Manžel chce stále sex a mňa to už nebaví

jauzneviemcoaako
9. feb 2016

Ahojte, pisem sem, lebo by ma zaujimal nazor na tuto temu od viacerych zien... alebo som len ja divna, ako vravi muz 😖 no ale poporiadku....
Sme manzelia 10 rokov, mame 4 rocnu dcerku. Viac menej je nas partnersky vztah v poriadku, mame sa radi, nepodvadzame sa (teda myslim). Co je ale obrovsky problem a pricina 9 z 10 hadok je sex... Ja proste nemam chut tak casto ako on. Predtym kym sme nemali dieta to vobec neriesil ze kedy je a kedy nie, proste tak cca 3x tyzdenne bol. Teraz ako mame dceru tak po porode kym som bola pribrata bol sex ked som chcela tj vzhladom na unavu, starostlivost atd tak 1x tyzdenne, nic mi na to nepovedal. Potom som v priebehu 1,5 roka schudla a to dost a zacala som chodit do prace a mala do skolky a tu zacalo peklo... On je totiz presvedceny za kazdy volny cas ked som doma a dcerka v skolke je urceny na to, aby bol sex... Proste on ma volno 3dni do tyzdna tak aspon aby 2x bol sex... Neda sa vysvetlit ze ja proste tym donucovanim stracam aj tu trochu chuti co popri vsetkom mam... A ano par krat som sa aj premohla a urobila to nasilu, ale citila som sa potom este horsie. Dochadza to do stadia ze zvazujem aj rozchod, lebo proste nemam naladu na to aby mi stale niekto knural za uchom, ze chce sex... problem je totiz aj ten, ze ma dobru naladu - ideme na kavu, prideme a jemu je nejak automaticky jasne, ze sex a uz ma taha do spalne a ked ho odmietnem, tak sa urazi a nebavi sa so mnou pol dna. Pohadame sa, namiesto riesenia mi zacne vykrikovat ze mame sex priemerne 1x tyzdenne co teda okolo pravdy ani nebeha... Uz som rozmyslala, ze hadam aj si zacnem znacit ako casto sexujeme lebo on ma proste ponizuje aj pred svagrom napr. ze ako malo som ochotna... Neviem co dalej, ubija ma takyto zivot... Akukolvek neznost z mojej strany bere ako pozvanku na sex, takze nemam chut mu uz dat ani pusu ani ho objat ani nic ☹ ☹

deltaa
9. feb 2016

@oldman50plus este keby chlapi chceli o tom hovorit, chlapi neradi rozoberaju problemy a uz vobec nie taketo intomne veci 😒 vela veci by sa dalo zachranit len to by chcelo zmenu z oboch stran

oldman50plus
9. feb 2016

@deltaa Chlapi hlavne nechcú žene hovoriť že sú z toho úplne frustrovaní že žena stratila/nemá záujem o sex, pretože to im pripadá že ju nútia. Celkom sa tomu vyhýbajú pretože stále dúfajú "že sa spamätá" a záujem sa obnoví, takže nechcú urobiť nič čo by to mohlo ohroziť.
Pokiaľ s nimi začneš tým spôsobom že ti sex chýba, len k tomu potrebuješ ...byť oddýchnutá ... romantiku ... aby ti často hovoril ako ťa má rád .... aby si čistil zuby .... hodinový petting pred koitom .... možno budeš prekvapená ako sa ich komunikatívne schopnosti zlepšia (určite u tých inteligentnejších). Ale ak majú obavy či máš o sex záujem tak ani mučenie ich nedonúti to rozoberať

timea7
9. feb 2016

@severanka90 mňa tak bežne čakáva doma otec alebo syn (bez toho šampusu) a intímny vzťah spolu nemáme. To nie je len o odmene v podobe sexu, ale najmä o tom, že mám toho druhého rád, tak ho chcem doma odbremeniť, lebo viem, že ide z práce a doma ho čaká niekedy druhá, tak keď som doma, urobím to ja, len preto, lebo ju mám rád. Dokonca aj vtedy, keď za to nič neočakávam. Manželia, ktorí sú spolu 40 rokov už tiež nie sú v sexe až tak aktívni a ak má muž tú ženu rád, tak to urobí, aj keď za tým nič neočakáva, môjmu otcovi to nerobilo problém.

