Mám výbušnú povahu

8. jún 2020

Mám strašne výbušnú povahu, dokážu ma vytočiť možno pre iných maličkosti. Viem veľmi kričať na dieťa - napr. keď sa zašpiní veľmi, keď sa nesústredí na úlohy. Nebývala som taká, to len ako dieťa rastie, tak ma viac vie vytočiť. Niekedy mám pocit, že dostanem infarkt. Vie ma rozčúliť aj ak mi niekto oponuje veľmi a ja myslím, že nemá pravdu. Neviem tú zlosť ovládať často. Čo robiť?

autor
9. jún 2020

@danica2711 Ja som nepociťovala nejakú traumu ani nič. Na mňa nekričali, lebo nebol dôvod.

nini1010
9. jún 2020

@luccija no a?tak asi hlada pomoc,kedze ju to trapi.

danica2711
9. jún 2020

" lebo tiež je taká moja kópia. Ja mám zdedenú cholerickú povahu" - z toho mi vyplynulo, že si bola aj cholerické dieťa, keďže to máte ako genetickú líniu, či...? Každopádne "škoda", že si ako dieťa bola anjelik, pretože v opačnom prípade by ti rodičia možno vedeli poradiť. Takto by si to fakt mala riešiť s psychológom, v záujme celej tvojej rodiny. Uvedomuješ si to sama, čo je dobre, tak to rieš čím skôr, kým sa v tom úplne nezacyklíš.

autor
9. jún 2020

@danica2711 Ja som písala, že sa mi toto stalo, až po narodení dieťaťa. Dovtedy som bola ok. A v detstve som bola úplne kľudná. Po jeho narodení, čím je starší a starší, tým som ja viac nervózna. Už som presná kópia jedného z rodičov. Ale predtým som nebola.

autor
9. jún 2020

Nemôže to byť hormónmi? Že by som mala v neporiadku.