Mám trvať na rozvode?

pepa08
28. okt 2013

ahojte .. na zaciatok chcem povedat ze mam novy nik . inak som tu registrovana cca 6 rokov a nevyvolam hadky aby si niekto nemyslel ze chcem nieco zle..

chcem sa spytat zien ktore zazili nieco podobne alebo len pocut nestranny nazor ako to dalej riesit..

s manzelom sme spolu 14 rokov z toho 8 manzelia. mame 5 rocnu dcerku. manzel 5 rokov pracoval v bratislave a domov chodil tak kazdy druhy den. doma mi vobec nepomahal vsetko bolo na mne, musela som ist od dcerky ked mala 1 rok do prace. od chodil do svojej prace a tym to prenho haslo , na mne bolo vsetko ostatne praca, domacnost, dcerka. ziadna pomoc. preslo to vsetko do stadia ze v podstate sme mali kazdy svoj zivot. on sa prisiel domov vyspat , najest a pozerat telku. dcerke sa nevenoval. cez vikendy chodil s kamaratmi na pivko a prenho to bolo tak vsetko. casom sa k tomu pridalo to ze minam vela penazi a podobne veci. a pritom nekupovala som hluposti a v podstate na seba som kupovala mininum. potom som si zacala pisat kolko kde som minula aby som mu to mohla zdovodnovat ked zacne vycitat. od augusta je doma to nevycitam na tom sme sa tak nejak dohodli. ale stve ma to ze vobec ho netrapilo ze to je cas kedy moze byt s malou stale si riesi len svoje zalubi a potreby. ked som mu aj nieco povedala ze mi nepomaha a ja uz nevladzem , dcerke sa nevenuje par dni sa snazil a potom zase to iste.
teraz sa divi preco s mala k nemu chova ako sa chova, chce len mna , nehovorim ma momenty kedy za nim ide ale ked nieco stale len mama , on jej ma dat pokoj, s nim sa rozpravat nebude a chyta amok lebo chce len maminku. ale to nazval ze ja jej dovam opiciu lasku a to prehanam. v poslednej dobe sa velmi zhorsilo jej spravanie vlastne od kedy je manzel doma. podotykam pred malou nanho nepoviem nic zle a skor ked ho odmietam ju prehovaram aby isla za nim.
v sobotu mala dcerka oslavu narodenin, ponukol sa ze on pojde rano kupit salamu na misy to hovoril piatok vecer ale v sobotu rano sa zbalil a isiel si po svojom a prisiel okolo 13tej ked uz bolo vsetko nachystane. proste sa vysral na svoje dceru. pri hadkach mi bez problemov povie ze som pi.. je.. a zato ako sa chovam by som uz od inych chlapov dostala cez hubu. viem ze ja nie som bez chyby ale nemyslim si ze je to so mnou az taky kriz. povedal mi aj to ze ked chodi domov on sa tu dobre neciti a zato co ja robim si moze najst niekoho za 300 eur kto mu uprace opere a zehli. v podstate to je moja hodnota u neho.. vcera som mu povedala ze sa chcem rozviest. zacal najprv skakat ze dcerku chce do striedavej starostlivosti . tak som mu vvysvetlovala ze ja ostavam v tomto meste a nejdem nikam prec / pochadza z mesta 100 km vzdialeneho/ s dcerkou sa moze stretnut kedy chce a tak isto aj jeho rodicia. ze mozno to pomoze ich vztahu ale ze ja uz nemam silu bojovat za nieco co uz nema vyznam. asi tri hodiny sme to preberali a nakoniec on chce ist do manzelskej poradne a slubuje ze sa zmeni co mu ja moc neverim.
ak to pisane nejak chaoticky prepacte ...

dakujem za vase nazory

eliska1986
31. okt 2013

Zbalila by som sa a nevidel by ani mňa,a duplovane nie malu.Veď robíš preňho slušku,ty potrebuješ byť silná v práci,silná pre dcérku,potrebuješ ju vychovať!!!A nie si ničiť nervi pri somárovi.To je môj názor.Držím palce🙂

mischena333
31. okt 2013

@pepa08 Boze, prepac, to si reagovala na ten moj prispevok.Ale dobre ok, mozno to tu raz niekto bude citat a snad sa mu to pre lepsie pochopenie hodi.Ach jo, uniklo mi to. 😢

pepa08
autor
31. okt 2013

@mischena333 stale si mysli ze to ma nahuckala moja mama proti nemu a ze bude huckat aj dcerku. ale to mozem povedat ja o jeho rodicoch ze ju budu huckat..

