Mama mi až moc pomáha a vadí mi to

emisko555
8. nov 2021

Ahojte bývam u mamy s 11 mesačným synom a nie je to dobré akože pomáha mi, ale až moc sa mi zdá. Stále mu hovorí moje dieťatko atď... Berie mi ho vkuse, neviem čo mám už robiť, vadí mi to, odsťahovať sa ešte nemáme moc kde a trochu sa bojím či si nebude malý myslieť že ona je jeho mama.... Čo mám robiť..

nikpa
8. nov 2021

@zooeynka možno máš pravdu, nevieme ako to tam naozaj je ale odísť sama s dieťaťom v dnešnej dobe je veľmi ťažké minimálne po finančnej stránke.

ivanka12311
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zooeynka
8. nov 2021

@nikpa suhlasim. Z rodicaku a(mozno)vyzivneho podnajom+stravu a ostatne neutiahne. O to viac by si mala uvedomovat ako velmi jej mama pomaha, plni chladnicku, plati ucty a este jej aj dieta strazi. Namiesto toho sa autorka stazuje ze matka nazyva jej dieta "svojim". Autorka netusi co su ozajstne problemy, to je ta rozmaznanost ktoru tu niekto spominal. A absolutne nevnimanie reality. Moze si aj azylovy dom vyskusat keby mala pocit ze je to doma hrozne. Ja na jej mieste by som cusala ako vos, ze mam dieta, nemam vztah, nemam pracu, nemam kde byvat, nemam peniaze ani vidinu zarobku ale plnu hubu kecov ako mi doma vselico vadi....

marca12
8. nov 2021

@oli18 sudis podla seba? Ved ok ty mozes byt normalna babka,ale ver tomu,ze niektorym babkam prepne z vnucat a co si dovolujes spochybnovat to,co pise? Asi je to uz extrem,ked sa uchylila napisat sem

1gabriela13
8. nov 2021

@emisko555 máš byť vďačná.

1gabriela13
8. nov 2021

@vilma7 ono postarať sa o dieťa nie je len o prebaľovanie,nakrmeni a uspávani. Pre dieťa treba zabezpečiť bývanie ,treba mať zárobok časom keď trocha odrastie a nie byť v maminom byte či dome a tvrdiť že sa o dieťa viem postarať.

emisko555
autor
9. nov 2021

@zooeynka mám muža, ktorý zarába v Nemecku, úver nám ešte neschválili, mami mi účty neplatí všetko si platím sama.. aj dávam na stravu kupujem prášky na pranie vecí na jedenie, prosím vás odkiaľ máte tie vecí že má môžte takto urážať!!!? Toto už je vrchol!!!

vilma7
9. nov 2021

@1gabriela13 keby mali vo svete a na Slovensku len tí deti, čo zabezpečili ubytovanie, tak by sme už dávno vymreli. Bývať doma nie je preboha také hrozné, hlavne ak má dotyčná partnera v zahraničí. Veď koľko rodín býva v rodičovskom dome len na samostatnom poschodí?
Ja to nepodporujem, ani neuznávam, ale každý má iné možnosti.

zooeynka
9. nov 2021

@emisko555 ako si platis vsetko sama ked nepracujes? Rodicovsky prispevok nie je taky vysoky aby ti pokryl zivotne naklady, ak ti muz z nemecka neposle nahodou peniaze tak ako budes fungovat? Zas len na mamu budes odkazana.

emisko555
autor
9. nov 2021

@zooeynka prečo by mi nemal poslať?.. toto je trochu cez už...

nafka0483
9. nov 2021

@emisko555 A preco nie ste v podajme? Naklady si aj tak platis, tak o nieco viac vas uz vyjde podnajom a budes mat sukromie.

mimi3008
6. jan 2022

@taily30 preco by mala byt autorka rozmaznana?! Niektore babky to skratka prehanaju a chcu byt pre vnuca uplne specialne a stavaju sa do role matky. Musia sa dodrzat iste hranice.
Asi dat mame najavo, uplne otvorene, ale nie s hnevom a nevdacne, kde tie hranice su