Mám trvať na rozvode?

pepa08
28. okt 2013

ahojte .. na zaciatok chcem povedat ze mam novy nik . inak som tu registrovana cca 6 rokov a nevyvolam hadky aby si niekto nemyslel ze chcem nieco zle..

chcem sa spytat zien ktore zazili nieco podobne alebo len pocut nestranny nazor ako to dalej riesit..

s manzelom sme spolu 14 rokov z toho 8 manzelia. mame 5 rocnu dcerku. manzel 5 rokov pracoval v bratislave a domov chodil tak kazdy druhy den. doma mi vobec nepomahal vsetko bolo na mne, musela som ist od dcerky ked mala 1 rok do prace. od chodil do svojej prace a tym to prenho haslo , na mne bolo vsetko ostatne praca, domacnost, dcerka. ziadna pomoc. preslo to vsetko do stadia ze v podstate sme mali kazdy svoj zivot. on sa prisiel domov vyspat , najest a pozerat telku. dcerke sa nevenoval. cez vikendy chodil s kamaratmi na pivko a prenho to bolo tak vsetko. casom sa k tomu pridalo to ze minam vela penazi a podobne veci. a pritom nekupovala som hluposti a v podstate na seba som kupovala mininum. potom som si zacala pisat kolko kde som minula aby som mu to mohla zdovodnovat ked zacne vycitat. od augusta je doma to nevycitam na tom sme sa tak nejak dohodli. ale stve ma to ze vobec ho netrapilo ze to je cas kedy moze byt s malou stale si riesi len svoje zalubi a potreby. ked som mu aj nieco povedala ze mi nepomaha a ja uz nevladzem , dcerke sa nevenuje par dni sa snazil a potom zase to iste.
teraz sa divi preco s mala k nemu chova ako sa chova, chce len mna , nehovorim ma momenty kedy za nim ide ale ked nieco stale len mama , on jej ma dat pokoj, s nim sa rozpravat nebude a chyta amok lebo chce len maminku. ale to nazval ze ja jej dovam opiciu lasku a to prehanam. v poslednej dobe sa velmi zhorsilo jej spravanie vlastne od kedy je manzel doma. podotykam pred malou nanho nepoviem nic zle a skor ked ho odmietam ju prehovaram aby isla za nim.
v sobotu mala dcerka oslavu narodenin, ponukol sa ze on pojde rano kupit salamu na misy to hovoril piatok vecer ale v sobotu rano sa zbalil a isiel si po svojom a prisiel okolo 13tej ked uz bolo vsetko nachystane. proste sa vysral na svoje dceru. pri hadkach mi bez problemov povie ze som pi.. je.. a zato ako sa chovam by som uz od inych chlapov dostala cez hubu. viem ze ja nie som bez chyby ale nemyslim si ze je to so mnou az taky kriz. povedal mi aj to ze ked chodi domov on sa tu dobre neciti a zato co ja robim si moze najst niekoho za 300 eur kto mu uprace opere a zehli. v podstate to je moja hodnota u neho.. vcera som mu povedala ze sa chcem rozviest. zacal najprv skakat ze dcerku chce do striedavej starostlivosti . tak som mu vvysvetlovala ze ja ostavam v tomto meste a nejdem nikam prec / pochadza z mesta 100 km vzdialeneho/ s dcerkou sa moze stretnut kedy chce a tak isto aj jeho rodicia. ze mozno to pomoze ich vztahu ale ze ja uz nemam silu bojovat za nieco co uz nema vyznam. asi tri hodiny sme to preberali a nakoniec on chce ist do manzelskej poradne a slubuje ze sa zmeni co mu ja moc neverim.
ak to pisane nejak chaoticky prepacte ...

dakujem za vase nazory

pepa08
autor
30. okt 2013

@mischena333 pre mna ta pauza znamena iba to aby som v jeho ociach ukludnila situaciu, dcerka si na to postupne navykla. pre mna je to definitivny koniec to viem urcite ani pauza ani nic to nezachrani. ja sa v tej dobe otrasem, pozbieram . pre dcerku to bude asi najmensie zlo spravit to takto.
dostavam 600 eur v cistom a nejak to zvladneme . som zvedava kolko mi bude davat na dcerku ..