pepa08
autor
31. okt 2013

@eliska1986 ja musim chcem zostat v tomto meste lebo tu mam celkom dobru placu co by mi inde nedali. a pokial nechcem aby bola striedava starostlivost musim tu ostat.. v podstate sa zase prisposobujem jemu ale to robim hlavne kvoli dcerke..

tym to jeho pristupom nedosiahne nic ine len to ze nebude ani pauza len rozvod ..

mischena333
31. okt 2013

@pepa08 Sak pisem, ze on bude hladat chyby vsade inde, len nie u seba.To je uz paranoia, si taketo namyslat.Ale to je tiez celkom bezna zalezitost.Poznam dost takych ludi.Je to strasne, az na zblaznenie, tymto trpiet.

pepa08
autor
31. okt 2013

@mischena333 je to vecny stazovatel , vsetko vie lepsie ako ostatny . prerabali sme byt teda ja som vsetko vybavila odrobila, zariadila a nakoniec vdaka bola ze keby bol pri tom on neboli by to majstri dosrali , len hlada co vsetko je tam zle a ked som nechtiac oprskala stenu od oleja dve kvapky hned hucal ze my dve si nic nevazime , vsetko nicime, nepozname hodnotu penazi a ani si nevieme predstavit kolko to stalo a kolko vela je to penazi. on vie lebo na ne musi robit ..

eeffka
31. okt 2013

@pepa08 prepac precitala som tvoj uvodny prispevok a teraz pozeram posledne strany ale nemam pocit ze by ten tvoj muz bol az taky "otrasny" ako sa ho snazis vykreslit, osobne myslim ze ho proste chces opustit a teraz na nom nenechas ani smietku suchu. Tiez by som tu vedela vypisovat litanie ma mojho ked mam na neho nervy a v podstate je to dobry clovek...
Cely vas vztah je pokryveny a myslim ze keby ste obaja popracovali dalo by sa... len ty nejak nechces a on kopka nozickami

eliska1986
31. okt 2013

@pepa08 v meste zostaň,prácu si obháj,ukáž svetu že sa postarať vieš o dcerku,a že lutovať a banovať bude on za vami,a nie vy zaním.Môžeš isť do podnájmu 1izbového,vám dvom to bude z dcerkou stačiť,budete sa omnoho lepšie cítiť🙂

mischena333
31. okt 2013

@pepa08 Na toto ti mozem len tolko, su typy ludi, ako je tvoj buduci ex, budem sa na jeho adresu vyjadr.takto, ak nevadi.S takou povahou je tazko nieco urobit, on uz je tak nastaveny, vychovou, zmyslanim atd.Iny nebude.Takych tiez poznam.Veru hej, obdiv tym, co to maju doma.Osobne bych to nezvladla.Dojdem za chvilinku, musim nieco urobit.Par minutek ok?

pepa08
autor
31. okt 2013

@eeffka snazila som sa mu vysvetlovat ze co je zle , nech to spravime inak nie raz vzdy som zato dostala len ze on potrebuje volnost resetovat hlavu on ma toho vela, ked som ja povedala nieco nech mi pomoze ze nevladzem boli to len feministicke reci a nech si ich strcim, dcerka sa 5 rokov nevenoval , on nepocuval reci typu mamina hadate sa kvoli mne lebo mu bolo jedno ze je pri tom dcerka, mami tatino sa isiel zas flakat atd .. znicila som si zdravie kvoli nemu ale to nevadi nikomu ..ked som ja mala migrenove zachvaty a isla s deckom na pohotovost aby mi dali inekciu on sa flakal, ved si oddychni spravis to potom ked ti bude lepsie to boli jeho reci ..
pokazili sme to obaja ale ja sa nebudem tvarit ze je to len moja vina a teraz sa mu este aj ospravedlnim . ale ako povedal ze on je ochotny zabudnut a sa preniest cez to co som teraz spravila.

mischena333
31. okt 2013

Nic proti nikomu nemam, ale pre lepsie pochopenie danej situacie, odporucam citat od zaciatku do konca. 😉

mischena333
31. okt 2013

@pepa08 To je tak, tvoj pohar trpezlivosti pretekel, on kopka nozickami, lebo je lapeny jak mucha v pavucej sieti a nevie, z ktorej strany sa ma este ohnat, aby sa zachranil. . .V pohode, ty si sa rozhodla sama a spravne.Obdivujem ta.

