Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mama verzus partner

modrarybka
1. apr 2014

Ani neviem ako zacat, moj problem trva uz par rokov, presnejsie od mojich 18 ked mi mama zakazala stretavat sa so spoluziakom z gympla pretoze bol zevraj "skaredy" 😕 .pisala jemu aj jeho rodine nepekne smsky a maily az sme to museli ukoncit...a tak to bolo stale, na kazdom si nieco nasla...v 25 rokoch som bola sama bez dlhodobejsieho vztahu a moje kamaratky niektore uz povydavane 🙂 teraz sa "tajne" stretavam uz rok s jednym muzom, resp. uz mi na to prisla (bez mojho vedomia citala moje smsky) a zasa sa to zacina odznova...zevraj "taky clovek ako je on sa k nasej rodine ani nepriblizi" ...nehovorim ze je dokonaly ale mam ho naozaj rada, odstahovat sa nemozem kedze mam pred sebou este rok skoly a statnice a ani potom si nemyslim ze by mi to financna situacia dovolila 😢 viem ze mi nepoviete co mam robit, moc sa toho urobit ani neda ale potrebovala som sa vyrozpravat.

zabka88
1. apr 2014

@modrarybka čo ti poradiť, jedine čím skôr skončiť školu , nájsť si prácu a osamostatniť sa.. inak ti bude mama riadiť celý život... skús sa mamy spýtať či si uvedomuje že keď ťa bude takto obmedzovať že ťa môže stratiť... možno sa spamätá... 😕

sonamikitova
1. apr 2014

Naša známa nechce svojmu synovi dovoliť,aby požiadal svoju priateľku o ruku, pretože je z 10 súrodencov a nemajú moc peňazí. Pritom je to slušné, múdre a vychované dievča. Lenže ona tiež nikdy nebola bohatá, skoro vôbec nepracovala, s mužom sa chcela rozísť, keď stratil prácu, no teraz pracuje v zahraničí a ona sa má ako prasa v žite. Nie je to aj u Vás takto, že ide hlavne o tu finančnú stránku, že si mama myslí, že ti nemá čo ponúknuť a odvoláva sa pritom na jeho výzor,aby to tak nevyzeralo, že ide iba o peniaze?

sissy27
1. apr 2014

@modrarybka dááávno by som bola preč z domu, intrák, podnájom a pracovať popri škole, čokoľvek, ale toto by som si nenechala... iné riešenie tu žiaľ nevidím... ja som síce zástancom toho, že pokiaľ niekto žije pod mojou strechou, tak platia moje pravidlá, ale písať smsky priateľovým rodičom, narúšať súkromie vlastnej dcére a doslova určovať s kým sa môže a nemôže stretávať - tak to prekračuje všetky hranice...

jabadaba
1. apr 2014

@modrarybka tak pokial si nehladas total luzrov, potom ma problem tvoja mama. A to riadny. Ziaden jej nie je dost dobry, takto Ti poodhana kazdeho a nakoniec si Ta uputa k sebe do konca jej zivota. No pre teba uz bude neskoro nieco zacinat. Takze asi sa budes musiet vzopriet ak nechces zrovna zostat v zivote single a bez vlastnej rodiny. Riesenim by bolo byvanie na intraku, ale asi studujes v mieste bydliska, vsak? Kazdopadne, tymto smerom to dalej nemoze pokracovat pre tvoje vlastne dobro.

niki101988
1. apr 2014

@modrarybka Fúúú tak som neverila, že sa niečo také deje. Ja pochádzam z obyčajnej rodiny, mama pracovala na mestskom úrade otec robotník. Moj súčasný partner rodina manažérov, lobistov, podnikateľov a zazobancov, nikdy nikdy mi nikto z nich nedal pocítiť, že do rodiny nepatrím, že som menej ako oni. Majú radi aj moju rodinu, naši u svokrovcov strávili takmer celé leto, nemajú pocit, že im niečo dlžia a pod.
Poradím Ti len jedno, vzoprieť sa a postaviť sa na odpor si dosť stará na to aby si vedela čo chceš a čo nechceš. Ako písali baby ak to nie je nejaký lúzer a niktoš(myslím človeka, ktorý sa nevie o seba nijako postarať, alkoholik, problémový atď.) stála by som si za ním zubami nechtami

lulu369
1. apr 2014

@modrarybka no moja tak to nemáš ani náhodou závidenia hodnú situáciu ☹ Aj moja mama má stále potrebu riadiť môj život hoci mám 27 rokov, som mamou 2 detí a 6 rokov vydatá. Vkuse ma poučuje čo, ako, kedy mám robiť a pod...Jediná chyba, ktorú som po svadbe urobila, bola že sme sa neodsťahovali od mojich rodičov ale bývame pri nich (oni majú prízemie, my zasa poschodie)...U nás do došlo do takého štádia, že sme si s manželom povedali, že si postavíme svoj domček a odsťahujeme sa, pretože takto sú stále nejaké konflikty a stále som ja tá najväčšia sviňa, ktorá môže vždy za všetko...Jediné čo ti môžem poradiť je, aby si sa mame vzoprela a povedala jej, že je to tvoj život a ona nemá právo ti ho riadiť, že si už nie to 15 ročné dievčatko, ktoré potrebuje na všetko súhlas rodičov a máš právo vybrať si partnera akého chceš ty a nie aký sa páči tvojej mame, že ak budete spolu, žiť s ním budeš ty a nie ona (mojej mame dlho trvalo kým sa zmierila s tým akého partnera som si našla a ten muž je dnes jej zaťom)

digysa
1. apr 2014

@modrarybka Od 16-tich rokov si vyberam frajerov sama....mama mi vzdy svoj nazor povedala, ale tym to haslo. Co ti na to povedat? Trosku asertivity by sa v tebe nenaslo? Pises, ako keby si mala 15 rokov. Pises, ze v 25-tich rokoch si bola bez partnera.........a teraz ma skolko rokov pre boha?

kveta
1. apr 2014

@modrarybka Kym budes mamicku pisat na prve miesto tak ako v nazve tejto temy, ten problem budes mat.

Skuste s priatelom zacat zit, spolu by ste mozno podnajom utiahli.

Alebo posluchaj mamicku a dopadnes ako moja znama. V 39 rokoch zije uplne zlomena v dome u mamicky. Panna. A pritom si chalanov mohla vyberat. Ale mamicke sa to nepacilo..

mamavera
1. apr 2014

@modrarybka mala som ako dieťa kamarátku, aj dnes sme sem-tam v kontakte. Bola z veľmi dobre situovanej rodiny, bývali v obrovskom luxusnom dome a tiež jej matke žiadny jej partner nebol dobrý, jedného som poznala, nemali dôvod mu niečo vyčítať. Našťastie sa spamätala veľmi skoro, mala možno asi 23 rokov, zobrala úver a kúpila si garsónku a nakladala si so svojim životom podľa svojich predstáv. Jej rodičia boli z toho spočiatku na nervy, ale predýchali to. Po čase si svojho priateľa vzala, garsónku vymenili za trojizbový byt, majú dve deti. Odišla zo zlatej klietky, kde ale nemala možnosť slobodne rozhodovať o svojom živote do miniatúrnej garsónky, ale stálo jej to za to. Je to na tebe, rok ubehne ako voda, aj keď nenájdeš hneď nejaké lukratívne zamestnanie, podnájom s priateľom utiahnete.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli