Máme vlastný byt, no často bývame u svokrovcov

malvinka229
2. nov 2021

Ahojte,
Zažili ste niekto podobnú situáciu?
Už dlhšiu dobu ma trápi problém v manželstve a neviem sa pohnúť ďalej. S manželom sme sa vzali pred dvoma rokmi. Hneď po svadbe sme si kúpili byt v BA keďže tam obaja pracujeme a postupne sme si ho zariaďovali. Obidvaja pochádzame z okolia BA no už pred svadbou nám svokrovci kúpili manželskú posteľ aby sme mali kde spať keď k ním prídeme. Vtedy som však netušila, že návštevy u svokrovcov budú vlastne trvalým pobytom, kde sa často zdržiavame dlhšie ako vo vlastnom byte. Covid to ešte viac skomplikoval a keďže obaja pracujeme z domu, manžel chce byť stále častejšie u nich doma. Moja rodina býva neďaleko no napriek tomu na nich niet toľko času ako na svokrovcov čo má veľmi mrzí a trápi. Za svojimi rodičmi chodievam preto často aj sama bez manžela, lebo on si myslí že nemusí. Podotýkam, že v rodine nemáme nijaký konflikt takže nikto sa na nikoho nehnevá. Mňa len veľmi mrzí, že iba ja som sa vydala do manželovej rodiny, on sa do mojej nepriženil a záujmy jeho rodiny sú takmer vždy prednejšie ako záujmy tej mojej. Ak sme doma vo vlastnom byte v BA, svokra sa dotazuje kedy už prídeme, aj keď sme deň predtým odišli. Trávime tam každý víkend, voľný čas, týždňovky atď...manželovi som už viackrát povedala že sa mi to nepáči a radšej by som trávila čas u nás v BA no pri najbližšej príležitosti sme u svokrovcov na týždeň. Keď som ho ja vytiahla do BA skôr než on plánoval, hneval sa na mňa 2 dni. Už keď sme pri tom, vôbec nikam so mnou nechce chodiť, najradšej je doma pred telkou s rodičmi alebo ide s kamošmi do krčmy no o mňa veľmi nejaví záujem ...neviem kde som spravila chybu, som dosť tolerantná, nerobím scény, starám sa o seba... sme ešte mladí no žijeme ako dôchodcovia a takýto život ma naozaj nenapĺňa. chceli by sme už aj baby no už to medzi nami chladne 😔y

sari24
2. nov 2021

Hah. Myslela som si že som jediná na tejto planéte ktorá riešila taký problém, ale vidím že takých ceckov je viac. Začiatkom tohto roka som riešila niečo podobné, s tým rozdielom že žijeme obaja v zahraničí a prišli sme na Vianoce na Slovensko. Každý ale býval u svojich rodičov pretože u našich som ho nechcela lebo keď prišiel ešte aj brat tak nás tam bolo 5 a k nim som sa netlačila. Kameň úrazu prišiel v momente keď miláčik prišiel s nápadom si predĺžiť pobyt, veď je lockdown, pomaly viac ako polovicu minulého roka sme neboli na Slovensku, súhlasila som lebo to dávalo zmysel. Lenže žiaľ mne to začalo potom už liezť na nervy pretože mi fakt chýbalo súkromie, to aby som si navarila čo chcem, aby som mohla prejsť nahá po byte a hlavne sme žili niekoľko týždňov ako dvaja 15 roční pubertiaci ktorí sa stretávali po večeroch a potom každý šiel k vlastnej mamke. Tak som mu povedala že je čas ísť, že aj tak sme tu už celkom dosť, zlepší sa situácia a prídeme zas. Načo začal oponovať a proste sme sa pohádali ako dva psy lebo ma nasral s tým že ma ani nezavolá k nim spat, že čučim počas najhoršieho zimného obdobia v detskej izbe a ani spolu nie sme. Nebavili sme sa niekoľko dní a stalo mi to za to lebo sa zbadal a pochopil že to myslím vážne.
Blížia sa ďalšie Vianoce, s malou dušičkou začal vymýšľať zas kraviny ale urobili sme kompromis - budeme už spolu a nebudeme u jeho mamy vysedávať do súdneho dňa. Jediná rada je si dupnúť, nech sa aj urazí a urobiť podľa seba. Určite keby sa môj nespamätal tak odídem preč bez neho a nech je na Slovensku az do mája. Nenechaj sa zahnať do kuta. Myslím si, že keby videl že to myslíš vážne tak by pricupkal.

alex49
2. nov 2021

bol tvoj manžel pri tom ked ste sa brali? už nie je 15 ročný puberťák, ale manžel a čas máte stráviť spolu sami, nie nasáčkovaný v detskej izbe u maminky.