alaguema
9. feb 2016

@severanka90 mýliš sa a neviem, či @oldman50plus skutočne tvrdí to, čo ty. Ale ak aj áno, je to len jeden z mnohých a ľudia nie sú cez kopirák, každý môze hovoriť len za seba. Môj muž robí pre mňa denne veci, ktoré by vôbec nemusel a nič za to nechce. Z mojej strany je to tak isto. Urobím to preto, aby mal radosť. Hovorí sa tomu aj láska 😉

severanka90
9. feb 2016

@timea7 otec a syn to je pekne,ale cakava ta tak aj muz? A potom nemate sex? Mozno nie,lebo ste ho mali vcera alebo predvcerom. Pochybujem ze by ta tak cakal muz keby si mu dva tyzdne odopierala sex a potom by si isla oddychnuta s usmevom spat. Asi by to spravil naposledy.
Ty zakladatelke radis aby toho svojho uplne prevychovala, ze ma na neho previezt prace ktore nikdy nerobil len tak akoze ju ma rad, bez protisluzby sex.
A to je dost zle prirovnanie, ze lebo ta maju radi. Asi ta tak necakaju kazdy den a radi ta maju kazdy den,ci nie?

severanka90
9. feb 2016

@alaguema tvoj muz preto zato nic od teba nechce, lebo to asi vsetko ma vratane sexu. Skus mu mesiac nedat - nemyslim zo zdravot.dovodov,ale len preto, ze sa ti nechce a uvidis aka to bude laska a ako bude s radostou vykonavat zenske prace.
A bavime sa tu o chlapovi, ktory chce trtkat neustale niekolkokrat za den.

timea7
9. feb 2016

@severanka90 vôbec si ma nepochopila, zámerne som nespomenula partnera, pretože s ním prirodzene intímny vzťah mám. Inak nepočula si ešte o takom, že žena je mesiace na rizikovom, je chorá, čiže sex, myslím klasicky, je mesiace tabu a manžel napriek tomu priloží ruku k dielu? Či už absolútne vymizla z nášho života úcta a vzťah medzi mužom a ženou je na úrovni dal a má dať? Veď aj v živote mužov sú obdobia - po operácii, choroby, keď je pre neho prioritou niečo úplne iné, ako sex, to vtedy žena ako rieši? Ja jej neradím ho prevychovať, podľa mňa to ani nie je možné, ak on nepochopí a nebude chcieť. Ak jej povie, že ju finančne zabezpečí a okrem toho nepohne prstom, tak sa ona môže aj na hlavu postaviť, neprevychová ho. Ja jej radím rozhovor mimo domov, bez výčitiek, ale úprimný a ako on zareaguje, je vo hviezdach. Ona ho najlepšie pozná. Že urobila hlúposť, keď mu umožnila vedľa seba život ako na dovolenke a ona sa dobrovoľne pasovala do role slúžky, to som jej vytkla, lebo to považujem za totálnu hlúposť. Veľmi veľa manželstiev sa dostane do krízy práve pre tieto dôvody - žena chce ukázať, aká je šikovná, nič po mužovi nechce, kým nie je dieťa ešte stíha, po jeho narodení už menej, po nástupe do práce padá na hubu. Muž vyžaduje to, čo bolo ešte pred narodením dieťaťa, je na to zvyknutý. Úprimne, je to sebec, ak to nevidí, alebo nechce vidieť, ale žena má na tom veľký podiel.
A nechytaj ma prosím za slovíčka, variť a upratovať netreba denne, ani ma denne nečaká teplý obed a vyupratovaný dom, pretože moji najbližší majú aj iné povinnosti, len som chcela poukázať, že je normálne to robiť a vôbec nemyslím len moju rodinu, aj keď za tým nenasleduje odmena v podobe sexu. Tak ako raz zatiahne jeden, lebo má ten druhý povinností viac, tak zatiahne druhý, keď sa to otočí, tak to je bežné v normálne fungujúcej rodine. Lenže v rodine zakladateľky témy ťahá len ona a výhody (nemyslím teraz len sex) má len on 😒 . A momentálne tento týždeň varil môj syn v nedeľu, včera aj dnes. Ja som mala iné povinnosti, teraz mi kysnú šišky, idem ich urobiť pre nich nie preto, že niečo za to očakávam, ale preto, že chcem.

