Mám sa rozísť s priateľom?

sandra811
26. feb 2017

Ahojte, ani neviem ako zacat. Mam 24 a priatel 28 rokov. Prave teraz sme v situacii kedy sa rozhodujeme ci rozist alebo nie. Sme spolu 2,5 roka. Ma dost velke problemy s platnickou, ale bojujeme s tym. Velmi sa zmenil pri tomto ostal viac uzavrety snazila som sa ho chapat bola som oporou, ale do toho prisli moje nedorozumenia s jeho svagrovou kedy sa zastal jej miesto mna. Ale asi najvacsi kamen urazu je spolocne zalozenie rodiny. Necitil sa na deti ani na splacanie uveru, ze este aspon 5 rokov. Tak sme sa rozisli bolo to pol roka dozadu. O mesiac prisiel vahala som ci ist na stretnutie. Dali sme sa dokopy ale nie hned vsetko sme si vyrozpravali, aj o detoch, planoch. Viem, ze sa boji ze moze kedykolvek ochrnut, boji sa toho, ze nebude vediet zabezpecit rodinu. Tento tyzden bola vacsia hadka. Preberali sme temu rodina. Ja by som si vedela za rok za dva predstavit riesenie byvania, dieta. Hovorili sme si preco chceme byt spolu a preco nie. Miluje ma ale boji sa, ze ked budem o rok chciet tak nebude pripraveny a bude si vycitat, ze na drzal a nepustil, a naopak ked bude chciet on za dva roky a ja by som pri nom uz nebola. Jeho slova su: zarabam konecne tolko, ze si mozem kde co zarobit, tak chce aby sme si uzili este nez by sme sa usadili. A spolu nebyvame. Kazdy sme u rodicov. Dakujem za kazdy jeden postreh, ktory budete mat. Asi si poviete, ze hlupa a naivna.

sandra811
autor
26. feb 2017

Dievcata prepacte za gramaticke chyby

sunny8
26. feb 2017

Ahoj no ked ho lubis to najspravnejsie rozhodnutie ta bude boliet asi sama tusis ze rozchod bude pre vas najlepsi uz teraz je medzi vami dusno a co bude potom ? Ano boji sa ze ochrnie ale co ked tento strach ho neprejde nikdy nebudete mat deti ? Kym si mlada ukonci to netrap sa zbytocne mas pravo byt matkou a on nema pravo ti to upierat. Nevidim v tom vztahu zmysel hadate sa na dost dolezitych vecich a rokmi pridu aj ine problemy. Ak si si ista ze si urobila maximum a on sa nechyta tak cuvni pre svoje vlastne dobro. Poplaces si par mesiacov a bude dobre. Ale ak by tvoj zivot mal.pokracovat tymto smerom zistit ze uz mas ku 50ke a ze uz deticky nebudes mat tak si to budes vycitat ovela viac.

sandra811
autor
26. feb 2017

@sunny8 asi mas pravdu, len som to potrebovala pocut aj od niekoho kto ma nepozna. Lubim ho, ale asi trapim samu seba

sunny8
26. feb 2017

@sandra811 nestoji ti to zato ;( musis bojovat chces mat deticky a pekny zivot oporu v niekom ;)

sandra811
autor
26. feb 2017

@sunny8 boli to, velmi 😢

sunny8
26. feb 2017

@sandra811 zvladnes to zasluzis si lepsi zivot takto sa tryznit od mlada.si.nezasluzi ziadna zena tiez som.mala.pekny vztah problem bol v niecom.inom a bolelo to ale s casovym odstupom vidim ze to bolo to najlepsie co som urobila

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kaktusik
26. feb 2017

@sandra811 poviem ti svoju vlastnu skusenost.. mala som byvaleho priatela, laska najvacsia na svete, nevedela som si nikoho ineho pri sebe predstavit. Po 5 rokoch sme sa rozisli, ja som sa uz chcela kdesi posunut, on este nie. Dostal super pracovnu ponuku v zahranici, ja som ostala na Slovensku. Rok som po nociach plakavala do vankusa... potom ani neviem ako mi prisiel do cesty moj manzel. Ten sa zamiloval hned, ja som bola opatrnejsia. O 10 mesiacov ma poziadal o ruku a dnes je tomu uz 5 rokov, co sme manzelia. Mame jednu dceru a dalsie babo na ceste. Nemozem byt spokojnejsia. A moj byvaly? Ozenil sa len nedavno a pokial viem, deti este nema. Verim tomu, ze aj ty najdes toho praveho a budes spokojna a milovana.

