Mám trvať na rozvode?

pepa08
28. okt 2013

ahojte .. na zaciatok chcem povedat ze mam novy nik . inak som tu registrovana cca 6 rokov a nevyvolam hadky aby si niekto nemyslel ze chcem nieco zle..

chcem sa spytat zien ktore zazili nieco podobne alebo len pocut nestranny nazor ako to dalej riesit..

s manzelom sme spolu 14 rokov z toho 8 manzelia. mame 5 rocnu dcerku. manzel 5 rokov pracoval v bratislave a domov chodil tak kazdy druhy den. doma mi vobec nepomahal vsetko bolo na mne, musela som ist od dcerky ked mala 1 rok do prace. od chodil do svojej prace a tym to prenho haslo , na mne bolo vsetko ostatne praca, domacnost, dcerka. ziadna pomoc. preslo to vsetko do stadia ze v podstate sme mali kazdy svoj zivot. on sa prisiel domov vyspat , najest a pozerat telku. dcerke sa nevenoval. cez vikendy chodil s kamaratmi na pivko a prenho to bolo tak vsetko. casom sa k tomu pridalo to ze minam vela penazi a podobne veci. a pritom nekupovala som hluposti a v podstate na seba som kupovala mininum. potom som si zacala pisat kolko kde som minula aby som mu to mohla zdovodnovat ked zacne vycitat. od augusta je doma to nevycitam na tom sme sa tak nejak dohodli. ale stve ma to ze vobec ho netrapilo ze to je cas kedy moze byt s malou stale si riesi len svoje zalubi a potreby. ked som mu aj nieco povedala ze mi nepomaha a ja uz nevladzem , dcerke sa nevenuje par dni sa snazil a potom zase to iste.
teraz sa divi preco s mala k nemu chova ako sa chova, chce len mna , nehovorim ma momenty kedy za nim ide ale ked nieco stale len mama , on jej ma dat pokoj, s nim sa rozpravat nebude a chyta amok lebo chce len maminku. ale to nazval ze ja jej dovam opiciu lasku a to prehanam. v poslednej dobe sa velmi zhorsilo jej spravanie vlastne od kedy je manzel doma. podotykam pred malou nanho nepoviem nic zle a skor ked ho odmietam ju prehovaram aby isla za nim.
v sobotu mala dcerka oslavu narodenin, ponukol sa ze on pojde rano kupit salamu na misy to hovoril piatok vecer ale v sobotu rano sa zbalil a isiel si po svojom a prisiel okolo 13tej ked uz bolo vsetko nachystane. proste sa vysral na svoje dceru. pri hadkach mi bez problemov povie ze som pi.. je.. a zato ako sa chovam by som uz od inych chlapov dostala cez hubu. viem ze ja nie som bez chyby ale nemyslim si ze je to so mnou az taky kriz. povedal mi aj to ze ked chodi domov on sa tu dobre neciti a zato co ja robim si moze najst niekoho za 300 eur kto mu uprace opere a zehli. v podstate to je moja hodnota u neho.. vcera som mu povedala ze sa chcem rozviest. zacal najprv skakat ze dcerku chce do striedavej starostlivosti . tak som mu vvysvetlovala ze ja ostavam v tomto meste a nejdem nikam prec / pochadza z mesta 100 km vzdialeneho/ s dcerkou sa moze stretnut kedy chce a tak isto aj jeho rodicia. ze mozno to pomoze ich vztahu ale ze ja uz nemam silu bojovat za nieco co uz nema vyznam. asi tri hodiny sme to preberali a nakoniec on chce ist do manzelskej poradne a slubuje ze sa zmeni co mu ja moc neverim.
ak to pisane nejak chaoticky prepacte ...

