Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám svokre volať, že nech príde za malou?

hrivushka
31. okt 2012

ako to je u vas? priatel tvrdi ze ja by som ju mala volat, ja si myslim, ze ona by sa mala zaujimat, a ked uz, nech jej vola on, on je jej syn. co myslite? byva nedaleko od nas.

liz_lemon
31. okt 2012

moze aj ona, ale kludne ju mozes aj sama zavolat, bud rada ze sa ti nenasackuje len tak bez zavolania 🙂

huxy
31. okt 2012

no ťažko povedať,lebo naozaj asi u každého je to inak.ja by som napríklad niekoho volala,keď chcem,aby prišiel na návštevu.u manžela to bolo zas zvykom tak,že on nikdy nevolal,ale tí druhí mali povedať,že chcú prísť.
ale keď už volať chcete,tak myslím,že môžeš aj ty,nie len tvoj manžel.ja som párkrát vravela svokrovcom,nech prídu pozrieť napríklad niečo.lebo keby som mala čakať na manžela že ich zavolá,tak jemu by to veľmi dlho trvalo.a to máme naozaj super vzťahy.čiže tam vôbec to nezohrávalo rolu.išlo len o to,že u nich ten kto chce ísť na návštevu,tak len oznámi že príde,a prišiel 🙂

snopkulka
31. okt 2012

Ja nevolám, keď chcú svokrovci malého vidieť, ozvú sa sami (bývame 200 km od seba)

cerez
31. okt 2012

Mala by sa zaujímať o vnučku. Záleží aký máte vzťah navzájom, aká je povaha, možno si aj ona kladie otázku, prečo ma nevolajú? Niekedy treba pomôcť osudu. Ja mám perfektných svokrovcov a vnúčat sa nejdu nabažiť. Ako mi vraví svokra, je to krajšie ako keď ona mala 3 deti, teraz si ich môže dopriať bez povinností. Ja by som urobila prvý krok a podľa toho ako sa zachová, už by som to nechala na nej.

lejlla
31. okt 2012

no ked ja spocitam tie navstevy mojej svokry za cely rok u nas tak jedna ruka mi bohato staci...ja jej aj poviem,alebo zavolam nech pride,ale ona nikdy nema cas..inak ani mi u nas nejak nechyba 😉 ,ale aspon kvoli detom by mohla prist,ved starsi syncek ju vola teta 😀 ...

s1m.one
31. okt 2012

mozno je ta povaha, ze nevie ako zareagujes ty a nechce sa moc vnucovat, i ked je mala jej vnucka, mozno mala ona zly vztah so svokrov, ze moc chodila, tak sa boji, ze bude ako ona..ktovie.. nic za to nedas, ked jej zavola, ci sa pride hrat s malou..

zaza218
31. okt 2012

ja svokrovcov nevolam,my sme im povedali ze mozu prist kedy chcu

adele15
31. okt 2012

U nas je to to iste, ale teda ja ani manzel ju nevola, ja som rada ze ju nevidim a to je jej problem, ze nie je zvedava na maleho i ked to nechapem a nasi tiez nie, ale to je jej problem.

zeleny_cajik
31. okt 2012

Na tebe je, aby sa svokra citila u vas vitana...pozvi ju obcas aj sama, resp. cez manzela, podla toho, ake mate vztahy. Zvysok je na nej a ak sa nechyti, neznasilnovala by som to... Mozno vsak sama este nevie odhadnut, kolko zaujmu je privela a kolko primalo. Casom sa to vykrystalizuje 😉

evka2102
31. okt 2012

...sú svokri,ktoré sa zaujímajú samé a sú svokri,ktoré musíš prosit...alebo nechodí vtedy kedy by mala ,ale dokiepy sa ked ju akurát nepotrebujes a potom sa jej nevieš zbaviť cely deň! 😉

martina28p
31. okt 2012

ahoj,záleží od toho,aký máš so svokrou vzťah...my sme dobré vzťahy nemali,ja som jej tiež povedala,nech príde kedy chce a to sme bývali v spoločnom dvore a neprišla...svokry sú väčšinou tie povahy,ako mi moja povedala rovno do tváre-som od nej o 30 rokov mladšia,tak ja mám prísť za ňou,čo by sa mi ona doprosovala....závidím tým nevestám,čo svokry majú ako mamy,ale ja k nim nepatrím......je to už len na tebe,ak chceš,volaj ju,ak ťa pár krát odmietne,budeš vedieť že to nemá zmysel a budeš mať kludné svedomie,že si pre to niečo urobila a hlavne klud v rodine,lebo aj my s mužom sme sa pre to velakrát pohádali,lebo aj ja som mu vyčítala,nech ich volá on,sú to jeho rodičia....