taga
2. nov 2021

1. Zlato, tento vikend ideme s kamoskami na vino, nepojdem k vasim.
2. Zlato, tento vikend je skvele predstavenie v divadle, bola by som rada, keby sme sli spolu, ja pojdem urcite.
3. Drahy, tento tyzden som mala velmi narocny v praci, potrebujem si cez vikend oddychnut a totalne vypnut
4. Dnes sa necitim dobre, asi pre istotu zaleziem do postele s cajom

Atd atd atf

To, ze si sa vydala, neznamena, ze si muzovi odovzdala svojpravnost, schipnost rozhodovat za seba a robit, co sama chces. Manzelstvo neznamena, ze sa mas nonstop podriadovat muzovi

ledgerka
2. nov 2021

A ty vzdy ides s nim? Ja by som nechodila. Mam predsa svoj zivot a zaluby ktorym sa chcem venovat. Preco by som kazdu volnj chvilku mala travit u svokry???? Prestan chodit s nim. Ak zistis ze si vlastne stala sama, tak planuj rozvod a nie dieta.

petamich
2. nov 2021

my sme toto tiez riesili na zaciatku nasho vztahu - este sme ani neodisli od svokrovcov a uz stala svokra s kalendarom, aby si poznacila, kedy zasa prideme a mna slo porazit a teda ja mam svojich svokrovcov uprimne rada a mame vyborne vztahy ale nemienila som tam travit kazdy ani kazdy druhy vikend a vsetky sviatky, manzel to najskor nechapal, ze ved nam tam je dobre a navaria nam atd. co nepopieram ale vikendy som si predstavovala inak, takze som mu povedala, ze ja tam budem chodit max. 1x za mesiac a on nech kludne chodi aj castejsie v nedelu napr. ze su to jeho rodicia a chapem to a ja pojdem zatial k nasim alebo nam naplanujem iny program - no ale to sa nikdy nestalo, ze by tam siel bezo mna, lebo jemu sa nechce 5 hodin pocuvat svokru ako rozobera susedov, nas, co sme jedli, kde sme boli 😂😂 a zasa teraz ja som ta co nedba chodit castejsie, kedze mame male dieta a svokrovci chcu byt s vnukom a mne dobre padne oddychnut si
kazdopadne ja by som tak casto nechodila a uz vobec nie na tyzdnovky 🤷‍♀️ a naplanovala by som nam nejaky program minimalne na kazdy druhy vikend

jumama
2. nov 2021

No u nas je to podobne, svokra zriadila v jednej izbe manzelsku postel, ze ked pridu deti s partnermi, s vnucatami, aby mali kde byt. Ibaze tam je to tak, ze svagrinku to taha domov, ona je ako tvoj muz, ze je tam rada, a skoro kazdy vikend so svojou rodinkou. Je plno okolnosti, preco je to tak dobre a preco tomu rozumiem, ze to vyhovuje obom stranam.

Moji svokrovci su akcni, vsetko si porobia sami, im nic moc pomahat netreba. Skratka tam svagrovci maju zakladnu a idu stadial cez vikend ponavstevovat vsetkych moznych. Nebyvaju blizko, cestuju cca 100 km. Neviem, ci aj jej muz na to tak nahliada, ale on ma tiez blizko rodicov a tak sa vyberie a ide ich navstivit sam. Niekedy samozrejme aj vsetci ako rodinka, ale castejsie sam.

Svagrovi rodicia zase su taki, ze stale makaju na niecom, a zapoja aj svagra a aj jeho brata, tak tam casto uviazne aj na cely den, takze u mojich svokrovcov zostane len svagrina a ich dieta. Vsetkym to tak vyhovuje.

Proste vzdy je to o tom, ze dohodnite sa, aby boli vsetci stastni a spokojni. Teraz tu rovnovahu nemate. Mozes zabehane kolaje naozaj vychilit tak, ze ty si pojdes k vasim, alebo zostanes doma a spravis si pekny vikend bez muza. Bud ho to privedie k tomu, aby zistil, kde je jeho miesto, alebo vas to este viac rozdeli.

evkamotka
2. nov 2021

Urcite neotehotnej, kym si toto nevyriesite, lebo to este len budes nestastna :(

hopsadobrandejsa
2. nov 2021

Kazdy vikend by som mozno chapal este hoci aj to je trochu vela si myslim. Kazdy druhy vikend je podla mna ok. Nemusi to byt cely vikend, staci aj napr len nedelny obed, posedenie a potom vecer domov.

Moji rodicia su napr radi ked brat dojde kedze ja som v zahranici, ale zas oni aj sami priznavaju, ze oni su zas aj radi ked u nas nie su permanentne ludia pretoze oni chcu mat aj svoj klud.

