Máme ostať u svokrovcov, alebo ísť do vlastného?

zuzanasle
15. nov 2014

Uz dlhsie mam velku dilemu. S manzelom sme svoji 2 roky a po svadbe sme zacali bývat u svokrovcov s tym, ze si prerobíme vrchnu cast domu a svokrovci budu bývat na prizemi. Problem je v tom, ze v dome je este mala krcmicka ktoru vedie manzelov brat so svokrom a to nam znemoznuje prerábanie, pretoze svokrovci si nemaju kde spravit spalnu kym funguje krcma a my nemame kde urobit kuchynu, lebo tam kde by mala byt spia svokrovci. Na zaciatku bolo povedané ze ked svokor pojde do dochodku tak sa krcma zavrie, ale uz od maja je na dochodku a nic sa nedeje. chapem, ze v dnesnej dobe je tazko s prácou a nechcu len tak vyhodit syna(ktorý mimochodom ma uz vlastny dom a rodinu) ale na druhej strane by mali brat ohlad aj na nas ked chcu aby sme ostali. svokra sa len stale vyhovara ze nebudu mat z coho zit, lebo este ona nema dochodok, avsak pri pribliznom sucte ich prijmov su to len vyhovorky.svokor ma dochodok 400eur, svokra berie opatrovatelsky na manzelovu babku cca150eur a k tomu im babka dava cely svoj dochodok cca300eur(ano okrem mna, manzela, nasej malej dcerky, svokrovcov, krcmy zije s nami aj babka). spolu je to myslim dost aj bez prijmu z krcmy. aby som presla k podstate mojej dilemy: manzelovi som dala ultimatum, ze ked sa krcma nezavrie do maja buduceho roku(preto, aby sme cez leto mohli prerabat) tak chcem aby sme odisli byvat do domu po mojej babke ktorý je volny ale aj dost stary a vela by bolo treba prerabat. manzel vsak vaha, lebo do domu jeho rodicov sme uz investovali dost penazi(vymenené okna, altanok, kozub.....) a nechce sa mu zase zacinat odznova. svokra nas len prosi aby sme im dali viac casu ale mne sa uz nechce cakat dalsie min. 2 roky. este som nespominala ze svokra sa do vsetkeho stara, do výchovy malej, musi vediet kam chodim.... je to tak trochu teror.mam trvat na svojom, teda cakat len do maja, alebo mam ustupit?

marcelatje
15. nov 2014

@zuzanasle ale veď to je super situácia! Máte dôvod na to aby ste od svokrovcov odišli, lebo nalejme si čistého vína, u svokrovcom to NIKDY nie je ono. Môžeš od toho očakávať len problémy, výčitky typu že kvôli vám zavreli zabehnutú krčmu, svokor upadá lebo sa nudí, švagor nemá prácu a bla bla bla... ja by som na nich netlačila, naopak ich podporila a využila to ako zámienku na odchod 😉 altánok, kozub a okná oželiete, za domácu pohodu a súkromie bez svokrovcov by mi to stálo 🙂

mima4
15. nov 2014

@zuzanasle
podla mna stacila len ta otazka v nadpise tejto temy 😉

Jednoznacne do svojho vlastneho byvania. Zit samostatne, samostatne fungovat, mat vlastne a zakladne veci neriesit s x ludmi 🙂

lulu268
15. nov 2014

jednoznacne do vlastneho !!!!! mne sa takto rozpadlo prvé manželstvo !

ammellia
15. nov 2014

prec prec prec od svokrovcov. radsej pomalicky prerabat druhy domcek ako zit so svokrovcami pod jednou strechou.

zuzanasle
autor
15. nov 2014

@marcelatje hovoris mi presne z duse, takto som to nastolila aj manzelovi najprv a on to takto interpretoval svokre. lenze ona nechce aby ostali sami ale nechce ani trosku ustupit. a manzel sa citi vinny ze ako najmladsi syn ma ostat dom a a dochovat rodicov... co je podla mna pozostatok minuleho storocia. inak keby sme sa aj odstahovali aj tak by sme ostali v tej istej dedine, cize pomahat by im mohol aj dennodenne keby chcel....

