa rozvadzame, planovali spolocne byvanie aj s jej detmi. ked som sa to dozvedela, tak som akurat koncila 1.trimester. cele tehotenstvo sme mali velmi turbulentne obdobie, kedy na striedacku chcel odist a ja som ho presviedcala, nech ostane a ked som ho ja vyhodila z domu a on ma presviedcal, ze chce zostat s nami. na jednej strane to bol z jeho strany strasny podraz nielen voci mne, ale aj voci nej a na strane druhej, si uvedomujem, ze nas vztah bol nejaku dobu uz pred tym dost na hovno, takze to takto proste vyustilo. nie je to ospravedlnenie nicoho z toho, co robil. ako som aj jemu povedala, cestny clovek by ukoncil jeden vztah a az potom isiel do druheho. zaver ale je, ze sme zostali spolu. kazdym dnom sa nam ma narodit syn, neviem, co bude potom, dovera je davno prec. je mozne, ze sa rozvedieme, ale ja momentalne nemam ani chut a ani silu nieco take riesit, ma sa mi narodit prve dieta a netusim, co ma caka. su momentalne ine veci, ktore su dolezitejsie.

liliana363
24. máj 2019

@martusik2305 a co si pisali? Boli tam aj nejake vyznania, ze ju lubi a podobne. Ked si tak zoberies sex moze byt aj bez citov, dvaja sa stretnu, vyzlecu, suloz potom sa oblecu a kazdy ide svojou cestou. samozrejme je to tiez podvadzanie. Ale ovela horsie je podvadzanie s flirtovanim a podobne..

juliet86
24. máj 2019

@martusik2305 moja otazka znie: preco bol vas vztah v krize predtym nez sa to stalo? ake 0roblemy mate jeden s druhym? vuete vyriesit vas primarny problem?

natuska87
24. máj 2019

@monca0021 No to zasa pŕŕৠModrý koník lepśí ako google...😎

lija22
24. máj 2019

@martusik2305 ahoj. posud, si rada, ze ti dana pani napisala?

eliska13
24. máj 2019

@martusik2305 ja, ale to som ja...by som to zatiaľ nechala tak a počkala kým pôjdem do práce a som trocha sebestačná.Aj uvidis ako bude ďalej pokračovať vzťah, ale sex by som nechcela odpútať sa, ale zatiaľ vyčkať, ale nezažila som to máte dieťa nepíšeš aký bol vzťah predtým, či teraz muž ľutuje,....

dovozadokoca
24. máj 2019

Ja si nemyslím, že to je tak, že spravil raz spravi znova, pretože snáď na 90% vzťahov v mojom okolí sa "niečo" nájde, len teda partneri to o sebe nevedia a nefunguje to tak, že ti, čo sa podviedli, sa podvádzajú stále.

A baby, nebuďte také extrémne rázne, ak ste si tým naozaj neprešli, pretože vážne sa môže stať, že to budete riešiť a zrazu už také hrdinky nebudete.

A autorka - musíš si zvážiť, či po takom niečom ty osobne dokazes s ním žiť, nemusí to byť dneska, možno prídeš časom na to, že áno alebo že nie. Určite si treba zistiť viac a musíš si zariadiť život podľa seba.

mmoni89
24. máj 2019

Ked milujem.,nepodvediem.Ano dnes je taka doba ze vsetko je dovolene,povolene,normalne.Pre mna nie,nemohla.by som si viac lahnut k takemu cloveku co ma zradil,zlomil.Drzim palce

petamada
24. máj 2019

moj ma podviedol..a musel sa mi priznat, bo jej spravil decko..mala som tusenie aj v minulosti, ale nikdy sa nepriznal, ani som nic konkretne nezistila. Bol to manzel, na ktoreho kazdy vravel, aky je zlaty, rozumny, iny ako ostatní...ano bol von, za zavretymi dverami to bol sebecky narcis..zabudnut sa da, ale doteraz som to neodpustila, a ani mu neodpustim - nedokazem to, ze pokazil vsetko a znicil to, co sme roky budovali, mame spolu dceru teraz 9 rokov..sme dva roky rozvedení, rok bol ako med, chcel aj pomahat, teraz ma frajerku (xtu dalsiu) a zrazu nema cas a najvacsi gol, ze nema peniaze na malu, ze ju neodvezie a pod...hadajte kde je prave teraz v tomto momente? na dovolenke aj s frajerkou v zahranici...takze priority ma jasne, vzdy da prednost novej znamosti, pred vlastnou rodinou..

ritamis
24. máj 2019

@martusik2305 ťažko radiť v takejto zložitej situácii, myslím si však, že minimálne polovica žien, ktoré tvrdí, že ho máš okamžite poslať k vode by tak v skutočnosti sama nespravila. Myslím si, že pokiaľ ho máš stále rada a on to čo spravil ľutuje, stojí za to vyskúšať či už odbornú pomoc, resp. snažiť sa to celé vyrozprávať, povedať si čo komu chýba, čo by chcel napraviť = jednoducho snažiť sa to ešte zachrániť.
Nemyslím že v dnešnej dobe je také ľahké zbaliť sa s dvoma deťmi a ísť - ale kam? z čoho platiť hypotéku, účty, atď...žiaľ, aj vzhľadom k týmto skutočnostiam sú ženy v nevýhode a ich rozhodnutie sa aj od týchto skutočností odvíja..