kris557
30. okt 2013

Manžel ti nemá čo oplzlo nadávať....ale poznám tiež pár, ktorí bol v manžel. por. vlastne iba muž a hovoril, že mu to strašne pomohlo, tiež sa žena s ním chcela už rozviesť. Bol tam nezáujem o rodinu lebo bol workoholik. Žena sa s ním chcela dohodnúť na rozvode, bolo to pre neho nečakané doslova šok a vtedy mu to zaplo, že nechce o ňu prísť a ani o deti. Viem, je hnusná doba, ľudia a hlavne muži, ktorí chcú uživiť svoju rodinu podstivou prácou, musia byť do noci v robote. Teraz sú spolu šťastní, tá psychologička v poradni ho veľmi povzbudila 🙂
Keď by som sa chcela rozviesť u mňa je na prvom mieste nevera, potom bitka a potom to ostatné.
Skús to spraviť pre dcérku aby ste boli šťastná rodina. Držím veľmi palce!

pepa08
autor
30. okt 2013

@kris557 psychologicka hovorila ze on nechce v podstate prijat odo mna sancu na napravu a ze jeho ani nenapadne a ani si nepripusta ze chyba je aj v nom. on chce len aby bolo po jeho..
a pre dcerku som mala 5 rokov zohnutu hlavu a nakoniec trpi tym len ona ... rozhodnutie ktore som spravila ked mala 8 mesiacov bolo zle a teraz tu chybu uz nespravim ...

pepa08
autor
30. okt 2013

@mischena333 este mam otazku .. mam si ist uz dnes zriadit ucet alebo mu to mam dopredu oznamit ??

mischena333
30. okt 2013

@pepa08 Ja bych si ho uz v pohode zriadila aj nech o tom vie.

pepa08
autor
30. okt 2013

@mischena333 tiez si myslim .. a dakujem za dnesnu podporu

janickacrazy
30. okt 2013

@pepa08 držím ti palce, aby si to všetko zvládla a mischena333 máš dobré názory, úplne s tebou súhlasím 🙂

mischena333
30. okt 2013

@janickacrazy Diky, tesi mna tvoj suhlas so mnou.Sak som kedysi chcela studovat psychologiu, aj psychiatria mna zaujima.Na strednej mna spoluzacky nazvali "poradkyna".Dakujem rste raz, vazim si toho od teba. 😉

janickacrazy
30. okt 2013

@mischena333 no to je sranda, ja som tiež chcela študovať psychologiu, dokonca som išla aj na prijímačky, ale nakoniec ma nezobrali, bol tam hrozný nátresk 😀

mischena333
30. okt 2013

@janickacrazy Tak super, jaka nahodicka.Tak preto ten spolocny nazor.Niekedy clovek nemusi toto studovat a mat cerveny diplom, zivot je ajtak najlepsia skola.Ci su to vlastne alebo inych skusenosti.Je tak? 😉

janickacrazy
30. okt 2013

@mischena333 Máš čistú pravdu, no ja som si tiež prežila svoje takže moj život je ako román trochu komplikovaný, ale ja som spokojná a to je hlavné....tým som chcela povedať, že skor dokážem iných pochopiť a nie hned odsudzovať ako niektorí, ktorí to mali v živote také jednoduchšie. 😉

mischena333
30. okt 2013

@janickacrazy Cisty suhlas, ja tiez.To asi fakt musi clovek toho hodne zazit a s hodne situaciami sa stretnut, aby dokazal porozumiet inym.A chces napisat o tom tvojom zivote?

pepa08
autor
31. okt 2013

@mischena333 dobrre ranko ... vcera som si bola zalozit ucet. vecer som mu to povedala a zacal skakat ze ja uz zacina robit kroky na ktorych sme sa nedohodli. povedala som mu ako si to predstavujem a bolo zle , hadze vinu na mna ze ja sa musim zmenit hladat chybu v sebe, ze ako mna vychovali ci ja tak chcem vychovat nasu dceru nech sa pozriem co je zo mna. povedala som mu ze chcem peniaze zo spolocneho uctu a ze cakam od neho ze hned vsetko zablokuje na margo toho ze som si spravila ucet. ze ked chcem rozdelovat nech sa pozriem kolko som zarabala ja a kolko on. povedala som mu ze kolko bude davat na dcerku je na nom a hned mi povedal ze davat nebude ze ved on si ju bude brat a to je tiez je staranie. tak som povedala ze mu budem davat blocky co som kupila mlieko, oblecenie a nech mi potom polku dava.
mam pocit ze sa ma snazi neistit aby som cukla a tvarila sa ako je vsetko dobre a v pohode.. stale sa ohana rodinou a hlavne dcerkou. ked pridem domov mala musi ukazovat a hovorit co vsetko spolu robili.

