Manžel a služobka

19. okt 2023

Chcela by som sa vyrozprávať… ach manžel odišiel na služobku má novu prácu a bude takto odchádzať už často do zahraničia. Doma bude možno tak 2 týždne z mesiaca a ani to neni isté. Ženy ako vy ste sa s niečim takýmto vysporiadali? Boli sme zvyknutí denno denne spolu, pracoval totiž z domu. 😣 Cítim smutok…hlavne deti boli na neho moc zvyknuté…

pribinak
19. okt 2023

Ja by som to takto nechcela. Radšej trochu nižší príjem ale rodina je spolu pokope

autor
19. okt 2023

@pribinak ani ja som nechcela, ale no ten príjem bol velmi nízky. Uvidíme ake to bude, ale už teraz trpím a to odišiel iba v pondelok… plačem len stale aj detom bude chybat otec. Len manžel je tvrdohlavejší on si aj tak urobí pos vojom. Hovoril že musime uživiť nejak rodinu a take ale tak..

dadka128
19. okt 2023

Ani ja by som to takto nechcela... chcem rodinu, radsej si vezmem dalsiu robotu, ale rozdelovat sa nechcem.. to uz je narusenie vsetkeho co je vo vztahu .. a este k otmu ak ste boli zvyknutí byt spolu

ariannazara
19. okt 2023

Môj tak robí roky, zvykla som si. Aj keď mi chyba ;)

radacak
19. okt 2023

Ja by som do toho nešla... vyskúšali sme si to ,bol preč Max 10 dní a to bolo dlho a to bol v rámci Slovenska.Nefungovali sme takto dlho,radšej žiť skromnejšie ale spolu. A aj keď je celé dni v práci viem že sa mi večer vráti domov...
Neviem aké veľké máte deti ale ja som išla radšej do práce aby sme boli spolu...To nie je život takto existovať.. Áno,viem že niekedy nie je iná možnosť v tom prípade ostáva len vydržať,ale nie je to ľahké...a zas poznám aj také rodiny kde to ženám doslova vyhovuje a chlapov majú len ako sponzorov....deti im rastú a chlap o to všetko prišiel...Ja by som do toho nešla ,pokiaľ by to nebolo nevyhnutné a ak by to bolo nutné tak určite len na krátku dobu...

pribinak
19. okt 2023

Aj mne by bolo smutno.

autor
19. okt 2023

@radacak ved aj to ja orave dufam ze muzovi začnú chýbať deti a ja a že si to premyslí…😕
deti máme 7 a 13 a 15

koniarova
19. okt 2023

Neporadim ti,len budem držať palce. A tiež by som do toho nešla.

marhulka13
19. okt 2023

Môj chodí tiež na služobnú, ale možno tak dvakrát do roka, no už bol aj dva mesiace vkuse. Nam to ale ani jednému neprekáža, mladšia dcéra s tým má trochu problém. No my sme sa obaja na tom dohodli. Ja pracujem v tej istej firme, na sluzobky ale nechodím, no mam aj príjem nizsi

maranta_leuconeura
19. okt 2023

Ty tiez chodis do prace? A z dvoch platov vam to nevychadza?
Ja by som isla s muzom alebo by som sa uskromnila, aby sme mohli byt spolu. Mensi byt, predat nadbytocne auto a pod. Podla mna takyto system, ze jeden je vacsinu casu prec, casom znici vztahy medzi partnermi a nastane rozpad rodiny.

doriiis
19. okt 2023

Nešla by som do toho ani za milión mesačne.

janagem
19. okt 2023

Ja ti to napíšem z pohľadu človeka čo tak vyrastal. Zvykli sme si, robili sme si čiarky v kalendári. A to nechodil na dva týždne ale tri mesiace tam, mesiac doma. Dá sa to zvládnuť.

Moja mama sa dokonca dostala do stavu, že sa nevedela počkať kedy zasa pôjde 🤣

eliska13
19. okt 2023

Neplač hlavne pred deťmi.Deti potrebujú silných rodičov.V dnešnej dobe kamier a podobne budete denno denne v kontakte.Mas už veľké deti pomôžete si navzájom.

spadnutaslivka
19. okt 2023

@janagem presne o tom je to nebezpečenstvo - že sa odcudzia... žena si zvykne rozhodovať si a zariaďovať si sama a chlap si zvykne, že sa o nič nemus starať a riešiť bežné rodinné problémy... vzťah sa buď buduje alebo upadá... žiaľ, vzťahy "na diaľku" sa budujú naozaj ťažko

maranta_leuconeura
19. okt 2023

@janagem to je skor smutne ako vtipne

janagem
19. okt 2023

@spadnutaslivka neviem či ste to zažili, ale nie. Otec sa stále staral doma. Riešil bežné rodinné problémy. Mama si zvykla aj bez neho, pravda, ale to nebolo nič zle.

Na druhej strane ten chlap nebol práve normálny ale to nemalo nič s tým koľko trávil mimo rodiny. Nemyslím si, že tieto vzťahy "na dialku' su niečo hrozne. Hlavne ak sa jedná len o dva týždne do mesiaca

spadnutaslivka
19. okt 2023

@janagem ty si písala, že sa mama tešila, kedy zase pôjde. A takých osobne poznám viac, a je to smutné. A autorka píše, že ani tie 2 týždne doma nie sú celkom isté... Ako vravím, takto sa budú vzťahy ťažko. Nie je to nemožné, ale mnohým to zjavne nejde. Nešla by som do toho a už vôbec nie bez konkrétneho časového ohraničenia.

