Mám problémy s budúcou svokrou. Čo vy na to?

lalia2
7. sep 2011

Ahojte. Som tu nová a chcela by som, aby ste mi povedali svoj názor. Mám 27 rokov, priateľ 33. Bývame spolu, sami. Čakáme vo februári bábätko. Môj priateľ je najlepší človek, akého som kedy stretla. Môj problém je ale budúca svokra. Teda - povedzte mi váš názor, či som ja čudná alebo je čudná skôr ona.
- priateľ pochádza z 3 bratov, je najstarší, keď začal chodiť na VŠ, rodičia sa rozviedli, v ťažkých podmienkach doštudoval
- bolo treba byť matke oporou, takže v tomto veku prevzal za rodinu zodpovednosť, chodil po súdoch, vybavoval, riešil, bolo vyplatiť otca z domu - na to si zobral pôžičku
- skončil VŠ a kvôli rodine a aj vtedajšej priateľke neodišiel nikam za prácou, ale ostal v rodnom meste, bývať s matkou a bratmi
- za ten čas bolo treba stále čosi opravovať na rodinnom dome, vymeniť plastové okná, prerobiť terasu, obnoviť interiér - podľa mňa ak na to nemala, tak to v rámci možností mala nechať tak, ale svokra nie, ona musí vyzerať na úrovni, nie ako nejaká chudera, tak sa všetko robilo a na všetko prispieval vo veľkej časti pomocou a financiami môj priateľ
- jeden brat odišiel do Čiech - príde domov tak max. 2x do roka, čiže len na návštevu, nepomôže nič - za ten krátky čas sda ani nedá a na Vianoce asi nebude doma "makať" a odnesie si pol auta zaváranín a podobne
- druhý brat má malý obchodík a žije si svoj život - práca, futbal, kamaráti, krčma a tak. Že by ho napadlo pomôcť matke, tak to nie
- môj priateľ bol odjakživa vedený k tomu, že jej pomáha, nerobí mu problém všetko zariadiť, pomôcť, upratať, umyť okná a podobne.
- podľa mňa si svokra na to zvykla a vôbec jej nedošlo, že už asi sa má zariadiť bez neho a trošku zapojiť do chodu domácnosti druhého syna
- totiž - zavolá nám - príďte v sobotu, ok, dojdeme, urobí kávu, priateľ pokosí trávu. Pohodička, akurát na to, že jeho brat si kľudne spí - o druhej popoludní. On bol v práci, no a? Priateľ chodí tiež do práce!
- pokazila sa jej nejaká vodárnička, nehreje či čo. Ok, priateľa s tým otravuje, on zariaďuje, zisťuje, keď to majú prísť opraviť, samozrejme že tam musí byť, a brat je na futbale. Okrem toho mi spomenul, že minule za to zaplatiť 20 eur. Ja kukám, akože všetky moje peniaze a úspory idú nám, tak nechápem, prečo by on mal platiť stále niečo do ich domu, keď tam nebýva a keď čakáme dieťa, musíme platiť nájom a ja nechodím do práce, som na rizikovom, takže peniaze budeme potrebovať. Jej to nie je trápne a moja mama, keď niečo kúpim do ich domu, tak mi to zaplatí, ešte aj 2 eurá, aj keď nechcem, ale peniaze sa nám zídu.
- v piatok ideme do Čiech na svadbu jeho bratovi. No akože kúpili sme mu dar - telku, šli sme napoly s druhým bratom, vyšlo nás to na 300 eur, čo je podľa mňa dosť. Okrem toho im dal priateľ aj brat po 100 eur, lebo oni vraj teraz sa musia uskromniť a šetriť na svadbu. No a? Ešte som nevidela, aby ti svadbu spolufinancoval brat. Takže dokopy 400eur, plus oblečenie a ešte nejaká drobnosť...
- svokra už mesiac chaosí, kúpila si dvojo šiat, k tomu doplnky, aby bola na úrovni, že tam nemôžeme prísť ako chudáci. Len jedny tie jej šaty s doplnkami ju vyšli na 200 Eur.
- okrem toho chaosí aj mňa, to je zlá kravata, lacná košeľa, zlé šaty, s účesom mi treba niečo robiť a vraj mi pozerala už aj parochňu. No ak vyzerám tak blbo, že tam s mojími jemnými vlasmi nemôžem ísť, tak prosím, ja sa netlačím. Dotklo s ama to.
- ja by som sa tiež vedela lepšie zladiť, keby mi nebolo ľúto vyhodiť toľké prachy čo ona na dve hodiny obradu - a vodárničku a podobné veci si dá zaplatiť od môjho priateľa. Podľa mňa je to na hlavu, nie? Nedôjde jej, že tie peniaze potrebujeme? Priateľ zarába 750 Eur, 250 platíme nájom, 200 je splátka pôžičky na dom - tie peniaze sme mohli mať my. Nevyčítam mu to, ale ona by si to mala uvedomiť, že ho zatiahla do dlžôb, ok, ako syn jej mal pomôcť, ale už hádam stačío, nie? Aspoň čo sa týka peňazí. Bratia si žijú svoj život a my budeme mať asi manželstvo v trojici.
- nehovorím,ž e sa nezaujíma, opýta sa ma, ako sa cítim, je milá, ale aj dosť egoistická podľa mňa, čo na to poviete vy?
- a ešte včera ma dorazilo, že priateľ tam vraj v piatok ráno, keď máme ísť do Čiech pôjde, aby jej pomohol, lebo to bude chaos. Že zbaliť a tak. Veď zbaliť treba len ju a brata, to sú dvaja, ako aj my. A priateľ na to, že brat jej s ničím nepomôže, že on bude spať. Tak on bude spať a praiteľ vstane o piatej ráno, aby jej pomohol? A to mu bolo celý týždeň zle. a potom má pred sebou 10 hodín šoférovania.
- a s tými peniazmi chcem povedať, že ja mám nejaké úspory a keby som ich nemala, tak ťažko by sme zariadili byt. Priateľ platí nájom, ja stravu a všetko ostatné, ale nechcem, aby financoval aj ju. Okrem toho ja mám 2 kabelky, 3 topánok, ona má 5 kabeliek, 8 topánok, nie najlacnejších a podobne. Čiže ona sa neobmedzuje a to ma štve. Ona bude chodiť ako z katalógu a ja sa budem musieť vo všetkom uskromniť na jej úkor? Už len tých 200 eur pôžičky je veľká položka a ekby nebolo tej, tak ma to nerozčuľuje, keby jej dal 20 eur na vodárničku.
- aj minulý rok bola na dovolenke v chorvátstku a priateľ jej prispel 100 EUR, brat, 100 eur a priateľ enbol nikde. Mne by to ako matke nedalo, keď vie, že syn s peniazmi nevychádza...