gzzzl
31. okt 2012

ahojky, ja mam uzasnu "babku" - ako svokru ju ani nemozem volat.... urcite by som zacala ja...si mladsia a ked vidi tvoja svokra, ze sa snazis, tak urcite rada pride...asi nechce otravovat...Ci? Ked budes mat taky pristup, ze nech ona zacne... tak to mozno nevyjde... je otazne, ci chces, aby prisla...ak ano a sama od seba nepride...tak u zavolaj na kafe 🙂 urcite sa potesi!!!

simca06022011
31. okt 2012

Podľa mna by ste ju mali volat vy, ci manzel alebo ty, to je jedno. U nas vola rodicov jedine priatel, ja zase mojich... Ani by ma nenapadlo volat jej nech si pride za vnuckou, syn si ju zavola, resp. oni si zavolaju ked idu okolo a pridu na kavicku. Vztah s nimi samozrejme bohvie aky nemam, ale prezijem to🙂 A dohadovat sa kto je starsi a kto nie... a kto by mal... ja mam dieta, male, ked chce malu pozriet nech pride, ak nepride nebude ju vidiet, kym nepojdeme z nejakeho dovodu ku nim.

bambulka81
31. okt 2012

ahoj, moja svokra byva asi 20m od nas a nie je uz 3 tyzdne schopna doplachtit a pozriet sa na maleho... pred tym som sa jej nevedela zbavit, stale chodila, hlavne ked maly spal a tak v malom byte kam ju das... potom na prechadzkach ked som bola, nonstop som ju citila za chrbtom...teraz neviem co jej je ale asi sa urazila lebo jej manzel vytkol iste veci...
Ked ju nechces aby chodila nevolaj ju, ale zase dieta by potrebovala babku, nech si zvykne, mozno casom svokru budes potrebovat ako pestunku na par hodin... ked sa maly narodil som povedala vsetkym ze ja ich volat nebudem, ked chcu paci sa mame otvorene dvere, mozu dojst, kava, caj sa vzdy najde, ale nech respektuju denny rezim maleho. vysledok, hahihu... nekommentujem,

crazybabenka
31. okt 2012

podľa toho kedy....na návštevu keď sa malá narodila sme volali my.....všetci čakali....aby nás "neotravovali" keď sme sa potrebovali s malou "zaklimatizovať" :D...skôr neprišli....kým sme nedali povel 😀 😀 ale teraz volajú hockedy či môžu prísť

ruzickaruzova
31. okt 2012

Pár krát zo slušnosti zdvihnúť telefon , skloniť hlavu, zahryznúť do jazyka a zavolať neuškodí. potom ešte pár krát ak nepomôže tu je na to jej syn. ak nič, tak si nerobiť z toho ťažkú hlavu 😉 mne svokra tiež nepríde pozrieť malu ale nie preto že by ju nemala rada, ona by bola najradšej keby sme tam každý den ale necíti sa podla mna dobre lebo ona musí mať kontrolu nad všetkým a u nás nemá 😉 na druhej strane, okamžite na druhý den po návrate z nemocnice prišla za malou a to som ja nebola ešte pripravená na návštevy a keby nebol v den príchodu z nemocnice mm preč tak príde asi hned 😀 vzťah svokra a nevesta je ťažký. nikdy nebude dobre ak si hned nerozumiete. sú svokry ktoré sa nadžgaju bez opýtania a budu obchendovať od rána do večera, su take ktoré sa možno len snažia nechať volnu ruku mladým a čakaju kedy budu zavolané aby neotravovali. to su tie dobré svokry ktoré chcu len dobre ale aj tak budu pre nevesty "divné". ak je táto tvoja jedna z týchto, bud rada.....

pingu1
31. okt 2012

ja by som jej zavolala a povedala,z e moze kedykolkvek prist...potom je to uz na nej

vefi89
31. okt 2012

Ja som zo začiatku svokru volávala stále, ale chodila strašne málo (jej dcéra si ju zotročila a nedá jej povolenie opustiť dom ☹ ) odvtedy som to vzdala. Za plot nevidí, tak cca raz do mesiaca prídeme za nimi, samozrejme na pol hodku, lebo nikdy nikto nemá čas. ale ona nás zvykne volať na chalupu (zväčša ak potrebuje s niečím pomôcť) a tam ochotne ideme. Mne je jej ľúto, a mám ju radšej ako svoju matku. Ale pokiaľ by bývala sama, resp. by nebola komandovaná, určite by som ju volala 😝 Hoc na druhej strane by nebolo odveci, keby sa aj sama ohlásila 😅

moon1979
31. okt 2012

pre mňa osobne by bolo najideálnejšie, keby bola svokra vzdialená aspon 700 km 😀 😀 😀 vídame sa síce len tak 5x do roka ale teda mne osobne to úplne stačí, ešte aj to je na môj vkus dosť 🙂

astazika
31. okt 2012

ahoj, moja svokra byva s nami v jednom dome, a malých nepríde pozrieť.Párkrát ma podrazila, preto ked nemusím tak nevolam. Akurát sa teraz stale sťažuje na mňa, a muž jej všetko verí, ale ked ju to robí šťastnou... 🙂

