Mám ostať vo vzťahu, keď v nej nie je túžba a sex?

Ahojte,napisem Vam svoje trapenie a rada spoznam Vas nazor.
Mam 35 rokov a partner 49.Zoznamili sme sa pred 10rokmi.Ja som bola vasniva,dibvoka,spolocenska.Ked sme sa zoznamili bolo to super,po par mesiacoch sme zacali spolu zit.Sex sme mali kazdy den,nebol uplne ako by som ho chcela,ale partner sa snazil.......Prve 2roky presli rychlo a potom to zacalo....rok co rok sa nasa frekvencia medzi sexom zvecsovala...a o kvalite sa tiez velmi nedalo hovorit....Snazila som sa vymyslat nove podnety,sexy hracky,sexy pradlo,ale ten pocit ponizenia,ked napriet tomu nebolo nic neprajem nikomu..........po 3rokoch snazenia som uplne rezignovala....medzi tym som otehotnela,stratila som chut takze uz ma to vobec netrapilo....rezignovala som tak,ze nas sex vyzera tak,ze mu tzv podrzim za 4minuty je po a ja mam pokoj.....Mne trva trochu viac pokial sa urobim,takze ked som unavena a vecsinou znechutena tak to uz ani nevyzadujem,naco si polovicka uplne zvykla takze ked sa urobi aj velakrat zabudne,ze Haloooo,trebalo by polovicku trochu uspokojit.......100krat som mu vysvetlila,ako to mam rada ako dostiahnem vrchol cim skor,ale on ako by nato vzdy zabudol.....Dievcence ja sa citim ako chudera obcas....Viem,ze ma ma rad,je uzastny otec,nepije,nefajci,prachy nemina,len ja si vobec nepripadam ako zena 😞 V kine sme neboli nikdy,na prechadzku ma nezavola,o darceku ani nevravim.Viem,ze nemame vela penazi,ale nie je vsetko len o prachoch....Viem,ze sa mu pacim,ale to je vsetko..Viac krat som mu navrhla rozchod,aj som sa o nejaky aj snazila-Naposledy,odosiel vo februari na moj podnet k mame,aby som popremyslala co dalej...Vratil sa 10dnoch s tym,ze sa bude snazit,ale v podstate ani nechapal o co mi ide.... 😞 pre nho neni dovod,ze ma odmieta,dovod na rozchod....mam 35 rokov a pripadam si ako stara zena...........Nemame priatelov spolocnych,pretoze kazdy pokus zlyhal,pretoze on nema rad navstevy...Vyrastal v rodine,kde sa na navstevy nechodilo....Navrhovala som poradnu,ale nejako sme este nikde nedosli....Pred 9rokmi sme sa zasnubili a tam to skoncilo...Viem,ze sme museli medzi tym riesit vzdy nejake problemy,ale on sa ani nesnazi,aby sme sa dokopali k svadbe...Frajerku urcite nema,ma fixnu pracovnu dobu a do pol hodiny po praci je kazdy den doma...V praci ma minimalny stress,takze nechut k sexu neni podlozena stresom....Ako po sebe citam,tak som toho kopu posplietala,ale tak som Vam tu chcela v skratke popisat co ma trapi...Myslite,ze sa to moze zmenit?Ja uz nemam sil,niekde ho posuvat dalej....naznacovanie nepomahalo,ani nepomoze....Dakujem Vam za precitanie.pardon za pripadne pravopisne chyby
kveta
12. okt 2013
@nestastnica55 Nemyslim, ze sa to da zvratit. Proste je taky.
lulu_lu
12. okt 2013
Aj ja si ymslim ze je taky, mozno to je vekom... predsa je to rozdiel medzi Vami . Si este mlada, nepremyslala si ze to skoncis a najdes si ineho muza?
