Mám počúvať srdce alebo rozum?

labutienka82
15. jún 2022

Pocuvnut srdce alebo rozum....akoby sa mal človek správne rozhodnúť?....som 2x vydatá. S terajším manželom žijem pomaly 10 rokov, všetko v pohode klape, nemáme viacmenej žiaden problém, nehadame sa, žijeme pokojný život. Prednedávnom vstúpil do môjho života bývalý manžel, tiež sme skoro žili spolu 10 rokov, máme spolu 2 skoro dospelé slečny. A v tom je problém...môjho bývalého som nadovšetko ľúbila, aj keď sme mali problémy, často sa hádali, bolo psychické , ale aj menšie fyzické týranie. Aj tak ho ľúbim z celého srdca a dovolím si povedať, že aj viac ako svojho terajšieho manžela. Pri mojom terajšom manželovi necítim to, čo pri Tom bývalom. Bývalý chce a aj mi nadbieha, aby sme sa k sebe vrátili. Zmenil sa ..vidno to aj podľa správania, aj rozprávania....mňa to veľmi teší a ozvali sa vo mne staré pocity a city. Nechcem ublížiť ani jednému. Srdce mi vraví, aby som sa vrátila k bývalému, rozum , aby som zostala pri terajšom. Čo má človek urobiť? Poslúchnuť srdce ....či rozum....máte niekto s týmto skúsenosti?

janetinka27
15. jún 2022

psychicke a mensie fyzicke tyranie???? snad sa k takemu sposobu zivota nechces vratit. rozum ma pravdu, srdce spomina len na to pekne a prepadava romantike

dadis
15. jún 2022

@labutienka82 Neverim, ze sa zmenil..

k0l0b3zka
15. jún 2022

Spomienkovy optimizmus. Aby si neskoncila uplne sama, ked zacnes experimentovat s terajsim "funkcnym "vztahom.

labutienka82
autor
15. jún 2022

@dadis tiež si prežil dlhší vzťah, v ktorom sa mu všetko, čo sposobil mne takpovediac vrátilo a skrotol...ako sa vraví, karma si každého nájde. Ma 2 malé deti , pri detoch zjemnel....

pribinak
15. jún 2022

Nezmenil …

Má prekvapuje že vyzretá žena a hlava prázdna.

Ale mala by si opustiť terajšieho muža, nezasluzis si ho

jjanulienka
15. jún 2022

Určite by som sa nevracala späť

mandarinka555
15. jún 2022

@labutienka82 Tvoj bývalý sa určite nezmenil...Ľudia sa nemenia, len sa prispôsobujú okolnostiam....

labutienka82
autor
15. jún 2022

@pribinak nemyslím si, že mám prázdnu hlavu....neverím, že nikto v živote neprežil niečo, z čoho by mal výkyvy a pochybnosti .

komplikovana
15. jún 2022

K osobe, ktora mi ublizila by som sa nevratila ani za nic a uz vobec by som netvrdila, ze ho lubim. Co presne ti chyba pri terajsom manzelovi, ked pises, ze necitis to iste ako pri exovi. A preco ich vlastne porovnavas? Ked bolo exovi dobre ani si nespomenul na teba a teraz ked dostal po frnaku sa ozve? Tiez neverim, ze sa zmenil.
@labutienka82

pribinak
15. jún 2022

@labutienka82 iste, ale toto si mala mat za tie roky v hlave upratané

janetinka27
15. jún 2022

@labutienka82 a co s tymi dvoma malymi detmi? ma zaujem o ich starostlivost? si ochotna sa im prisposobovat? urcite by som do toho nesla, najma, ak bol taky, ako si napisala. on sa mozno teraz sprava inak, lebo ma inu partnerku, ale ked sa stretnete vy dvaja vo vztahu, tak sa moze spravat k tebe uplne inak ako ku nej. ona sa mozno od neho nenecha tyrat. a on by mozno radsej mal taku, ktoru mozu obcas potyrat

viera77
15. jún 2022

"Keď vtáčika lapajú, pekne mu spievajú". Myslím, že týmto je povedané úplne všetko.

