Mám sa rozísť s priateľom?

sandra811
26. feb 2017

Ahojte, ani neviem ako zacat. Mam 24 a priatel 28 rokov. Prave teraz sme v situacii kedy sa rozhodujeme ci rozist alebo nie. Sme spolu 2,5 roka. Ma dost velke problemy s platnickou, ale bojujeme s tym. Velmi sa zmenil pri tomto ostal viac uzavrety snazila som sa ho chapat bola som oporou, ale do toho prisli moje nedorozumenia s jeho svagrovou kedy sa zastal jej miesto mna. Ale asi najvacsi kamen urazu je spolocne zalozenie rodiny. Necitil sa na deti ani na splacanie uveru, ze este aspon 5 rokov. Tak sme sa rozisli bolo to pol roka dozadu. O mesiac prisiel vahala som ci ist na stretnutie. Dali sme sa dokopy ale nie hned vsetko sme si vyrozpravali, aj o detoch, planoch. Viem, ze sa boji ze moze kedykolvek ochrnut, boji sa toho, ze nebude vediet zabezpecit rodinu. Tento tyzden bola vacsia hadka. Preberali sme temu rodina. Ja by som si vedela za rok za dva predstavit riesenie byvania, dieta. Hovorili sme si preco chceme byt spolu a preco nie. Miluje ma ale boji sa, ze ked budem o rok chciet tak nebude pripraveny a bude si vycitat, ze na drzal a nepustil, a naopak ked bude chciet on za dva roky a ja by som pri nom uz nebola. Jeho slova su: zarabam konecne tolko, ze si mozem kde co zarobit, tak chce aby sme si uzili este nez by sme sa usadili. A spolu nebyvame. Kazdy sme u rodicov. Dakujem za kazdy jeden postreh, ktory budete mat. Asi si poviete, ze hlupa a naivna.

bruneta880
26. feb 2017

@sandra811 ahoj, tak ja si tiež ako baby myslím že treba ísť na všetko pekne postupne...
Ja a môj muž sme spolu chodili 3 roky počas týchto troch rokov sme začali stavať domček, požiadal ma o ruku...
Keď som mala 21 a on 29 bola v lete svadba a nasťahovali sme sa do nášho, bolo to na Vianoce..
Potom sme dolaďovali záhradu, dom, užívali si jeden druhého, chodili po výletoch, dovolenkách...
A teraz mám 29 on bude mať 37 a máme úžasného, 1 aj pol roka starého syna...
A všetko je tak ako má byť...
Tým chcem len toľko povedať:

Pomali a postupne...ak je medzi vami láska, tak príde všetko...
Teraz na neho netlač, musí sa dať dokopy po zdravotnej stránke...
Nájdite si zatiaľ podnájom, a myslím si, že potom sa ukáže či sa Ľúbite ...
A hlavne, on je teraz nervózny sám zo seba a keď to ty na neho "vybalíš" všetko naraz (bývanie - a teda úver, dieťa)...tak to asi nieje schopný riešiť a pravdepodobne na to teraz nemá ani chuť.
Muži sú veľmi jednoduché stvorenia, zatiaľ čo nám ženám príde hneď na um milión plánov a kombinácii na riešenie aj pod vplyvom rôznych premenných.Ale chlap musí vyriešiť najskôr TOTO až potom bude rozmýšľať nad TAMTÝM.
Držím palce, neboj sa aj keby to nevišlo- potom to tak jednoducho malo byť a na teba čaká TEN PRAVÝ
😉

prevenar
27. feb 2017

@sandra811 ked sa pytas takuto otazku , tak spravna odpoved je na 99% - ano. 🙂

sandra811
autor
27. feb 2017

@prevenar ja som mala nadpis Rozhodnutie. Bola niekym premenovana na tuto otazku

katkakovac
27. feb 2017

Precitaj si blog od @redlola Jej muz si presiel operaciou nadoru v mieche, teraz su manzelia a maju 3 deti. Kazdopadne si vyskusajte spolocne byvanie. Az potom ries deti. Lebo deti problemy neriesia, len ich zvyraznuju. Ak sa po roku nepozabijate, potom rozmyslaj nad detmi. Chapem tvoju tuzbu, ale mas este kopec casu. Nam z muzom sa narodil syn az po 10 rokoch spolu. Chcela som skor, ale on nechcel. Tak som musela pockat, alebo si najst ineho. Ja som pockala a oplatilo sa. Je to nejlepsi otec pre moje deti.