Vztahy mame uplne v poriadku, ale kazdy chce mat aj trosa toho kludu na svojom piesocku co je podla mna uplne normalne.

Tvoj muz bohuzial nikdy domov neopustil. To, ze odisiel v 35-tke z domu su len bachorky ktore rozprava kamaratom pri pive aby nebol medzi nimi za maminkinho maznacika.

Cely tyzden u svokrovcov a pritom mate vlastny byt je extrem. Ak by si travila aspon cas dna v praci tak by si to mozno lepsie znasala, ale s HO u svokrovcov tak to uz nie.....sorry.

Jedina vynimka by bola ak by ste nemali vlastne byvanie alebo ak by ste stavali.

Zaujimalo by ma co by si o tomto pomysleli kamarati tvojho muza ak by si im povedala, ze cely cas travite u svokrovcov a v BA stoji prazdny byt 😂😂😂

Ako uz spominala baby, ja by som na tvojom mieste tehotenstvo zvazil pretoze hoci je dieta velka radost v zivote, velmi casto ( a hlavne na tomto fore ) partnersky problemy prehlbi, nie zlepsi ako sa vela ludi domnieva.

Ani nebudes vediet jak a svokra ti bude kecat do vychovy a budes uz naozaj totalne na prasky z manzela.

dkethe
2. nov 2021

Pises: "Mňa len veľmi mrzí, že iba ja som sa vydala do manželovej rodiny, on sa do mojej nepriženil a záujmy jeho rodiny sú takmer vždy prednejšie ako záujmy tej mojej."

A kde je vasa rodina??? Ty a on? Nikde. Nevytvorili ste ju, a to by ta malo mrziet.

Najblizsi mesiac nech si chodi k mamkinej sukni bez teba. A ty si chod zabehat na tu slavnu hradzu, o ktorej my vychodnare len citame v casopisoch 😁 sa zduje? Ta nech. Ak sa neuvedomi a neodduje, bez takeho mamanka ti bude len lepsie. Deti nemate, a byt co ste pred 2r kupili ma dnes mozno dvojnasobnu hodnotu,vtak sa este nabalis 👍👍

h2
3. nov 2021

@malvinka229 Absolútne nevidím dôvod, aby ste tam prespávali. Ak manžel rád trávi čas s rodičmi, môže k nim chodievať cez víkend na návštevu. Ale spať domov. Ak všetci bývajú v okolí BA a vy máte byt v BA, nie je problém ísť spať domov. Ja mám v BA mamu, bývame v okolí BA. Mama neprespáva u nás, ani my u nej. Až na výnimočné prípady, samozrejme. Ale ak viem byť od mamy za pol hodiny autom doma, prečo tam mám spať? Mužova rodina býva pri Trnave, čiže trochu ďalej, ale stále sme za 45 minút doma. Spali sme u nich za celé roky len dvakrát. Svokrovcom a hlavne manželovi to treba takto vysvetliť. "Ďakujeme, prídeme radi, ale na noc (na viac dní) nezostaneme." Ak manžel nepochopí a uprednostní rodičov, potom už nie je o čom.

cacianka
3. nov 2021

Prečo by si mala odchádzať od svokrovcov ? Veď zostaň doma, celé dni aj tyzdne, a iba občas kedy chces zajdi k rodičom a občas ku svokrovcom.
Svoju posteľ hádam doma vo svojom byte máš, program a režim dňa si vieš nastaviť ako ti vyhovuje.
Tvoj dom - tvoj hrad !
Tak prečo preboha utekas a trčiš celé dni a týždne u nich !???!
Ani by ma nehlo ! Čo ti mieri guľomet na čelo že musíš? No nemusíš. Doma je doma, svoje súkromie, či si falošne zaspievam, či polonahá prejdem po byte, pracujem, čítam, pozerám telku kedy ja chcem, svietim , spím upratujem detto.
Doma. A henten mameluk nech sa pridá alebo sedí materí na sukni.

sari24
3. nov 2021

@cacianka Ja si myslím, že autorka sa bojí, že by s ním potom netrávila vôbec žiaden čas, tak sa radšej prispôsobí. Prípadne sa bojí, že sa na ňu urazí. Ale tak sa nič nevyrieši.
Ja fakt nechápem prečo kupovali byt keď synček chce byť stále u rodičov.

cacianka
3. nov 2021

@sari24 asi aj to, ale aký čas trávia spolu teraz ? Svokra že ritou, svokor pred ritou.

monane
3. nov 2021

ustupujeme a ustupujeme, toto je chybou ktorú robíme mnohé a teda neni to bohviečo, lebo naučiť sa inak nie je také jednoduché, viem to podľa seba, tiež som taká bola, ale treba mu nastaviť zrkadlo 😉