Manžel a jeho prevýchova

dtnl
6. mar 2016

Dobry den mile mamicky. Chcela by som otvorit diskusiu na tuto temu a rada by som si precitala vase nazory. Uz som tu registrovana pod inym nickom ale rada by som zostala pri anonymite. Moj manzel pracuje vela to je pravda od rano ak nezaspi donprace do siestej skoro kazdy den. Ja som na materskej mame 7 mesacne babatko. Chodim do prace cca na 4 hodiny a zarobim presne to co moj manzel s tym rozdielom ze sa staram aj o maleho a domacnost periem varim len ked treba malemu samozrejme kazdy den. Manzel je strasne unaveny z prace ked vecer pride xo som samozrejme aj ja po celom dni a zaspava po sediacky 🙂 ( to si ja dovolit nemozem) ked mu poviem ze ma vyniest smeti vyvesat pracku zabudne ked ma ist so psami von( mame dvoch) tak zaspi a nejde s nim ja ho musim budit aby s nimi isiel von a dal im jest a pit ( samozrejme nie je to kazdy den) v domacnosti nepomaha cez tyzden vobec. Vadi mi ze niektore veci co sa tykaju domacnosti nerobi sam od seba ( nebol tak vychovany). Vedela som aj pred tym jeho nedostatky ale nastal cas kedze uz aj pracujem a mame opatrovatelku na 4 hodiny denne aby sme zacali fungovat inac v domacnosti aj ako rodina. Sme zobraty len rok spolu a mame babatko nie sme este uplne zoladeny a nezvladame niektore veci ohladom zabehnutia v domacnosti co sa tyka upratovania. Samozrejme prerozdelenie starostlivosti o maleho nie je vzdy mozne nakolko je stale v praci vacsinou aj v sobotu. Samozrejme v sobotu si zoberie maleho a ja mozem trochu spat ale to je len par hodin co s nim travi z celeho tyzdna. Preto by som sa chcela opytat ako to funguje u vas ako mate rozdelene povinnost. Ja som rozmyslala o napisani aj nejakeho harmonogramu a rozdelenia prac ktoreho by sme sa drzali. Niekedy mam pocit ze mam dalsie dieta ktore musim kontrolovat aby si plnilo povinnosti. Neviem ci som narocna ci chcem od neho vela ale som nespokojna a chcem to zmenit a rada by som si precitala vase typy napady ako to funguje u vas pre moju inspiraciu. Dakujem

juhseverzapad
6. mar 2016

@maminuska S chlapom som 9 rokov a nechcem sa ukazovať ako všetko zvládnem a objavila si Ameriku, keď si zistila, že chlapom treba povedať! Gratulujem.

maminuska
6. mar 2016

@juhseverzapad žiadnu ameriku som neobjavila, 😀 , len možno som poznala mužov ktorým to netreba hovoriť. A sú takí , jednoducho prídu a spravia. Aj môj spraví , ale ked mu poviem , je to unavné , lebo myslíš za dvoch .
A zarobíme rovnako , rovnako sa narobíme + ja ešte myslím a plánujem .

sense
6. mar 2016

@juhseverzapad nemusi byt po mojom, to ani doma nevyzadujem, ale tiez nebudem robit vsetko sama...

juhseverzapad
6. mar 2016

@maminuska to sme na tom rovnako, až na to, že mne to nevadí. Beriem to ako fakt a zároveň veľkú výhodu!

sense
6. mar 2016

@maminuska moja svokra tiez robila vsetko nastastie moj chlap zil nejakuu dobu sam a kedze je puntickar a ma rad poriadok, kedze doma mali vzdy poriadok, len upratovala iba svokra, tak s cistotou a upratovanim nema ziaden problem...kym robil on na plny uvazok a ja ciastocny robila som viac v domacnosti, ale nie vsetko, ....teraz ked robime obaja na ciastocny uvazok robi ten viac co ma viac casu a chut...okrem toho pracka operie,susicka ususi, robot povysava, umycka umyje....a zvysok uz nejako dame spolocne,

maminuska
6. mar 2016

@juhseverzapad ja to ako výhodu nevnímam , si vydatá len 9 rokov, ja som v podstate s malou prestávkou vydatá 21 rokov, takéto niečo ťa unaví , je to otázka času .
Ja nepotrebujem v rodine byť ten kto riadi , kľudne by som sa podriadila bez problémov v iných veciach , nedostávam však šancu ....