sandra811
autor
27. feb 2017

@katkakovac prave som docitala - silny pribeh.

simik22
27. feb 2017

nechce sa viazat.. boze, ved ma 28 rokov. on ti povie, ze deti chce za 5 rokov, po 5 rokoch sa rozidete, ty budes mat 30, akutnu tuzbu po dietati, rodine, budes bez partnera, pripadne s nejakym co sa budete poznar par mesiacov.
kazdy ste niekde uplne inde, mate uplne ine priority.

marcelik88
27. feb 2017

Ono to ani nie je o tom, ze mate rozne priority. To by som tak razne netvrdila. No treba pochopit aj jeho, ze ma strach a koncene ked sa ako tak rozbehol, by si chcel co to zo zivoa aj penazi uzit. Myslim si, ze keby sa mu darilo od zaciatku bolo by to inak. Nemal by potrebu nieco odkladat. Dala by som tomu ešte rok mozno aj dva cas.😉

liv1
27. feb 2017

Ste este mladi a 28rocneho do niecoho tlacit nema zmysel. Ja ho chapem, chce si trocha uzit casu/penazi. Cestujte, skuste spolocne byvanie, ja byt na jeho mieste tiez sa neponahlam. S malymi detmi sa nepohnete nikam (teda... veeeeeelmi obmedzene). Proste 24 hodin riesis deti, ak nemas rodicov ci svokrovcov co ta odbremenia. Ano nieco pocestujes, nieco zazijes, ale uz nie si panom svojho casu ani trocha. Ak by nechcel skusit ani to spolocne byvanie, tak by som zvazovala.

muskazlata90
27. feb 2017

@sandra811 Tiez si myslim, ze skuste spolocne byvanie. A z jeho strany povazujem za rozumne pockat s detmi, ked mu hrozi ochrnutie. Keby sa to nedajboze stalo, co mu samozrejme neprajem, ostane ti na krku hypoteka, dieta a aj muz, o ktoreho sa treba starat. Chodte spolu byvat, uvidis, ako vam to spolu pojde. Prvy rok spolocneho byvania je masaker, vsetko o kompromisoch. Po dvoch rokoch vam akurat skoncila faza zamilovanosti, je cas sa posunut, ale odporucam skor male kroky, ako sa na to vrhnut po hlave.

liv1
27. feb 2017

@muskazlata90 hm, ked pises ze prvy rok spolocneho byvania je masaker, spomenula som si na nas s mm a bolo to super. Prvy, druhy, treti a teraz uz vyse 7 rokov 😊. Nie kazdy musi mat masaker 😉.

prevenar
27. feb 2017

@sandra811 haha, ok. tak ten niekto to vyriesil za teba 😉 ..inak povedane , hladaj dalej, ak ti je zivot mily.

lobic
27. feb 2017

Tak ja uz ako dlho som s mojim a neprekaza nam ani spolocne byvanie, kazdy nam vravel a budete sa hadat a sa rozidete casom, este nie je dobre ist spolu byvat ale vtedy sme zistili najlepsie aki sme a sme sa skvele spoznali a doteraz sme spolu

libawet
27. feb 2017

@sandra811 teda váš spoločný problém spočíva v priateľovom probléme s platničkou ? Platnička je síce problém, no dá sa riešiť. Záleží, v akom to má štádiu ? V ktorej časti chrbtice ten problém má? Ako dlho? Nebrala by som to ako dôvod na to, že si nemôže založiť rodinu. Čo tí, ktorí už rodinu majú a tento problém u nich nastane? Dnes má problémy s chrbtom skoro každý druhý, ak nie už prvý.

