Mám vrátiť dar pre dieťa otcovi?

lucy7773
25. okt 2013

Ahojte mamičky, potrebujem poradit. Mám 16 mesačneho syna. Pri narodení dostal 100eur od brata mojho priatela-krstneho otca, 100eur od kamaráta mojho priatela a 100eur od kamaratky mojej ´´svokry´´. Teraz sa kamaratovi mojho priatela narodili dvojičky. Naš syn od neho dostal 100eur, teraz chce moj byvaly aj jeho matka, aby som im bud dala peniaze co dostal z ich strany alebo mam dat tomu jeho kamaratovi 200eur dar ja!!! Ja mam len rodičovský prispevok a výživne na syna 120eur. Neviem si predstavit, že z toho mam dat ja 200 eur. Alebo vybrat synovi z knižky a dat to. Poradte mi čo mam robit? Priatel je zamestnany, ma aj iné formy prijmu. Je to normalne?

maminuska
25. okt 2013

@lucy7773 napísala si že tvoj bývalý chce aby si ty dala jeho kamarátovi lebo on dal nášmu !!!!! synovi . Opakujem nášmu , takže je to aj jeho syn a ta nech dá .

Nechápem dievčatá až kam sa dáte niektoré dotlačiť. 😠. Toto ani vo sne nerieš, máš kopec iných starostí a toto je predovšetkým problém tvojho exa a nie teba.
Vyhodiť z hlavy , zamknuť, pekne sa na exa usmiať a povedať nedám , daj ty.

lucy7773
autor
25. okt 2013

@cawes ex je moj byvaly priatel a naš spoločný syn dostal od kamarata 100eur, ked sa narodil. Teraz sa tomu kamaratovi (mojho byvaleho) narodili dvojičky. A byvaly chce, aby som ja dala teraz tym dvojička 200eur.

maminuska
25. okt 2013

@lucy7773 dobre, ale prečo to odôvodnuje že máš dat ty a nie on ?

cawes
25. okt 2013

@eeffka neblazni moj je z Kosic a aj cela jeho rodina jooooj to aby som zacala setrit 🙂

cawes
25. okt 2013

@lucy7773 ok tak nech si to vybavi tvoj ex a hotovo, ako co on caka ze ty po nem posles peniaze pre kamarata ? je normalny? predpokladam ze by mu ich ani nedal.

lucy7773
autor
25. okt 2013

@maminuska Lebo peniaze čo dal malemu ten kamarat mam ja. Teda nie ja, ale nas syn na knižke. Lenže je zvereny mne, tak moj ex to berie tak, že ich mam ja

cawes
25. okt 2013

@lucy7773 a tvoj ex vie ze si zalozila knizku a ze su tam presne tie peniaze? ved mu povedz ze si za ne nakupila a ziadne ine peniaze nemas, boze uz len aby mojho ex bolo nieco do mojich financii.
sice mala som ex priatela, ktory si po rozchode vypytal naspät aj gumenne rukavice, dezinfekcny pripravok a srubky a nahanal ma pol roka kvoli tomu dokonca sa mi vyhrazal policou ach psycho 😀

lucy7773
autor
25. okt 2013

@cawes Neviem či je normalny, on len jednoducho nechape, že sú tie peniaze maleho a nie moje

lucy7773
autor
25. okt 2013

@cawes Preboha 😀 Tak asi to tí chlapi celkovo nemaju v hlave v poriadku. Ano vie, že je ta knižka

maminuska
25. okt 2013

@lucy7773 čo ti hrozí z toho ak mu tie peniaze nedáš ?

cawes
25. okt 2013

@lucy7773 a vie kolko tam mas presne penazi? no jednoducho mu povedz ze tie peniaze nemas a hotovo a ze do tvojich financii ta nic neni, a ze nech si uvedomi jednu vec a to ze ak by sa tvojej kamoske narodilo dieta tak tiez by si neprisla za nim a pytala od neho peniaze len preto lebo ta kamoska dala peniaze na jeho syna ked sa narodil ci? ved to je na hlavu.