maja11nr
31. okt 2012

@hrivushka Ahoj máme rovnakú situáciu, až na to, že náš malý má už 3 roky...U nás to bolo tak, že hneď v ten de¨ako som prišla z pôrodnice som ju mala každý deň nasáčkovanú doma a pod. Potom ju to akosi všetko prešlo (po niekoľkých hádkach a mojom kolapse 😉 ). Tiež býva od nás asi 10 min. MHD kým my nevoláme, ona nepríde...Musíme sa dostaviť my, čiže môj syn vidí babku raz do týždňa, raz za dva týždne... Už to neriešime s manželom, vieme, že máme nulovú šancu na to, keby sme potrebovali jej pomoc...Ja si myslím, že keď ona nemá záujem vidieť svoju vnučku, nezmeníš to, aj keby si jej každý deň volala na striedačku s mužom... 😒

nikolka2
31. okt 2012

ja to mam v pohode rozdelene u nas chodi moj muz ku jeho mame a je tam skoro cely vikend ,,ja sa nestazujem , chodim tam iba vtedy ked ma niekto z nas meniny , narodeniny , alebo na vianoce , novy rok ,,,

emanka
31. okt 2012

Svokrovci bývajú 8 km od nás a za 3,5 roka tu boli asi tak 10 krát. Ja som svokre nikdy nevolala, ale mala som nervy, že ani nepríde malú pozrieť, nezoberie ju von, nič. Ja som tam potom aj odmietala chodiť, reku, keď chce vidieť vnučku, nech príde. A malú si zobrala na 2 hodiny až ke´d mala 2,5 roka. Dovtedy mi ju nikdy nepovarovala. A teraz síce zavolá, že ako sa máme, ale nechodí.

ma2712
31. okt 2012

Ja mam taky iny problem,my byvame so svokrou,ktora o druheho vnuka o mesiac starsieho od nasej nejak,neviem,nejavy zaujem,byvame 15 min MHD od svagra,kim oni nepridu alebo kim ja z muzom nejdeme tak ona sa ndpozbera,tvrdi ze ho rovnako lubi ako nasu dceru ale ako mesiac ci rok dlhy som ju nevidela ani raz im zavolat ako sa ma,ja sa do toho radcej nemontujem,ani nekomentujem ale svagrina si myslim,ze pravom povedala,ze nulovi zaujem o vnuka.....a moj muz ma tazke srdce zase na mojich rodicov,ze knam nepridu ,byvaju 40km od nas,ale moja mamka kazdy den mi vola,pyta sa na malu,vola nas ci neprideme atd...tak ani sama neviem kto ma pravdu

ninka123
31. okt 2012

Ja tiež nevolám... Svokra pracuje v zahraničí, inak býva cca 5km, ale vždy čakám, keď sa ozve ona... 😉

78lenka
31. okt 2012

zavolaj,a uvidis ci pride alebo nie,ak to ma daleko tak nemusi chodit ak blizko mala by prist aj sama,ved je to jej vnuča.Moja svokra neprisla ani ked sme ju volali,ak iba ked ona nieco potrebovala.Vnucata su pre nu asi vzduch a to sme byvali asi 20 m od seba

katarinak498
31. okt 2012

ono vies ked ju zavolas raz bude chodit stale.... Ale nie .... ja si myslim, že ona sa ma zaujímať o vnuča.... sama ... my sice bývame v jednom dome, ale mame hore svoje bývanie a moja svokra sa postaví na schody a kriči na malu nech ide dole k nej a ja v tom taka nerva do mna .... ona ma prísť za malou a ne mala hore dole po schodoch bo babka ju chce vidiet....

zuzin78
31. okt 2012

nech zavola sama. je dospela, a hadam vie zdvihnut telefon?

dionyzka
31. okt 2012

vobec by som sa tymto takto nezaoberala. Ona caka na Teba, Ty zasa na nu a tak dookola. Jednoducho zdvihni telefon, zavolaj, ci nepojdete spolu kocikovat a potom povedz, ze budes rada, ked sa niekedy zastavi a hotovo. A viac nemusis: krok je na nej. Viac sa ju volat nemusis.
... tuto situaciu nevidim az taku zlu, ja som rada, ze svokra nepride 🙂

lujza123
31. okt 2012

keby som svokra tak by som asi tiez neotravovala a cakala by som kym ma niekto zavola.

Ja ani kamosky co maju male deti nechodim navstevovat casto, zavolam opitam sa ako sa maju a pridem len ked ma zavolaju sami. Nie ze by som ich nemala rada a nechcela vidiet ale dobre si pametam ake to bolo s malym babetkom.

Boli dni ked bola koli zubom umrncana, alebo unavena, proste nie vzdy a nie kazdu hodinu mi padla navsteva vhod, lebo som si nemohla ani pokecat pri caji ale len skakat okolo babetka a malicka ked bola mrzuta tak tiez sa na nu nemohol ani nikto pozriet alebo vziat na ruku bez toho aby nespustila srdcervuci vresk.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli