Mám ostať, či mám odísť?

julisa267
28. dec 2015

Mozno sa potrebujem len zdvoverit mozno potrebujem vidiet na situaciu aj inak..Sme mlada rodina a mame krasne dve zdrave deti az na to ze dcerka je dost hyperaktivna a teraz ked nam do rodiny pribudol dalsi drobec tak uz vsetko v rodine nestiham moja uloha v rodine je nakupit navatit oprat a vsetko okolo rodiny taka klasika a moj muz praca a to je tak vsetko pride z prace naje sa a sadne si za pc ja ho rozumiem ze potrebujem vypnut ale su tu aj jeho deti a aj ked ich mam velmi rada aj ja potrebujem niekedy vypnut a uz som fakt z toho na nerv v byte sa vsetko kazi a jeho to vobec netrapi neviem vsetci chlapi su rovnaki ako sa hovori alebo existuju aj nejaki normalni ?

natalym
28. dec 2015

Keď budeš čakať, že si domyslí, tak sa nikdy nedočkáš. Povedz mu čo potrebuješ.

henikav
28. dec 2015

Urcite zostat, odist mozes hocikedy neskor ak by to bolo ozaj zle. Musis len pomalicky skusat manzela "vychovavat" a zapajat v domacnosti. Viem pochopit aj jeho, ja tiez ked pridem z prace a manzel bol doma, iba odovzdam deti a idem si oddychnut, dat si kavu, ci pozriet pc a neexistuje aby ma vtedy niekto rusil, lebo by som ich snad "postrielala". 😀 Ale to je tak polhodinka a potom sa zas venujem rodine, teda venujeme sa spolu aj ja aj manzel, vzdy ked jeden nieco robi, druhy sa stara o deti. To nedosiahnes zo dna na den, ale pekne postupne sa k tomu da dopracovat. A co nefunguje, s tym ak si manzel nerobi starosti, nerob si ani ty, ak sa pokazi pracka a nehybe sa, tak mu neoper, ak sa pokazi zehlicka, neozehli a tak podobne....

julisa267
autor
28. dec 2015

Tolko krat som sa snazila ale on to vobec nechape on je cely cas v praci a je unaveny NPR.situacia z vecerneho uspavania dve deti hore tak jedno idem dat spat starsu dceru a mladsie mu necham cely cas mu place pridem do izby a on si sedi za pc a pocuva hudbu

natalym
28. dec 2015

@julisa267 A prečo nejdú spať naraz? Či sa nedá?

vejula
28. dec 2015

@julisa267 staršiu nech uspava tatino a ty uspi drobčeka, nech neplače. Ono chlapov frustruje ak nedokažu utišiť dieťatko. Môj občas tiež rezignuje, ked chcem nieečo spraviť, dam namenšiu jemu na ruky a ona sa dožaduje mojej prítomnosti a on sa može aj rozkrájať, proste nepomôže. Môj sa intenzívnejšie venuje dvom starším, lebo to miminko predsa je len ešte dosť naviazané na maminku.

vejula
28. dec 2015

@natalym tak naši ked idu spať naray (ked je manžel mimo mesto) tak sa strašne rušia navzájom, robia blbosti.... Trvá to dvakrát tolkko ako ked zaspavaju zvlášť

julisa267
autor
28. dec 2015

Uz som aj to skusala ale ani to nefunguje mala ta mu zacne skakat po have a on ma v pazi a za 5 min to vzda...a je to potom horsie ale najhorsie je ze jemu to vobec nevadi

moonlight1210
28. dec 2015

@julisa267
a) nie je to navzdy takto. deti rastu, ich chovanie a chapanie sa meni. - to si opakuj, aby si sa nezblaznila.
b) pri zehleni si pusti do sluchatok prijemnu hudbu na relax, aby ti mozog vypol, vsak ruky vedia, co maju robit 🙂
c) nehovor mu o tom, ako si unavena, atd. iba zacnes diskusiu na temu: kto viac robi, viac sa narobi a kto je vlastne viac unaveny (= ma pravo na oddych). iba poziadaj o pomoc, ale pridi s konkrétnymi navrhmi, ako ta pomoc ma vyzerat. pod vseobecnou formuláciou ziadosti o pomoc si moze predstavit vsetky formy pomoci, ktoré ho vopred znechucuju, tak sa bude snazit radsej pohadat, alebo vykrutit
d) daj prednost (na zaciatok) len drobnym druhom pomoci, co zaberu kratku dobu. postupne sa da vzdy po troske pridavat. vzdy daj najavo, ze si to vazis. nemusis hned otvorene dakovat. trebárs v jeho pritomnosti spomen (najlepsie, ked sa niekto stazuje na nepomahanie manzela): moj muz mi vzdy pomoze s tym a tym. (ucinok zaruceny. 😉 )

mima4
28. dec 2015

@julisa267 ake mas stare deticky?