natalym
9. feb 2016

@timea7 Timi si už stará korčuľa a my staré korčule to skrátka vidíme inak. A povedzme si pravdu, keď si mala čo ja viem 25 verila by si starej korčuli čo je s jedným chlapom 25 rokov? 😀

timea7
9. feb 2016

@deltaa tak boli vychovaní tvoji rodičia, možno aj ty, ak sa ti to nepáčilo, bolo len a len na tebe to zmeniť. Moja mama a jej sestry tiež boli vychované tak, že domácnosť je doménou ženy a pokračovala v tomto trende iba jedna z nich. Tri si zariadili život inak, pretože sa im tento model nepáčil.

oldman50plus
9. feb 2016

@alaguema každý kto miluje druhého robí pre neho veľa vecí za ktoré zdanlivo nič nechce, len to musí byť vzájomné. Ale určite nenechávaš muža týždeň-dva bez sexu až je v stave že ide explodovať. Zrejme preto lebo sama o sex záujem máš, také ale nie sú všetky. A muž ktorému toto žena robí sa dostane do stavu že robí len to čo by robil pretože chce sám alebo považuje za nutné, tak ako by vôbec manželku nemal. Pretože si nemyslí že ona o neho stojí ak také niečo dopustí. Toto odopieranie sexu neguje čokoľvek iné čo ona pre neho robí, stáva sa to nepodstatným. "Ani keď ťa rozdrapí tak to neurobím veď som už týždeň bez sexu" (samozrejme to neplatí pre situácie keď sú objektívne dôvody). Pritom matke alebo dcére ten riad umyje, to mu problém nemusí robiť. Teda niektorým robí problém čokoľvek urobiť, to ale zas nechápem ja prečo má žena s takýmto mužom vzťah.
@severanka90 bavíme sa tu o chlapovi ktorý chce ale nedostane niekoľkokrát za deň. Možno keby dostal zakaždým keď chce tak by sa v skutočnosti ukázalo že 3-4x za týždeň mu k spokojnosti stačí. Ak som hladný a každú hodinu sa pýtam či už je čo jesť neznamená že budem jesť každú hodinu až sa poriadne naobedujem 😀

alaguema
9. feb 2016

@severanka90 mám dojem, že manžel autorky chce sex viac, než raz do týždna - nie za deň. Čo sa týka môjho manželstva, to nebudem rozoberať do detailov. Fakt je ten, že ja vzťah nemám rozdelený na kolónku dal a má dať. Môžem súhlasiť s tým, že máme zrejme jeden od druhého to, čo potrebujeme. Veď tak by to malo byť, nie? 😎 A myslím, že raz do týždňa by neuspokojilo mnoho ľudí, vrátane žien.

candii
9. feb 2016

@jauzneviemcoaako myslim ze by si mu mals podrobne vysvetlit ako to citis.. a ked to nepochopi tak je to sebecke hovado co mysli len na svoju rozkos..

timea7
9. feb 2016

@natalym trochu som nepochopila, čo som jej mala veriť? Keď som mala 25 (bože, to ešte dinosaury žili 😝 ), moji rodičia boli spolu 25 rokov a pre mňa bolo ich spolužitie super príkladom, tiež spolužitie tety a jej muža, ktorí boli spolu o niečo dlhšie a sú spolu ešte dnes. Samozrejme, že som si všímala aj to, ako to chodí v iných rodinách, veď som pracovala v prevažne babských kolektívoch. Nepotrebovala som niekomu veriť, veď sme si vytvárali vlastný model spolužitia, lebo univerzálny neexistuje, podstatné je, aby boli šťastní obaja. Mne tu nemusí nikto veriť, môže ma úplne odignorovať, moje príspevky preskočiť, ale ak moje tláchanie pomôže čo i len jednej jedinej babe, budem rada.

severanka90
9. feb 2016

@oldman50plus presne ako pises s tym jedlom, ze dobiedza viac krat za den. Ak by dostal hned, tak mu mozno staci aj o dva dni.