veronkaj
27. feb 2017

si v ťažkej situácii ale skús sa opýtať sama seba a drahého : keď spolu chodíte už 2,5 roka vedela si od začiatku že má taký problém??? ak áno mal to na začiatku povedať aj s obavami a Ty si si to mala uvedomiť,
2,5 roka je dosť dlhá doba, kedy sa už aj mohlo neplánovane stať že otehotnieš a potom čo??
alebo mohla si začať so zdravým človekom, plánovať s ním budúcnosť alebo len tak chodiť a príde úraz, choroba a ostane ochrnutý alebo tak ako je teraz a čo rozídeš sa s ním?? to isté platí aj opačne,
ja by som sa len pre zdravie nerozišla, pokiaľ Vám to inak klape, skúste aj spoločné bývanie to je predsa len iné ako chodenie, stať sa môže čokolvek a čo potom rozchod?? keď lubim tak aj s chorobou.

roomaa
27. feb 2017

@sandra811 pozri takú priateľku ako si ty nenájde hocikde..prečo? lebo ty si bola s ním aj v tom najhoršom, iná by h nechala, by si pomyslela, čo ja budem s ním robiť keby náhodou ochrnie..chápem ho aj ja, že sa bojí..možno si myslí, že si s ním bola alebo ešte si zo súcitu, čo podľa tvojho rozprávania nie je..daj mu čas a uvidíš, možno to je všetko len o tom strachu..podporuj ho naďalej a stoj pri ňom, nech vie, že ťa má pri sebe a že ho miluješ

sandra811
autor
27. feb 2017

@veronkaj problem s platnickou nastal tak rok dozadu kedy to bol masaker to si nevedel ani ponozky dat sam, lepsi sa to. Dnes si chyti rukami clenky, pred tym take nieco nehrozilo. A keby som otehotnela neplanovane tak samozrejme dieta si nechame. Sam povedal, ze potrat nehrozi. Je to tak tvrdo napisane. Deti ma rad a zacinam ho chapat po tom co ste mi napisali. Dakujem

redlola
27. feb 2017

@sandra811 ja len jedno poviem. Keby sme sa báli, nemali by sme nič. Ani by sme nežili. Naco sa báť cely život, keď aj tak na jeho konci zomriem? Koniec môže prísť v akúkoľvek chvíľu.
Je chorý - Kto nie je?
Dá sa to riešiť.
Nie je to smrteľné.
Ak ma niekto bolesti, nie je dvakrát príjemný na okolitý svet. Nemôžeš mu zazlievať, že sa niekedy nepríjemne správa.
Možno príliš tlačis na pílu. Daj tomu čas a jemu tiež. Nemáte 37 a 41, že by ste mali znížené šance na tehotenstvo. Nechajte si upratať veci v živote.
Mám skúsenosť, že vždy sa všetko okolo mna tak nejako same upratalo. A veľakrát aj nie podľa mojich pôvodných predstav. Časom sa ukázalo, že to bolo možno aj lepšie riešenie.
Nie je cieľom len tak nečinne čakať na spasenie, ale fungovať a žiť normálne ďalej a NEBÁŤ SA! Všetko bude tak ako ma byt.

sandra811
autor
20. mar 2017

Priatel, nechce ani pocut o spolocnom byvani. A citujem ho doslova: nikto mi nestoji za to byt bez mojej rodiny. Nikdy som ho nestavala medzi jeho rodicov a mna. Skoro dva roky sme fungovali tak, ze sme chodili len k nim. K nam moc nechcel chodit. Som naivna a hlupa

maslenka
20. mar 2017

@sandra811 je ale fajn, že si si to uvedomila teraz, že si naivná a hlúpa. Ušetrila si si kopu času. Svet sa nezrúti, ide sa ďalej. Keď mu nikto, čiže ani ty nestojíš za to, aby bol bez jeho rodiny, tak nech si pri nej zostane a ty si nájdeš skutočného muža, nie nevyzreté decko.

bluka2
20. mar 2017

@sandra811 Nelutuj, poucila si sa, vies lepsie ake mas potreby a takychto expertov rozpoznas lahsie

skyahiah
20. mar 2017

@sandra811 tak vidis, vyfarbil sa sam... zjavne neplanoval, aby si sa stala sucastou "jeho" rodiny. 28r nie je az tak malo, a kedze nema snahu posunut vas vztah, tak nie je o com.

bud silna, viem, ze teraz budes smutna, ale postupne to prejde a urcite stretnes lepsieho. je to klise, ale cas naozaj pomaha.