julisa267
autor
28. dec 2015

4 rocnu dcerku ktora je zivel a venovala som sa len jej a teraz 3 mesacne

mima4
28. dec 2015

@julisa267 tak tu starsiu by mohol ist ulozit manzel do postielky. Neviem ako ste si ju naucili, ale na nejake uspavanie je uz dost stara, mala by zvladat lezkat aj sama v postielke, kym pride na nu spanok (do toho sa pravdaze nezapocitava rozpravka) bez pritomnosti rodica.

Chapem, ze sa citis momentalne mizerne, ale nehnevaj sa na manzela, skus ho postupne drobnými vecami viest k starostlivosti o deticky, skus sa snazit nechat ho s detmi aj samého, ze proste ty tam nebudes, napr. pojdes na kavu s kamoskou... hodinu-dve deti vydrzia... a co najviac ho vystavovat situaciam, ze bude si musiet sam poradit.

urcite nad odchodom neuvazuj, toto nie je dovod na koniec rodiny...

tajka1986
28. dec 2015

@julisa267 no ja neviem ale asi by som naziapala najprv nanho ci neni schopny uspat si decko a pomoct mi trochu. A kludne by som bola ofucana aj tyzden. A nie,nie su vsetci chlapi taky. Moj umyva riad,uprace ked treba povysava,okupe malu,uspi,pripadne nieco opravi ak sa pokazilo. Ak budes cakat ze mu samemu dojde tak nie,nedojde. A uz ho tiez na to "nevycvicis"

seahorse27
28. dec 2015

V prvom rade by som nemala druhe dieta, ak by mal partner takyto pristup - to si musela vidiet uz predtým a ratat trochu s tym, ake to bude po narodeni druhého babatka. No ale teraz je uz neskoro nad tym rozmyslat. Ja som môjmu muzovi rovno povedala, ze ak chce druhe dieta, nech teda pohne ritou a pomoze mi doma viac ako to robil pri prvom. Druhe chcel velmi, tak sa teraz snazi paradne, fakt nakupuje, vysava, okna umyje, venuje sa starsej maximalne...ale bolo treba dopredu dohodnut pravidla. Neviem, ako chces toho tvojho teraz k tomu dotlacit...Skus vazny rozhovor a daj navrh, ako si rozdelite domace prace a starostlivost o deti po prichode z prace.

moni244
28. dec 2015

@julisa267 chlapom treba vsetko narovinu, polopate vysvetlit, ukazat, ako prepac, vedela si,aky je, co si cakala? Ze pride druhe dieta a on sa behom chvile zmeni? Na tuto situaciu si mala dost casu, kym sa druhe narodilo, aby si vedela ho naucit, pripravit, ze dceru moze uspat aj on. Nie hrat sa na hrdinku, co vsetko zvlada, na odchod je skoro, je lahke sa vzdat a zdupkat

vejula
28. dec 2015

@mima4 ja tiež radšej yaspávam v prítomnosti milujúcej osoby. Navyše dieťa ma tak živu fantaziu, že sa ozaj môže báť ostať samo v izbe. 4 ročné dieťa ešte nedokáže so strachmi tak bpracovať ako dospelý. Ja si pamatám, ako ma otec chcel nasilu naučiť samotnu uzaspávať v iybe a mala som z toho paniku. KEd prišla mama do izby, ked som už bola vyrevaná ukazovala som na okno a niečo nezmyselné rozprávala dookola, že mi ani mama nerozumela.