dakujem za vase nazory

mischena333
29. okt 2013

@danusskaaa Presne, mohol by byt aj ze zlata, ked tam raz figuruje chlast. . .Nie.Ani ja bych to nestrpela, zaprve to tak casom zdegeneruje jak rozum tak povahu, za druhe je to po nevere, alebo pred?najcastejsi dovod odlucenia jedneho z partnerov.

sono2
29. okt 2013

Ahojte, veru, nieje jednoduché radiť cudziemu. Ja mám tiež manžela, kde vo vzťahu robím všetko sama. Posledne veľká prerábka bytu kde som všetko organizovala ja. Vyhovovalo mi to, ale v niečom by som uvítala pomoc. Manžel má ale fázy keď sa snaží, az som prekvapená, že ho to vôbec napadlo. V tej chvíli, treba muža chváliť, aj keď to nieje tak, si človek predstavoval. S kamarátmi problém nemám, ani pivo, to by mi fakt vadilo. Muža treba neustŕále inšpirovať. Ale ty máš doma naozajstného egoistu! Boli časy keď som si myslela, že sa to už nezmeni. Najviac mi vadilo, keď som prišla z roboty a všetko ma čakalo a milý mal stereo počítač a televíziu a nezáujem. Neviem, niečo sa stalo a manžel pomôže aj pri varení ale treba opäť chváliť. Pokúšame sa o bábätko a veľmi sa posledný rok zmenil. Muž si musí uvedomiť, že si pre neho dôležitá a že niesi otrok. Ono môžeš byť trpezlivá a dávať mu indície, ale uvedomiť si to musí sám. Aj ja som bola pi, aj že na čo som keď nie na upratovanie . Ale zmenilo sa to. Musíš v ňom vyvolať že si jeho súčasťou aj dieťa a keď si to neuvedomí ísť preč. Viem, že to je ťažké. Ale načo ostávať? Je isto niekto niekde, čo ťa bude ľúbiť !

lamai
29. okt 2013

@pepa08 pravdupovediac, necitala som vsetky komenty.
Tvoj prispevoj som si vsak precitala niekolkokrat.
....... ja by som s takym muzom nedokazala zit.

Sama si v poslednej vete napisala, ze to uz nema vyznam.
Moj nazor je, ze ludia sa nemenia. Iba do urciteho casu obmedzia svoj temperament, povahu, navyky. Ale potom sa to znovu vsetko vrati.
O com je taky vztah, ked sa musi zachranovat?
Vztah je predsa o prirodzenosti.
Mal moznost preukazat ti, ako si Ta vazi, aka si skvela matka a manzelka.
Sam od seba to neurobil. Stala by si o to, ak ho na to navedie odbornik?

Niesom za druhe sance.
Je na kazdom z nas, ako sa chopi toho, co mu zivot prinesie.

pepa08
autor
29. okt 2013

@lamai nie urobil to ani ked som mu doslova hovorila ze je problem. podla mna ani ten odbornik mu nepomoze ..

mishellla24
29. okt 2013

ahoj prezila som si to iste, bohuzial tie roky co som s nim bola boli plne prazdnych slov, slubov, hadok a netrpela som tym iba ja ale aj nas syn. druhych sanci bolo nehorazne vela az som ich pocase prestala pocitat, stale mi vycital ze je to pre to aka som, ze so mnou by nik nevydrzal a pritom som chcela len tak malo odneho, trosku zodpovednosti aby bol otcom a nie samostatnou jednotkou pretoze som tuzila po rodine no koli nemu sme nou nikdy neboli. bolo to velmi tazke,jedneho dna strasnom vykende kedy odisiel v sobotu vecer von a neobtazoval sa prist domov az na druhy den rano strane opity,ked mi zasa vycital vsetko mozne a pritom ja som bola ta co sedela doma a starala sa o syna a on bol ten co sa isiel von zabavat.. som si proste pobalila veci teraz je tomu osem mesiacov,som slobodna mamicka, byvam u rodicov a on sa prestahoval spat do uk pretoze to bol anglican, o maleho nema zaujem,neplati, nasiel si priatelku a zije novy zivot.. iba sa mi utvrdilo ako nas mal strasne rad ako nam stale sluboval kedze mu to trvalo takto kratko zahodit vsetko za hlavu a zacat novy zivot.. s odstupom casu som rada. bolo to velmi velmi tazke a sice nikoho nemam pretoze pri malom nemam ani cas nikoho spoznat, ma len dva roky, som velmi rada ze som sa odhodlala k takemuto kroku. chlapy ako tyto sa nikdy nemenia a nikdy s nimi nebudeme stastne, na tvojom mieste by som trvala na rozvode a zacala uplne odznova ako ja. nikdy nieje neskoro a cim skor tym lepsie 🙂))))

