Koľko peňazí ste dávali bábätku pri narodení?

9. dec 2021

Ahojte mamičky prosím Vás keď sa vám do rodiny narodilo niekomu bábätko koľko ste zvykli dávať peňazí ak ste teda zvykli lebo švagrinej sa 10 novembra narodil chlapček a keďže ona má svoj vkus nechceli sme nič kupovať ale radšej sme dali peniaze dostala od nás ako od brata a švagrinej 200 eur ale minule som ju počula ako hovorí kamarátke že od brata dostal malý 200 eur a potom taká poznámka k tomu že " ale vieš čo dnes kúpis dieťaťu za 200 eur, radšej no koment, nejdem do riesit" koniec citátu..ako fakt neviem čo si mám o Tom myslieť..že sme jej dali malo?

pondelok01
9. dec 2021

Nedavame peniaze nikto nikomu, to pocujem prvykrat, ze niekto ocakava. Ked tak nejaku drobnu pozornost, ale urcite nie za 200€ a hotovost uz vobec nie.

cyberk
9. dec 2021

Dost narocna a drza matka, ja sice este dieta nemam (termin marec) ale neocakavam nic od nikoho O.o a ak chce niekto nieco dat... je to len dobra vola tych ludi ;)
a za 200eur sa da toho pozehnane kupit ;)

marryen
9. dec 2021

Opýtala by som sa švagrinej čo dá ona Tvojmu dieťaťu, keď sa jej 200 e vidí málo.
PS: ešte som o tom nepočula aby sa nosili peniaze niekomu za to, že sa mu narodilo dieťa.

ajka0207
9. dec 2021

200 eur mi pripadá šialene veľa. Na krste sme dostávali 20 a darček tak v hodnote 10 eur.

lasona
9. dec 2021

My sme veru nedávali žiadne peniaze pri narodení. A podľa mňa 200 eur je ozaj dosť.

autor
9. dec 2021

Ona dala našej dcére 150 eur ale ona je aj krstná mama jej

barus27
9. dec 2021

Tiež to počujem prvý krát že sa dávajú peniaze pri narodení dieťaťa, ja som ostala v šoku keď mi svokra dala 100€ do teraz ich mám schované a to má dcérka tri a pol roka ale naozaj som o tom ešte nepočula , jedine keď tak nejaká malá drobnosť sa kupuje ale to je všetko. Môj bratranec je krstný mojej dcérke a kúpil jej náušničky ku krstu

mabenn
9. dec 2021

Ja by som to vobec neriesila, ludia tolko blbosti nahovoria pred inymi, bud aby rec nestala alebo zo zvyku pridat nieco taketo bez zamyslenia...mozno tym myslela ze je vsetko drahe, co aj je, ale takto to blbo spojila...vobec by som si to nebrala osobne, dostavat financny dar k dietatu nie je bezne ani povinne

lopka1313
9. dec 2021

200 eur mi pride sialene... Na krste tak mozno 50, ale 200? Ved to je velmi vela. Na svadbu za 2 osoby davame 100. Kludne ste mohli kupit balik plienok, 2 podbradniky a nejake 2ks oblecko z vypredaja a bolo by to dost a stalo ovela menej. Niekto nevie, co by pytal, lebo jemu sa narodilo dieta (ooo, ooo, ooo, vsetci ma oslavujte). Inak za 200 kupi aj dobry pouzity kociar z bazara alebo celu novu spalnicku (postielka, prebalovaci pult, vanicka), tak mozno by som jej to splechla do tvare...

nika1971
9. dec 2021

a hlavne vy nie ste povinny zabezpecovat jej dieta...maximalne pozornost...ze plienky, podbradnik, malu hracku a rodicom vinko a to je vsetko...starat sa o dieta a jeho materialne potreby su jeho rodicia...hadam nema dieta preto, aby dostavala darceky a prispevky?

