Mám počúvať srdce alebo rozum?

labutienka82
15. jún 2022

Pocuvnut srdce alebo rozum....akoby sa mal človek správne rozhodnúť?....som 2x vydatá. S terajším manželom žijem pomaly 10 rokov, všetko v pohode klape, nemáme viacmenej žiaden problém, nehadame sa, žijeme pokojný život. Prednedávnom vstúpil do môjho života bývalý manžel, tiež sme skoro žili spolu 10 rokov, máme spolu 2 skoro dospelé slečny. A v tom je problém...môjho bývalého som nadovšetko ľúbila, aj keď sme mali problémy, často sa hádali, bolo psychické , ale aj menšie fyzické týranie. Aj tak ho ľúbim z celého srdca a dovolím si povedať, že aj viac ako svojho terajšieho manžela. Pri mojom terajšom manželovi necítim to, čo pri Tom bývalom. Bývalý chce a aj mi nadbieha, aby sme sa k sebe vrátili. Zmenil sa ..vidno to aj podľa správania, aj rozprávania....mňa to veľmi teší a ozvali sa vo mne staré pocity a city. Nechcem ublížiť ani jednému. Srdce mi vraví, aby som sa vrátila k bývalému, rozum , aby som zostala pri terajšom. Čo má človek urobiť? Poslúchnuť srdce ....či rozum....máte niekto s týmto skúsenosti?

solange7
15. jún 2022

@labutienka82 pardon ruku. Rukou este ziaden muz zenu neuskrtil. Chod do toho. Asi vies sama najlepsie.

luccija
15. jún 2022

@labutienka82 v ziadnom pripade sa nevracat.Neviem ako Ta to mohlo vobec napadnut.Nudis sa?potrebujes vychovavst dalsie 2 deti a nema mu kto pomoct?Ak sa nudis najdi si hobby, alebo venuj cas muzovi, ktory Ta prijal s 2 detmi

kassandra25
15. jún 2022

@labutienka82 😄😄😄😄😅🤣😂amen.

k0l0b3zka
15. jún 2022

Ma svoje dve nove deti, takze aj vztah by vyzeral uplne inak ako ked ste boli spolu. Ziarlivost - ziarlivy bude stale, otazne je ako velmi. A stoji Ti za to rozbombardovat svoj terajsi kludny vztah kvoli velmi neistemu vysledku? Ja viem, citom nerozkazes do urcitej miery... Ale nerob to ak nechces mat zbytocne problemy v zivote a urobit svojho terajsieho manzela nestastneho ;)

h2
15. jún 2022

@labutienka82 Ty si normálna?! Keď si si začala so svojím prvým manželom, keď ste sa spoznali, začali spolu chodiť a vzali sa, tiež bol milý, ani stopa po násilí, však? Ináč by si si ho nezobrala. No a vidíš, ako sa v manželstve s tebou zmenil k horšiemu. Ako môžeš veriť, že teraz by to bolo iné? Hovorí sa, že múdry sa učí na chybách druhých, hlúpy na vlastných. Ale že sa niekto ani z vlastnej chyby nepoučí?! Keby si nemala nikoho, bola sama, bez partnera, dalo by sa ešte ako-tak pochopiť, keby si zvažovala návrat k bývalému. Hoci v tomto prípade, keď tam bolo týranie, by som sa nevrátila ani tak. Ale ty máš dobrého muža. To mu len tak, bez zaváhania vrazíš nôž do chrbta? Kvôli žiarlivému tyranovi? Lebo "životná láska"?! Je mi z teba zle. Fakt sa s tým dobrákom rozveď a trp do konca života pri tyranovi, presne to si zaslúžiš.