lalia2
autor
7. sep 2011

A okrem toho, tie plastové okná ich vyšli na 200 tisíc korún a financovali to asi všetci, keby rovnakým dielom, tak je to 50 tisíc, ktoré sme mohlu mať my. Priateľ tým pádom nemá žiadne úspory, fak ledva vychádza s výplatou. A okrem toho, idú všetky jeho stravné lístky jej, to sú 2 tisícky mesiačne, čakám, kedy mu dôjde, že ich mám využiť na stravu ja, nie ona.

cmulinko
7. sep 2011

@lalia2 napisem ti svoj nazor,ale nebude sa ti to lubit 😔 tieto slova patria len do rodiny....pripadne tvojmu priatelovi,ktory ako jediny s tym moze aj nieco urobit.z tolkych ciselnych variacii co si napisala mi je jasne,ze ta mrzia hlavne financne zalezitosti.treba si to dat do poriadku v ramci rodiny......tu na fore to nevyriesis...akurat ta bud podporia ci nepodporia....zial rodinu a chorobu si clovek nevybera 🙂

vanessm
7. sep 2011

@lalia2 Nie si čudná, myslím si,že tvoje pocity sú správne. Nie že by jej nemal pomáhať, veď je jej syn, ktorého vychovala, ale nie na úkor Vás dvoch čoskoro troch, ale to pomocou nemyslím, že by ju mal dotovať, zvlášť keď píšeš, že žiješ skromnejšie ako ona. Najlepšie by si urobila, keby si sa s ňou porozprávala,ale bez výčitiek, len aby vedela, že sa ti to nepáči, že sami máte málo. A tak isto by som požiadala aj toho brata, či by nemohol viac matke pomáhať.Neboj sa toho, že budeš tá zlá, záleží aj na tom ako to povieš. Ak začneš vyčítavým nahnevaným tónom tak čakaj to isté aj od nich, ale ak jej povieš, že by si jej rada pomáhala, ale potom chýba Vám, tak si myslím, že to každý normálny človek pochopí. Veľa šťastia