labutienka82
autor
15. jún 2022

@komplikovana asi máš pravdu.... Neviem ....možno tie pocity, čo som mala pri ňom.... podobné záujmy... Nebolo len zle. Neviem ..

marcellka32
15. jún 2022

Ja neviem....veď keď ťa vyfackal tak si to brala ako dôkaz lásky či ako????

marcellka32
15. jún 2022

Aj keď sme mali problémy, často sa hádali, bolo psychické , ale aj menšie fyzické týranie. Aj tak ho ľúbim z celého srdca a dovolím si povedať, že aj viac ako svojho terajšieho manžela.......toto nepochopím asi nikdy 🤷

labutienka82
autor
15. jún 2022

@marcellka32 nevyfackal ma.

54tinka54
15. jún 2022

@labutienka82 ja by som zas nebola taká skeptická čo sa týka zmeny tvojho ex.. mohol ho život natoľko prefackať že jednoducho sa zmenil k lepšiemu, natrvalo.. sú také prípady, ale skôr je to asi výnimka.
Ale čo sa týka toho psychického a aj fyzického násilia, neviem… to je už moc. Ja by som sa k takému človeku nevrátila. A aj sa vraví, dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš.

labutienka82
autor
15. jún 2022

@marcellka32 možno si to ešte nezažila. Áno, je to divné....ale nie nemožné ..

marcellka32
15. jún 2022

@labutienka82 konkretizuj teda to fyzické týranie...

solange7
15. jún 2022

Sa musim zasmiat ako romanticky si opisala "psychicke a mensie fyzicke tyranie". 😀

0silvia0
15. jún 2022

@labutienka82 nechala by som exa nech si uziva skolu zivota a nech sa stara o male deti. V ziadnom pripade by som si nekomplikovala zivot. Mozno chce a potrebuje nahradnu matku ked bude mat male deti na vikendy, mozno nevie varit a chce si to ulahcit, ktovie🤔

marcellka32
15. jún 2022

@labutienka82 nezažila a ani nezazijem, mňa muži fyzicky ani psychicky netyrali

martinka13
15. jún 2022

Môj názor je, že sa nezmenil . Teraz je v pozícii lovca a bude robiť presne to, čo Ty chceš vidieť. Ma to je o to jednoduchšie, že Ťa dobre pozná. Doporučujem sa NIKDY nevrátiť k tyranovi.

solange7
15. jún 2022

@labutienka82 ked uz spominas ako si karma kazdeho najde... tak teba uz si zrejme kvoli tvojim myslienkam dohladava. Radsej stav na rozum. Aby si potom neplakala. Co aj budes. Lebo to je absolutny nezmysel, do ktoreho sa chces hrnut.

labutienka82
autor
15. jún 2022

@janetinka27 niečo na Tom asi bude, deti sú v jeho starostlivosti...
@marcellka32 keď som ho chcela opustiť, tak sa mi vyhrážal, že sa obesi, raz mi v noci priložil ruku na krk....no dosť žiarlil...

lindous
15. jún 2022

V tomto prípade rozum, rozum, rozum !! Prepokladám, že keď ste s ex začínali, tiež by si vtedy nebola povedala ako to skončí, inak by si do toho nešla, takže pretavrovať sa vie .. a ak aj sa aj "zmenil" v jednom vzťahu, neznámená to, že pri tebe sa nevráti do starých koľají, je to dokonca viac než pravdepodobné .. prerušila by som úplne akýkoľvek vzťah s ex a riešila čo so súčasným, pracovala na záchrane toho vzťahu, prípadne ho ukončila - ale nie kvôli ex a hľadala svoje šťastie sama prípadne s mužom, ktorého možno ešte ani nepoznáš

labutienka82
autor
15. jún 2022

@solange7 bez nových komentároch poprosím....tiež sa nevysmievam...

solange7
15. jún 2022

@labutienka82 prilozil ti v noci nozik na krk. Kauf jak svina.

labutienka82
autor
15. jún 2022

@54tinka54 ľudia sa menia, každý sa meníme, ale aj to je pravda, že niečo v nás ostane stále. Ja tiež nie som taký makkys, ako som bola pred 15 rokmi.

labutienka82
autor
15. jún 2022

@solange7 ruky, nie nožík