minimilan
9. dec 2021

Čo je toto za doba. Pchať ustavične do niekoho peniaze, nepochopím… Poniektorí stále nastavovať ruku na peniaze.. Normálne na grc z tých hodnôt, čo ľudia vyznávajú. Keď jej je málo 200€, treba ich opýtať naspäť a kúpiť decku hryzatko. Keď už chce komentovať, že za 200€ nič dnes nekúpi, dostane hryzatko za 2 € a nech drží zobák. Ponaučenie pre teba je, aby si nabudúce nedávala ani 10€, lebo kto si neváži málo, nezaslúži si ani veľa!

vikusjk
9. dec 2021

My sme tiez dali peniaze, ked sme isli prvykrat pozriet bratrancovho maleho, mame s nimi dost blizky vztah a u nas v rodine sa takto davaju peniaze bezne. My sme mu kupili hojdacie kresielko a do obalky sme dali 100 €. Ked to zratam, tak aj kreslo stalo okolo stovky, cize tak podobne, ako ste dali vy. Nezda sa mi to malo a kedze ta zena je este tvojej malej aj krstna a dala jej len 150 e, mala by drzat hubu a nie sa este stazovat. Skor mi to pride akoze ako sa chcela vytahovat pred kamaratkou, ako nejaka panicka.
Nemyslim si, ze by ti mala stat za to, aby si na nu mrhala svoju energiu a myslienky ;)

lubina
9. dec 2021

ja mam brata a jeho detom som aj krstna, ale nedavala som peniaze. CHlapcekovi som kupila naramocek zlaty a dala vygravirovat jeho meno a z druhej strany datum narodenia a pre dievcatko som kupila zlate nausnicky. Myslim, ze 200 euro je dostatocna suma (ak nie ste samozrejme milionari 😉). Neviem kolko sestra cakala od brata?? Moj brat bola happy s tym co jeho deti odo mna dostali. Na krstiny este kazdemu aj tortu som priniesla a oblecko, co mali na krst potom oblecene.

janetinka27
9. dec 2021

nedavali sme pri narodeni ziadne peniaze, dali sme iba krstniatkam pri krste. ostatne deti dostali tiez iba pri krste od svojich krstnych

elizabet173
9. dec 2021

@marryen je to zrejme myslené tak, že nekupuješ tomu dieťatku nič, ale dáš rodičom peniaze, oni najlepšie vedia, čo potrebuje a nemusia sa im doma stretnúť štyri kolotoče nad postieľku, alebo tri hrazdičky. Ja som to pochopila ako darček, ktorý sa dáva pri narodení alebo pri krste.
Ja som dala nejaké oblečenie, keď som prišla na prvú návštevu, nedokážem už teraz odhadnúť za koľko, možno 50-70 eur a pri krste 150 eur

vitriolka
9. dec 2021

ziadne peniaze, kupila som plienky, hracky, co mamicka potrebovala…

jaskolka
9. dec 2021

200 eur sa jej zdá málo?To co ma za nároky? 🙉
Mali ste dat hrkalku a body a dovidenia.
A tiež som ešte sa nestretla s tým, že by dávala rodina peniaze, možno s výnimkou krstných a starých rodičov, ale aj to maximálne do 100 eur
Keď je taka drzá, ja by som nabudúce už nedala nič (pri návšteve a podobne), maximálne úplnú drobnosť.

lolita555
9. dec 2021

Áno dostali sme aj my s teda naši chlapci keď sa narodili od každého ,nič sme nepýtali podotýkam ale u nás sa tak dáva že kúpte niečo na plienky a tak ale dáva sa cca 20eur a teda ako som písala nepýtal nik len to tak proste máme .mne sa tiež zdá veľa ako od brata že dostala 200eur určite to nie je málo ,skôr švagriná je nenazrana ,netráp sa s tym

evaachesa
9. dec 2021

Nedávali sme peniaze, no za 200e sa toho dá kúpiť až až... švagriná bude asi trošku náročná 😏

lucia147852
9. dec 2021

Nikomu som peniaze nedávala a ani ich nedostala/neočakávala. Mali ste dať body a hrkálku a cau

bilancia
9. dec 2021

nedavali sme nic, sme velka rodina , takze skor nejaka malickost, a 200€ je až až