zuzanasle
autor
15. nov 2014

@mima4 viem ze stacila aj otazka, ale som chcela trosku priblizit situaciu 🙂

marcelatje
15. nov 2014

@zuzanasle treba ich ubezpečiť že v rámci svojich možností budete pomáhať, no apelovať aj na to že sa musíte pohnúť ďalej, nemôžete čakať donekonečna (neviem koľko máte rokov) a svokra by si mohla uvedomiť že bohužiaľ svet nefunguje tak že je aj koza celá aj vlk sýty 🙄 mám pocit že tvojho muža tak trošku sebecky vydierajú, ale ustúpiť nechcú 😒

kitty88
15. nov 2014

Tu nie je nad cim rozmyslat - urcite do vlastneho!!!!! Viem, o com hovorim, aj my sme byvali dva roky u svokrovcov, teraz sme od marca uz vo vlastnom, sice sme sa zadlzili na cely zivot, ale stoji to za to, je to na nezaplatenie 😉 a kaslat aj na tie prachy za okna a altanok...

susi111
15. nov 2014

jednoznačne do svojho. ja som tiež skusila žiť so svokrovcami, takže odpoved je jasná, do s v o j h o !!!

susi111
15. nov 2014

@zuzanasle
môj muž je tiež najmladší, dokonca sme dostali ponuku od jeho surodencov že na nas prepišu dom ak ostaneme a doopatrujeme.... Ale svoje je svoje, a vôbec neľutujem, že sme odišli. Manžel nechcel, ale trvala som na tom a basta a neustúp a nedaj sa ukecať, lebo raz ťa to bude mrzieť.

gazica
15. nov 2014

My sme tiez po svadbe poprerabali u svokrovcov s tym,ze tam ostaneme byvat.Ale vecne vyklopkavanie svokry u mna na dvere a komandovanie muza do roboty a staranie sa do nasej malej,nas prinutilo hladat si vlastne byvanie.pozerali sme stare domy,ale boli drahe,hypoteku nam dali max.60.000€.Takze s tym sme si moc vyskakovat nemohli.Ale nasli sme pozemok,postavili maly montovany domcek a poviem ti nie je nad to,byvat si sami vo svojom!Je to tazke splacat hypo.a zvlast ked som na materskej,ale som povedala muzovi,ze uz by ma tam nedotiahol ani parom volov! 🙂 tiez sme stratili nejake peniaze,tym ze sme tam prerabali,ale kaslem uz nato a teraz som spokojna 😀.Takze uplne ta chapem a hned by som prasila odtial prec.Len este budes musiet presvedcit muza.Moj tiez najskor nechcel ist,ale casom sam videl,ze to takto nepojde.A tiez sme tam byvali cca 2 roky.
Tak drzim palce nech to dobre dopadne,aby ste boli spokojni a aby sa vam dobre a v klude byvalo

marcelatje
15. nov 2014

@zuzanasle u nás to nie je tak že doopatruje najmladší ale kto môže. Mám už len mamu a vždy jej hovorím aby sa modlila že keď to na ňu príde aby to bolo definitívne lebo sa o ňu starať nebudem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 budeme riešiť keď to bude aktuálne a ak si to situácia bude vyžadovať nasťahujeme ju k nám, čiže len kvôli "doopatrovaniu" s ňou nebudem bývať celý život...... ale teda napriek tomu že máme dobré vzťahy ja by som s mamou nebývala aj keď je moja vlastná, jedine ak to bude naozaj vyžadovať jej zdravotný stav. V tomto máme našťastie jasno. Mladí majú byť sami, lebo inak všetkým začne vadiť aj nos medzi očami a vznikajú nezmyselné hádky 😒

bonaqa2013
15. nov 2014

Tak tá krčma nemusí byť zlá. Buď rada že je už zabehnutá, nejaké peniaze sa ujdú iste aj Vám, e nikdy nie je dosť, takže skúste bývať sami a potom uvidíte čo a ako. Ja by som takú krčmu v rodine aj prijala, aspoň by som mala kde pracovať. Doba je na figu....

roxana280
15. nov 2014

@zuzanasle nezabudnite, ze este by ste museli nakoniec vyplatit surodenca - brata svojho manzela, verte, ze sa podielu, nevzda, ak vam to nepodpisu nedaruju, co neurobia svokrovci pravdepodobne, budete vrazat do "cudzieho"nerobte to!!!! Byvajte tam, kym si nedokazete zabezpecit vlastne a zbytocne tam neinvestujte

kvietok035
15. nov 2014

jednoznačne sami!!!

