Mama sa opustila a celé dni sedí pri TV

buzz5
14. dec 2021

Situácia je taka ze mama ma cez 60rokov, čerstvá dôchodkyňa, žije už iba sama. Odkedy zostala sama akoby sa opustila, cely dni pre sedí pri TV. Nemá záujem ani navštíviť rodinu, vnúčence, dokonca ani nezavolá nenapíše. Medzi súrodencami sú stále hádky o tom kto koľko pomáha a kto nepomáha, kto posiela peniaze a kto nie pre mamu. Co si myslite o takejto situácii? Ja osobne som s toho otravena, nerada k nej chodím na návštevu keď vidím všade ten neporiadok, počúvam ako ma nedoriesene veci papiere. Ked jej niekto pomôže aj tak to ošomre, nikto jej nevyhovie.

evica17
14. dec 2021

@buzz5 a pracuje ? Alebo konicky dake nema ? Lebo toto vnimam u ludi co idu na dochodok a nemaju ziadne konicky, alebo inu robotu....daktori dochodci pracuju popri dochodku na dohodu, aspon dako im.zbehne cas, su s ludmi. Iny maju konicky, coim vyplnaju cas.
Vasa mama len preziva, asi nevie co so zivotom zrazu, navrhla by som jej nejake riesennia , bud nejaku brigadku pre dochodkyne, pripadne nieco kde sa bude cutit uzitocna pre svet, pomohla najst nejaky konicek, alebo klub seniorov alebo co.
Lebo takto sa opusti a bud bude usomrana babka ktora bude sama, lebo nik tam.nepride alebo sa opusti, ze naco bude na tomto svete.

ewelinka21
14. dec 2021

@buzz5 suhlasim s prispevkom vyssie, povedzme si uprimne, 60 rokov je este taky vek, ze vacsina ludi je este aktivna a ciperna, bud chodi do prace a pokial je na dochodku tak rozvija svoje konicky. Bud jej najst brigadu, kde by sa citila uzitocna, alebo dochodcovsky stacionar, pre mna za mna ju prihlasit aj na univerzitu tretieho veku. Nech nieco robi, s prepacenim nehnije doma, lebo to je to najhorsie a casom sa z nej stane len ufrflana osoba, ktoru uz vobec nebudes chciet navstevovat

buzz5
autor
14. dec 2021

@evica17 @evelinka21 práveže brigády odmieta, je dosť lenivá, nemá ani koníčky jedine krížovky co není veľmi aktívne podľa mňa. Práveže je už v tej fáze ze sa ani motivovať nechce. Mohla by pomáhať z vnucencami no ani o to nemá záujem. Na tu brigádu ju nemotivovalo ani to ze finančne to sama nezvláda. Niektorý súrodenci jej posielajú peniaze, potom sú s toho hádky v rodine kto jej koľko dal s čím pomohol. Popritom ona nieje chorá žena, žeby sa o ňu mali už starať deti podľa mňa

evica17
14. dec 2021

@buzz5 tak dohosnut sa so surodencami, neposielat peniaze a nech sa snazi. Ked pises ze neni odkazana na pomoc deti este. Ale budete to mat tazke, ked je sama taka ze sa jej nic nechce a ani tie vnucata ju nemotivuju, co vacsinu aspon to drzi nad vodou.

janinah
14. dec 2021

60 r.zdravej žene posielať peniaze?v jej zaujme s tým prestaňte.vsetci sa stretnite a porozprávajte.ak jej to finančne nevychádza.tak prečo a riešte to.mozno má veľký dom a sama to neutiahne.mozno nemá peniaze na koníčky...nie je povinná pomáhať s vnúčatami ale úplný nezáujem je divný...prečo je už v dôchodku.je to invalidný či šla do predčasného? Sú tam dg či psychické zmeny? Možno sú a neviete o tom...

jaja20
14. dec 2021

A prečo je na dôchodku už v 60- ke?
Veď by mala ísť až v 62-ke, či?
Tento vek už v tejto dobe vôbec nie je staroba,ešte minimálne 10 rokov by mala byť aktívna a čiperná, starať sa o záhradku, vnúčatá, chodiť napr. do klubu dôchodcov alebo s kamarátkami na výlety a kávu...
Napr. moja má 65 a chodia kade-tade vlakom, ktorý majú zadarmo.

soldi
14. dec 2021

Moja mama sa takto zacala opustat po hysterektomii. Riskla som to a zadovazila jej psika z utulku. Zabralo to 🙂

kim2028
23. júl 2022

@buzz5 Ahoj, ono na dôchodku sa žije ťažko len aktívne. Máš veľmi veľa voľného času a viem, o čom píšem. Som na invalidnom a mám tiež podobný problém. Aj keď u mňa je to o tom, že mám veľké obmedzenia a skoro nič nemôžem robiť. Napr. kedysi som mal rád knihy, šachy, či futbal s kamarátmi. V súčasnosti je to ťažké robiť. Sústrediť sa dokážem len 30 minút... Napr. tie knihy som skúšal čítať, ale je to trápenie pre mňa. 1 malá strana 10 minút a aj to je hrozné...