valentina.west
12. okt 2013
Opytaj sa, ci jemu tie 4 minuty stacia, ci je s vasim sexom spokojny. Neverim, ze ako muz nema svoje fantazie. 😉 chvilu mu nehovor, ako by si to chcela ty, ale nech rozbali, ako to chce on. Neda sa verit , ze by to nechcel tiez nejako 🙂 mozno len potrebujete zladit predstavy, ale on musi tie svoje vyslovit. Neuspokoj sa s odpovedou, ze on je spokojny. Bude to chciet vela trpezlivosti, ale ked sa to podari, odmena bude stat za to 🙂
jonas17
12. okt 2013
@nestastnica55 ja si myslím, že už má vek na to, aby nebol ako "bujak" 😃 podľa mňa je to normálne v jeho rokoch. len vo filmoch päťdesiatroční chlapi sexujú za prvú ligu. a ako to bolo pred 10 rokmi? proste, nie je každý chlap borec v posteli, ale je na tebe, čo je pre teba podstatné. či sex, alebo iné jeho hodnoty. píšeš, že ako otec je dobrý, darčeky, no, tak nie každá ich dostáva okrem sviatkov, niektoré ani vtedy. 😉 ja si myslím, že v živote sú podstatnejšie iné veci..síce, ako pre koho. každému chýba to, čo nemá...musíš si sama v sebe ozrejmiť, čo je pre teba najdôležitejšie. moj švagor pije a švagriná si hovorí, že stále sa dokáže postarať o rodinu, je spoľahlivý, šikovný, múdry, tak tie jeho alkoholové výčiny počas víkendov rada vypustí z hlavy. 😉
lendlik
12. okt 2013
ja si nemyslim ze je taky,, nebol taky, tak preco by mal byt teraz taky,,, ja by som sa praveze pripominala, nieje predsa v posteli sam, a ked sa chce urobit on tak asize aj ty nie?! tak ako si zvykol na to ze iba on a ty nemusis alebo nechces,,tak nech si zasa zvykne na to, ze musis(ze chces aj ty)... a ak to tebe dlho trva a viete uz ako to urychlit, tak neviem ci by pomohli jeho predstavy,,,(ak mu teda to chyba) , z ktorych ty mozno nebudes mat nic... neviem no, moj nazor 🙂
valentina.west
12. okt 2013
Myslela som to tak, ze ak nevyjadri aj on svoje predstavy, nebude sa mu chciet sexovat a odbije to za 4 minuty 😞 ak ho to bude bavit, bude sa mu chciet dlhsie, nie? Uzije si tl aj zena. Jednoducho spohodlnel, proste sa mu nechce, len odbije svoju potrebu. A to treba zmenit.nech prestane byt lenivy :-|
maribell
12. okt 2013
@nestastnica55 frekvencia sexu je urcite sposobena vekom to mi neupre asi ziadna ...a neviem si predstavit par po 10tich rokoch ktori sa miluju kazdy den ..to by som jak zavidela 🙂 ... ale ta kvalita s tym podla mna nesuvisi podla mna si zvykol ze ty to ako keby nevyzadujes..ze on sa spravi a to mu staci..ja neviem on sa neciti trapne ze ako chlap zlyhal ked mu povies ze ta neuspokojil?... ja ked sa milujem s manzelom a neda sa mi urobit tak manzel je z toho uplne na nervy... podla mna to ma kazdy chlap v sebe len mu to musis nejak dat do povedomia ze niesi uspokojena... skus ako tu radia opytat sa na jeho tuzby 🙂 ... ale ja ta chapem a nezdielam nazor ze by si sa mala upriamit na ine hodnoty vztahu ..pretoze ta ktora to nezazije asi nevie..a ja som to tiez zazila a je to hnusny pocit..
lendlik
12. okt 2013
ved ja ti to neberiem, ano spohodlnel, , ja som to myslela tak ze sa mu ma pripomenut , ze tam je aj ona, nato narazam ze ju jednoducho vynechava,, skuste aj to ,sex podla neho,,ale pokial ani o to nema zaujem a iba cim skor sa spravit a spat tak potom uz neviem, vy ste rovnocenne osoby, niesi jeho iba nejaky odbavovaci panak ,,s prepacenim ak to teda uz mam tak povedat.
gretocka
12. okt 2013
@nestastnica55 a ty si mu to povedala takto ako tu nam? Vie ako sa citis? Ak to vie a napriek tomu sa nic nezmenilo, tak sa to k lepsiemu asi tazko zmeni.