viera27
7. sep 2011

@lalia2 v prvom rade suhlasim so @cmulinko. A v druhom rade by som si dovolila trosku rozobrat veci ktore popisujes.
1. 200E pozicka, no, tu bral este "pred tebou", navyse je na dom ktory bude dedit aj tvoj priatel. U mna nie je o com, toto ti podla mna neprislucha riesit. Vedela si o nej a isla si do vztahu.
2. Jeho brat je lenivy ako svina a ten tvoj je v ulohe kedy sa snazi mame pomoct. To je tak pol na pol. POmahat rodicom treba, je to nahodou super. Aspon vidis ze je tvoj priatel starostlivy a da sa onho opriet. POkial sa stara aj o teba a nic ti nechyba, tak preco by v ramci svojho casu nemohol pomahat aj mamine? A co sa tyka brata, je to hnusne, ale je to cas tvojho priatela. Od teba sa nevyzaduje nic. A pokial tvojmu priatelovi taketo rozdelenie nevadi, tak je to len a len na nom (ine by samozrejme bolo, keby kvoli tomu zanedbaval teba a vase baby). Takze tam akurat mozes priatelovi poukazat na nezrovnalosti, ale riesit ich je len v jeho kompetencii.
3. Prispievanie rodine. No co ti na to povedat. Nie ste manzelia, nemate spolocne peniaze. Priatel plati najom, ty stravu a vsetko ostatne ako si napisala. Co robite so zbytkom svojich penazi je kazdeho osobna a intimna vec. Detto svokrine peniaze, ci si kupi saty a za kolko, no po tom ta je sum a fuk.
4. ze mas zly uces a saty atd. Tak to ju posli hned do kelu. Tam sa zas nema co starat ona. Pripadne povedz, ok, vsak kup mi saty aj parochnu, nemam s tym najmensi problem. Este ti podakujem aka si ku mne stedra.

vejula
7. sep 2011

@lalia2 rozpravala si sa o tomto už so svojim priatelom? aky ma na to nazor on?

maria30
7. sep 2011

@vanessm ono, páči sa mi Tvoj príspevok... ale niekedy ani milé slovo a ochota pomôcť pri snahe vyriešiť nejaký problém nepomôže.. ja by som to riešila hlavne s mužom ako píše @cmulinko .
Ja som tiež navrhla svokre riešenie istého problému a vyšla som z toho ako najväčší blbec.. išlo o rodinný dom svokrovcov, rozširovali ho, prerábali a potom svokra vyplákávala, že načo im je taký veľký dom, že kto sa bude on starať a tak.. v tej dobe sme sa chceli s mužom presťahovať do väčšieho bytu (mali sme 2-izbový), tak ma napadlo im pomôcť, lebo som videla ako ju to trápi.. navrhla som jej, že či nejdu do toho nášho dvojizbáku (tiež bol prerobený), doplatíme im samozrejme rozdiel a mi by sme boli v tom dome.. no ale to som nemala.. spustila na mňa, že ako si to dovolujem navrhovať takéto riešenia a bolo... urazená a odutá chodila ešte dlho okolo mňa... 😖 😖 a to som už bola označená aj ako rovracačka rodiny, ale to tu už opisovať radšej nejdem 🙂

vejula
7. sep 2011

@viera27 ja zas chapem že ju hneva ta nespravodlivosť. Podla mna je hrozne ked si rodičia urobia z jedneho dieťaťa sluhu, ktoreho volaju kvôli každej hlupote zatial čo ostatne deti si chrnia v posteli a podobne... maminka si na to asi priliš zvykla.. Ale jednoducha ked ma už manžel vlastnu rodinu mal by sa starať hlavne o nich a mamička by to mala pochopiť. Samozrejme moj manžel tiež pomôže svojim rodičom či sestre, to je normalne, ale zas nemalo by to byť na ukor jeho dieťaťa a manželky