lucka_ke
26. feb 2017

ja by som ti poradila aby ste sa nasťahovali do spoločného bývania a tam uvidíš ako to je naozaj, lebo kým ste každý u svojich rodičov môžete si to len predstavovať

sandra811
autor
26. feb 2017

@sunny8
@akronop
@kaktusik
@lucka_ke ďakujem vam kazdej jednej za podporu. Potrebovala som ju

petulda333
26. feb 2017

Ahoj,moj manzel tak cca 3r dozadu mal uraz na futbale a posunutu platnicku,nebudem pisat detailne,hrozilo mu ochrnutie a to ze nebude mat dieta,boli sme smutni a bali sa,lebo on futbalista a pracu ma tiez tazku. Mali sme 5m pred svadbou ked mu to dr oznamil,zacali sme hladat riesenie ako mu pomoct,operaciu nechcel lebo nechcel marodovat- vyplata by nam chybala. Jeden Znamy mu poradil ozonoterapiu,tak zacal s nou,lenze ja som sa bala ze kym zaberie tak sa mu moze nueco stat- jemu stacilo aby do neho niekto strcil a bolo by po tom! Tak sme zacali skusat,3m ored svadbou som otehotnela. Potom v lete si este roztrhol achilovku(tiez futbal) ale platnicky uz na ok. Pisem asi chaoticky ale zle sa mi o tom pise. Chcem ti len pivedat ze sa nemusi bat,porozpravajte sa a bude dobre. Aj keby bol zdravy tak sa mu moze hocico stat,takze by som rodinu neodkladala. Drzim palce

miriam11
26. feb 2017

@sandra811 nelubite sa, chodte od seba. Uz len to, ze nevie poriadne co chce. Ved ma dost vysoky vek na to. Keby ste k sebe patrili, ani vas nepadnu tieto myslienky o rozchode a on spravi vsetko preto, aby ta spravil stastnou.

dharmasanata
26. feb 2017

Len rátaš s tým že keď tohto necháš a kým sa znovu zaľúbiš kým sa spoznáte kým k tomu dieťaťu sa dopracujete môže prejsť aj 3-5 rokov? Nie každému hneď padne láska z neba a s ňou skoro aj deti či spoločné byvanie...

sandra811
autor
26. feb 2017

@dharmasanata bude lepsie ked ostaneme spolu a za dva roky budeme stale na tom istom, ze sa stale nebude citit? Myslim, ze potom to bude horsie

petulda333
26. feb 2017

@sandra811 ak chcete vztah zachranit,treba si sadnut a komunikovat a dohodnut sa spilu na buducnosti,ak nie tak chodte od seba. Mam pocit ze ani ty nevies co vlastne chces

dharmasanata
26. feb 2017

@sandra811 a ty vieš čo bude o rok až dva? Neviem ak sa ľúbite prečo to treba nechať tak? Čo ak sa na to bude cítiť? Možno ale sama cítiš že tam taká láska nieje a toto si si dala len ako zámienku na rozchod?

dharmasanata
26. feb 2017

@sandra811 a o dva roky máš len 26 ..to nieje koniec sveta ;) dá sa ešte začať od začiatku s niekým druhým...myslím ak je medzi vami láska tak to stojí za to počkať...ak nieje medzi vami láska tak nieje o čom

sandra811
autor
26. feb 2017

@petulda333 ja viem co chcem. Viem si nas predstavit starych sedivych niekde na lavicke 🙂 len mam strach. Uz sme si toho dost preskakali. Dakujem za nazor. Ozonterapiu mal nezabrala, lekari ho posielali na operaciu tu odmietol, zacal cvicit a je to lepsie, ale su aj slabsie chvile kedy to chce vzdat, hlavne teraz v zimnom obdobi kedy to dost boli.

sandra811
autor
26. feb 2017

@dharmasanata skusime sa porozpravat. Lubim ho. Zamienka to nie je. Potrebovala som to zo seba dostat. Dakujem aj tebe za postrehy 🙂

amelie2017
26. feb 2017

Ako radia baby vyssie, mali by ste spolu zacat byvat..staci nejaky lacny podnajom..a tam sa toho dost uvidi..a chapem Ta, ja som to mala podobne, po viac ako 5 rokoch sa az vystrasil pri teme spolocne byvanie a deti- a to som hovorila, ze ked o 3 romy skoncim VS..ale treba si uvedomit, ze do tychto veci nesmieme partnera tlacit..aspon co sa tyka deti. Ani mne by sa nepacilo, keby som este nebola pripravena, ze by na mna manzel tlacil a naliehal. Mozno by ste si fakt mali chvilku uzivat, cestovat, budovat spolocnu buducnost, po vsetkych starostiach zazit nove pekne veci a casom pridu aj deticky. My sa o dieta snazime, velmi ho chceme, ale aj tak sa niekedy zamyslam a bojim, ake to bude, ked naozan pridu. Ci si budeme moct aj nadalej dovolit ist na veceru, na dovolenku, na vylet, alebo co i len pozriet spolu film. Drzim palce, nech sa rozhodnes akokolvek, hlavne nech si stastna.