lindous
15. jún 2022

A ešte - o jeho poslednom vzťahu vieš pravdepodobne len z jeho rozprávania?? Ak áno, tak to ber tak, že ti povedal len to, čo sa mu hodilo a možno to nie je úplne celá pravda

fotoarch
15. jún 2022

@labutienka82 rovnica u vsetkych v toxickom vztahu - tyran a obet sa pritahuju ..... potrebuju sa navzajom .... pravidlo v takych vztahoch , zaciatky su ,, bozie ,, nadhera, romantika , peklo zacne ..pocase ...bohuzial

marcellka32
15. jún 2022

Ruky na krku a skrtil ťa? Oooo aký dôkaz lásky, ale vieš čo miluj ho ďalej, vráť sa k nemu ;)

labutienka82
autor
15. jún 2022

@solange7 nie neviem. Iba sa pýtam . Nemám rada tieto ironické poznámky, som dospelá žena ako ktorákoľvek z vás, lenže sa mi niečo do života pritrafilo, s čím si neviem rady , čo má rozhadzalo. To neznamená, že som divná a iná. Každému z nás sa niečo stane, co si niekto iný povie, že či je páli na mozog, že nemá rozum???? Áno .. stávajú sa aj takéto veci...bohužiaľ ....sme len ľudia, nie Bohovia

mondolina
15. jún 2022

@labutienka82
nezmenil sa, prečo mu stroskotal vzťah?

annamarin
15. jún 2022

Život je krátky a krásny, ak ho prezijes s niekym koho naozaj miluješ. Ale v hlave je fantázia a realita je iná. Mysli na to s kým môžeš zostarnúť. Kto ťa neopustí ani nezdeptá. Niekto s kym mozes pokojne žiť krásny život este dlhé roky. To podla mna podla popisu skôr sedí na tvojho terajšieho muža. Pravá láska nemusí vždy horieť najsilnejšie.

mpg
15. jún 2022

@labutienka82 Ja by som povedala, že on sa nezmenil, keď sa rozišiel aj s druhou pratnerkou. A teraz, by sa mu asi hodilo pomôcť opatrovať dve deti, ktoré má vo svojej starostlivosti, tak sa snaží niekoho nato získať. A keď vie, čo na teba platí, tak by sa mu to aj mohlo podariť, ale ja by som tento návrat neodporúčala.

thoughtfulweirdo
15. jún 2022

Cítiť môžeš čo len chceš. Kľudne ho miluj do konca života a považuj za životnú lásku. City sú často úplne iracionálne a človek ich nevie ovládnuť, takže ja sa nečudujem, že si ho vykresľuješ tak ružovo. Rozumný človek ale vie rozlíšiť, kedy sú city nebezpečné a treba ich ignorovať.

annamarin
15. jún 2022

@marcellka32 Nemusíš byť na ňu až taká ironická. V tej situacii je ona a nie ty. Nemusis to tak prežívať. Keby na seba boli ľudia milší, bolo by krajšie.

Ale vidim, ze sa snažíš ju nasmerovať na správne myšlienky. 🙂

zmrzlinka2021
15. jún 2022

@labutienka82

Ja som vzdy za prevahu rozumu a preco?
Pretoze srdce je klamlive a dokaze cloveku radikalne skomplikovat a dokonca az znicit zivot.
Ja tvrdim, ze Pan Boh nam dal rozum preto, aby sme s nim pracovali a vhodne ho kombinovali so srdcom.

Ty si uz raz bola tyrana, bola nestastna, ale casom si si vytvorila imagiarne predstavy o ex manzelovi a s tymito predstavami si natolko pracovala, ze dnes mas problem vo svojom vnutri.
Mas vsak teraz dobreho manzela, ktory ta lubi. A ty tym, ze si s nim sla do manzelstva, rozhodla si sa, ze ho budes lubit. Bez ohladu na okolnosti, bez ohladu, ze niekde bude "trava zelensia", proste rozdhola si sa, ze ho budes robit stastnym a budes s nim.
Stojis si za svojim slovom?