macamac
7. sep 2011

@viera27 😉 trošku je to zložité-ale nezdá sa mi tvoj pohľad na vec v bode 1-áno, prispieva na dom,ktorý bude dediť,ale akosi ti ušlo,že jediný z 3 bratov sa stará o všetko a spláca akúsi hypo, tak to sa mi nezdá fér, že potom z toho zveladeného a tým pádom aj vyššej hodnoty nehnuteľnosti, budú dediť rovnako všetci-aj tí, čo ani prstom nepohli a nezadlžili sa. a nebodaj,ak by dom chcel,by raz bratov ešte vyplácal rovným dielom. ako na druhej strane je to jeho dedičstvo a jeho záležitosť a aj keby boli manželia,do jeho dedičstva nemá čo rozprávať a je to len jeho možno " hlúposť" že zainvestoval do neistej veci, lebo to, či sa bude vôbec dediť,nie je isté-mama kľudne môže dom predať a naložiť s peniazmi za života ako chce,dedí sa len to, čo zostane-ak nie dlhy 😅 😉 a automaticky pri všetkom tom,ako písala,ako sa venuje mame-je to z môjho pohľadu až nadštandardne,hlavne,ak žije ešte s druhým synom a vychádza mi,že veľa času venuje mame a pisateľka sa asi trošku cíti na vedľajšej koľaji a chýba jej viac času a pozornosti z jeho strany-čo venuje mame a jej potrebám,mohol by jej 😉
neviem, to je len môj názor,ale z napísaného by sa ani mne veľa vecí na priateľovom živote nepáčilo
fakt je,že si si to mohla všimnúť skôr a možno,kým sa to nevyrieši,aj počkať s dieťatkom 😉
@lalia2

kvetinqa
7. sep 2011

@macamac suhlas!

macamac
7. sep 2011

@kvetinqa 😉

renatkas
7. sep 2011

@lalia2 vobec sa ti necudujem ze pocitujes krivdu a ked ti mam pravdu povedat tak tato situacia sa bez rozhovoru tvojho priatela a jeho maminky asi tazko vyriesi. Ona vsetky starosti a vsetky vybavovacky hadze na tvojho priatela ako najstarsieho jej syna kedze nema partnera a to by si mala uvedomit. Jej spravanie sa urcite nezlepsi jedine ze by zakrocil tvoj priatel. Povedz mu ze respektujes ze je to jeho mama ale ze on uz ma vlastnu rodinu a v prvom rade sa musi starat o vas a az potom dotovat maminu, ved aj ona ma nejaky prijem. Nech sa s nou porozprava ze su 3 bratia a ku kazdemu by sa mala spravat rovnako.

viera27
7. sep 2011

@macamac s tym dlhom nesuhlasim. To su veci davno pred nou uzatvorene a dohodnute. Absolutne s tym ona nema nic spolocne. Tomu sa vravi ze si "brala muza so zavazkami" 😀 .
S tym zbytkom. No, nemala som pocit z napisaneho, ze sa stazuje ze ju priatel zanedbava, alebo ze sa jej nevenuje. Niektori ludia chodia na kavicky s kamoskami, na pivo, na futbal, na nakupy, do kina. On chodi pomahat mame. Co je na tom zle ked naklada so svojim casom? Kazdy potrebujeme aj osobnu slobodu, vtedy sme spokojni a aj vo vztahu prekvitame. Pokial nam niekto visi na krku (nepisem teraz o autorke, ale vseobecne) a snazi sa nam vsetko organizovat...no neviem... Pre mna osobne by to bolo neprijatelne.
Ale asi som v tomto taka konzervativna. Ja verim na to, ze ked lasku a naklonnost a pomoc rozdavas, tak sa nemina, ale nasobi. Napriklad ked bude priatel pomahat mamine a mat s nou pekny vztah, je pravdepodobne ze mamina bude trebars pomahat s vnucatkom a budu mat cas zase oni na seba navzajom atd atd.
Ked sme napriklad u rodicov na vikend, prazdniny atd, tak sama posielam manzela nech sa ide popytat maminy, bratov ci im nieco netreba pomoct a porobit. A ja zatial pomozem nasim kolko sa da. A vobec tym "odlucenim" akosi netrpime ani my, ani nase manzelstvo.

