Mám spáliť mosty?

8. júl 2020

Ahojte baby, ja už som sem raz písala ohľadom mojej mamy, ktorá má neustále aj v dospelosti kontroluje. Chce vidieť moje pracovné zmluvy aby verila, že pracujem, chce vedieť koľko peňazí mám nasporených, poistenie či si platím..
Minule ste mi poradili a ja som sa aj podľa toho zariadila, odhlásila som sa napríklad z trvalého pobytu, keďže mama tvrdila, že zmluvu chce preto, aby nemusela platiť za mňa smeti.
Jednoducho ona sa nezmení, je rovnaká a ja už fakt rozmýšľam, že s ňou preruším kontakt nadobro. Neviem ale, či je to dobrý nápad, stále bojujem s myšlienkou "je to mama".
Musím povedať, aj keď nerada, že sa bez nej, bez jej vplyvu cítim lepšie a slobodnejšie. Naopak, byť v kontakte s ňou ma veľmi stresuje.
Ako by ste sa rozhodli? Nie je to odo mňa nevďačnosť?

nini1010
11. júl 2020

@tinkerbell Zle si ma pochopila.Ja nehovorim ze jej problem s matkou je kravina.Podla mna rieai uz naozaj kraviny ked citam jej komentare,ako vsetko dookola analyzue,čvachta sa v tom a dojekonecna "ja neviem,nedokazem,neda sa".Tak som to myslela.

sidicek
11. júl 2020

@nini1010 tak matka na nej pracovala veľmi dlho, ona už sa chuda nevie odpútať aj keď je od nej na míle daleko akoby bola na nej istým spôsobom závislá, toto treba asi riešiť s nejakým terapeutom

gabilka
11. júl 2020

Keď si od nej nepožičiavaš, alebo jej niečo nedlžíš,tak nemá právo byť taká doterná a to ani v tom prípade,že by ti chcela radiť v dobrom,aby sa presvedčila,že pracuješ,alebo si finančne neni na mizine

simcika
11. júl 2020

@nini1010 nedá, neviem ... ona nevyrastala a emočne je zaseknuta. Ale to sme ak my, že áno. Tiež sa správame jak malé decká občas ... ale dá sa s rým žiť. Lenže autorka má veľa blokov a námorník odporúčaniam nejde k teraputovi ...

mijo53
12. júl 2020

@lucka_ke vieš čo, to je najhoršie, čo môžeš autorke poradiť, vieš koľko takých múdrych bolo, prečo sa autor neodhlásil z trvalého pobytu? asi nešla pod most po odhlásení, niekde bývala, len aby nebola pravda, že ona využívala mamu a áno, aby rodič neplatil za dieťa smetí, tak je potrebná buď pracovná alebo nájomná zmluva

autor
12. júl 2020

@mijo53 Ja som mamu nevyužívala, tak tu nepodsuvajte Vaše domnienky, buďte tak láskavá. Za smeti som jej dávala peniaze po dobu, kým som bola prihlásená k trvalému pobytu u nej.

kassandra25
12. júl 2020

Mozno. My nevidime do teba, co si ty zac. Takisto do tvojej matky, co je ona zac, to by chcelo nazivo, nie takto cez internet. Ale pochopila si spravne, ze urcite treba byt v tomto dietatu nablizku po studiach, ked zacne este len svoj prvy pracovny kolotoc.

kassandra25
12. júl 2020

Vies, preco som skor na strane tvojej matky? Pretoze osobne poznam strasne vela ludi, ktori su uz velmi dospeli, maju aj 35+, stredne, aj vysoke skoly, a aj tak robia stale tie iste chyby, co sa tyka zamestnani, ze len krutim hlavou, ako mozu byt tak nepoucitelni. Tam sa nejedna len o osoby 23 rocne, ktore zacinaju, a tvoja mama ta pozna najlepsie, ked ti extra neveri, bohvie preco.

luccija
12. júl 2020

@kassandra25 chodila si k psychologicke už nechodíš?

kassandra25
13. júl 2020

@luccija nie, tak nie všetci chodia tam, kde ty🙂)