pepa08
autor
29. okt 2013

baby mam neskutocne nervy z tej poradne ☹ bojim sa aj co bude potom doma ..

sono2
29. okt 2013

@pepa08 až teraz som to celkom prečítala, bola som v robote a tak. Chod s ním do tej poradne. Veľa mužov dá na názor, keď je z iných úst. Ja by som to ešte skúsila. Aj keď je smutne, že ho dcéra nezaujíma. To sa mi zdá fitnes že to neni len medzi vami, o to je to ťažšie. Ale skús to. Opýtaj sa ho že čo by si mala ty pre neho urobiť. Problém je totiž vo dvoch. Aj keď si to občas nemyslíme. A v kľude bez vyčítok. Máš dojem. Že ťa ešte miluje? Ty jeho? Hovoríte si to? Mali by ste začatý všetko robiť spoločne. Ešte to skús. Som s mojim 9 rokov. Nie tak dlho ako ty , ale niečo sme už prezili. Veľa šťastia!

farmacka
29. okt 2013

@pepa08 tvoj muz narobil kopec chyb, vas vztah vobec nie je taky, ako by malo harmonicke manzelstvo vyzerat - ani z rychlika, no napriek tomu, ked chce ist on sam do poradne, mala by si mu dat rozhodne este sancu, ja si myslim, ze ako tvoj dlhodoby partner a manzel ma na nu narok, mala by si mat aj na pamati, ze pre dieta je jednoznacne najlepsie, ked vyrasta v kompletnej rodine, pokial je pravdaze funkcna...a pre teba by stav zijuca v harmonicom manzelstve bolo tiez stokrat lepsie, ako byt rozvedena s neistou buducnostou...ja si myslim, ze napriek vsetkemu u vas este sanca na zachranu manzelstva je, len to bude chciet hodne prace, ale urcite by mozny vysledok stal za to.. som za to, aby ste este zabojovali, hoci prerobit manzela rozhodne nebude lahky oriesok a mozno je zmena aj nemozna, napriek tomu sa treba o to pokusit, budes mat dobry pocit sama zo seba, aj keby to zle dopadlo, ze si vyskusala vsetko, co bolo v tvojich silach, drzim paste!!!

farmacka
29. okt 2013

@mischena333 nemozes si robit vycitky za svoju mamu, mama bola dospela a za seba zodpovedna, hodilo by sa ti sedenie u psychologa, myslim si..

adri266
29. okt 2013

@pepa08 ako to dopadlo na poradni?

@farmacka ale ved ona uz davno v harmonickom manzelstve nezije. Ja mam skor nazor, ze netreba za kazdu cenu, kvoli detom, peniazom, atd vztah zachranovat. Ak su tam urazky, alkohol, nevera, kamarati z mokrej stvrti a ine veci, ktore su dolezitejsie ako partnerka, deti a domacnost, co ma z takeho vztahu???

mischena333
29. okt 2013

@farmacka Diky, niekedy veru ano.Ale inac v pohode, stejne stym sa nezmierim, tak preto to tak niekedy dolahne.