A na otazku ci s nim mas ostat alebo nie ti neodpovie nikto iny. Ty sama si musis odpovedat ci tato jedna oblast vasho zivota je pre teba taka dolezita, ze kvoli nej prehliadnes vsetky ostatne. A ci vidis este nejaky priestor na riesenie vasej situacie, ci si ochotna investovat sily na udrzanie vasho vztahu alebo to radsej vzdas.
Co ti mozem povedat urcite - naznacovanie naozaj nepomoze. Ak nieco chces dosiahnut, jedina cesta je otvorene a priamo mu vecne povedat ako sa citis a v com by si videla riesenie. Taktiez otvorene povedz, ze uz nemas silu bojovat. Ak nepochopi ani otvoreny rozhovor, tak uz nepochopi nic. Kludne si osnovu toho co mu chces povedat aj napis a drz sa jej. Povedz mu to bez prerusovania a nech sa vyjadri on potom ked dohovoris ty.
briketa
12. okt 2013
Zeny, ja viem, ze vacsinou ste tu mladsie, ale normalny udrziavany 49 vo vyvazenom manzelstve ma sex v normalnych intervaloch. Dvakrat tyzdenne v priemere dajme tomu. To nie su take roky, ze by to uz bolo inak koli veku....
katka1981
12. okt 2013
@briketa, myslis? 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃
briketa
12. okt 2013
@katka1981 mm ma 46, takze viem 😃
henikav
12. okt 2013
@briketa mas pravdu, mm ma 49 a funguje normalne, neodmietol by ani kazdy den aspon 2x, ale to zase uz ja nezvladam 😃 😃 😃
momka
12. okt 2013
@briketa @henikav no aj ja musím súhlasiť, dokonca v pohode aj viackrát, môj má tiež 49. 😉
ginger_fox
12. okt 2013
kocky otec mojho syna ma 48 rokov, pozname sa 9 rokov a v sexe je to ako pred 9 rokmi, ergo problem
@nestastnica55 nebude vo veku. Uplne suhlasim s
@briketa a
@henikav
katka1981
12. okt 2013
@ginger_fox, presne tak, toto s vekom nic nema,presne si to vystihla
henikav
12. okt 2013
@nestastnica55 opytala som sa manzela, co si mysli o muzovi v jeho veku ktory nema velky zaujem o sex. Takze podla neho to bude psychicky problem, mozno sa ti nevie tak otvorit, priblizit..... bude mat nejaky blok, neprisla ta zmena po nejakej prudkej zmene vo vztahu, po tehotenstve, porode, alebo nieco ine?
katka1981
12. okt 2013
mne napada unava, podla seba. Viem aka som bola kedysi, dnes som presny opak a ked ma mala vytoci, ani pomysliet.
maria1989
12. okt 2013
z každého vzťahu to časom viac či menej vyprchá... chceš si stále hľadať nového muža? 😉
mirat
12. okt 2013
no môjmu dedovi bolo 70 a babka hovorila že je stále ako 20 ročný zajo 😃 😃 😃 takže vekom to určite nebude. skutočne jedine čo by mohlo pomôcť je manželská poradná a pre neho osobne psychológ(sexuológ).bude to určite nejaký blok :-|
ale kedže si písala že nemáte moc peňazí tak ti odporúčam nájsť si na nete nejakú literatúru alebo články o tejto problematike 🙂 po prípade sú na nete aj online poradne.
netreba hneď zúfať 😎 som si istý že spoločne tento problém vyriešite 😎
eri150
13. okt 2013
@nestastnica55 Moja, toto je presne moj problem, co sa tyka sexu, akoby som o sebe citala a to mam takmer 33 a partner 34. Ak sa ti chce, precitaj si moj 1. prispevok na http://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy... Akurat s tym rozdielom, ze sice vacsinou sedime doma, ale ak je prilezitost, ideme aj von. Ja tiez neviem, co mam robit, viem, ze je to proste tak a inak to uz nebude, to ani nie je vekom, mame takych chlapov so slabym libidom.. Ja som tiez rezignovala..