diusqa761
9. dec 2021

Napr z mojej strany rodiny je zvyk dávať peniaze keď sa narodí dieťa z partnerovej zasa nie. Môj krstný dal obom dcéram každej 300€, moji rodičia každej po 200€ plus dary, moja teta dala deťom 150€ každej plus darčeky, môj brat im dokonca každej po 100€ dal a to je furt študent, aj vzdialenejšia rodina im poslala. keď sme to spočítali tak do 1200€ od mojej rodiny každá dostala. V partnerovej rodine nič také nieje a rešpektujem to, od nikoho peniaze ani dary nepýtam. Ale myslím že švagriná je dobré nevďačná . 200€ sú pekné peniaze a po tak hrubej poznámke by som jej dala nielen pekný výplach žalúdka ale v živote by odo mňa ani cent už nevidela len dieťa darček.

lasona
9. dec 2021

By som jej to pripomenula že krstná mama iba 150 eur ste dali🤦🤦

denda007
9. dec 2021

My sme tiež keď sme nemali deti dávali mužovim synovcom nie malé peniaze. Na každý sviatok. A teraz keď máme deti a vidím s čím chodia oni k nám, tak ma až nervy berú. (Všetko čo doma zavadzia, donesu sem). Peniaze nedostalo ani raz. Keby na to nemali, nepoviem. Ja som takého názoru. Aký požičaj, taký vráť. Aby sa o vás tak nerozprávalo, ako ja tu o nich ,🤨😀

eugenius
9. dec 2021

Heh, tiez by som asi rypla, ze visis mi pajsku😜 Mám tri deti a zakaždým sa ma opytali, čo majú priniesť, vždy som chcela plienky/veci, pri tretej uz len plienky, lebo veci sme si so švagrinou posúvali. Korunky takýmto damickam nevdacnym netreba..

janka1011
9. dec 2021

Mňa prekvapuje, ako tu niektoré píšu, že čo je to za zvyk dávať peniaze pri narodení. Podľa mňa normálna vec, robí sa to v blízkej rodine. Keď sa narodila bratovi dali sme 100 eur a sestriným sme krstní tak 100 eur plus ešte dar za 60. Neviem, ale bolo by mi trápne odbiť bratove dieťa hrkálkou alebo dupačkami, to dávajú kamaráti. 200 eur si však málokto dovolí dať, švagriná by mala byť vďačná a nie sa sťažovať.

zmrzlinka2021
9. dec 2021

Jednym slovom - NULA.

Peniaze nedavame, skor kupime napr. dupacky, alebo nieco prospesne a prakticke. A vobec nejdeme do sum 50 a viac EUR.
Ina vec je, ked sa dohodne, ze viacero ludi sa ide na nieco konkretne poskladat, napr. autosedacku.

Hodnota vztahov nie je meratelna a ohodnitelna peniazmi. Aj teraz ked kupujeme darceky detom od svagrin, tak do 10-15 EUR na osobu, pyzamo, poukazka do panta rhei a podobne...

iwesska
9. dec 2021

Za ziadne dieta som nic neinkasovala,ale ako vidim,bola to chyba😂 Mala som povedat: "Chcete prist pozriet babo? Ok,vstupne - 100€" 😂😂😂

janka1011
9. dec 2021

@iwesska vážne? Chceš povedať, že tvoje deti nič nedostali od starých rodičov alebo od krstných alebo od vašich súrodencov pri prvej navšteve alebo pri krste napriklad? O takom zvyku som teda ešte nepočula... Veď blízka rodina úplne normálne dáva buď dar alebo peniaze.

tramtada31
9. dec 2021

Mne najlepšia kamarátka dala 300eur. Osobne som zostala šokovaná, nechcela som to prijat a tie peniaze mám odložené pre nu, keď sa stane mamou.
Čo sa týka ostatných členov rodiny, tak dostala som od starkej 50eur, ale len pri narodeni prveho dietata, dcéra dostala nausnice od sestry a zase syn nič(proste covidove dieťa😀) a od starých rodicov nedostali deti nič.