Mama má stále poznámky k môjmu výzoru

13. apr 2024

Caute. Pred 8 mesiacmi som porodila, mám o 15kg naviac a moja mama neprestáva mať poznámky k tomu ako vyzerám a ako často jem. Dnes som jej povedala že je to moje telo našťastie že ju to nemusí trápiť.. ja sa hádať nechcem, ale tiež nemam náladu toto počúvať.. momentálne nemám ani náladu cvičiť ani nič robiť so sebou.. venujem sa malému, som slobodná matka, keď nie som s malým robím, keď nerobím som s malým… povedala som si že na sebe začnem pracovať neskôr.. a tiež ma vkuse naháňa rečami “takto si nikoho nenájdeš” alebo keď ideme von a ja mám čas sa pekne obliecť a proste sa fakt nachystat “no vidíš aká vieš byt pekná mamina”…

Nie som zmierenia s tým ako vyzerám, ale beriem to ako fázu, proste teraz to takto mám, neskôr to bude tam kde to bolo pred tehotenstvom.. ale aaaaah proste jak jej vysvetliť nech prestane a v klude lebo ja už strácam nervy…

Proste ako keby nič na svete neexistovalo len top postavička a rátanie kalórií.. celý život mi to robí…

Reálne ja sa pri nej bojím jesť… a najhorší že to robí aj malému.. proste ten chalan ma 8 mesiacov a príde k nám babka (moja mama) a diriguje ma ako často mu môžem a nemôžem dávať jesť…

martinmmartin
13. apr 2024

Povedz jej ze podvedome sa desis toho ze dopadnes v zivote ako ona a robis vsetko preto aby to bolo naopak. Predstava te ty skoncis na jej obraz sa ti bytostne hnusi. Ze ci netusi cim by to mohlo byt - nech ti s tym pomoze

rozculena
13. apr 2024

tvoja mama je modelka?

autor
13. apr 2024

@rozculena povedzme že nosí veľkosť xs/s a ja momentálne L

cacianka
13. apr 2024

Milá mama, čo ťa sere, kvôli čomu si nešťastná keď sa musíš takto odbavovať na mne ?!
Máš málo sexu, buzeruje ťa šéf, suseda ti žerie nervy, máš riedke vlasy, skáču ti hormóny prechodu ?
Prečo si frustráciu vybijas na mne ? Alebo to máš takú vlnu povahu že potrebuješ drbat do mňa, lebo inde si netrúfas ? Alebo menej rozumu a empatie maš ? Ja postupne schudnem, keď tomu príde čas, aj chlapa si nájdem, keď príde ten čas, ale ty asi budeš len horšia, staršia a viac buzeračná.

autor
13. apr 2024

@cacianka ty kokos 😂 najskôr som si myslela že to mne píšeš až potom som pochopila 😂

cacianka
13. apr 2024

Tebe som písala 😇😉 taký mini návod, ako sa osmelit a mamu upratať. Samozrejme úcta k mame, slusnosť, tak sa len inšpiruj. Pouzi čo treba a kedy treba. Nejaké poznámky ok, ale stále do teba vyrývat, veru nie je na mieste. Keby to počujem ako mama kamošku buzeruje, veru sa jej zasranem a opýtam sa " teta a vám nie je cocotno takto vlastnú dcéru zhadzovať, buzerovat ? Má malé dieťa ,pracuje, snaží sa žiť a uživiť, na programe dňa nie je schudnúť a hľadať chlapa.. Toto ma byt priorita pre mladú matku ? "
Ja viem, som už stará Kofola, staršia ako tvoja matka, hubu mám už podrezanu, oplieskanu životom, ani ti neradim otvoriť si tu tvoju na mamu takto hrubo, len je to moja zdieľaná podpora a trochu tvrdého humoru

majkabambulik
13. apr 2024

To co je za matka? Normalne mamy su hlavne stastne, ze su deti uplne zdrave a nech su akejkolvek vahovej kategorie, su to ich milovane deti. Potrebujes kalorie, ved mas malickeho. Na chudnutie budes mat este dost casu, ved na prvom mieste je starostlivost o malinkeho. Pre nu je jej telo bohom a vsetko tomu podriaduje- XS-je to pre nu na prvom mieste, no nekopiruj ju, na prvom mieste je tvoj malicky poklad a ten ta potrebuje a mocno lubi taku aka si a si pre neho vsetkym, ked zacnes chudnut pod taktovkou mamy typu macocha tak sa budes aj stresovat a to nebude dobre pre malickeho. Bud stastna a tes sa s malickym zo zivota, ved je to veliky poklad v tvojom zivote, ktory ti ostane aj ked matku pochovas.

zabka79
13. apr 2024

Tvoja mama ta zrejme manipulovala od malicka a toto nie je prva vec s ktorou sa ta snazi "dat dole". Taktiez chce nad tebou ziskat kontrolu cez ponizovanie. Nenechaj sa zlomit, to ze tvoja vaha nie je ok nie je v tvojej hlave ale v hlave tvojej mami. Nedaj si to tam natlacit. Ak budes chciet vahu si poriesis....ak nie tak nie...

