Mama - svokra

zuzkka111
9. apr 2013

Uz viem ako to je 🙂 svojej mame mozes povedat cokolvek co ta trapy.. aj ti pomoze. ak to povies svokre..vyklebeti to dalej..takze odstup doporucujem..davat si pozor na usta ,mne to malokedy ide . ale je to tak.. skoda ze je to naozaj tak. clovek by sa rad porozpraval ako s vlastnou" mamou..ale nejde to :/

huxy
9. apr 2013

a otázka?či nemáš otázku,je to len konštatovanie?no to čo píšeš,je tak.tak isto som pochopila,že od svokrovcov musím mať určitý odstup.nemôžem im tak dôverovať,ako vlastným rodičom,žiaľ.

juliana77
9. apr 2013

@zuzkka111 Ja som si brala muža a nie svokru, takže svokru neriešim ale akceptujem. Priateľov si vyberieme a rodinu nie, ako sa hovorí. A niekedy svokra pomôže viac ako mama, takže nesúhlas čo píšeš a ver že aj so svokrou sa dá rozprávať, len možno nie o tom o čom by si chcela. 🙂 🙂 🙂 🙂

huxy
9. apr 2013

@juliana77 vieš,každý má inú skúsenosť so svokrou,či s mamou.určite sú ľudia,ktorí si viac rozumejú so svokrou,než vlastnou mamou.no osobne mi je moja rodina bližšia-teda mama otec,než svokrovci.oni ma vždy podržali,aj keď nie vždy bolo všetko tak,ako by si priali.teda hlavne mama za mnou vždy stála.a veru,ja nemôžem povedať,že by som mala zlú svokru.vcelku je dobrá,ak môže,pomôže,aj porozprávať sa s ňou dá o veľa veciach.ale už nastali situácie,keď proste bolo na škodu,že je moja svokra,a že sa zachovala,ako sa zachovala.

juliana77
9. apr 2013

@huxy rozumiem č máš na mysli, a predsa rodičia sú rodičia a nie svokrovci a napokon sú to cudzí ľudia stále. Viac bolí ked urobí podraz mama, ako ked si poklebetí svokra. Je tu diskusia kde ohovára švagriná, no ked nemá iné starosti, tak ju nik nezastaví, mňa ohovára vlastná sestra a tiež to nezmením, a myslím, že to že to ignorujem ju vytáča ešte viac.

Vždy sa nájde niekto kto nás bude premieľať, ale je to nefér, že človek ktorý je zainteresovaný do nášho súkromia sa správa netaktne. Pán Boh stvoril hory doly, lídé a také voly.

huxy
9. apr 2013

@juliana77 no určite viac bolí a mrzí,ak by podrazili vlastní rodičia.ale taký príklad,tiež ma zabolelo,keď svokrovci spravili "podraz" na ich vnučke /mojej dcére/,teda aj na dcére môjho muža.čiže jeho to tiež mrzelo,veď sú to jeho rodičia.a teda akoby podrazili jeho.to len taký príklad.

juliana77
9. apr 2013

@huxy Tak z tohto si aspoň vezmeme príklad a budeme sa správať tak, aby tu raz o nás nevesty nevypisovali. 🙂 🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brnka
9. apr 2013

hmmm, tak s mojou svokrou sa veru neda rozpravat - ju totiz nezaujima, ako zijeme, ako sa mame, ake mame trapenie. Ona sa nevie z nicoho tesit, pochvalit.....Takze som sa prisposobila a uz jej nic sama nerozpravam, tiez nechvalim. ked mne zavola cca raz za mesiac, resp. este menej (s mm si vola casto), tak sa jednou vetou opyta, ako sa mame, ja poviem, ze dobre. a to je vsetko. Potom chce vediet, ake mame pocasie a obsirne referuje ake pocasie je u nic.