juhseverzapad
6. mar 2016

@maminuska Mňa to baviť neprestane, lebo takto sa môžu diať veci ako chcem ja! A všetci sú spokojný!

juhseverzapad
6. mar 2016

@sense Niekedy musíš pre blaho rodiny.

maminuska
6. mar 2016

@juhseverzapad však sa ozvi za 10 rokov 🙂 . Aj ja som bola celá na vetvy že to ide ako chcem ja .

maminuska
6. mar 2016

@juhseverzapad jednoducho sú veci čo človeka unavia , nech to robí sa akoukoľvek láskou alebo entuziazmom . Ak človek manežuje v práce manežuje aj doma, drží v hlave milon vecí od výmeny oblečenia detí , kupenia oblečenia na deti , cez servis vozidiel , upratania domácnosti , nákupov až po výber dovolenky človeka to napĺňa zo začiatku radosťou ako to všetko zvláda ...je to super , robím čo sa ma baví .... ale po čase by som aj rada nemyslela , proste si rada zažila také to vzduchoprázdno .
Môj manžel je špičkový manažer , ale len v práci , veci ktoré mu zadam alebo pripomeniem urobí a urobí ich samostatne, len mu ich musím pripomenut , napísať , znova pripomenut ..a celkovo štve ma že mu ich musím vôbec hovoriť 😀 .

Ja som v podstate jeho asistenka pre rodinný život .

maminuska
6. mar 2016

Ako príklad uvediem ... ideme robit novu fasádu na dome + rozširujeme jedbu z izieb, treba na to architekta a ohlásiť to na stavebnom . Manžel niekoho našiel, v oktobri sa dohodli že začiatkom marca mu zavolá . Tak som si hned do svojej kalkulačky-hlavy uložila... muž musí zavolať.
Dnes je 6 marca a už vidím že muž jednoducho to z hlavy vypustil , tak keby som to nechala na ňom , tak sa to neohlási a všetko sa posunie.
Alebo drevo na zimu .Je september a drevo nie je objednané . Takže pripomenút že treba drevo objednať aby sme ho stihli nachystat a uložiť.

juhseverzapad
6. mar 2016

@maminuska Ja som typický baran - toto mám v povahe! Mňa to naozaj neprejde, toto viem s takou istotou ako to, že raz umriem.

celasapremenim
6. mar 2016

@juhseverzapad ako to je pekne, ten tvoj pohlad na vec a vo vacsine pripadov aj suhlasim, tiez mame rozne povinnosti s manzelom, ale je potrebne brat ohlad aj napr. na zdravotny stav a podobne
su ludia, ktori jednoducho nemaju tolko energie a nezvladaju toho tolko, ako ty, alebo mozno ani ja, je len na nich dvoch, ako to rozhodia, zase nemoze jeden tahat na ukor druheho, aby nebol aspon nahnevany, ci? :D

juhseverzapad
6. mar 2016

@celasapremenim Nahnevaná môže byť, ale s tým,že je unavený a zaspáva aj po sediačky, ako sama píše, nič nenarobí! Budiť ho, aby nakŕmil psov, čo je 5 min. záležitosť, tak to je sila.