larisalarisa
24. máj 2019

Nikdy sa nič nevyrieši dobre , ak sa to šije horúcou ihlou. Porozprávajte sa, porozmýšľajte a uvidíte.

arcticcode
24. máj 2019

Moja zivotna rada: Vzdy daj cloveku druhu sancu, ale nikdy nie tretiu 😉

martusik2305
autor
24. máj 2019

Takže poporiadku.... Ci som rada ze mi napísala ani nie... Tešila som na na našu 1.dovolenku od narodenia malého...
A pani je zjavne do neho buchnuta namotaval ju 2 mesiace...
Priateľ chodí na 3 týždne do zahraničia týždeň doma.

martusik2305
autor
24. máj 2019

A čo sa týka nášho vzťahu tak to bolo takto
Zo začiatku to bolo super strašne moc sexu úplne úžasný vzťah po každej stránke (bývali sme u rodičov šetrili sme na vlastné) potom som otehotnela a mama navrhla že môžme ešte rok ostať keďže sa nám znasobili výdavky.... Stále to bolo medzi nami ôk až na to ze malý bol náročné dieťa troska som ho zanedbávala(priateľa)
Už sme sa malý sťahovať ale priateľ prišiel o prácu takže sa to oddialilo a moju pozornosť na 100%zaujal malý, priateľ zohnal dobre platenú prácu v zahraničí tak sme sa rozhodli ešte rok počkať a odsťahovať sa... No žiaľ malý bol veľmi náročné dieťa a ja som priateľa obmedzila na minimum sex len 1,2 krát do mesiaca hádky koli peniazom bývaniu malému a takto sa to ťahalo pol roka..... Po Vianociach som to chcela ukončiť nakoľko sme sa veľmi odcudzili.... Dohodli sme sa ze si dáme ešte šancu a ja som robila všetko preto aby to bolo ôk ale stále to nebolo ono.... Až teraz posledné mesiace sa mi zdal iný chapavejsi až teraz už viem prečo našiel si v zahraničí tu paničkou.... JA VIEM JE TO AJ MOJA CHYBA na jednej strane ho chápem a na druhej som z toho sklamaná ja by som ho nikdy nepodviedla

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saluda
24. máj 2019

@martusik2305 závisí od teba, či si vieš predstaviť život s ním aj ďalej. Ak vám to inak klape, radšej na vašom vzťahu pracujte. Na každom vzťahu treba stále pracovať, inak skôr či neskôr upadne. Je dosť možné, že si nájdeš ďalšieho partnera a skončis zase tak isto. Máte spolu dieťa, to nie je len tak. Písala si, ako k tomu došlo, máš na tom svoj podiel viny. Problémy treba riešiť, nie od nich utekať a čakať, že život to celé zariadi za nás. Ak dáš vášmu vzťahu ešte šancu, musí zmeniť prácu.

martusik2305
autor
24. máj 2019

@ptmt1011 nie neverím mu ani slovo už robil všade kade ak mal v každom meste frajerku môže ich byt aj viac aj keď tvrdí že bola len jedna

sasa2
24. máj 2019

@simona232323 záleží od toho či to bude vedieť spracovať v sebe že ju podviedol a nie na tom či to urobil raz , dva x ,a ci to ešte urobí alebo neurobí.

gigie24
24. máj 2019

@martusik2305 Martusik, ja ti napisem len jedno, vyspela zena odpusti jednorazovu neveru a najma ak sa diala v case partnerskej krizy.... Takmer kazdy muz v zivote podvedie, my zeny to berieme ako hroznu vec a velku zradu, ale pre muzov to je len fyzicky akt a odputanie sa od problemov (pokial sa nejedna o chronickeho suknickara). Muzi dokazu lubit svoju partnerku a zaroven mat milenku, ale pokial stoja pri partnerke, tak je to prave ona, ktoru lubia.... Mate spolu dietatko, ono potrebuje otca aj mamu, daj mu to poriadne vyzrat, nechaj sa neskor rozmaznavat a ostan s nim ak ho lubis, daj mu sancu. Ak by sa to v buducnosti opakovalo, vtedy by som riesila vztah ukoncenim....

martusik2305
autor
24. máj 2019

Moc diky mam 3t na uvažovanie je momentálne preč.... Zaujíma ma však ci ju ľúbi a k tomu sa ešte nevyjadril lebo ak áno tak to všetko mení

gigie24
24. máj 2019

@martusik2305 Ak bude chciet zostat s tebou, tak lubi jednoznacne teba... A maloktory rozumny muz vymeni rodinu za milenku....

nelina1
24. máj 2019

No a on sa k tomu ako vyjadril? Vidieť, že ho to mrzí? Sype si popol na hlavu?

martusik2305
autor
24. máj 2019

@nelina1 sype mrtiho to sľubuje že sa zmení a ze ju nemiluje že to bola kríza že nedostal odomna hľadal inde