sandra811
autor
26. feb 2017

@amelie2017 viem, ze netreba tlacit do tychto veci a ono to asi z mojich prispevkov tak vyznelo. Mas pravdu, vo vsetkom co si napisala. Dakujem Ti zo ❤

magmolatus
26. feb 2017

@sandra811 Nepises presne co je to za problem s platnickou.
Pokial sa jedna o herniu disku nie je to take strasne. Je to samozrejme bolestive, ale existuju aj lieky od bolesti ktore v slabej chvili pomozu.
Ja som bol uz v takom stave ze som bez bolesti nevedel zodvihnut ani dosku na WC.
Samozrejme ze deti nechce, mi jedno mame. Chapem ze sa boji.
Ja ju mam tiez. Cvicenie samozrejme pomaha, ale je to beh na dlhu trat. Ja som cvicil asi pol roka pod dohladom sukromnej fyzioterapeutky a mal som dobre vysledky. Problem je teraz ze uz 2 mesiace na to kaslem lebo som v prac nestihal a som si vravel ze budem cvicit sam doma, co samozrejme nie je pravda.
Vidim ze si z Hlohovca co nie je moc daleko od Nitry.
Posielam ti SS s mojim cislom a mozem ti k tomu cosi este povedat. Rozpisovat sa mi to cele nechce.

angd
26. feb 2017

Ak by ste sa naozaj ľúbili, neriešili by ste toto.Skúste spolu bývať a uvidíte.

petuska2110
26. feb 2017

@sandra811 skúste najprv spolu bývat ako vám to bude fungovat v bežnom živote práca-domácnost atd a potom sa rozhoduj či chceš s ním deti a uver a všetko. Je iné spolu chodit a iné spolu žit. Je tam velký rozdiel. Chápe že by si chcela deti ale predsa len ste ani neskusili spolu žit ako vám to bude fungovat a nie ešte si urobit dieta a dufat že skvele. A temu rodina nuž toto som ja neriešila ani netlačila chlapa akosi sme spolu dospeli k zaveru že chceme byt spolu a mat rodinu tam sa velmi nebolo o čom bavit. Ale to sme bývali spolu riešili spoločne financie nakupy domacnost-starosti aj radosti. A ak sa niekto nato ešte neciti neznamená že sa to o rok o dva nezmení (predsalen to čo píšem hore treba to skusit najprv spolocne, možno aj tak to chce/myslí tvoj priatel). Ak ti zato stojí počkáš si ak nie nájdi iného ale teda. Aj keby si nájdeš niekoho iného zrejme do roka dvoch mat dieta nebudeš, ale ano ale uponáhlaš to. A ked má zdravotne problémy je pochopitelne že sa s tim snaží zmierit atd. Potrebuje proste čas.

sandra811
autor
26. feb 2017

@petuska2110 potrebovala som otvorit oci dakujem. Myslim, ze mate pravdu treba skusit spolocne byvanie a potom sa uvidi ako to bude v spolocnej domacnosti. A zistime ci chceme byt spolu ale nie.

sandra811
autor
26. feb 2017

*alebo nie

petuska2110
26. feb 2017

@sandra811 Ked nemte iné problemy a ozaj chce len "počkat" tak tomu daj šancu. pokial sa nehadate bez dovodne , nenadava ti ani inak neubližuje, nepije nebeha za ženami a podobne veci. Tak si mylím že to nemusíš hned zahadzovat nieste spolu neako dlho ani ste spolu ešte nežili. A dieta hm to sa može zmenit raz-dva stačí jeden rozhovor a už sa snažíte. Ale netlačit na neho nikto to nemá rád, a čím viac tlačíme tak ten človek chce menej a menej. Musí to tak aj sám citit aby bol pripravený, a nie že sa "zlakne a utecie" A budes slobodná matka. Aspon ti hovorí čo citi narovinu.

el74
26. feb 2017

Ja som kedysi davno, tiez riesila podobny problem. Chcela som odpoved hned, no nevedela som... dala som tomu cas a samo sa to vyvrbilo. A to radim aj Tebe. Nechci rozhodnutie od nas, mozes si nas precitat, povedz si, ze das tomu tak tri styri mesiace, skus to chvilu aj neriesit a nechat to plynut a riesenie pride...potom sa nebudes musiet zozierat a radit a aj ked to mozno bude boliet aspon budes vediet, ze to tak ma byt.

sandra811
autor
26. feb 2017

@el74 dakujem za podporu. Skor som cakala negativne reakcie. Ja viem, ze ani jedna z vas za mna nerozhodne. Potrebovala som to dostat zo seba von.

schrodingerpo
26. feb 2017

nepoznam ho, ani teba, samozrejme, ale co-to by som k tomu hadam povedal. Rozchod vyzera ze je sor o prechoenom vztahu, nie o nedostatku lasky a tak. Ak nie je alkoholik, bitkar, jednoducho, ak tam nie su taketo nejae problemy tak je to typicky chlap ktory ide za karierou a tak. Jednoducho sa este nechce viazat.
Problem je v tom ze si nevazi to co ma, preto sa po mesiaci vratil. Muz v takom veku potrebuje padnut na hubu aby mu doslo o co prisiel a co mohol mat. Mnohi si prave po serioznom rozchode uvedomia ze by teda tu rodinu vlastne aj chceli. Z tych muznych, trochu egocentrickych muzov sa stavaju rodinne typy, v podstate muz po takejto krize je idealny partner.
Alebo spolocne byvanie, to statisticky pridava vztahu par rokov. Skus navrhnut spolocne byvanie, inak, ak mate rozdielne predstavy, asi len rozchod a cakat kym mu to dojde.
Odporucam knihu Partneri a rozchody (Klimes)