maminuska
6. mar 2016

@juhseverzapad vidíš a ja som váhy, a ked nie je všetko tak ako má byť, so svojou postupnosťou , dráždi ma to a potrebujem to dať " naporádek " Ale bola by som rada aby ten porádek robil za mňa aj niekto iný a ja mala kľud.
Ja by som napríklad bola rada keby sa ma muž opýtal že kam pôjdeme na dovolenku ? A opýtal by sa ma to v vo februári, tak ale on toto nerieši , že kam pôjdeme ..on nerieši ani nejakú dovolenku , ale ked mu poviem že vyber dovolenku na august, vyberie a to tú najlepšiu . Ale keby som držala zobák , tak som presvedčená že by sme nikam nešli a to by sa zobudil v auguste že prečo nejdeme na dovolenku preboha, prečo som mu nepovedala aby vybral. 😀.
Inak môj muž je skvelý človek, len ked som si ho brala , som vždy chcela niekoho kto ma odbremení od takýchto " malicherností " ale to mi povedala kamoška že moja to by si si musela zobrať ženu. 🙂

celasapremenim
6. mar 2016

@juhseverzapad inak, mozno je chory, ked je taky unaveny stale ...tak keby ti muz iba spal tak pol roka, tak by si ho nezobudila, nech vidis, ako vyzera ked je hore? :D:D:D:D
zo spolocenskych dovodov

juhseverzapad
6. mar 2016

@maminuska S tvojou kámoškou súhlasím. Ja môjho zase musím krotiť. On je taký prchký v niektorých veciach a ja musím kormidlovať. 😀 Moja dcéra je váhy, takže si viem predstaviť tvoju povahu. 🙂

maminuska
6. mar 2016

@juhseverzapad tak ale vieš je zaujímavé že mu nemusím hovoriť ...teda naštastie ..že dnes by sa malo sexovať, toto mu nejakým zázrakom nemusím pripomínať, to má v hlave pevne uložené a to si pamätá aj sám . 😀

sense
6. mar 2016

@juhseverzapad vsetkobje vecou dohody,kompromisov a hlavne komunikaciou medzi dvoma pretoze nevudim dovod preco by mal robit jeden vsetko pre blaho rodiny a druhy nie

dtnl
autor
6. mar 2016

@sardinka335 dakujem za tvoj nazor. Ano mas pravdu mat dvoch psov doma je dost zlozite a narocne na udrzanie poriadku stoji ma to vela roboty. Babo bolo neplanovane a psikov sme uz mali predtym. Upratovacku navrhol aj moj manzel. Ja nesuhlasim nakolko kazdy den povysavam kazdy druhy den umyjem podlahy periem kazdy den. Manzel cez tyzden ak stihne prist na kupanie kupe maleho so mnou. Jeho uloha je chodit so psami von dat im jest a ak su vysypat smeti. Cez tyzden od neho viac neziadam. Cez tyzden by som robila rada v sobotu vacsie upratovanie ale s malym sa to neda ked je v praci. Ja nevravim ze neurobi nic to si nedovolim povedat len si nevieme prerozdelit starostlivost o domacnost s cim suhlasi aj on. Vela sme sa o tom rozpravali a suhlasi so zmenou len zial nevieme ako to zorganizovat. V robote je dlho odkedy sa maly narodil predtym tak dlho nezostaval ale chce priniest domov viac penazi co nie vzdy ide ale snazi sa a v tom ho podporujem ale myslim si ze to nema znamenat to ze on bude len v praci.

dtnl
autor
6. mar 2016

@sense praveze sa vela o tom rozpravame len sme mlada rodina a preto nevieme ako urobit to aby v domacnosti vsetko fungovalo aby sme fungovali ako rodina

dtnl
autor
6. mar 2016

@pribinak dakujem za tvoj nazor. Praveze sa vela rozpravame a snazime sa doladit vsetko aby fungovalo a on suhlasi so zmenou ale uz som pisala ze sme mlada rodina a snazime sa ake niekedy nevieme akym sposobom

sense
6. mar 2016

@dtnl ked je to tak ako pises v predposlednom prispevku rozvrh prac by vam mohol pomoct tak by ste mali presne rozdelene kto co robi, a co ma za ulohu, samozrejme podla casovych moznosti a schopnosti vas oboch