oskvarkaa
7. sep 2011

@lalia2 no ja to vidim tak ze ak v tom nevidi problem tvoj priatel je s tym zmiereny, tak zial nieje co riesit (teda jemu) ale ty by si sa mala zamysliet ci sa s tym tiez zmieris (lebo ak ma niekto perspektivu zarabat ovela viac ako jeho surodenci, alebo je viac citovo naviazany ja nevidim nic zle na tom ze prispeje mame viac... aj ked logicky to spravodlive nieje) alebo sa s nim porozpravaj (hlavne ak sa chces vydat!!!)... a este skorej ako da vydas.. lebo potom to uz bude aj tvoj problem... to uz budu vase spolocne fiancie vasej rodiny... ak nevie (alebo nechce) byt priatel asertivny v tejto veci teraz tak sa tak lahko nezmeni ani potom... a to kto ma kolko coho kupeneho kolko mina je uplne subjektivne nieje to chyba tvojej buducej svokry ze jej tvoj priatel tie peniaze da... ani ked si vypyta...
....mi mame tiez trochu nevivazene financne zalezitosti v rodine - to je asi vsade, ale treba to drzat v rovine s ktorou ste obaja stotozneni (ked uz budete manzelia) a tiez neobmedzuje vase svedomie (napr: k moja sestra kasle na rodicou tak to neznamena ze je nefer ak ja na nich kaslat nebudem...) co teda nic nemeni na fakte ze ja by som rodicovsky dom prestavovat za takychto okolnosti nepomahala ale to je tiez subjektivne......

lucka1987
7. sep 2011

@lalia2 v prvom rade sa treba o tom otvorene porozpravat s priatelom... je pekne pomahat rodicom, a som za to aby sa im pomahalo, ale od tial po tial. a vtedy ked vidim ze to ma vyznam... moj mm ma svoje skusenosti... a po rokoch uz zmudrel a v kedy vie kolko ma z vrecka upustit.
najskor musi on prist nato, co robi.. no nie natlakom, treba mu to jemne vysvetlit... alebo v najlepsom keby na to pride casom sam..
mate svoju rodinku, rozratstate sa a je treba vam sporit do buducna, dieta si bude vyzadovat tiez financie, a nikto vam ich neda.. cize peniaze ktore sa liali pre rodinu budu musiet ist pre babatko.. ak to tak nebude, tym padom ochudobnujete seba aj babatko.. treba to tak brat.

nibiru
7. sep 2011

no ako by si pisala o mojej svokre mi sme jej vsetko financoli priatel robil sluzku,kutila prerobil byt a nakoniec nas vyhodila na ulicu a kedze byt bol jej vlasnictvo byt prdala ostali nam pozicky ktore musime platit a ona ma novy dom 🙄 ale co uz 4r. som ju nevidela a som velmi rada nech je tam kde je.jej sa nepacilouz aj to ze mi si zijeme svoj zivot priatel totiz celu vyplatu nechaval jej a ked sme sa dali dokopy zacali sa zariadovat jej to uz chybalo.

a2303
7. sep 2011

@lalia2 Uau... nemám slov...
Ako Ti tu píšu, dom bude dediť aj Tvoj priateľ to je pravda ale nezabúdajme, že sa bude dediť na 3 časti a nečakajme na dedenie, pretože dovtedy už Tvoje dieťa bude asi na VŠ a predtým budete čo mať platiť, škôlka, školy, život, proste bude toho dosť...
Môj osobný názor je, že treba si navzájom pomáhať to hej ale v živote som sa s ničím takým nestretla aby dieťa platilo za rodiča pôžičku! Veď to je nehorázne! Keď na to nemám, tak nebudem meniť okná...
Podľa mňa je tvoja svokra sebecká, egoistická osoba a je mi to veľmi ľúto... pretože si neviem predstaviť ako to bude ďalej... Prajem veľa síl a pokús sa s priateľom o tom porozprávať a vyriešiť to.

