Mám syna, o ktorom jeho otec nevie

27. jan 2023

Ahojte
Vopred prosím neodsudzujte ma, chcem sa len vyrozprávať poprípade sa spýtať či niektorá takéto zažila
Pred pár rokmi som sa zoznámila s mužom s ktorým si rozumiem dodnes
Je to môj najlepší priateľ blízka osoba ,niekto s kým si rozumiem vo všetkom
Mala som s ním otvoreny vzťah
Od začiatku som mala pocit že s ním chcem byť a mať deti
Nikdy sme sa o nich nebavili
Pochopitelne sme spávali spolu, raz som mu povedala že beriem lieky antikoncepciu a nemusí si dávať pozor, dôveroval mi samozrejme
Môj zámer bol otehotnieť s ním ,chvíľku to trvalo ale podarilo sa
Keď som zistila že som tehotná stretla som sa s ním a povedala mu že sa sťahujem lebo člen rodiny potrebuje moju pomoc
Našťastie sa viac nepýtal, veľmi ma mrzela ta lož a že ho tak skoro neuvidím ale nemohla som dovoliť aby videl moje brucho, došlo by mu to
Malému som dala meno po ňom, v rodnom liste teda nie je vedený otec
Môj syn bude mať 8 mesiacov
Jediné čoho sa bojím že mi to jedného dňa bude vyčítať prečo nemá otca
Otec dieťaťa sa stále dožaduje stretnutia a ja sa musím stále vyhovárať len aby nezistil pravdu
Neviem ako by zareagoval, každopádne peniaze ani nič od neho nevyzadujem

bluka2
28. jan 2023

@h2 áno, v tejto situácii nie je možné najst riešenie, aby boli všetci spokojní. Tak toto je pre mňa najmenšie zlo. Dieťaťu žiadny otec nechýba, lebo pozná to co pozna. Nemôže ti chýbať niečo, co nevieš, co existuje. To platí rovnako pre otca. Situácia sa zmení, keď bude dieťa chciet vedieť viac o svojej identite. Vtedy je na mieste mu povedať, ako sa veci majú, primerane veku.

h2
28. jan 2023

@bluka2 Prepáč, ale nesúhlasím. Možno 8 mesačné dieťa nevie, že nejaký otec existuje. Ale časom zistí, že nejaký otec musel byť, ak je ono na svete. A chýbať mu bude, keď uvidí, že ostatní otcov majú. A že otcovi tiež nechýba, lebo nevie? No ale časom zistí. A čo je horšie? Zistiť, že máš dieťa, ktoré má 8 mesiacov, alebo po rokoch zistiť, že máš už veľké, možno dokonca dospelé dieťa a niekto iný ťa svojím rozhodnutím okradol o jeho prítomnosť v tvojom živote? Čo sa stalo, už sa neodstane, ale určite som za to, aby sa to otcovi dieťaťa povedalo čím skôr.

bluka2
28. jan 2023

@h2 A čo že ostatní otcov majú? Ja mám kamarátov, kolegov majú rodiny v roznych konštaláciach, napr. 2 otcovia, 2 matky alebo 1 rodiča. Moje deti bežne takých stretávajú, minule došli takí 2 otcovia dvojičiek na oslavu dieťaťa kolegu, kde sme boli pozvaní aj my. Alebo sme prespali u kamarátky v USA, ktorá má 2 deti a je vydaná za ženu. Vidia, že su všelijaké možnosti. A chýba im niečo, čo doma nemajú? Vôbec.
Času s otcom môže stráviť dosť odvtedy, čo chce. Rozumiem aj tvojej pointe - ona si už z oboch pohľadov niečo vyberie.

h2
28. jan 2023

@bluka2 Stále sa na to pozeráš z pohľadu toho dieťaťa, že jemu ten otec chýbať nebude. Ale fakt sa skús pozrieť z pohľadu toho otca. Ja viem, pre nás, ženy, ťažko predstaviteľné, lebo nám chlap nemôže ukradnúť vajíčko, oplodniť ho svojou spermiou a mať dieťa, o ktorom by sme nevedeli. Ale skús sa vžiť do jeho pocitov. Má dieťa a nebol s ním celé jeho detstvo (alebo aspoň kým by sa o tom nedozvedel). Tebe by to na jeho mieste nevadilo? Lebo veď nevedel?

bluka2
28. jan 2023

@h2 ak sa so 100% istotou chcel tej možnej situácii vyhnúť, stále mal možnosť použiť prezervatív. Len tak ochráni seba pred tou možnosťou, že bude mať nejaké dieťa o ktorom nevie.
Chlap nám nemôže ukradnúť vajíčko, ale sú aj prípady, kedy znásilnil ženu a požiadal o otcovske práva, ktoré mu boli priznané, takže každé pohlavie má svoje rizika/úskalia v tomto zmysle, preto najlepšie ani takú všeobecnu debatu nezacinat

h2
28. jan 2023

@bluka2 Nepoužil prezervatív, lebo veril autorke, keď mu klamala, že užíva HAK. So znásilnením by som to neporovnávala, to je extrémna situácia. Tu o žiadne znásilnenie nešlo, obaja mali sex dobrovoľne. On s tým, že čo sa antikoncepcie týka, je to bezpečné. Ona s cieľom otehotnieť bez jeho súhlasu. Pritom sa o deťoch ani len nebavili. Nevieme, aký postoj by zaujal, keby mu povedala, že chce dieťa. Ktovie, možno mohli byť dávno spolu, šťastní a vychovávať syna spoločne, ako jedna rodina. A možno nie, ale tá šanca tu je a ona mu nedala príležitosť ani sa k tomu vyjadriť.

