Mám ostať doma, či si kúpiť niečo vlastné?

mayka007
13. dec 2015

Ahojte babeny,

po svadbe sme sa rozhodli, že ostávame bývať u našich, išlo to celkom v pohode, ale v poslednom čase vznikajú stále častejšie a častejšie hádky kvôli somarinám, čo ma veľmi trápi a bolí a samozrejme je vždy navine môj manžel - keďže on je stálen ten akoby ,,cudzí".....potom sa hádame aj my dvaja a ide to stále dookola...
Pomaly ale isto začínam uvažovať, že sa asi treba presťahovať do vlastného, ale bojím sa hypotéky, splácania a všetkého okolo toho....
Baby, ktoré ste mali podobnú dilemu, prosím o rady ako ste to zvládali a ako ste sa rozhodli??? Diky :(

magmolatus
15. dec 2015

@mayka007 Zlatko toto casom nastane skoro u kazdeho. Ber to tak ze vy mate v rodine nejake zauzivane standardy, na ktore si tvoja polovicka nikdy nezvykne a neprisposobi sa im, to sa v podstate ani neda.
Ako keby ja mam byvat u svojej svokry tak sa tam urcite do tyzdna obesim. Vytiekli by mi z ich nazorov a postojov.
Chod do hypoteky a budes mat pokoj. Vlastne je vlastne. A ked rodicia budu chcet prist, nech pridu, ale na svojom piesocku budete vy a nie oni. A v tom je velky rozdiel.
Aj ja som mal strach z hypoteky, ale casom si na to zvyknes, nie je to nic svetoborne, zije tak 80% mladych rodin.

papaverka
15. dec 2015

My máme tiež hypotéku a bývame vo vlastnom. Pocit "na nezaplatenie" 🙂