ano ja som si zo svojim ex uzila terno, hlavne ze on mi nevratil nic! mala som tam telefon a ani ten mi doteraz neposlal, hlavne ze mne volal ci som uz nic nenasla lebo on si pamäta (3 roky dozadu) ze mal u mna neake knizky a vravim ze ano nasla som v pivnici knizky, zupan a polku flasky parfema, tak on ze nech mu to hned poslem on to surne potrebuje, som myslela ze ma obrati

cawes
25. okt 2013

@maminuska co by jej hrozilo? nic! max jej bude hovorit aka je na nic a neviem co vsetko, bude sa vyhrazat ze neda na alimenty, bohuzial to staci ist na exekuciu a hned da🙂

eeffka
25. okt 2013

@cawes noo Len sa nesmej 🙂,opytaj sa "svokry" co ste od koho dostali a nebud v soku ked to bude vediet...

cawes
25. okt 2013

@eeffka ah tak svokra je zo zapadu ta to urcite nevie. To skor ja viem lepsie 😀

maminuska
25. okt 2013

@cawes ja viem že nič , preto sa na to pýtam či mi " náhodou niečo neušlo "

cawes
25. okt 2013

@maminuska jaaaaj nie zatial nie, poctivo sledujem 😀

lucy7773
autor
25. okt 2013

@cawes Ano vie kolko tam je penazi, lebo som ich tam davala ešte ked sme boli spolu. Ja žasnem čoho sú tí chlapi schopní 🙂

misenka3
25. okt 2013

@lucy7773 nedaj nič dostaneš ho do situácie, že ak nebude chcieť byť za blbca bude musieť dať zo svojho, peniaze nie sú tvoje ale synove tak patria len jemu treba mu to rázne vysvetliť alebo mu daj prečítať túto tému

eeffka
25. okt 2013

@cawes ved si pisala ze je z kosic 😀 , to je jedno vidno ze sa to rozsirilo 🙂
jaaj moja svokra teraz pri krste druhej dcery, co vam dali, kolko penazi? kukam na muza ze spiseme a dame vam kopiu, ze vtip 🙂 a ona ze super

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dejnas
25. okt 2013

@lucy7773 načo to komplikuješ... s otcom dieťaťa nežiješ (ak som správne pochopila).... predpokladám, že Ty si nepýtala peniaze pre syna od kamaráta tvojho ex .... bola to jeho slobodná vôľa, že dal peňažný dar VÁŠMU synovi (nie tvojmu, ale Vášmu)....
momentálne si matka, samoživiteľka, nemáš z čoho dať, tak nedávaj... kúp nejakú drobnosť pre novorodencov a ak má tvoj bývalý partner pocit, že kamarátovi treba dať peniaze - konkrétne 200eur - nech dá.... veď je to jeho kamarát... v podstate sú to ich vzájomné vzťahy, nech sa obdarúvajú medzi sebou, vôbec to nerieš, pokiaľ si v situácii, že na to nemáš
btw. neskutočne trápne, ak od teba požadujú, aby si akože "vrátila" peniaze, ktoré si dostala od "ich" strany .... peniaze si už dávno použila, na čo boli určené, nikomu nič nie si dlžná, nedaj sa manipulovať ľuďmi bez chrbtovej kosti... a koniec debaty 😉

kali23
25. okt 2013

@lucy7773 podla mna tie dvojicky su len zamer/ prostriedok... Jeho len skrie, ze su nejake peniazky a nema ich on ... Ja by som to vobec neriesila... Ak su oni normalni, tak ich potesi aj malilinka pozornost pre babatka a urcite nechcu od teba vratit " dar"... ty pekne mysli na svoje dieta a nerob si vrasky s ex a s exsvokrou 😉

miku1
25. okt 2013

@lucy7773 Dar je dar...tam nejde o to, že ja som dala toľko aj ty daj toľko...ak na to nemáš a nechceš, nedávaj. Nikto ťa predsa nemôže nútiť. Nelám si s tým zbytočne hlavu.