maartinkaa
7. sep 2011

@viera27 akoze nehnevaj sa, ale ty asi nemas pojem o tom, co je to prichadzat o polovicu zarobku pre pahltnu svokru 😝 😝 to su dve rozdielne veci pomahat a pomahat!!!!!
par ludi v ich rodine by sa malo viac-menej nad sebou zamysliet,,,,,,teda aj my pomahame svojim rodicom, ale v zivote by ani jedny nezobrali od nas peniaze, keby neslo o zivot, skor si oni odtrhnu od ust, aby dali svojim detom a vnucatam a uz vobec by si nekupili handry z penazi svojich deti,,,,,,,,to je nehoraznost sama o sebe 😝 😝 😝 😝

oskvarkaa
7. sep 2011

@maartinkaa zas tak tvrdo by som to nebrala v niektorych rodinach je to dost nerealne aby rodica davali detom... moji rodicia nam vsetkym (3 deti) zaplatili studium na VS a mi teraz budeme na 100 percent zarabat dost viac ako oni a aj ked to nebude na rozhadzovanie tak myslim ze si rodicia podporu zasluzia ak usidim ze to potrebuju a nebudem ich povazovat za vykoristovatelov, ani keby si vypytaju.
.. ale je jasne ze nebudem ochudobnovat svoju rodinu o nieco co potrebuje lebo ta bude vzdy pre mna na prvom mieste... ale je treba brat do uvahy aj to ze dievcina este vydata nieje

viera27
7. sep 2011

@maartinkaa 200E za prve nie je polovica ich prijmu. A vlastne vobec nie ich, ale ani jeho. A tu vidim kamen urazu. Prijmy nie su ICH, ale JEHO a JEJ. Tak to maju rozdelene.
za druhe kto si kupil handry z penazi svojich deti?
Inak len ta poprosim neprenasaj veci a mna do osobnej roviny. Bavime sa o konkretnom pripade, nie o tom o com "mam alebo nemam pojem ja" 🙂 , dakujem.

henulienka
7. sep 2011

@lalia2 vôbec sa ti nečudujem, že si naštvaná, aj ja by som bola.... tvoja svokra svojho syna už evidentne využíva, to už nemá nič spoločné s pomocou syna matke. Asi fakt najlepšie by bolo porozprávať sa o tom s priateľom, ale opatrne!!! aby to nebral ako útok na svoju mamu.

Ja som mala svojim spôsobom na moje svokry šťastie - prvá sa ma bála ako čert svätenej vody, netuším prečo,ale každého dookola dirigovala, len mňa sa nikdy nedovážila. 😀
A druhá býva od nás 400 km a nepoznám ju. Teda osobne nepoznám, občas si vymeníme nejaký ten e-mail ( moderná, čo??? ) , väčšinou o deťoch, ale inak nič. Troška ma to aj mrzí, lebo by som ju chcela spoznať, ale to asi ťažko, keďže môj muž odišiel aj so sestrou z domu v 18 tich a nechcú o nej ani počuť... a možno je to takto lepšie.

damiankad
7. sep 2011

@lalia2 Ťažko mu to samému dojde....toto poznám..predsa mamičke treba..nie....musíš mu to povedať!! Že ty sa musíš ako tehuľka uskromniť aby jeho mamička mala nové topánky a jedla najlepšie papníčko!!!
No to je vrchol teda....Mužovi by som to nikdy nedovolila...síce on sám si uvedo muje že treba najskôr nám...potom zase nám a občas svokrovcom...občas treba byť sebecký a čo..kedy sa budeš mať dobre ty?? Ked príde mimi bude treba viacej peniažkov.... 😠 Júj ja keby je to moja svokra si to s ňou ručne stručne vysvetlím či ju baví ošklbávať syna!! 😲

lucinocka
7. sep 2011

@viera27 nesuhlasim celkom s tvojim prispevkom, ze to co robi so zbytkom penazi je jeho vec..mna tiez stve, ze vsetko doma financujeme my, prerabali sme dom, svokre sa kupilo komplet vsetko nove, vcera nam robili centralne, tiez neprispieva.. ona povie, ze nema peniaze..ale to je jej problem , ze cely zivot sa hrala na matku terezu a poziciavala ,alebo robila zadarmo.. ked byvame v jednom dome, tak aj naklady by sa mali delit..
Ked sa dom bude dedit bude sa delit medzi mm a jeho sestru.. to znamena , ze ona neinvestovala ani euro a my sme komplet celucky dom renovovali.. a pride mi to tiez nefer.. a myslim, ze ma zena pravo sa miesat do toho, pretoze aj nase peniaze su ulozene ci v byte, alebo v spolocnom zivote..a teda maju pravo o nich rozhodovat obaja manzelia rovnako..