Najhorsie je, ze mm ju stale zastava, brani predo mnou, ako keby som na nu utocila, pritom len poukazujem na veci, ktore vidia vsetci okolo, len on nie.......

huxy
9. apr 2013

@juliana77 to áno 😀 ale ja budem mať,dúfam,len zaťa

huxy
9. apr 2013

@kinna držím palce,nech to tak aj zostane.ja som si inak o svokre myslela,že je tiež úžasná svokra.až kým som sa nedozvedela niektoré veci,ktoré povedala poza chrbát,švagrinej.neboli to nejaké veľmi urážlivé veci,ale dotklo sa ma to.
teda chcela som tým len povedať,že aj keď sa svokra ku mne osobne do očí správa vždy normálne,už jej nedokážem tak dôverovať,ako kedysi.dosť ma sklamala,a nie raz.ale zas viem,že veľakrát sa snaží pomôcť,aj keď nie vždy tak,ako by sme si to možno aj zaslúžili.ale to je už len na nej,ako sa rozhodne

sissy27
9. apr 2013

@zuzkka111 no ja mám aj svokru skvelú, v pohode jej môžem povedať, čo ma trápi, pomôže mi a klebetí presne tak isto ako moja mama 😀 asi by bolo vhod uvedomiť si, že aj tvoja mama je niekoho svokra a tvoja svokra je niekoho mama, že? a dokonca tomu chlapovi, ktorého si si dobrovoľne zobrala za muža, neviem, ako by ti padlo, keby si si na nejakom chlapskom fóre prečítala takéto vyjadrenie na adresu tvojej mamy 😝

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
huxy
9. apr 2013

@sissy27 no moja mama nikdy neohovárala /nehovorila za chrbtom/ zlé o zaťovi,aj keď by na to mala nejeden dôvod.sú proste ženy,ktoré klebetiť potrebujú,a niektoré si dokážu tajomstvá nechať pre seba.to,čo povie mne mama,alebo ja jej,tak zostáva medzi nami.je to podľa mňa dané aj tým,ako nás to rodičia naučili,alebo je to proste povahou.
ja som napr.v živote nepovedala môjmu mužovi nič zlé na mojich rodičov.ale on nie raz povedal nepekné veci,hlavne na svojho otca a tak.ja keď som v mladosti mala niečo proti otcovi /a jeho názorom/,tak som sa len vyrozprávala mamine,ona mne.ale ako píšem,niektoré veci sa neroznášajú ďalej.ale nie všetky ženy si vedia dať taký zámok na jazyk 😝 čiže nie všetky svokry musia ohovárať nevesty/zaťov.ale je veľa takých,čo áno

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
huxy
9. apr 2013

@kinna môj muž vie,čo sa mi nepáči na svokrovcoch.sú to veci,ktoré sme sa snažili riešiť,no žiaľ tie sa asi nikdy nezmenia.takže muž vie,čo si o tom myslím.ja osobne som nenapísala nič zlé či urážlivé,nevhodné o svokrovcoch.píšem len trochu "všeobecne" o tom,ako je to u nás 🙂 takže nemyslím,že ich nejak ohováram poza chrbát

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sashabb
9. apr 2013

@huxy suhlasim
@kinna ono je ale zaujimavé, že väčinou chlap nemá prečo "kydať" na svoju svokru. Väčšinou su totižto mamičky synov tie horšie ako matky dcér a dohovie prečo. Zrejme zabudli odstrihnúť pupočnú šnúru a myslia si, že ich syn je neschopný.
Taktiež čo pozorujem tak dcéra dokáže svojim rodičom povedať čokoľvek, aj keď sa jej niečo nepáči, vie to rodičom bezproblémov povedať, kdežto chlap akurát-tak "drží hubu" 😝

huxy
9. apr 2013

@kinna ja viem,že si nemyslela konkrétne na mňa.len v tejto diskusii som asi jediná spolu so zakladateľkou,čo si dáva už väčší pozor vo vzťahu so svokrou.
samozrejme,ženy to majú v génov,vykecávať sa.tak isto si sem tam rada poklebetím.ale ako som už písala,sú určité hranice.teda hlavne blízka rodina by sa nemusela "ohovárať" alebo si ubližovať.a hlavne,keď si to ten druhý ani nezaslúži 🙂