eeffka
31. okt 2013

@pepa08 ja som z ineho cesta ako ty takze u mna take ze "dcerke sa nevenoval" nehrozi, nech sa paci podam dieta a idem si po svojom... vela matiek robi chybu ze sa upinaju na dieta a otcovi ho vlastne ani nedaju, lebo "on to s nim nevie", no nevie lebo nemal sancu...tatino sa isiel flakat... tak toto dieta nema z vlastnej hlavy, takisto susky musky v posteli maminka je najlepsia... prepac ale naozaj je na tej "opicej laske nieco pravdy", iste aj ja sa tulkam s dcerami ale nevyclenujem muza
Pozri ked ho chces opustit tak to urob, ale uvedom si ze je to stale otec tvojej dcery a rozvod nie je jedina moznost, mozes sa odstahovat a nemusis sa ihned rozvadzat.

Ja len ked tu citam ako hned rozved sa, osklb ho, svina jedna..... take rady od zien co su rozvedene ani neprijimam, zivot nie je ciernobiely

pepa08
autor
31. okt 2013

@eeffka ja mu tu moznost ponukam ze sa na nejaky cas odstahujeme a kazdy bude pracovat na sebe a uvidime. keby som mu chcela dcerku zobrat neostavam v tomto meste a ani mu nedavam moznosti , ja si plne uvedomujem ze je jej otec a je jej sucast a nechcem jej ho vyciarknut zo zivota.
mala ked sa kupala on sedel pri telke ja som bola v kuchyni / podotykam trosku vody na dne aby som este nebola aj matka co chce utopit dieta/ nachystat jej jest , mala krici chcem ist von a on na mna chod ju vybrat chce ist von, nekupal ju , nechystal mlieko, necital rozpravky lebo vzdy bol pri telke alebo pocitaci teda ked bol doma, ked ho mala volala ze pod sa hrat povedal toto si chcem dopozerat a ked si vedla neho sadla poslal ju prec ze to film pre dospelych, ked povedala ze nech pusti rozpravku odpoved dostala ze je vela hodin nech ide do svojej izbicky. kolko krat som ho ja prosila aby sa jej venoval ze zrazu sa ani nezbada a pojde do skoly a tie roky uz nevrati.
to ze sa ide flakat povedala jeho mama ked bola u nas a on isiel von, lebo ist na pivo v piatok, sobotu a rano dospavat uz sa nezdalo ani jeho mame.

mischena333
31. okt 2013

@eeffka Precitaj si to pozorne rad radom.Nejdem ti v ziadnom pripade spochybnovat tvoj nazor, kazdy ma svoj, aj pepa08.Len osobne si myslim, ze prave odlisne nazory, maju tie zeny, ktore sa radsej muzovi potichu podriadia, posluchaju, prikyvuju atd.Tie so slabsou povahou.Vsetko negativne radsej potlacia a snazia sa mysliet len na to pozitivne vo vztahu.Co rozhodne nezazlievam.Nakoniec, kazdy jak si zivot zariadi, taky ho ma.Tymto prispevkom necielim na tvoju adresu, myslim to vseobecne.Pisem to preto, aby sme predisli nedorozumeniu.A ver mi, odhad mna este vazne, ale vazne nikdy nesklamal.A ak raz sklame, ok, priznam sito a zivot ide dalej.

eeffka
31. okt 2013

@mischena333 ale vsak v pohode mna sa to netyka, mna by si za susedu nechcela 😀
ja mam vo svojom okoli taketo pripady, ziju spolu ale matka na FB "moja jedina laska" a tam fotky dcery, len dcery a muz je tam za debilka ??? v rodine, ci za chodiacu penazenku? tiez na neho kyda co sa da a pritom keby sa ona kus spamatala a nezila v nejakom naivnom sne zili by si fajn, len ona nechce, resp je tak zacyklena len okolo dcery ze nevidi veci s odstupom
my si s muzom nezijeme ako do Steelovej len sme spolu 19r tak ja uz trosku mam predychane a odzite takze aby som sa ja rozviedla to by ma uz musel fest nasrat... aj ked naco sa rozvadzat radsej nech ho klepne a mam vdovske 😝

no a aby som sa JA stahovala z MOJHO ( nasho) bytu...eeee, deti a ja zostavam, ty mozes ist. stahovala som sa 2x a to fakt radsej vyhoriet

pepa08
autor
31. okt 2013

@eeffka vobec si to necitala asi cele .. tie moznosti co uvadzas mu davam a on ich odmieta.. sme spolu 14 rokov odskakane toho mame az az .. malu na FB a na forach neukazujem a ani nepreferujem podobne citaty.