filipal
13. okt 2013
kocky, opisujete pripady, ked chlapi v strednom veku maju dobry apetit, ale takych je mensina. naozaj v tomto veku (okolo 50) tak ako maju zeny menopauzu, maju aj muzi svoj prechod, ubuda testosteron a je bezne, ze libido klesne na minimum, pridruzuju sa aj rôzne ine problemy.
takze sa teste, ze ti vasi zostali v kondicii. moje skusenosti aj mojich kamosiek su podobne ako u
@nestastnica55
preto ake ponaucenie z toho vyplyva pre mlade baby? berte si muzov mladsich od vas, uz nie je moderne brat si starsieho chlapa ako kedysi! 😃 😃 😃
(toto je trosku forik, ale v kazdom vtipe je kus pravdy)

inac sexualita je velmi zlozita zalezitost a kazdy ju mame inac nastavenu. su ludia pre ktorych znamena strasne vela, pre niekoho malo, ale su aj ludia, ktorym sex vôbec nechyba. niekde som citala, ze ich je viac, ako sa predpoklada oficialne 3%.
tu je jeden link http://www.sme.sk/c/1909277/asexuali-nie-sme-ch...
mircalla
13. okt 2013
@nestastnica55 Asi vekom, asi aj povaha. Ja mam takeho doma, v podstate roky sexualne nezijeme, zaujimaju ho veci,ktore mna vobec, proste ziadne spolocne aktivity, je to ale u nas ovela horsie, pre mna je len spolubyvajuci,
uz fakt len noviny,praca a papuce.
Priznam sa, ze mam partnera, s ktorym si vyborne sexualne aj inak rozumieme, neviem, ako dalej kvoli malemu.....Nechcem to porovnavat, ale on to ma dost v povahe. Inak uplne suhlasim s @filipal
Pritom je medzi nimi len 3 rocny vekovy rozdiel, u nas to nikdy v sexe nebolo bohvieco, ale presne co pises, pripadala som si hrozne, intervaly sa predlzovali, az uplne stratil zaujem, bolo to ponizujuce o to zobrat, a ked sa aj nahodou podarilo, nestalo to za nic, mala som pocit, ze to robi nasilu. Nema urcite nikoho, proste to nepotrebuje
mircalla
13. okt 2013
Inak este dodam, ze toto nie je dovod resp. hlavny dovod nefunkcnosti nasho vztahu, su tam mnohe ine veci.
Niekto to spomenul, ze sa neda mat ten isty sexualny zivot ako na zaciatku. No je logicke, ze to casom zovsednie a ta frekvencia nie ako aka bola. Ale to zase neznamena nemat ziadny sexualny zivot a regiznovat, nemame 80 rokov. Je to proste neprirodzene a sex je v zivote potrebny. Uplne chapem tvoje pocity. Ja som ho nemala skoro 4 roky, pretoze nebol zaujem.....Zial, nemyslim si, ze sa nieco zmeni.
Urcite tym nechcem povedat, ze hura do noveho vztahu, opakujem, ze u nas toho bolo viac...
11nika11
13. okt 2013
Takže pridám aj ja svoju skúsenosť.2roky bez sexu a bez akejkoľvek snahy môjho chlapa to zmeniť.má 33,,čiže nie je žiadny starý dedo 🙂 napíšem to otvorene,u neho nastala tá zmena,keď ma pár mesiacov o pôrode podviedol 😕 od vtedy nemá záujem.najskôr som to chcel veľmi rešiť,snažila som sa o tom s ním rozprávať,prebrala som iniciatívu..neskôr prišlo obdobie kadeakého sexi prádla a nič..tak ma to proste prestalo baviť lebo ma to neustále prosenie ponižovalo a jednoducho som sa zmierila s tým,že sexuálne spolu nežijeme..čo už,snáď sa to raz zmení 😉
horana
13. okt 2013
Ten sex by ma ani tak netrapil, na starobu aj tak ustane, skor nezlucitelnost spolocnych zaujmov, to je to co bude potom vztah tahat dalej.
Podporena vekom, vekovym rozdielom.