dtnl
autor
6. mar 2016

@moni244 dakujem za tvoj nazor ano suhlasim poriadky som mala robit predtym a aj som ich robila. Manzel sa naucil vsetky domace prace pomahal teraz na to nie je cas nevieme si veci zadelit prerozdelit. Manzel pochadza z rodiny kde nemal otca a jeho nama nie je rodinny typ a vobec nie poriadkumilovny clovek ale to sem nepatri. Vela sa naucil mal zaujem. Aj teraz ma zaujem a pristupi aj na zmenu. Je ine fungovat slolocne bez dietatka a ine s dietatkom

dtnl
autor
6. mar 2016

@juhseverzapad Samozrejme cakala som podobne nazory ale nebudem sa k nim radsej vyjadrovat. Mne nejde o hadky. Pekny vecer.

dtnl
autor
6. mar 2016

@celasapremenim uz sme riesili aj to ze nevladze aj zo zdravotneho hladiska ale vsetko je v poriadku ale zial nedodrzuje pitny rezim neje poriadne a samozrejme ked mu ja nevylozim vitaminy nezje 😉 a v robote teda mu tanier pred nos neviem polozit 🙂

dtnl
autor
6. mar 2016

@sense manzelovi citam kazdy jeden prispevok takze suhlasi s tym co pisem, a naozaj chceme riesit situaciu preto sme zvedavy na fungovanie ostaynych mozno sa najde nieco co by vyhovovalo aj nam alebo najdeme napad ktory vieme aplikovat. Dakujem

sardinka335
6. mar 2016

@dtnl ehm...a prečo nesuhlasiš s upratovačkou? Lebo zmyvaš ty? Sak na to by bola ona...kup si vysavač rooomba a ani nevysavaš. Stači raz týždenne miesta kde sa nedostane - pod nabytkom ak je nizko a pod.
Tak si ujasni čo chceš - mat ho viac doma, ale asi menej penazi, alebo peniaze a je v robote dlho. Smeti mu nachystaj ku dveram ked odchadza - tak to robim ja, ked vidim, ze by zabudol. Psov vam bol čert dlžny, ale tak čo uz. A čo sa neda s jedným dieťaťom 7 meačným? Kam ti utečie? Mne sa plazi po byte, objavuje, po zemi ma hračky....vidi ma...dam do pračky, povešiam, umyjem umyvadlo a ked spi tak pozmyvam, čo netreba uz ani nezehlim a nas je 5! takze keby som čakala kym muz pride a pomoze mi tak zahynieme.

celasapremenim
6. mar 2016

ja neviem, mne osobne velmi pomoze, ked mi sem pride pani raz za dva tyzdne uplne vysurovat byt, ale necitim potrebu vam vysvetlovat preco, ja mam stastne manzelstvo a deti usmiate, nemusime si nic dokazovat ani na seba slahat plamene za hovadiny a nie je to kvoli tomu upratovaniu, roboty mame az nad hlavy aj tak obaja :D
taka som rada, ze mam cas na deti :D

maxilou
6. mar 2016

@dtnl

Prepac, nechcem sa ta dotknut, ale uz nazov tvojho prispevku vo mne vyvolava hrozu. My dieta zatial nemame a viem, ze je to zatazkavajuca skuska pre oboch, kym sa nenastavi nejaky rozumny rezim. Nebyvali ste pred tym spolu? Cela domacnost bola vzdy len na tebe? Podla mna sa nemozes snazit niekoho prevychovat podla svojich predstav. Len tvoj manzel by si mal uvedomit sam od seba, ze nemoze byt vsetko len na tebe. Mal by sa v prvom rade snazit sa ti pomoct, aby si mala cas aj na oddych. Unavena zena=podrazdena zena=vyvolavajuca hadky= ziadna chut na sex :D tak nech nad tym porozmysla ;) ze ho zdravim