mischena333
31. okt 2013

@eeffka V poriadku, preto som tak napisala.Ale u pepi on ide z bytu, ona s dcerkou zostane.Je to iny pripad, nez ta s tym fcb.Ona mala snahu zapajat otca do aktivity, ked ziadna odozva?Ja by som uz tiez prestala cakat na zazrak.Je mnozstvo ludskych osudov, podobnych si v urcitych znakov, a predsa je kazdy jedinecny a v detailoch sa lisi.Ja sa snazim s kazdym vyjst.Ked to ide, v poradku, som rada.Akceptujem kazdeho nazor, pretoze je jeho vlastny a asi ma dovod ho mat taky, jaky ma.Nie vzdy s kazdym nazorom suhlasim, to je pravda, ale nikdy, nikdy na nikoho netlacim a nesnazim sa mu nieco nahovorit, o com sam nie je presvedceny.Kazdeho naxor si vazim, je dobre mat vlastny, nez niekde prikyvovat a nemat sajnu a pojem o veci.Tiez myslim toto vseobecne.Ludske vztahy, ci partnerske, kamaratske, susedske su velmi citliva a komplikovana tema.Treba k tomu pristupovat s opatrnostou, lebo castokrat, dokaze spatne slovo tak zranit.Nenadarmo sa rika, ze psychicka bolest je horsia nez fyzicka. 😉

eeffka
31. okt 2013

@pepa08 ale ved ja nehovorim o tebe

moznosti ake davas sa mu samozrejme nepacia... tebe by sa uprimne pacilo kebyze mas muza 14rokov ako pises , stale len buble, ale sak rodinny folklor a zrazu ti oznami ze cau lasko, zbal si tasku???
no urcite by si tiez sa tvarila ze o com toci.... lebo presne o tom to cele je, ze on je na nieco zvyknuty a nechape co ti vlastne vadi po rokoch
cele jeho spravanie je uplne prirodzene.. je zlaknuty, prekvapeny?, sokovany? rieste to doma nejak postupne, ani ten poradca nie je naskodu, ked uz nic z toho clovek si povie ze robil co mohol...

mischena333
31. okt 2013

@eeffka Myslim si, ze ona za tie roky vynalozila usilia viac nez dost.Naco niekoho pripravovat postupne na rozvod?Ked to tak citi uz dlho a para sa vypustila, asi uz viac nemoze takto dalej.Chce zit konecne stastne, co pri nom uz dlho nie je realna predstava.

adri266
1. nov 2013

@pepa08 co sa tyka priamo tej pauzy, skoda, ze ste to neprebrali hned u psychologicky, aby sme mali jasne dohodnute pravidla. Ako ste sa nakoniec dohodli?
Lebo podla mna by to malo byt tak, ze s Tebou by mal mat min. kontakt, len take nevyhnutne ahoj, ako sa mas? A viac nic. Jedine mu odovzdat dieta, dat nejake instrukcie a koniec. Tiez by ste mali byt dohodnuti, ako dlho ta pauza ma platit, ako je to s platbou za byt a veci pre malu. Tiez, dolezita vec, ci pocas pauzy mozete mat ineho partnera bez toho, aby ste si to potom vycitali. Videla si Priatelov? Ako to u nich dopadlo? 😎 Aby to u vas nebolo takisto.
A Ty by si pomaly mala mysliet na to, co budes robit, ak ta pauza nepomoze. T.j. spolocny majetok, starostlivost o dieta, Tvoja praca, kto bude s malou, ked bude chora a Ty musis do prace, atd....

A ze sa Ta snazi zneistit? Samozrejme. Ved mu ides zrucat jeho pohodovy domov, kde prisiel, a vsetko bolo spravene...Znicis mu image, bude chlap, ktoreho opustila zena, lebo bol neschopny. Ktory chlap nieco take stravi lahko? Ziadny...a ze vsetku vinu hadze na Teba? Samozrejme, ved on je svaty, na to si zatial neprisla? 😝

Drzim prsty,nech sa to poriesi tak, aby ste boli vsetci spokojni.