maartinkaa
7. sep 2011

@oskvarkaa nemyslela som to tak, ze oni si nic nekupia a vsetko daju nam,,,,,to nie, ale aby to robili takto, ako buduca svokra@lalia2, ze nehladi na potreby svojho syna a jeho buducej rodinky, tak to teda nie,,,,,,!!!!! aj my pomahame svojim rodicom, maju vinice, domy a zahrady, ale pomahame vsetci!!!!!! bez rozdielu!!!!!
@viera27 neber to v zlom, ale keby sa u teba doma nieco taketo dialo, tak pises inak,,,,,,a on neplati len poziku 200eur, ako som sa docitala, su to aj dalsie financne injekcie svojej maticke,,,,,,a to, ze ona im bude zabavat zato buduce vnucatka, by u mna nepreslo,,,,,za tie peniaze by som si mohla zadovazit aj opatrovatelku,,,,stari rodicia by to mali robit nezistne!!!!!! 😉 😉 😉

viera27
7. sep 2011

@lucinocka ano, urcite suhlasim ze manzelia by mali rozhodovat rovnako o spolocnych financiach. A tu je podstatne prave to manzelia a spolocne financie.

lucinocka
7. sep 2011

@viera27 dobre, lenze ked sa rozhodol s nou zit a mat dieta tak to je akoby v manzekstve boli.. papier hore dole..mal by si uvedomit, ze mamicka by mala schladit svoje potreby a hormony a podporovat novu rodinu..

viera27
7. sep 2011

@lucinocka papier hore dole? To nie, tam nejde o papier, ale o bsm v tomto pripade. Aky maju zmysel oddelene financie, ked s nimi clovek nemoze svojvolne narabat?

mikailla
7. sep 2011

Nenapisala si aky postoj k matke ma Tvoj priatel,zalezi vela od toho,ci je v jeho ociach to najsvatejsie,alebo ju berie normalne aj s rezervou. Moj priatel neda dopustit na svojich rodicov,nic dokonalejsie,svatejsie,bezchybne na svete nie je ako jeho rodica,tak s nim by sa nemalo vyznam bavit o tom,nezmenil by to nikdy. Ale ak vie zobrat mamku aj s rezervou,ze ved nech donuti brata pomoct,nech je trosku samostatnejsia a dokaze povedat "mamka ved sa zbal na svadbu sama" tak to dako zvladnete a zmeni sa len mu to treba ojasnit. V nasom vztahu by som nemala sancu, iba by som bola ta zla ktorej vsetko vadi 🙄

maartinkaa
7. sep 2011

@viera27 ale jej priatel zaraba cez 700 eur, a to nie je ziadna velka vyhra, ked znacnu cast dava na "charitu"....ja si skor myslim, ze je babkou v rukach svojej matky 😝 😝

macamac
7. sep 2011

@viera27 ako píšeš-u vašich na víkend,ale očividne u nich nejde len o víkend. my pomáhame obom rodičom-manželovým aj mojim,ale moji majú trocha inteligencie a nechcú to na úkor rodiny mojej-i keď vždy je to na úkor,ale teda sa najprv spýtajú, či je doma,či má čas-a samozrejme si ho nájde,ale nie je to v tom rozsahu,ako pisateľka-a dlhy si splácME SVOJE 😉 nie svokrine
a áno-je mi jasné,že to mal dlh možno dávno predtým-a preto som jej písala,že si to možno mala zistiť prv,ako do toho vhupla a teraz už aj s dieťaťom.
a zas nikde nepíšem,že láska sa nenásobí pri rozdávaní-toto je trošku od veci k téme a problému 😉 toto sa mi zdá už zneužívanie dobrej vôle a ochoty matky od syna-lebo očividne nemá na každého rovnaký meter 😉
poznám to dôverne,preto sa môžem k tomu vyjadriť, mali/máme s mm niečo podobné u jeho mamy, má 4 deti,ale teda len mm rieši problémy