sissy27
9. apr 2013

@huxy no jedna vec je ohováranie na základe vymyslených alebo prifarbených "faktov", druhá vec je neškodné klebetenie - napr. ja sa mame posťažujem na nejakú hlúposť a ona to pravdepodobne preberie s kamoškou pri káve, tak ako mne povie, že čo má ktorá jej kamoška nové... ak sa jej prídem vyplakať, že sa stalo niečo ozaj zlé a neviem ako ďalej a poprosím ju, aby si to nechala pre seba, tak to ostáva "doma" a hľadá sa riešenie - a takto to je aj s mojou mamou, aj s mojou svokrou 😉

brnka
9. apr 2013

ono to je cele o komunikacii. Jasne, ze sa stane, ze povies nieco, cim toho druheho ranis alebo urazis - tak ako pise
@kinna. Ale treba si to vydiskutovat.
Ja nemam problem svojej rodine (mame, babke, bratovi) povedat, co sa mi nepaci, alebo co je zle.

Lenze moja svokra NEKOMUNIKUJE, s kazdym chce byt zadobre, na vsetko bude prikyvovat, aj ked s tym vnutorne nesuhlasi. Je to osoba bez vlastneho nazoru. A pritom vie poza chrbat riesit vztahy aj niekolko rokov dozadu a ohovarat. Pre mna je to falos a nemam rada takychto ludi.

huxy
9. apr 2013

@sashabb inak presne takýto pocit mám ja,čo píšeš.inak aj u nás je to tak,že ja rodičom dokážem povedať všetko,aj keď nie vždy im všetko kvačkám na nos,ale nie preto,že by som sa bála im povedať.ale u muža je to tak,že on mame síce aj povie,ale zas nie úplne tak,ako by mal.ale čo sa týka jeho otca,jemu nikdy nič nepovie.tak bol vychovaný,myslím si,že to ani nebolo veľmi dobré.on tomu hovorí,že má pred ním rešpekt.ale ja som mu povedala,že to nie je rešpekt,ale strach.a tak to aj je,preto mu nikdy neoponuje,aj keď má pravdu,alebo iný názor.drží hubu a krok.a veľakrát to nie je na dobrú vec 😖

huxy
9. apr 2013

@brnka inak to bude možno u viacerých svokier tak,ako píšeš.že chcú byť s každým za dobre /či už s nevestou/zaťom,alebo dokonca aj inými ľuďmi/.a preto prikyvujú,ale potom poza chrbát hovoria inak

huxy
9. apr 2013

@sissy27 ano,je to rozdiel.ja keď si poklebetím,tak sa tiež vyrozprávam,čo sa stalo,čo ma ranilo.väčšinou je to mojej mamine,alebo tete /teda nevyklebetím,ale píšeme si,lebo sú ďaleko/.
a preto ma veľmi zabolelo,keď som sa dozvedela od švagrinej,takú klebetu čo jej povedala o mne svokra.od vtedy sa stali tiež určité veci,a to ma donútilo byť opatrnejšia

cecil36
9. apr 2013

@huxy ja nemozem suhlasit. S manzelovou rodinou si rozumiem viac ako s mojou vlastnou. Moja svokrus je skvela osoba a je s nou sranda 😀 Nezasahuje mi do manzelstva ani do vychovy deti. Ked mam zdravotny problem (deti alebo ja) volam jej (roky robila na detskom v nemocke).

huxy
9. apr 2013

@cecil36 s čím konkrétne nesúhlasiš?lebo som tu toho popísala viac.vyššie som písala,že sú prípady,keď si nevesta rozumie viac so svokrovcami ako s vlastnými rodičmi.ja som len písala,ako je to u nás,a ako to ja vidím 🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brnka
9. apr 2013

@sashabb no moj brat je asi vynimka - ten tiez povie mame, co sa mu nepaci, alebo co robi zle, takze to bude asi o vychove 😉

cecil36
9. apr 2013

@huxy prepac, to patrilo @zuzkka111 a jej uvodnemu rpispevku 😉

gabber1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
reanda
9. apr 2013

@zuzkka111 bud rada, ze mas taku aspon mamu