@eeffka Ty jej manzela osobne poznas? Citujem: nemam pocit ze by ten tvoj muz bol az taky "otrasny" ako sa ho snazis vykreslit

eeffka
1. nov 2013

@adri266 nie nepoznam,avsak viem ze ked su ludia nahnevani vidia len to zle... Takze to co ona opisuje ako chodiaceho psychopata moze byt vcelku normalny clovek.
Nic viac nic menej... Uprimne keby si sa chcela rozviest ty dala by si na radu virtualneho nicku co pocul Len tvoju verziu?

adri266
1. nov 2013

@eeffka skor to beriem tak, ze ked su ludia nahnevani, tak vidia AJ to zle, pred cim dovtedy zakryvali oci. Ano, ona nam povedala svoju verziu, my sme jej poradili ist na poradnu. A to, co im povedala psychologicka, sa v podstate zhoduje s tym, co hovorila autorka. Samozrejme, mohla klamat v jednom aj druhom, ale to je potom jej vec. ja to beriem tak, ze co tu napisu, je pravda, postavim sa do jej topanok. A rozmyslam, co by som urobila v jej pripade.
Takisto, ona sa s mojou radou nemusi stotoznit. Moze ho nakoniec obhajovat, ze co ked ju raz udrel...vsak to bola moja vina /ako som to tu uz citala/. Ona moze uz byt davno rozhodnuta, len potrebuje pocut niekoho nezainteresovaneho...

Nikdy som ako prve rozvod neradila, ale na to, aby sa udrzal vztah, treba dvoch. Ak ona nechce, tak ju svojou radou *neprinutim*. Ak on nechce, tak mi jej mozeme radit, co ma robit, ona to spravi a on ju aj tak necha.

A este k tomu, ze citujem: Takze to co ona opisuje ako chodiaceho psychopata moze byt vcelku normalny clovek.
Mozno, ale skor je pravda to, ze niekedy ten normalny clovek je po pravde psychopat. Kolko bolo takych pribehoch v spravach ci casopisoch, ze mu praskli nervy, zabil manzelku, deti, a pod. A clovek sa cuduje, ako to, ze to ta zena nevidela? Ze neodisla??? Ze nezachranila svoje dieta?????

iveta71
3. nov 2013

@pepa08
Ty sa pekne rozveď a on najmúdrejší nech si teda platí 300 € mesačne za fool servis. Nech sa páči, ako chce, snáď to nebudeš počúvať? Chlapi sa totiž nemenia !!!!!!!!! Dajú sa im síce obrúsiť hrany ale iba minimálne a trvá to neskutočne dlho. Tak nech si teda ide a platí slúžku. A keď ju bude chcieť aj urážať, nech si za to priplatí. Mudrlant.

pepa08
autor
4. nov 2013

@adri266 dakujem za tvoje prispevky .. navrhla som tu pauzu ale on neni pristupny, stale sa ohana s tym ze co dcerka a ako to bude prenho ale kde som ja to som ani moc nepostrehla.
uz sa mu prestava pacit aj psychologicka z poradne lebo nehovori to co by on chcel pocut.
vobec ma nepresvedcuje ze mu ide o mna ale hlavne o neho .. ked mu poviem ze ma dusi, nenecha ma dychat ze ta pauza by nam pomohla a mozno on bude ten ktory pride nato ze taky zivot so mnou nechce ale nie on neni pristupny nicomu.

kirsi
4. nov 2013

no ked on nema snahu mala by si zacat novy zivot

pepa08
autor
4. nov 2013

@kirsi v poradni sme uz boli dvakrat ale uz hovoril ze sa mu ta psycholgicka nepaci a viem ze je to preto lebo nezdiela jeho nazory na nas problem .. ked sa aj u nej dostane do amoku a ked mu povie nech jej zopakuje co prave povedal on si nepamata. a z jeho reci necitim ani trosku ze by mu islo o mna ide mu len o seba ...

zlate_deticky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adri266
4. nov 2013

@pepa08 vidis, o to viac Ti psychologicka otvorila oci, ze co je to za cloveka. Na jednej strane ma to mrzi, ze sa Ti rozpadne vztah, ale na druhej strane mas moznost zacat novy zivot s novym clovekom, s ktorym budes naozaj stastna.
Drzim Ti prsty, aby to vsetko dopadlo dobre.

pepa08
autor
4. nov 2013

@adri266 len ma presvieca o tom ze vobec mu nejde o mna a stale mu ide len o seba , ohona sa dcerkou a rodinou ale ta uz davno nefunguje ..