kiki68
13. apr 2024

Ona sa boji samej seba, kontrolou vahy riesi to, ako nema kontrolu nad zivotom. Tak to je, kompenzuje si to, ona si mysli, ze ked budes vazit o 20kg menej, tak asi vsetko bude idealne. Cize podla mna je mama adept na psychoterapiu.

juliet86
13. apr 2024

ja mam presne ako ty. 8 mesacne dieta a 10kg naviac. ja sama sa na to mame stazujem a ona mi s kludom hovori ze vsak kojis nespis co chces. neboj neskor schudnes. musis mat z coho kojit. a do malej stope jedlo kolko sa zmesti a je vytesena ze vyzera ako mqly michelin. tak ja ti prajem aby sa tvoja mama nejak preonacila a bola ako moja alebo jej povedz ze zarabas na onlyfans v sekcii curvy and chubby 😅

renab
13. apr 2024

@cacianka naozaj sa takto rozpravas s mamou? Fuuu...

lonely66
13. apr 2024

@renab no..... ja mám moju mamu veľmi rada... ale nikdy mi nepovedala nič na moju postavu. ani keď som bola chrt, ani keď som pribrala. nikdy. keby ma buzerovala, obzvlášť pár mesiacov po pôrode, tak by som na ňu vyletela rovnako, ako píše
@cacianka

reanda
13. apr 2024

no, ona ti chce len dobre.. vie, ako to chodi a ze tucna a skareda si tazsie niekoho najde 😀 ... ide o to, ci aj ty tomu veris.. ked nie, tak bud v pohode a proste si jej reci nevsimaj.. nebojuj s nou, nesnaz sa jej vysvetlit, ze nema pravdu.. usmej sa, nechaj ju, nech sa vykeca a rob si po svojom.. no a ked tomu veris, tak vyuzi to, ako ti jej reci lezu na nervy a presvedc sa, ze tu pravdu nema 🙂 .. trenuj sa.. daj si pri nej tri zakusky, pomaly ich jedz a ignoruj blby pocit, co mas.. ked bude mat reci k synovi, objim ho a povedz, ze ty ho budes milovat rovnako aj tucneho a isto ho hladom trapit nebudes 🙂

cacianka
14. apr 2024

@renab nerozprávam, ale keď jej občas vyletí slina, a preháňa, tak ju mierne upracem, mama nemama, nenecham si srat na hlavu. A keď ju raz za čas chytia nervy, a jej výstup nemá konca kraja, nejde zastaviť , tak sa bránim. Zahrmia hromy, blesky, o hodinu je kľud a ani nevieme že sme sa pohádali. Vyčistil sa vzduch.

cacianka
14. apr 2024

@lonely66 poznámky ok, to beriem, ale buzerácia je už nežiaduca, cez čiaru a len vtedy mám tendenciu vybuchnúť.

maminkadeticiek
14. apr 2024

Myslim ze je to kombinacia dvoch veci.Jednak kde sa krasa nachadza v jej rebricku hodnot a predpokladam ze velmi vysoko.A druha vec,ze sa mozno hanbi za to ze si slobodna matka,alebo ma o trba onavy a vnima to tak,ze ta nebude takuto ziaden miz chciet.Tolko k pochopeniu toho ako sa sprava.Povedala by som jej to,conti napisala cacianka.

renab
14. apr 2024

@lonely66 podla mna sa to da povedat aj inymi slovami. To je cele. Netvrdim, ze mama ma pravdu.

renab
14. apr 2024

@cacianka ok, ked to takto mate, je to vasa vec. Moja mama ma tiez tendenciu ma stale poucovat. Upracem ju ale slusne. A ked to nepomaha, nekontaktujem ju a ona pochopi, ze prekrocila iste medze.

lakebabe
14. apr 2024

Mam otázku žijete spolu? Ak nie slušne by som ju upratala nech sa stará o seba, Ak áno a musíš s nou byť denné bude to ťažšie.to je takýto typ povahy. Pochybujem ze sa čosi zmení . Ona si to spája s tým ze schudnes=okamžite nový chlap

cacianka
14. apr 2024

@renab pozri sa, ja som to napísala viac ako podporu, aby sa autorka trochu vzchopila, iba trochu tvrdšie výrazy na základnú inšpiráciu, nenutim ju používať a ani ja nepoužívam až také expresívne výrazy. Mamu si vážim, mám veľmi rada, ale občas jej vybuchnu nervy (problémy jej veku, ťažké a hnusné zdravotné problémy, tak z nej hovorí aj frustracia). To všetko chápem, korigujem, prehltam, utesujem, chlacholim, robím psychologičku, ale holt stane sa aj výbuch, lebo všetci máme len jedny nervy, a niekedy nič iné nepomôže. Buchnu sadze, komín sa vyčistí a o pár hodín ani nevieme. Bohužiaľ niekedy aj takáto " terapia" sa pritrafí. Nie som z toho nadšená, ale čo už. Nechcem sa zbaliť a odísť, riešim vydržať.