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
puffu
15. nov 2014

@zuzanasle ja osobne by som s rodicmi ci svokrovcami nikdy nebyvala, byvanie osamote je na nezaplatenie.. radsej by som byvala v dvojizbaku ale sama so svojou rodinou ako v dome s rodicmi..ak mate moznost ist byvat sami tak by som rozhodne isla dotoho..mozno to je pre vas tazsie a zlozitejsie riesenie ale v buducnosti to urcite ocenite ze ste sami

zaneta08
15. nov 2014

Urcite prec, keby som ja mala taku moznost pred dvadsiatimi rokmi - domcek po babicke, hned by som sla a prerabala radsej vlastne. Tak ako sa vyjadrili vyssie, brat sa svojej polky nevzda a bude sakra tazke dokazovat, kolko ste do toho domu vrazili. Radsej potom pytat vacsi podiel za altanok, okna a krb🙂 🙂 My sme po svokrovej nahlej smrti ostali byvat so svokrou, kedze manzel je jedinacik, prerobili si poschodie, ale 100% sukromie tskto nebudes mat nikdy, aj ked mantinely som vymedzila od zaciatku, ale do vychovy deti keca stale 🙂 🙂 🙂

nithy
15. nov 2014

Ak by som mala vybrat len jednu jedinu vec, ktoru ma konik naucil 😀, tak by som vybrala tuto - NIKDY neriskovat byvanie so svokrovcami ci rodicmi, aj keby mi za to niekto ponukal milion 😀 😀 Vlastne sukromie je na nezaplatenie, takisto ako byt sam sebe panom a gazdovat na vlastnom 🙂

oladuna
15. nov 2014

@zuzanasle hmmmmm rozmyslam ze ked to prerobite nad tou krcmou tak vo tym ziskas? Svokra ti lezie do kapusty tak bude este viac. Potom ten dom alebo cast domu aj tak vas nebude tak na co tam ostavat? Vobec by som nepremyslala nad odchodom do babkinho stareho domu. Do maja to mozete mat uz tip-top ak sa do toho pustite uz teraz.

janinah
15. nov 2014

no teeeda,aby mi nevesta dávala v mojom dome ultimáta na zavretie krčmy a ešte aj dátum stanovila,riadne drzá si....v dnešnej dobe je každý cent dobrý na prilepšenie ,takže tvoj postoj je nerozumný.....a ako ti tu všetci píšu,treba sa osamostatniť a hlavne ak manžel nie je úplne proti...

irusa
15. nov 2014

ak máš možnosť prerobiť dom po babke...jednoznačne treba odíjsť

kikina84
15. nov 2014

@zuzanasle ani to necitam tu temu,staci mi nadpis..urcite odist prec od svokrovcov !!! vlastna skusenost 😝 ..nehladaj ziadne dovody preco ostat,mate pravo sa osamostatnit,ver mi budes to casom lutovat ak ostanete

25daniela
15. nov 2014

@janinah nevidim v tom ziadnu drzost, kedze dohoda bola ze ked pojde svokor na dochodok, zavru...

25daniela
15. nov 2014

Je to zmena, ale da sa nastartovat.. Musis na to nakriatnut manzela... A potom do toho, investuj radsej do svojho.. U svokry vzdy VZDY budes iba vo svokrinom...

lili_mia
15. nov 2014

@zuzanasle Ano, odist do vlastneho. A manzelovi povedz, ze tie peniaze, co ste tam investovali, nech beru svokrovci a aj on ako darcek. Viem si predstavit ako Ti je tazko pri predstave, ze by si mala cakat este dalsie 2 roky. A navyse ohladom tej krcmy, ides do velkeho rizika, ze svagor si po jej zavreti nenajde pracu (alebo nebude chciet, sak ake uplatnenie ma vycapnik?) a potom to budes mat na tanieri. Ako citam, manzel je nakloneny odist, len vaha kvoli peniazom. Zial, uz ich ani neuvidi. Tak si to v hlave uprace, ze to bol dajme tomu darcek pre rodicov, aj tak by tie okna casom museli vymenit a zrejme by ste museli financne prispiet, takze toto uz mate za sebou. Nejak tak to vysvetli muzovi.

sissy27
15. nov 2014

@zuzanasle stačí nadpis a čokoľvek je ďalej - odpoveď je DO VLASTNÉHO !!

traffic
15. nov 2014

@zuzanasle jasne ze ist do svojho, ku svokre mozes kedykolvek prist dokonca tam aj prespat ked ti bude chybat 😀 ale svoje je svoje

zuzanasle
autor
16. nov 2014

dakujem vsetkym za skusemosti a rady velmi ste mi pomohli a posmelili ma diky

zuzanasle
autor
16. nov 2014

@janinah len na margo toho ze som drza som chcela este priblizit, ze ked sme zacali s manzelom riesit spolocne byvanie tak som hned na zaciatku chcela ist do domu po babke, no ked svokra o tom pocula urobila manzelovi scenu, ze naco chce ist prec ked tu ma dom. on sa toho chytil a ja ako hlupa prisvedcila... no co uz.a ked niekto nieco povie alebo slubuje (zavretie po odchode do dochodku) tak by to mal dodrzat