Mám ostať s priateľom kvôli synovi?

romidzi
26. jún 2014

Ahojte, takže...tak na úvod...mám 20, priateľ tiež...máme 6.mesačného syna...s priateľom bývame sami...dostal 1.izb. byt od mamy...keď som bola v 7.mes. tak sme spolu začali žiť sami, v tom jeho...byte...nakoľko sme spolu boli dlho...a dá sa povedať, že sme spolu aj predtým žili...len nie úplne sami...tak som myslela, že nebude problém...v 7.mes tehotenstva mi odišla aj rodina...čiže som ostala v meste len s priateľom...žiadnu rodinu tam už nemám...bolo to pre mňa tažké a blbé obdobie...proste veľa zmien naraz...odchod rodiny...koniec školy, dieťa...on ešte pred narodením malého...sa babke sťažoval, mame...proste každému...prišlo mi to divné, pretože on somnou chcel dieťa a vôbec mu to neprekážalo, že som otehotnela...naopak bol rád...a príchodom malého...každý deň rozmýšľam...nad tým, prečo s nim vlastne žijem...a čo mi on dáva...tak veci platíme pol na pol...kamošky mi ale vraveli...že prídu výčitky...že to je jeho byt atď...že tam nemám ísť žiť a mám ostať radšej v byte u mojich...a stalo sa...pravidelne keď sa pohádame ma vyhadzuje z bytu...vyťahuje sa že je to jeho byt atď...vraví mi že som príživníčka...potom keď už aj idem volať niekomu nech mi príde po veci a nech odídem...nakoľko a mi vyhráža, že mi vyhodí veci pred byt...tak mi nedovolí zavolať...že nemám robiť cirkusy...tak neviem kto ich robí...už ma to uráža...nebaví ma počúvať....že on má posraný byt...tak ja nemám právo nič povedať nič...proste...sa s tým ako keby vyťahuje...ďalej...je tu problém jeho matka....tá ma nikdy nemala nejak rada...ale pred nim sa správa aspoň trošku normálne..tak on jasné že verí mamičke...tá vie, že tam nemám nikoho a správa sa ako blbá...stále robi hádky medzi nami...a jasné, že on je na jej strane a vždy bude...tak a naposledy mi vykričala...že jej bránim v styku so synom...že žiarlim (asi na ňu) alebo neviem a že ho manipulujem....a to len preto, že bol somnou u mojich a nevidela ho 2týždne...proste to je choré....ja sa vôbec necítim...na to...aby som mala niečo s tou jeho rodinou...a ani s nim sa necítim tak...že to bude raz v pohode...mám s nim ostať len kvôli malému alebo ja už neviem... ? poraďte ☹

borkavan
26. jún 2014

@mima4 no máš o 10 rokov menej ako ja a je to dobou, že si nepoznala reálne baby, čo pred 25-tkou nechceli rodiny. vidíš a ja som v mojich ročníkoch bola výnimka. Z mojej triedy sme ostali 4 čo si nezaložili rodiny do 25-tky. A ja som teraz posledná, čo je len tehotná z mojej strednej. A to som chodila do Žilina na obchodnú akadémiu. Proste aj naokolo tu v mojom rodnom meste moje ročníky sa povydávali do 25-tky, či už chalani alebo baby. Postupne som sa cítila ako outsider. Lebo mňa to reálne chytilo až v 28-mich rokoch.

bibika55
27. jún 2014

@romidzi Každy človek by mal mať svoj vlastný názor a rozhodnutie- pretože na otázku čo mám robiť si musíte nájsť odpoveď vo svojej vlastnej hlave, či chcete takto ďalej žiť.Až mám kde odísť tak odídem,a nenechám sa ponižovať,pretože som človek a nie handra.Odchod od neho je jediné možné a rozumné riešenie.Dať si o výživné a to čo najskôr,pretože to trošku trvá.

romidzi
autor
27. jún 2014

@juliana77 no že sa o neho stará dosť 🙂 len...ja už nevládzem s nim byť...pretože nie stále veci idú tak...ako chceme....
@borkavan...súhlasim s tebou....pretože poradiť vie...ale tie urážky si mohla odpustiť...ja mozog používam...a preto, som sa nezachovala ako niektoré 20 egoistické p...ktoré myslia len na seba a nenechali by si dieťa...len preto, aby ich to nezaťažovalo...máš 29 neviem či máš dieťa...alebo nie...len netreba hneď mať blbé poznámky k druhým ...len preto, že ty si si našla super dokonalého muža...a máš dieťa neskor ...tteda neviem či máš...ale neodcudzuj...pretože nikdy nevieš či sa to neprihodí tvojmu dieťaťu...a moje dieťa nie je chyba ..takže chybu som nespravila....v tomto smere...nikdy som to neľutovala, že ho mám...

juliana77
27. jún 2014

@romidzi Pýtala som sa, v pohode vzťah nemotivuje niekoho vyhadzovať matku s dieťaťom z bytu. Mám malý mozog asi aby som pochopila tieto kalkulácia, Tvoje dieťa, Tvoja starosť, Môj byt, Moja vec, Môj život, Moje rozhodnutie, Náš sex.

mima4
27. jún 2014

@borkavan
98 % obdobnych debilov je identifikovatelnych uz pred takym rozhodnutim ake ona spravila - mat s nim dieta... a sama vo svojich prispevkoch spomina, ze uz predtym mal divne sklony, hlavne k majetnictvu... To co sa stalo, uz nevrati spat...treba verit, ze sa len pouci...

a ano, moj nazor je taky, ze zeny sa boja pouzivat mozog... mysliet racionalne, analiticky, zvazovat... stale ziju v nejakych predstavach... a potom to tak dopadne...

@romidzi
ale ja som nikde nepisala v akom veku je dobra ci zla matka. Jedine co som napisala, ze som nepoznala vlastne nepoznam z mojho okolia zenu v takom veku, co by chcela byt matkou, mat rodinu... takmer vsetky by sa na mna pozreli, že či som šiši... že ony chcu ešte študovat, pracovat, cestovat,... - pisem z vlastnej skusensoti..

mima4
27. jún 2014

@borkavan môže byť 😉 Ja idem mať 30 a napr. zo strednej, čo nás bolo asi 25 bab v triede, tak v sucasnosti iba 5 z nich ma dieta, z toho dve maju uz po dve deticky - a toto myslim uplne vazne!! 5 z 25, pričom u štyroch je to zalezitost poslednych 3-4 rokov...

borkavan
27. jún 2014

@romidzi podľa mňa ten tvoj je jedno nevyzreté decko a vzhľadom na jeho matku ako sa správa ešte aj dlho bude. Takže je na tebe či toto s ním zvládneš alebo nie.

borkavan
27. jún 2014

@mima4 ja si skôr myslím, že on je veľké decko a nie debil. Aj ked viem, ako si to myslela. Debilom by sme ho označili až keby mal 30 a takto sa správal. Vtedy je to vážne debil.

mima4
27. jún 2014

@borkavan
kde je hranica medzi deckom a debilom? 😀

adeala
27. jún 2014

@borkavan ja si teda myslím, že človek, ktorý z vlastnej vôle splodí dieťa a následne nie je schopný a ochotný sa oň starať a ešte uráža jeho matku je proste debil, prinajmenšom

borkavan
27. jún 2014

@mima4 no to veru neviem kde je tá hranica.