mischena333
31. okt 2013

@pepa08 Dobre ranko.To ze si si ten ucet zalozila je dobre, sice myslela som to, to ze nech o tom vie, ze sak nech sa to dozvie a co jako.Ale v poriadku, ty mozes robit co chces.On vidi, ze to myslis vazne, preto zo strachu a vlastnej neistoty teraz utoci.Topiaci sa aj slamky chyta. . .Teraz pravdepodobne do toho rozvodu a nez vypadne z bytu, nastanu "krusne" momenty.Je mozne, ze bude hrat chudaka, jak mu "tym" ublizujes, ale to su len fazy, ktore sa striedaju.Je to striedanie hnevu so sebalutostou.Nic, ty si silna a odhodlana, ty to zvladnes.
On dlho o financiach spekulovat nebude. . .Zakon je zakon.To som ti tu uz pisala.
On tak jak ta terapeutka povedala, bude vzdy hladat chyby v inych, len nie v sebe.On je vazne hlboko presvedceny, ze on hlava rodiny, nemoze predsa byt "slabsi" od toho druheho.Je to jeho vlastne zlyhanie, co si moze raz uvedomit, ale ty sa na to nespoliehaj.Vsetko pravo je na tvojej strane.On sa teraz bude ohanat vsetkym moznym aj nemoznym, ale ty si stoj za svojim.Nepripusti, aby si pochybovala, ci nahodou nema pravdu.To toziz manipulatori chcu dosiahnut.
Zvladnes to, urcite
A dcerka teda ako?

mischena333
31. okt 2013

@pepa08 Ty ho vubec nemusis oboznamovat s tym, co robis.To nech si on nemysli, to nie je tvoja povinnost.Ale to nechajme tak.Ked tam bola ta otazka prijmov, tvoj viem.Ten jeho?Vies, ak by zarabal menej, tak je to inac a ak viac, tak zase ine.Pytam sa, pretoze ty mas na slov.pomery slusny prijem.Z toho, plus co bude musiet platit on, pekne krasne vyjdete a aj setrit na horsie casy mozes.

pepa08
autor
31. okt 2013

@mischena333 dcerka je s nim cez den a su väcsinu casu u svokrovcou. vecer jej aj hodinu citam v posteli, ale si po tme suskame jak pubertacky to ona miluje , suskam rozpravky do uska, medzi tym mi povie ze som najlepsia maminka na svete nijaka ina neni lepsia ako ma lubi , ze tato neni ako ja .. ale to keby pocul uz by bolo ze ju huckam proti nemu.
velmi sa snazi na dostat tam aby som ja povedala ze som spravila chybu , viem ze pridu momenty kedy sa to budem pytat aj ja samej sebe ci robim dobre ale musim vydrzat.. vccera mi este povedal ze miesto toho aby som sa snazila spravit pekny vecer s nim , si vytvaram vlastne ucty a idem proti nemu. fakt to nechapem ...

pepa08
autor
31. okt 2013

@mischena333 on zarabal velmi dobre 5 krat viac ako ja .. od augusta je na podpore aj to ma ten najvyssi strop ..

mischena333
31. okt 2013

@pepa08 Si skvela matka.Az mna to citanie prispevku tak obmakcilo. . .Len pozor, aby on s rodinou nehuckal malu proti tebe.Ale myslim, ze tvoje rozumne dievcatko by bolo tazke presviedcat o opaku. . .
A mozem vediet, co za pracu vykonaval?Kolko mu vypocitali tej podpory?Takze okrem podpory, nema teraz ine prijmy, ze?

