Mám problém s manželom

9. feb 2021

Idem si po nazor, nie kritiku, tej mam doma dost. S manzelom sme 9 rokov, mame 2 deti. Problem, ktory vidim v manzelstve ja, moj muz nevidi a tvari sa, ze vo vsetkom som na vine ja, on si vinu nikdy neprizna.
Ako by ste vy akceptovali muza, ktory sa velmi zmenil? Jestvuje este moznost, aby dostal rozum, uvedomil sa, zacal zit pre rodinu a zmenil sa k lepsiemu?
* denne, hned cestou z prace, sa stavi u mamy (byva s jej mamou a jej bratom), presedi tam polhodinu a po navrate domov tam musi min.5 x este odskocit? U mna je ten problem, ze cely min.rok s ujom popijal, potom uz sam si u nich v stodole schovaval flase tvdreho alkoholu, od uja si bral cigarety a v stodole jak male decko fajcil, ptitom predomnou uz min 14 rokov nikdy nefajci, hra sa na dobreho.
* uja dotuje a kupuje mu cigarety, podava kena, sportky - vzdy s tym, ze peniaze mu ujko dopredu neda a on ako blb mu kupuje dokola - na tom sa hadame, lebo nepodpori nasu, ale jeho rodinu a tak to trva min 5 rokov
* cestou z prace si autom (v lete a na jesen permanentne) zastavi v nedalekom, od nas cca 3 km vzdialenom lesiku, tam si vypije vodky a v gumenych rukaviciach zafajci... nema problem sadnut do auta, prist domov a po polhodke ho mota a jazyk sa mu pletie... uz v jeseni tam na polnej ceste rozderavil olejovu vanu... samozrejme, to nie on...tak som sa znizila na uroven chuderky, poprosila brata, aby sme sli "po stope" olejovemu pasu, az sme dosli do lesika, kde ked som videla tu spust... cca 15 flias od vodky, milion ohorkov... desiatky gum.rukavic...
* v okoli domu, na dvore, v drevarke dalsie desiatky flias tvrdeho alkoholu...
* denne cesty autom, aj ked teraz uz 2.mesiac pracuje z domu, do potravin... nakup za 15€, ale chyba dalsich 20€
* lenivost k akejkolvek praci, pocas dna nespravi nic, len kazdu chvilu uteka na navstevu k mame...
* pre rodinu neusetri nic... na dome mame kopu prace, kt.treba spravit, no niet z coho. Ja som na RD, zriadila som si pred 3 rokmi vlastny ucet, pretoze vzdy zo spolocneho isli peniaze prec... a proste on ich neminal... jeho slova.
* popri praci si dorabal 2 rocne mgr studium... ktore tento rok uz taha 6.rokom - treba mu uz len dorobit diplomovku, no ani k tomu sa nema... co mu do prace, (pracuje ako ucitel na romskej zs) nespravim ja, to on nespravi... atestacka, skolenia, a pod.
* dookola slubi, prisahy, ... nikdy ale slovo nedodrzi

Jestvuje este nadej, ze takyto chlap zacne zit pre nase deti a mna, zacne sa spravat ako uvedomely muz, otec a prestane sa spravat ako pubertak a nekonwcny sponzor svojej rodiny???
Dakujem za nazory.

ledgerka
9. feb 2021

NIE

ernina
9. feb 2021

NIE

pribinak
9. feb 2021

Nie. Zvážila by som rozvod

amelie2017
9. feb 2021

Myslim, ze vas problem nie je, ze si vsetkemu na vine ty, ale ze on je alkoholik. Liecenie, abstinovanie a zaujem o rodinu alebo rozvod. Inak sa utrapis. Ine riesenie nevidim.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anelehka
9. feb 2021

Neviem či sa zmení, ale isté je to, že je alkoholik...

mandarinka555
9. feb 2021

Kritiku čítať nechceš, ale tu sa ani nič iné napísať nedá....Len aby ti nespravil ešte ďalšie tri deti a "uvedomelý" pán manžel sa uchlastá k smrti....A ty ostaneš sama s kopou deciek a bez peňazí, v tom horšom prípade aj s dlžobami...

pbra40
9. feb 2021

Myslim, ze odpoved uz sama poznas...