elise
25. okt 2013

@lucy7773 už sa na to vykašli nemá právo ich pýtať a nijako ic nemlže od teba vymôcť taký zákon ešte nevymysleli ak by ti neposlal výživné že si to akože strhne tak 3 mesaiace ked ti nedá tak policia trstné oznámenie o nezaplateni výživnéo, pride o vodičák a zacvaká pokutu alebo pôjde do basy . len mu nič pre tie deti nedávaj ak chceš pošli ako som pisala iba gratulačnu kartu k narodeniu a nenechaj sa vydierať ani vtláčať to tj situácie že máš platiť lebo to je hnusne vydieranie od tvojo ex nič viac, na tuto temu sa snim ani nebav

jabadaba
25. okt 2013

@lucy7773 nie je to normalne, pretoze dary sa nevracaju! Ak sa oni rozhodli darovat tvojmu dietatu urcitu financnu ciastku je to ich volba. Predpokladam, ze slobodna. 🙄 Je len na tebe ci a kolko darujes Ty na oplatku kamaratovym dvojickam. Ale ako citam tak to bol kamos tvojho byvaleho a Ty s nim nie si ani v kontakte. Preto nevidim dovod zrazu utekat a obdarovavat. Snad sa obdaruvaju ludia co a vzajomne stykaju a maju priatelske a blizke vztahy! Povazujem teda poziadavku tvojho byvaleho a jeho matky za maximalne absurdnu a neomalenu. Ved jeho dieta bolo obdarovane - to chce vlastnemu dietatu vziat co mu kedysi dal? Chrapun! Sorry!

jabadaba
25. okt 2013

@lucy7773 prosim??? Takze tvoj expriatel sa domnieva, ze tych 100 eur pri narodeni vasho dietata dostal on? On na niecom fici? Je na drogach? No dobre som ho vystihla, ze je to chrapun. Beriem spat to sorry v predoslom prispevku. Mam dost!

ullala
25. okt 2013

Ja mam pocit, ze tie svokry su vsetky na peniaze 😀 lebo ta ehm moja potencialna nic ineho furt neriesi, len nase financie a to nie sme ani zobrati.

lucy7773
autor
25. okt 2013

@jabadaba Ano viackrat mi napisal, že tiepeniaze boli pre neho a nie pre maleho, lebo sak on je jeho otec. Nechapem to ani ja ako niečo taketo vobec može povedat

elise
25. okt 2013

@lucy7773 ked si mysli že boli pre neho mal mu to kamoš dať tajne a nie dieťatku pri krste. by som ho poslala do teplých krajin, nedaj sa vydierať dostal ich váš syn. my sme od známich dostali 100 euro ked prišli pozrieť malinku, dali sme jej to na životnu poistku, dostala ich ona ale fyzicky ich nmohla prevziať kedže bola novorodenec tak som ich prevzala ja a uložila na poistku. pošli o aj so svokrou do kelu. teraz čakaju bábenko na jar my tolko penazi nemáme budeme dávať ničo skromnejšie ale su to naši výborný priatelia 🙂 jedny nás boli pozrieť a nedoniesli absolutn nič ale ni su to taký výborný priatelia nestretávam sa pravidelne len občas a ani ma nenapadlo od nich pýtať aj ked ich synovi sme dali zlatý privsok . ak j ex bez peňazi nech si najde brigádu. 😠 😠 😠 😠 😠 😠

jabadaba
25. okt 2013

@lucy7773 ak to opakovane tvrdi, potom je to este vacsi chudak ako sa zda. Doslova uboziak. Keby to vedel ten jeho kamarat, ze obdaroval stareho capa, tak sa asi riadne prekvapi a pomysli si svoje. Ak teda nie je z rovnakeho sudka magorov. Ty sa tym prestan trapit, tvoj ex je polutovaniahodny blb a nestoji za to, aby si sa nim vobec zaoberala. Dar je dar, urceny bol viac ako jasne pre dieta pri prilezitosti JEHO NARODENIA. Ten sa nevracia a ze si ho pyta nazad jeho vlastny foter je viac ako tristne. Na otecka vase dieta byt hrde nemoze ani omylom. Hanba ako traky. A ze jeho materi to tiez nedochadza potom je to chudera ako jej syn! Normalna chudera. Nic ine sa o nej povedat neda. Mas stastie, ze je to byvala babka a byvaly partner.