farmacka
29. okt 2013

@adri266 jasne, ze v harmonickom manzelstve nezije, ale stale je tu podla mna nadej.. mozno by dobra psychologicka vedela este pomoct, co ja viem, pravdupovediac som v podobnej situacii nebola.. ale ak maju problemy, urcite najprv poradna a az nasledne rozvod, ak bude nevyhnutny.. a ako bolo v prispevkoch spominane, psychologicku by potrebovala aj zakladatelka, inak si najde rovnakeho chlapa, ako ma teraz doma..zdrava sebavedoma zena by totiz toto cele roky netolerovala, takze podla mna je tak trocha chyba na oboch stranach..

farmacka
29. okt 2013

@mischena333 ja viem, mama je mama a mas ju velmi rada, nikto nema rad, ked jeho blizky trpi a tak sa mu snazi pomoct zo vsetkych sil.. ale ty si bola iba dieta, nemala si ako zly vztah svojich rodicov zlepsit.. a inak, tak ako u zakladatelky, tvoja mama ma isty podiel na tom vsetkom tiez, nie je normalne tolerovat mnz alebo komukolek inemu cokolvek.. mama by potrebovala nakopnut k zmene asi skor od odbornika, menit ludi nie je take jednoduche 🙂

pepa08
autor
30. okt 2013

ahojte .. tak som tu 🙂 boli sme v poradni .. psychologicka z neho vytiahla aj to co nechcel aj to agresivne spravanie, v podstate potvrdila to ze ja sa ho bojim. on to hra nato ako chce strasne zachranovat rodinu ale ked ja ponuknem nejaku alternativu neni schopnu ju akceptovat. na zaciatku som mu povedala ze koniec a na konci ze mozme to spravit tak ze si dame pauzu. hned zacal vykrikovat ako si to predstavujem, co bude s malou lebo on sa jej venuje teraz podotykam az tri dni lebo je chora. on potrebuje vediet termin aby nezil v nejakom vzduchoprazdne. psychologicka mu povedala ze ci nevidi tu zmenu ze mu ponukam sancu ale on si v podstate mele svoje a ohana sa rodinou ktora uz davno neni..

mischena333
30. okt 2013

@pepa08 Ahoj, uz sem sa nemohla dockat.To je vyhoda tychto na to vyskolenych a trenovanych ludi, vedia rozoznat vsetko. . .Takze tak, tak ta to uistilo v rozhodnuti?

pepa08
autor
30. okt 2013

@mischena333 ano uistila som sa v tom ze takto zit dalej nechcem , ponukam mu moznost ale nehovorim kolko to bude trvat a ci to vobec pomoze. chcem na sebe pracovat a byt znova usmievava vyrovnana zenska aka som bola predtym nez ma dostal na kolena. ked sa ma pytala co citim pri predstave ze sa odstahuje len som povedala ze klud a pohodu ze sa nemusim nicoho bat. a to je teraz pre mna podstatne. zajtra mame dalsi termin a chcem pred nou prebrat ze si otvaram vlastny ucet, chcem od neho polku penazi co je na ucte.. chcem aby bola pri tom . robim si poznamky co chcem zajtra prebrat aby mi to nevyfucalo z hlavy..

mischena333
30. okt 2013

@pepa08 Ty si uzasna, super, tomna tesi.Drzim ti fest paste.Neboj, psychika sa da dost rychlo do poradku.Najtaz sa zbavit toho"faktoru", co tu celu kaskadu spustil.

pepa08
autor
30. okt 2013

@mischena333 dakujem berem to ako moju poslednu sancu sa z toho celeho vyhrabat a byt stastna. ked to nevybojujem teraz myslim ze druhy krat uz tolko sily by som nemala lebo by ma znicil. este mi povedal ze on je ochotny nato vsetko zabudnut a sa preniest . stale ma len utvrdzuje v tom ze robim dobre ...