@julisa267 ja by som sa normálne obliekla do pyžama, umyla zuby s tým, že s malým už ostanem spať, nech sa postara o malu 😉

julisa267
autor
28. dec 2015

Tak to by som aj ja riesila keby nevisla mala 100x z postele za mnou a nezobudila pri Tom maleho ..a preco druhe dieta nemyslim si ze je dobre vychovavat jedinacika a vidim to na malej aka je rozmaznana a ako sa nechce s nicim podelit od kedy mame druhe zo zaciatku to bolo boj aleteraz sa uz aj podelit...a v zivote sa bude mat na koho obratit ....

seahorse27
28. dec 2015

@julisa267 Ano, je X dovodov, preco mat radsej 2 deti ako jedno....ale za taku cenu, aby si prisla o nervy? Na deti maju byt predsa dvaja, nie? Odbocim sice od temy, ale myslim, ze byt jedinacikom nie je az taka tragedia - sama som toho dôkazom 😉 Myslim, ze ziem celkom spokojny zivot, obratit sa mam na koho - mam predsa manzela, rodinu, priatelov...Moja dcera bola tiez takmer do svojich 6 rokov jedinacik a odmalicka bola velmi prajna, nemala problem podelit sa s inymi detmi o cokolvek...myslim, ze toto je hlavne o vychove, nie o o surodeneckej konstelacii 😉

mima4
28. dec 2015

@vejula myslim si, ze strachy, panika, uzkosti u dietata su samostatnou temou... 🙂

sorciera24
28. dec 2015

ja mam 2 deti a obe hyper....starsi energy jak drak a ked sa narodil drobec, kt. rok vkuse preplakal....doslova! a stale v noci nespi...neviem si predstavit, ze by mi moj muz nepomohol alebo sadol z prace za PC...ano, chapem, ze potrebuje oddych po praci , ale ja tiez......takze by to malo byt vyrovnane....ked chcel 2 deti, tak sa k nim aj aptricne sprava, on len pride z prace a berie maleho na ruky a popri sa venuje aj starsiemu....nie je problem.....a pri 2 detoch sa ani neda sadnut, ze stale za PC a majte ma radi!......ako ok, na chvilu nech si vydychne, d apauzu, ale potom aj ty potrebujes pauzu, tak nech sa venuje detom on.....ako odpoviem ti na otazku...ano, su aj muzi, kt. chapu pojem mat deti, vazia si svoje zeny, ze im pomahaju s detmi a domacnostou a venuju sa detom......sam mi povie kolkokrat, ze hadam by nenechal pri takychto detoch vsetko na hlave......

sorciera24
28. dec 2015

@julisa267 a to on akoze doteraz nikdy neuspaval vasu starsiu 4rocnu dceru?...fakt? a ako sa jej inak venoval?....omg....vdaka za rozum a zodpovednsot mojho muza, a nielen to!

bonaqa2013
28. dec 2015

takých mužov ako je tvoj je na Sk 90 perc. tých zvyšných 10 perc svoje deti ani nepozná.... 😀 😀 😀 😀

moni244
28. dec 2015

@julisa267 super argument, aspon nebude jedinacik,co z toho, ze maminka pada a usta od unavy, ocko sa nezaujima,ale ona ma surodenca

malabiba
28. dec 2015

@julisa267 keď odídeš bude to ľahšie?🙂 no ja neviem ako dnes mladí premýšľajú, ale najprv sa treba rozprávať, dohodnúť a potom mať deti...a nedokázať zvládnuť dve deti s vekovým rozdielom štyri roky mi príde čudné - však trojmesačné bábo netreba dlho uspávať, alebo áno?...dcérke treba vytvoriť pevný režim, neviem, či má svoju izbičku, ale treba ju už v takomto veku naučiť byť v postielke, prečítať jej večer rozprávku, nechať malú lampičku....alebo jedno dieťa uspať o ôsmej, druhé o deviatej...ak si unavená, dať malú do škôlky aspoň na dopoludnie, tam si tiež zvykne na určitý režim

mackamizjedlaskrecka
28. dec 2015

Nakupit? Preco nerobi on nakupy? Navarit? No tak tvoj muz u MNA by jedol hrianky keby chceli zmenu tak wifonku.a ja by som pokojne precitala malej rozpravku a mojinkala sa S mensim .fuuk ze za PC.jaj a oprate by tiez nemal keby nevedel ako zapnut pracku o zehleni by mohol snivat.ta KDE SME? V rokoch 30?