minenkak
19. okt 2023

Rozišli sme sa po siedmich rokoch tyzdnoviek

suzitok
19. okt 2023

Ani nám to nevyhovovalo, máme veľmi pekný vzťah a syn je nanho naviazany, hrajú spolu futbal, chodíme sa bicyklovat, atd..proste denné aktivity...tie peniaze nám za to nestáli, radsej sa uspokojime s nizsim prijmom, tie roky a spolocne chvile su na nezaplatenie a nedaju sa ani dodatocne dobehnut
Poznam rodiny, kde to funguje, ale ten vztah aj tak vyzera, chlap pride domov na par dni a zena ledva caka kedy vypadne naspat...ale to uz je iny pribeh

pininka1
19. okt 2023

My sme takto fungovali 17 rokov a teda nič moc. Vzťah s deťmi aj keď sa im max venoval keď bol doma nikdy nebude ako ho majú so mnou a teraz keď je doma na stalo to bolo veľmi veľmi ťažké. Určite by som to nikomu neodporúčala, okrem nás sa všetci mužovi kolegovia rozviedli, alebo odišli pracovať inam

zmrzlinka2021
20. okt 2023

Prosím ťa, koľko predtým zarábal? Aký máš ty príjem?

kvetinka75
20. okt 2023

trošku sa vzchop . Bude preč 2 týždne. Máte 3 deti , tak asi peniaze potrebujete. Veď tam nemusí zostať pracovať roky. Poznám rodiny, v ktorých muž bol dlhšie v zahraničí. Zarobil viac a potom si našiel prácu tu. Aspoň na nejaký čas si prilepšili. Peniaze ti síce nenahradia prítomnosť toho človeka ale v dnešnej dobe sú dôležité. Môj muž tiež chodil istý čas na služobky trvajúce niekoľko dní. Ale keď chcel mať dobrú prácu, iné mu nezostávalo. Ano, mohol robiť za menej a byť doma ale potom by boli zase stresy na čo peniaze nie sú. Vždy sa dá práca prehodnotiť, či je to to pravé alebo si nájde niečo iné. Ak je jeho príjem veľmi nízky - neviem koľko to je podľa teba, tak z čoho by ste potom chceli žiť? Neveim v akej krajine bude, nech sa skúsi aj jazyk naučiť maximálne ako to pôjde a to potom môže aj tu využiť. Nikde nie je napísané, že tam musí robiť roky. Po pol roku, po roku, môže prácu prehodnotiť a nájsť si niečo tu. A medzitým bude aj doma, nebude preč celý čas

tiezjedna
20. okt 2023

A tie dva týždne bude preč vkuse alebo po menej dní? Ja by som to zas tak tragicky nevidela, deti už máte pomerne veľké, treba im to rozumne vysvetliť. Ak neodchádza do opačného časového pásma, tak sa môžete vidieť aj každý deň cez whatsapp, facetime... A ak máte dobré základy, tak to ustojíte 👍 Nemôžete občas vycestovať s ním? Mohlo by to byť po tejto stránke aj pre vás osviežujúce😉 Hlavu hore, bude dobre, neboj🌷 A keby vám to nesedelo, čo asi zistíte pomerne rýchlo, môže prácu zmeniť . Ty sa medzičasom namiesto plakania do vankúša popozeraj po lepšie platenej práci, aby si mu mohla ponúknuť tiež nejaký rozumný argument, ak by k debate o zmene práce malo prísť 👍

adonish
20. okt 2023

Moj muz chodi na sluzobky do zahranicia kazdy tyzden, na 3-4 dni. Najtazsie to bolo ked sa nam narodila prva dcera a on vacsinu jej prvého roka nebol ani doma. Ak bol na Slovensku, tak staval pre nas dom. Moja rodina je na opacnej strane krajiny, cize pomoc nulova. Pokial nemate babatko, da sa to zvladnut. Viem, ze je to narocne, smutne, boli ste na seba zvyknuti, ale pokial tie financie potrebujete, treba nieco obetovat. Vsak to tak nemusi byt do konca zivota. S detmi mame uz svoje rituály, pokial nie je doma, zvladame to v pohode. Uvidime, ked zacnem budúci rok chodiť do prace ako to všetko sklbim😂
Netreba však vešať hlavu, za par týždňov si zvyknete a všetko bude fajn 😊 držím palce

denis55
20. okt 2023

Zvyknut sa da na vsetko. My sme spolu 13-nast rokov. Z toho casu, je kazdy mesiac doma max.tyzden-10 dni. Pocas korony nebol doma skoro 4mes. Ano, je to tazke, ale prisposobili sme sa tomu. Volame, zapajame jeden druheho do kazdodennych starosti aj radosti. Ked je doma, je to 100% otec a partner, trochu sa okuka a v domacnosti je ako keby ani neodisiel. Funguje spolu s nami, je s nami rad, my s nim, lubime sa. Ano, takyto vztah nie je pre kazdeho, musite sa vela prisposobovat a mozno aj vzdat, nevykrikovat, nehladat inde. Ale da sa to. A dva tyzdne doma a dva vonku, je z mojho pohladu pohodicka. Ale to vravim ja 😄

sjun
21. okt 2023

Tak mate uz nastastie velke deti ine by bolo keby mas doma 3 male. Tie dve su uz samostatne jednotky mozno to 7rocne este ako tak ta potrebuje. Ale ano toto je tazke a tiez si myslim ze teraz to beries tazko ale casom si na to mozno zvyknes a to bude horsie. Lebo budes musiet sa spolahnut vo vsetkom len na seba on z dialky nevyriesi nic. A to je to velke riziko ...aby si si raz nepovedala ze vlastne ti je lepsie. Hadam manzel nebude chciet takto fungovať dlhodobo. ✊✊✊

majada35
22. okt 2023

Asi aj u nás boli hlavným spúšťačom problémov -týždňovky. Teraz už je ex.