mischena333
30. okt 2013

@pepa08 Ano tak to je.Som stastna za teba a este viac budem, ked napises, ze si to dokazala a ze sa mate s dcerkou fajn.Ach aky krasny den dneska.Takto vnimam stastie, nielen inych, ale aj svoje.
Inac to mi pripomelo jednu scenu z filmu, zenu znasilnili a manzel jej nato povedal, ja ti to odpustim neboj. . . . 😒

pepa08
autor
30. okt 2013

@mischena333 bude to este niekolko tyzdnovy boj s nim ale ja to zvladnem lebo chcem. sama v sebe sa citim stastna ze som sa odhodlala a robim pomale krociky dopredu sice len asi tie mysacie ale aj to je pre vitazstvo ktore on nepochopi .. som zvedava ako sa postavi k financnym veciam to bude tiez prenho tazko stravitelne kedze ma drzgrosov syndrom a v tom bol aj vychovavany ..

mischena333
30. okt 2013

@pepa08 Sak tojeto naj ODHODLANIE a ist za svojim CIELOM.Toje 99%uspechu.Super super.Drz sa a chod sem hadzat info a pre pripadnu podporu, ak bude treba.

mischena333
30. okt 2013

@pepa08 Sud s nim urobi poriadky, neboj.To neobejde len tak jak chce. . .

pepa08
autor
30. okt 2013

@mischena333 ja od vas potrebujem podporu kazdy den velmi mi to pomaha 😀

mischena333
30. okt 2013

@pepa08 Tak v tom pripade sme tu pre teba 😉 Spolahni sa.

pepa08
autor
30. okt 2013

@mischena333 ste super .. momentalne zistujem kde kolko platime lebo som to vedela len orientacne nakolko financie vzdy riadil on ☹ tym padom ze ja ostavam v byte energie idu na mna a chcem aby sme si hypo rozdelili pochybujem ze by sa dobrovolne hlasil k tomu ze ju bude platit sam aj ked je to len 250 eur ..

kazdy den budem davat info ako som na tom .. pisat sa mi da len v praci .. zatial 🙂

mischena333
30. okt 2013

@pepa08 Dobre, takze on ide z bytu prec?Myslela som, ze kedsi pisala o tych podnajmoch.No ale toto nie je vobec spatne takto.

pepa08
autor
30. okt 2013

@mischena333 hej povedal ze on pojde prec , psychologicka povedala ze pre dcerku bude lepsie ked ostane v byte . povedal ze on si sam nieco lahsie najde.

este rozmyslam ako by mala vyzerat ta pauza .. ja sa s nim chcem stretavat minimalne.. dcerku moze vidiet kedy chce ale tiez nech si uvedomy ze ja nie som na spagatiku. pytal sa na vikendy tak som povedala ze jeden on a druhy ja. ked ju bude chciet zobrat na vikend na vylet len mi zavola ja ju zbalim. ak bude v meste a bude mat na vikend akciu moze si ju zobrat aj na par hodin len ma treba o tom informovat..

co by ste navrhovali vy ..

mischena333
30. okt 2013

@pepa08 To ma psychol.pravdu s ohladom pre malu.Ty si dobra, sak ty mas vsetko tak premyslene, wau.Obdiv.A co mas za pracu ak mozem vedet?

pepa08
autor
30. okt 2013

@mischena333 pracujem v rakuskej firme ako asistentka v meste kde aj byvam.

nevies poradit ako by si ty videla tu pauzu ?

mischena333
30. okt 2013

@pepa08 Aspon dobre platia?Ja som zas v Rakusku.No tu pauzu, asi len tak jak ty pises.Tie vikendy, to si navrhla super.Urcite nie total prerusit kontakt.Lenze take odlucenie, vie velmi cast sposobit to, ze obaja si tzv.odseba odpociniete, tym padom, ste v pohode, lebo sa nevidite casto, moze hrozit, ze sa budete chciet dat zas dokopy.Ale pisem ze moze nastat taka situacia, ale ani nemusi.To iba taka vsuvka.