Lebo skutocna laska nie je o emociach, o pocitoch, ale o rozhodnutiach, o zavazkoch, o vernosti, ucte... ved si sa druhykrat nevydavala snad proti svojej voli.

Prosim ta, nedaj sa zmagorit zenskymi bachorkami o srdci, mas aj hlavu, mas rozum, nie si bezprizorne teliatko...
Srdce dokaze cloveka velmi velmi oklamat, preto tu mame tolko nevery, tolko slz, tolko bolesti...

sense
15. jún 2022

Nečítam všetky príspevky... Ja by som sa nevrátila obzvlášť keď tam bolo psychické aj fyzické týranie....

marcellka32
15. jún 2022

@annamarin chcem jej otvoriť oči, nič iné, ten chlap sa nezmení

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
iveta7677
15. jún 2022

@labutienka82 nostalgia je dobra, ale treba sa vratit do reality naspäť.

labutienka82
autor
15. jún 2022

@mondolina rozdielne povahy a ona sa nestarala o deti, bordelarka a mala psychické problémy

labutienka82
autor
15. jún 2022

@annamarin áno . To je pravda . Pokoj a kľud je najdôležitejší

travelllerka
15. jún 2022

@annamarin to si nádherne napísala🙂

oblecenie99
15. jún 2022

Ty si napísala skôr pre potvrdenie,že sa vrátiť.. ako sama píšeš,karma raz dobehne každého. Čiže kľudne súčasného opusti, vráť sa k bývalému, a počkaj si aj ty na tú svoju karmu,evidentné ťa ešte nedobehla. Žena!!! Pre niečo ste sa rozviedli!!! Rozvod nie je len tak! Rozvodom sa uz rieši vážne narušenie vzťahu medzi dvoma ľuďmi! Doslova píšeš: so súčasným všetko klape, exmanžel, ktorý ma sem tam psichycky a mierne fyzicky týral,vyhrážal sa samovrazdou, bol žiarlivý, a priložil mi ruku na krk a radšej som sa s ním rozviedla ma chce späť,mám sa k nemu vrátiť? Neviem,do čoho si si buchla hlavu až tak veľmi,ale normálne tam chod, buchni si hlavou opäť a silno, snáď sa ti vráti zdravý rozum a pud sebazáchovy.

h2
15. jún 2022

@labutienka82 A ty jeho bývalú ženu poznáš? Alebo ti ON o nej povedal, že taká bola? 🤦🏻‍♀️

mondolina
15. jún 2022

@labutienka82
to povedal kto?

beata110
15. jún 2022

@elizabet173 presne tak ako si napisala ja len lutujem jej terajsieho muza keby chudak vedel nad cim vobec ta jeho zena rozmysla.😏🤦‍♀️

abbey1
15. jún 2022

@labutienka82 Vieš čo? Choď to toho! Počúvni srdce a pudy a naplno si obaja užite svoj divoký vzťah. Len deti, prosím, nechaj i svojho súčasného manžela. Nech majú aspoň tie kľudné detstvo.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
komplikovana
15. jún 2022

@labutienka82 ak by exovi na tebe zalezalo, tak by ta nechal na pokoji nech si uzivas spokojne manzelstvo. Myslim si, ze pozera skor na seba a svoje potreby- potrebuje niekoho k detom pravdepodobne. Vies, ze ani spolocne zaujmy ti nezarucia, ze vztah bude fungovat. O ten sa treba kazdodenne starat. Zameraj sa skor na svojho manzela a budujte dalej to co ste zacali. Uz to tu bolo pisane, laska = rozhodnutie. Vie tvoj manzel, ze ti ex nadbieha?

labutienka82
autor
15. jún 2022

@zmrzlinka2021 ďakujem....trefa do srdca ❤️... Ja si to všetko uvedomujem...tiež by som takto reagovala, keby šlo o jednu z vás, lebo je to proti rozumu, že to rozoberam, ale horšie je to, že to aj zažívam.