lenkike
9. feb 2021

Ja som trochu väčší optimista, aj horší ako on sa z toho dostali, ale musí ON chcieť, nie ty. Ale on sa z tvojho opisu skôr javí ako ten, čo pred tebou hrá dobrého a zatĺka, ale nechce sa zmeniť. Ja by som mu dala ultimátum, poslednú šancu. Vážny rozhovor, kde mu vysvetlíš, že takto žiť ďalej nechceš a nebudeš a nech si vyberie. Buď ty a vaše deti, alebo alkohol, cigarety, stávkovanie a zbohom. Žiadne kompromisy, jednoducho ak s tým neskončí hneď a úplne, skončíš ty a ním. Ak si uvedomí vážnosť situácie a nechce vás stratiť, urobí pre to niečo, pôjde na liečenie, sám navrhne nejaké kroky, ako sa môže zmeniť...ak bude len sľubovať a vyhovárať sa, tak, je mi to ľúto, ale skoncuj s ním, nepomôžeš mu a zničí to aj teba a ublíži deťom oveľa viac, ako neprítomnosť otca 😞 je mi ľúto, že ste v takej situácii, vyprosujem ti veľa sily a múdrosti 🙏

sissy27
9. feb 2021

Nie, nezmení sa. Ano, si na vine, pretože nie len mu to správanie toleruješ ale ešte ho v tom aj podporuješ !! To kde sme, že on jazdí ožratý, vieš kedy a kade a neupozorníš policajtov? Čakáš, kým niekoho zabije? Ty zaňho robíš jeho prácu?? Ako by sa asi k tomu postavil jeho zamestnávateľ?? Ako k tomu prídu tie decká, že vlastne ich učiteľ stojí za hovno a nemá ich čo naučiť, len slopať, klamať a priživovať sa?? Akým príkladom je pre vaše vlastné deti? Im čo dá do života?
Preber sa prosím ťa a urob to, čo je správne...

adell77
9. feb 2021

Podľa mna je alkoholik a človek čo sadne za volant pod vplyvom? Ja by som s takým nebola ... to je potencionalny vrah hoc koho môže zraziť ... neeee toto je veľa nenavidim alkohol a za volantom už dupľom .... nebuď hlúpa nenic sa za druhého ...

autor
9. feb 2021

@lenkike milionkrat som s nim rozpravala, prosila, aj sa vyhrazala... vzdy prisahal, ze sa zmeni... cez Vianoce bol chory, bol cely tyzden doma a bolo super, ako za starych cias. No akonahle zacal xx krat denne pozriet k mame, zas je vsetko ako predtym... sice alkohol necitim, ale cca 3 piva denne musi vypit, aj keby co bolo. Ked ho prosim, nech tolko nepije, odbije ma, ze nepotrebuje... ale dopit ich musi. Neviem, ako mu dohovorit... ah jeho mamu som prosila, ze ked je uvedomely muz, nech drzi s rodinou... aj o dotovani uja... no ona v to neveri, ze je to tak. Kiezby sme sa po svadbe boli odstahovali niekam prec, snad by to nase manzelstvo bolo take, ake sme si vzdy priali.

autor
9. feb 2021

@sissy27 pravda, co mi pises... len ja blbana vzdy verim, ze sa zmeni... len on slubi a o den si aj tak spravi po svojom.

nikpa
9. feb 2021

Tvoj muz je alkoholik a ked to dovolis bude tahat ku dnu aj vás, teba aj vaše deti. Ked moc chceš a myslíš si, ze si zaslúži ešte šancu tak mu ju daj, bud alkohol alebo rodina. Ked to nedodrží tak choď od neho, uz sa nezmení.

hanka1505
9. feb 2021

Aj my sme verili že sa otec zmení nakoniec to vyvrcholilo tým ze mamu zbil tak ze som ma, la chuť ho zabiť, dovtedy to neurobil... (boli sme so sestrou na brigáde keď sa to stalo) Uvedom si ze nenicis život len sebe tým ze s nim zostavas ale bohužiaľ aj svojim deťom.presne robil co tvoj muž, jazdil opitý, nikdy sa mu nič nestalo, plus keď mal obdobie že nepil bol normálny len škoda ze to bolo menej ako alkohol. Nikdy by som nežila s alkoholikom už len keď si uvedomím ako sme to my deti vnimali:(

bluka2
9. feb 2021

Šoférovanie pod vplyvom alkoholu, zisťujem, že možno som asi udavač 😕

osky
9. feb 2021

Pokial bude holdovat alkoholu,nie je mozne zmenit nic.
On ti slubi,mozno by aj chcel nieco zmenit ale nedokaze to nie je na to dost silny.
Potrebuje odbornu pomoc.
A preto ty si stale vinna za vsetko.ved najlepsia obrana je utok..