bluka2
28. jan 2023

@h2 svet nie je perfektný, ľudia nie sú vždy úprimní a majú aj všelijaké úmysly. Múdry človek sa podľa toho zariadi. Ak si vyberie možnost dôverovať, je si vedomý, že niečo takéto sa môže/mohlo stať.
Aký postoj by zaujal, keby konala inak? Čo by bolo keby - rozmýšľanie iba tak zbytočne komplikuje život. Lepšie operovať s tým, čo je.

zankalh
28. jan 2023

@miadi a co teda odporucas ako odbornik?Vratit sa v case?Nemam salamisticky pristup,len si uvedomujem,ze ze tym kritizovanim a pod nikto nic nezmeni,ani ona sama.Noektore veci,ciny sa proste nedaju vratit spat.Tot vse

zankalh
28. jan 2023

@kassandra25 mas pravdu,debilovi nevysvetlis,ze je debil 🤣🤣Ani tebe sa neda vysvetlit,ze autorka to co spravila,bohuzial nezmeni.Mozes aj prasknut 🤦‍♀️😅😅

zankalh
28. jan 2023

@kassandra25 ved ty jej ani verit nemusis.Teba sa to netyka,tak klud.
Co si navarila,to si aj zje.Neminie ju to.Ale jajej aj napriek tomu drzim palce,aby to dobre dopadlo hlavne kvoli dietatku

kassandra25
28. jan 2023

@zankalh no praskýnas skor ty, ked si mala potrebu oslovit mna, na moj prvotny prispevok autorke

zankalh
28. jan 2023

@kassandra25 😄 hej hej

h2
28. jan 2023

Autorka, ako to dopadlo? Povedala si mu?

gabrielamodrykonik
29. jan 2023

Tichucky, dobry, usmievavy ako je otec, ktory suka nezavazne s najlepsou kamoskou, no hotovy anjel 😂. Bud ty nie si normalna, alebo on, alebo obaja.

blondtana
30. jan 2023

V prvom rade, ak sa vám zdá taký príbeh neuveriteľný, tak v mojom okolí sa objavili už 2 podobné prípady, jeden, 19 ročná dievčinka si chcela pripútať svojho 32 ročného priateľa, tak vysadila antikoncepciu bez jeho vedomia a bum, ostala tehotná, sú manželia a majú 2 deti 😉 a druhý prípad, chlap podvádzal priateľku v meste, kde pracoval, ukončil to a ona prišla po 2 rokoch s 1 a pol ročným dieťaťom, dal spraviť testy otcovstva a je otcom, samozrejme otriaslo to riadne jeho životom, ale nakoniec to ustáli aj s priateľkou a platí výživné na dieťa, ktoré spoznal v jeho 18tich mesiacoch 😉
Neodsudzujem autorku, tiež som nad takou možnosťou kedysi rozmýšľala, najmä preto, že mne tikali biologické hodiny a priateľ deti nechcel, tak to bola pre mňa schodná možnosť...a neodsudzujte ju ani ostatní, kopec detí je vychovávané iba matkou a keďže otec zjavne neprejavil záujem mať s autorkou deti, tak až taká ujma sa nestala ani jednému, podstatné je, že to nerobila zo zištných dôvodov, práve to by bolo odsúdeniahodné, proste si vybrala vhodného darcu spermií na oplodnenie 😜
@autorka držím palce, nech to dopadne najlepšie možne pre všetkých zúčastnených, nech sa rozhodnete akokoľvek

cacianka
30. jan 2023

@blondtana 👍

sbear
19. feb 2023

Ja tu vidim tieto moznosti. 1. za prve, ak zisti, ze s nim mas dieta, bud bude s tebou chciet zit ako normalny par. Vysvetli mu, ze si sa zlakla, lebo ste oficialne spolu nechodili. 2.ak zisti, ze dieta je aj jeho, bude sa chciet podielat na jeho vychove, cize sud vam da striedavu starostlivost alebo najaky druh starostlivosti 3.ak mu nepovies nic, budes to musiet vysvetlit svojmu dietatu a dieta sa bude na to pytat stale. A vymysliet nejaku historku, by bolo oklamanie dietata. 4. Ja by som ti navrhovala, ak s tym chlapom nechces zit vo vztahu, nech vie o svojom dietati a nech ma narok sa o neho obcas starat a vybudovat si vztah. V drvivej vacsine pripadov si chlap velmi rychlo najde novu zenu a zalozi si novu rodinu. Takze by sa o dieta aj tak az tak tolko nemal cas starat, hlavne postupom casu. Ale dieta by aspon malo oboch rodicov.

ysseba
19. feb 2023

No čo, povedala si mu to?

anickaaa6aaa
19. feb 2023

.