Ako takto, hovori sa ze aj v pare kde su rovako stari, tak podla sexuologov, ked zena zacne mat vrcholy aktivity, muz uz ide dole, nieto v skoro 15 r vekovom rozdiele. To ze tu niektore pisu ze maju cca 50nikov a stale im to sexuje temer ako zamlada je sice mozne, ale rozhodne to nie je statisticky obvykle. Je to jeden z dodovodov preco sa neodporuca vacsi vekovy roziel, ano, moze to klapnut, ale jednoducho pravdepodobnejsie je, ze to dopada ako v tu popisovanom pripade.
Ale ako to uz byva sex je takou spickou ladovca, na ktory sa poukazuje, zaroven vsak malokedy byva problemom samym o sebe. Teda este som nepocula aby mali partneri rovnake zaujmy, smerovanie, podporovali sa v tom a chceli sa rozist po rokoch kvoli sexu. Ono to asi ide ruka v ruke, ale narozdiel od nadpisu, nazvu diskusie si nemyslim ze ten sex je primarny. Skor celkovy nesulad, ktory sa prejavil aj v sexe.
Tuto v tomto pripde bol partner odjakziva menej vasnivy a menej celkovo spolocensky. Ono, je to charakter cloveka, jeho povaha celkova a to sa uz v tychto rokoch neda menit vobec. Ono keby to bolo naopak, ze introvertka by si nasla starsieho "bujaka", myslim ze by to fungovalo chlp lepsie nez tato kombinacia kedy divokejsia mlada baba si nasla uz usedenejsieho starsieho chlapa.
To uz je len na autorke ci chce zachovat dietatu inak super otca a obetovat svoje tuzby (nedovolim si kritizovat ale naznaky rozdielov boli uz akoby omnoho skor nez tehu len sa im neprikladala vaha, takze nielen muz je akoby na vine z hladiska toho kto moze za to keby sa pripadne rozbila rodina), alebo dietatu vlastneho otca vziat a ist za svojim stastim. Osobne som skor konzervativnejsia v tejto otazke, nakolko moj muz je z rodiny kde sa stala presne tato modelova situacia a jeho mama vtedy vycuvala. Vidim ako mu to ako dietatu ublizilo a aj ked navonok je s tym zmiereny a neprebera to, len ja vidim ako je poznat ze nevyrastal s otcom, ako vlastne doteraz nechape preco ho jeho mama vykopla a ked po dalsich 2 sice dlhych (kazdy cca 10r.) vztahoch kde si s tymi druhymi otcami povahovo uz nikdy nesadol (jeho mama si uz vyberala povahovo k sebe blizsich aj vekovo, ale prave preto si asi nesadli s mojim muzom, nakolko bol po otcovi v tomto ako sa neskor ukazalo, takze logicky si s nimi nesadol), ze vlastne mu chybal cele detstvo ten muzsky vzor otca.
Ono je to tazke pretazke, rozhodovat sa v takejto situacii, akoby ani jedno riesenie nie je nieto idelane ale ani dobre a co je najmensie zlo? To myslim nikto kto nevidi do buducnosti povedat nemoze...
mirat
13. okt 2013
@mircalla musí to byť veľmi frustrujúce žiť v tak sterilnom vzťahu :-S
a snažili ste sa to v minulosti aj nejak riešiť?
ps:čo vlastne očakávaš od partnera?
maria1989
13. okt 2013
@mirat asi očakáva aj to, aby nemusela svoje potreby napĺňať inde :-|
petinka18
13. okt 2013
@nestastnica55 najdi si milenca 😉 mozno to vyznie blbo odomna ale bude ti ovela lepsie ,si mlada zena a kazda zdrava zena ma svoje chute,a verim ze by si potom bola stastnejsia..
broskilinka
13. okt 2013
niektori ludia proste chut na sex nemaju a ani im to v zivote nechyba.... je to proste tak... ale mohol by sa aspon snazit nieco spravit kvoli tebe... existuju sexuol poradne, lieky...
a stale nevieme co jemu beha hlavou...

Začni písať odpoveď...

Odošli