miadi
10. feb 2021

Ty potrebujes pocut nazor kto je vinny? Naco? Tvoj muz je tazky alkoholik. Ty sa radsej pytaj na detajli okolo rozvodu. Ty neplanujes nic zmenit? ! Ked snim ostavas ničiš vašim detom život s takym otcom. A v tom budes mat velku vinu ty.

beatinka
10. feb 2021

Je mi to ľúto, ale toto sa bude len zhoršovať. To, ako to má všetko “prešpekulované” svedčí síce o tom, že si asi uvedomuje, že to nie je ok, ale na druhej strane keď to robí stále a bez mihnutia oka, svedčí zas o tom, že mu to takto vyhovuje. Ak máš kde, odíď. Nechaj ho v tom vymáchať, nech si uvedomí, že všetko je na teba. Spadne na dno a potom sa ukáže. Buď vyhľadá pomoc ( v takom prípade ho podpor), alebo zbohom navždy. Skôr ako to teba a deti natrvalo poznačí. Veľa šťastia 🍀

teleskop
10. feb 2021

je to strasne smutne ale musis sa s tym zmierit, ze manzelstvo mas v troskach a uz ho nic nezachrani, verim, ze ti je tazko, ale zvladnes to, rozmyslaj nad rozvodom, tvoj muz je sebecka nevyzreta troska

januarova
10. feb 2021

NIE

lubkavargova1
10. feb 2021

nie a toto nezachrani uz nic

cacianka
10. feb 2021

@beatinka presne !👍

cacianka
10. feb 2021

Uuuuplne prespekulovane konanie ťažkého alkoholika. Par hodin v práci vydrží(ale ktovie ako sa správa ked ma absťak a sucho)
Uz pi ceste sa skryje a slope, lebo nevydrží, x x odbehne k mame - no preco asi ? Aby si vypil ! Aj tam a aj doma ma poschovavane fľaše...
Poznam velku komunitu alkoholikov a hlavne liečených a všetci do jedného presne takto hovoria na psycho pokecoch ze robili. Presne takéto správanie opisuju odborníci na liečbu alkoholizmu zo svojej dlhorocnej praxe.
Ťažký závislý alkoholik, uz ani nevie rozumne fungovať.
Ak chces pomôcť deťom sebe a aj jemu, musíš dat iba 1 jedinú šancu. Liečenie.
Inak rozvod a ked to myslis vážne, vyhod ho( !) a ak chce fungovat ako manžel a otec detí, vratit sa moze az po liečení.
Ak on nebude sám chcieť riesit svoj problém, ty sa mozes aj pokrajat ...musí padnúť úplne na hubu. Bud sa pozviecha alebo na nej padnuty zostane.
Ale bez teba a dalsich 300 šancí

karolinakr
11. feb 2021

Tažký alkohjolizmus vplýva na potenciu a pri nadmernom pití je veľká šanca,že z neho bude za pár rokov impotent (ak už nie je)Nielenže ti prepije všetky peniaze a velku časť da na slopanie, lebo dávky sa budú časom zvyšovať a , detom nezanechá žiadne dedičstvo, alo opitého a pocikaného ho budeš vláčiť deň čo deň, až nakoniec zistíš, že zo života ti ostali len trosky
Ako keby bol namol denne, za 20rokov bude vyzerať ako stroskotanec. On sa musí nakopnút a ist na liečnie. Moj sused je ťažký alkoholik, nepotáca sa na ulici, ale prepil asi 2 byty čo zdedil a poviem ti, je to tragédia sledovať, ako vyhadzuje prachy do luftu
Tiež sa mi priznal, že nefunguje ako muž už dávno, ale to ma neprekvapuje
Tvoj je ešte mladý da sa zachraniť, čo zbabral, ale potrebuje silnú vôlua podla toho čo píšeš, asi nemá velký záujem to riešiť