Manžel alebo len živiteľ rodiny?

mardza35
9. máj 2012

Ahojte,kočky,
som tu nová,teda nie celkom. Zatiaľ som len čítala rôzne príspevky do diskusie,hlavne čo sa týkalo manželských problémov. Možno som hľadala odpoveď na niečo,čo sa týka mojej rodiny. Ale univerzálna odpoveď neexistuje. Som v podstate introvert,problémy sa snažím riešiť sama,alebo takto,cez ľudí,ktorých nepoznám a oni nepoznajú mňa. Chcela by som len poznať Váš názor na to,čo mi vŕta v hlave už strašne dlho,a môj manžel sa snaží ma presvedčiť o tom,že som paranoidná a niečo si namýšľam.
Začalo sa to v júli 2011,keď sa môj manžel na našej spoločnej dovolenke zoznámil so ženou,ktorú práve opustil manžel.
Vedela som odjakživa,že môj muž si vždy lepšie rozumel so ženami,vždy som to rešpektovala a nemala som s tým najmenší problém. Nie som žiadna žiarlivá histerka. Síce mi to pripadalo trošku ako podpásovka,keď s ňou vysedával na lavičke pri mori,zatiaľ čo ja som sa snažila venovať deťom,ale bola som tam so sestrou a švagrom,tak som to neriešila (aby som nekazila dovolenku).
Je fakt,že keď sme prišli domov,mala som zvláštny pocit,akoby sa mi môj manžel vzďaloval,odcudzoval,to sa nedá opísať.
Začali nám chodiť vyššie a vyššie telefónne účty,až som to nevydržala,vyžiadala som si u operátora podrobný rozpis hovorov. Volal 15 až 20-krát denne na to isté číslo. Nedalo mi to,zavolala som na to číslo,zdvihla to nejaká žena. Hneď som sa ho priamo na to spýtala,povedal mi asi toľko,že je to len kamoška a on sa jej snaží len pomáhať.
V podstate od začiatku októbra som vedela,že si volajú niekoľkokrát denne,dokonca aj v noci a ani jeden z nich s tým nechce skončiť. Manžel mi raz v slabej chvíľke povedal,že sa do nej zo začiatku zaľúbil,ale ona ho nechcela,lebo je ženatý. Ale potom s ňou chcel skončiť a ona sa zaľúbila do neho. Povedal mi,že si uvedomil,že spravil hlúposť,že si s ňou vôbec niečo začal,že s ňou končí,nebude jej volať,nebude jej dvíhať telefón.
Možno som mu aj verila,ale keď to povedal 5-krát,10-krát,každý druhý týždeň..........
.......volajú si niekoľkokrát denne do dnešného dňa,viem,že nejakými výčitkami alebo ultimátami nič nevyriešim,snažím sa zo všetkých síl,hlavne kvôli deťom,vidím na ňom,že aj on sa snaží,aby prišiel na iné myšlienky,ale asi je to stále málo.
Asi mesiac sme sa o nej vôbec nebavili,aj keď som to psychicky strašne zle znášala,ale dúfala som,že mu konečne prepne,keď na neho nebudem tlačiť.
Teraz som sa od kamošky dozvedela,že si volajú ďalej,akurát robí všetko preto,aby som sa to nedozvedela. Včera som sa ho na to spýtala,čo mi na to povie,a on mi odpovedal,že sa o tom nechce baviť,že sa pýtal len na to,či je doma všetko v poriadku (chodí totiž na týždňovky) a to,čo mi povedal pred mesiacom(že si nebudú volať) je už dávno a už to neplatí.
Urážajú ma jeho slová typu:Čo ti,chýba? Máš deti,dom,nemusíš chodiť do práce. Radšej by som žila v podnájme,chodila do práce,splácala hypotéku,počítala každý cent...................máme tri úžasné deti,nechcem žiaden palác ani nabité konto,chcem len muža,ktorý ma má rád a nerobí zo mňa idiota.

pehavcek
15. máj 2016

@mardza35 ja len pár viet.si úžasné silná žena,mozes byť na seba hrdá lebo urobiť takéto rozhodnutie je ťažké a mnohe ženy nenajdu odvahu a ani potrebné sily.svoje deti do života ucis že problemy treba riešiť najskor mierne ale keď sa inak nedá tak aj razne. A tiež ich ucis to že niekedy nás čakajú nepríjemnosti ale ten boj za to stojí. Prajem ti veľa šťastia do života.

melania1
15. máj 2016

@mardza35 velmi ta obdivujem , ako si to vsetko super zvladla a aj zvladas. drzim ti palce, aby si bola ty aj tvoje deti uz len a len stastne .. a zdrave samozrejme.)