mischena333
31. okt 2013

@pepa08 Presne, on robi a bude robit vsetko pre to, aby ta donutil si priznat akukolvek vinu.Nedaj sa, ty vies, ze nemas na tom podiel.Ty rozhodne nie.

janickacrazy
31. okt 2013

@pepa08 tak to je blbé, ked je on teraz na podpore, to mu asi vyrátajú dosť malé výživné a hladá si aspon robotu? Podla toho, čo píšeš si veľmi dobrá mamina, tvoja dcérka ťa lúbi a možno aj to štve tvojho manžela, že jeho neľúbi tak oddane ako teba, jednoducho žiarli ako malé decko. Dobre, že si si založila ten účet a nenechaj sa vyprovokovať tými jeho rečami, len sa ťa snaží zneistiť. Drž sa. 😉

pepa08
autor
31. okt 2013

@mischena333 viem ze nie som dokonala ale ja chcem na sebe pracovat na rozdiel od neho ..

mischena333
31. okt 2013

@pepa08 A kdo je?Ani ja nie. 😉 Ale otom toje, clovek ma sancu cely zivot sa zdokonalovat, vzdy je na com pracovat.Nikdo nikdy nemoze byt dokonaly.V reale.Tvoj buduci ex si mysli, ze on asi je.

pepa08
autor
31. okt 2013

@janickacrazy jasne ze ziarli na svoju dceru , je narocna a tak potrebuje vela pozornosti a to sa mu nepaci ze jemu sa tolko nedostava.
doteraz si robotu nehladal nejak intenzivne nic mu nebolo dobre a co som pocula s jeho povahou bude mat velky problem si nieco najst.

pepa08
autor
31. okt 2013

@mischena333 v byvalej robote uz bol na kraji s nervami tak som ho presvedcila na psychologa a teraz mi povedal ze on na sebepracoval a ja nie. tak som mu povedala ze ale ja som mu to povedala ze tam ma ist, aj som mu ho nasla a vybavila. som by to nespravil

mischena333
31. okt 2013

@pepa08 To sa nedivim. . .Strasna zodpovednost atd. . .Ale ty si urobila za neho ten rozhodujuci krok, co sa psych.tyka.Nie on, ty si vynalozila usilie o jeho zmenu. . Nie on.Ach jo, to bude tazke.Neviem, jak dlho bych vydrzala zostat kludna a pocuvat nieco, ocom su presvedcena, ze nie je pravda.Sklanam hlboky obdiv pred tebou.

mischena333
31. okt 2013

@pepa08 V principe je to to iste ako tento priklad.Mama presvedcila fotra ist na protialkohol.Cize on sam nechcel, ale sak co uz, ze, tak isiel.Hadaj ako to dopadlo?

pepa08
autor
31. okt 2013

@mischena333 no priznam nervy mam na dranc .. a ked mam ist domov ma zaludok stiahnuty jak oriesok ..

mischena333
31. okt 2013

@pepa08 To ti verim, aj ja bysom mala.Ono to v podstate bez tychto pocitov myslim, ze ani nejde.Su to skratke reakcie na stres a obavy, co bude, ked pridem atd.Je to uplne normalne.Ale ty na to mas, to zvladnes.

pepa08
autor
31. okt 2013

@mischena333 samozrejme ze zacal chlastat znovu .. stale mi hovori ako som vychovana ze som z rozvedenej rodiny to ze moj otec bil mamu si nesiem ako celozivotnu traumu a podla toho vychovam aj dcerku . nechape ze ja ju chcem chranit len pred tym aby neprezila to iste. proste podla neho som zle vychovana a tak isto vychovam aj ju. som mu povedala ze ci sa mu zda ze tych 5 rokov som ju zle vychovala povedal ze ale co vychovam z nej ked bude v neuplnej rodine.

mischena333
31. okt 2013

@pepa08 Hm, alkohol po psovi druhy najlepsi priatel niektorych ludi. . .Teda prvy najlepsi.Tak.On veru takto nedopadne dobre.Moj nazor je, ze osobne nezvlada situaciu, hlada utocisko v piti, co ho na chvilu snad odlahcuje, ale vieme, jak to chodi.Je v zacarovanom kruhu, zapija svoje vycitky svedomia, svoje chyby, ktore kvoli svojmu egu, nedokaze priznat.