Mama mi uriekla dieťa. Čo bude ďalej?

cora73
3. aug 2011

Bývame v rodinnom dome s mojou matkou,my na podkroví,ona na prízemí.S matkou si nerozumiem už veľmi veľa rokov,ale mali sme aj obdobia,keď sa to akotak dalo..Keď som sa pred štyrmi rokmi vydala,prehovorila som muža,aby sme išli bývať z prenájmu do nášho domu (patrí mi 1/4 zdedená po otcovi).Prerobili sme si podkrovie (investícia 600.000 Sk).Vzťahy sa začali prudko zhoršovať,akonáhle matka zistila,že nie sme ochotní platiť všetky účty.Momentálne sme v štádiu,že sa už ani nezdravíme.Bohužiaľ,matka si ľúbi vypiť,okrem toho má psychické problémy,je bez príjmov-pretože nemôže/nechce ísť pracovať,poberá len nejakú smiešnu dávku.V dome býva ešte môj brat,ktorý sám nezvláda živiť ju aj seba.Môj starší syn sa s ňou baví,ale už vie svoje,mladšieho som jej ešte minulý rok dávala,nech s ním-ako babka-chodí von,ale keď som zistila,že s ním len vysedáva v krčme,tak ho už nedostala..Včera už po neviem koľkýkrát zas došla opitá k nám hore a začala vrieskať,čo všetko musíme a máme my zaplatiť (už sme kvôli tomu prerábali vlastnú elektrinu,vlastné kúrenie,čo nie je v už postavenom dome jednoduché),ešte chceme vlastnú vodu a vchod,ale nie sú financie,a keď sme začali oponovať,že platíme dosť účtov-podľa mňa viac,ako by sme mali,tak vykríkla,že " Nech malý Kubko umrie,ak nemám pravdu!"
Som z toho hotová,vôbec som nespala,bojím sa..Neverím až moc na nejaké urieknutia,ale niečo niekde určite je mimo nás,začala som veriť trocha takýmto veciam,keď sa so mnou prišiel "rozlúčiť" otec môjho prvého syna,keď zomrel..Stretli ste sa s niečím takým,alebo čo mám robiť?Takéto slová sa podľa mňa nesmú hovoriť... ☹ ☹ ☹

cora73
autor
14. dec 2013

baby prestante sa hadat a urazat,niekto sa modli,niekto nie,kazda chce urcite poradit zo srdca..dakujem za vsetky rady,ale uz tuto diskusiu nesledujem,tak zbytocne sa nevytacajte a nestracajte energiu.. 😉

maca_p
14. dec 2013

mne je divne, ked niekto povie: mama mi uriekla dieta....

nata222
17. dec 2013

och preco takato hatka ved moja mama mi odisla na 1tyzden do ceska a uz za nov chcem ist mam 11 a vies vás pochopit a čo teraz stiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim necháááapemmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm idete sa posrattttttttttttttttttttttttttttttttttttt,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,mmmmmmmmmmmm sak
😝 😉 😒 😎 😠 🙄 😨

livka299
17. dec 2013

Akože ja by som to riešila ináč. Keď by bola spitá, zavolala by som políciu a záchranku, tvrdila že vystrája, že chce spáchať samovraždu a blbosti by som si vymyslela. Takto by ju na psychiatriu odniesli či chce alebo nie,. Ja nemám tiež Bohvie aký vzťah s matkou, dá sa povedať, že iba kôli deťom ho udržiavame. ...

lucinocka
17. dec 2013

@nata222 ked mas 11 chod sa hrat vonku, do prirody a nevypisuj na forum pre zeny a matky, urobis lepsie 🙂

ivka225
18. dec 2013

To skutočne veríte na také nezmysly ako urieknutie?

lalinko2010
18. dec 2013

@nata222 ty o čom točíš???????????????? 😎

lalinko2010
18. dec 2013

@ivka225 žiaľ hej, pokiaľ moja švagriná čumela na syna, tak to bola katastrofa, odkedy nečumí, máme pokoj! by si neverila čo také urieknutie dokáže! neželám nikomu zažiť!

ewica
18. dec 2013

@livka299 s tou psychyatriou to vobec nieje take jednoduche ako pišeš, aj keby ju boli zobrali (čomu neverim) za chvilu by ju pustili...žial...verím že proti takýmto psychickým nátlakom je úplne bezbranná, lebo žial, je to tak a ani úrady ani polícia s tým nič nespravia...

stanislavao
18. dec 2013

@cora73 ked si vela rokov nerozumiete s mamou, tak ste nemali u nej byvat - to po prve. na vasom mieste by som si hladala vlasnte byvanie, aby ste mali klud a pokoj.
a k tej druhej veci - nemali by ste jej slovam prikladat velku vahu. bola opita, nevedela istotne, co hovori. netreba tomu tolko verit a zamyslat sa nad tym. urcite sa vasmu synovi nestane nic len preto, lebo vasa opyta mama to povedala.

j.a.n.e.7
14. jan 2014

Pokiaľ ja viem, urieknuť dieťa má moc na základe blízkeho vzťahu len vlastná matka (nie stará matka), takže to čo povedala netreba brať ako urieknutie, hoci to iste zabolelo. Zvlášť, aj je dieťa pokrstené, nemalo by to mať naňho žiaden vplyv. Matku by bolo treba poslať na protialkoholické, alebo nejako inak jej pomôcť, ale musí to aj ona chcieť. Asi sa treba veľa veľa modliť za jej obrátenie, ak ste veriaci. Možno mala sama nejaké divné detstvo a vlečie sa to jej životom. Nech sa vám podarí to zmeniť. Veľa šťastia.

ultra
16. jan 2014

uz mame rok 2014