@alaguema myslim ze na zaciatku pisala,ze chce viackrat za den,ale ona mu neda ani raz a oddaluje to donekonecna.
@timea7 pochopila som ta,aj som ti urcite nazory uznala co sa tyka toho, ze chybu spravila zakladatelka.
Ty si nepochopila moj styl "odmenovania". Moj muz ma miluje (aspon tomu zatial verim) ale tiez chce sex od rana, toci o tom na obed, poobede,vecer. Styl odmenovania ma u neho uspech,vie ze ked mi s urcitymi vecami pomoze,tak sex bude. On nebude sam od seba umyvat riad,lebo je tam v dreze. Ani to pradlo zo susiakov nezvesi, jemu sa to tak paci. Neviem co su zac vasi muzi,ale technicky orientovani inzinieri myslia inak ako umelecky a humanne smerovani muzi. Nie je ziadny humusak, ani bordelar, ale urcite veci ho nenapadnu. Zato ho nebudem menit za chlapa, ktory mi sam od seba uprace alebo navari aj ked to vie.
Ale zase tiez nepovie: doniesol som prachy, ty za to rob vsetko sama.

zibi
9. feb 2016

@jauzneviemcoaako viem ze to vyzneiva ako klise, ale skus si zaobstarat tuto knihu
http://www.martinus.sk/?uItem=42139
ona je fakt dobra..uz to nei je taka novinka ako dakedy, maju ju uricte aj v knmizniciach bezne na vypozcku ..ale stoji za precitanie..
ono ako vsekty jeho knihy maju daco do seba

riesi tam preco muzi potrebuju castejsie sex ako zeny..riesia tam rozne kompromisy ..ako nemusis mat chut na hodinovy sex , ale opisuju tam aj rychlovky atd.. 😀
napr. muzi sexom prejavuju lasku..je to u nich tak nastavene ..ze dokazu potom viac precitit lasku k svojej manzelka..atd atd..zena potrebuje viac prejavovania citov, slova , dotyky, vecera , kino - sme rzdielni ... a v podstate odmietanie sexu je naozaj zaciatok konca..najma ked to zacne niektoremu partnerovi vadit, chybat atd..
to je ako keby ty si chcela od muza, aby ta objal, pozval ta niekde vonku, kupil nieco pekne , povedal , ze ta miluje ..dlhodoba absencia tychto veci, vedie zasa k frustracii zenu...
on nezobre o sex , on je tak proste stavany , potrebuje to , potreubje aj nato, aby ta dokazal milovat ..
cize skus poriesit a precitat tu knihu, pripadne aj jej prvu verziu...
a nechut v sexe moze byt aj hormonalneho charakteru ...a to je to klise..cize by som skusila ci si hormonalne po porode ok ..niekdy niekore hormony sposobuju nechut k sexu , unava, stres ... a hlavne treba sa rozpravat a prestat mysliet na to ako na povinnost ..je to nieco co robis z lasky 😉 tak ako on , robi vela veci tebe...len ty to tak nevidis 🙂

lucmar2015
9. feb 2016

nečítala som všetky príspevky.. tak ak by to už niekto písal pardon 🙂 prečítaj si knihu 5 jazykov lásky.. tvoj muž možno potrebuje dotyky, sex a takéto ,,veci,, aby sa cítil milovaný, ty zrejme niečo iné.. dôležité je aby ste vedeli čo kto z vás potrebuje a naučili sa ,,hovoriť jazykom toho druhého,, držím palce.

katarinapekna
9. feb 2016

Aj kvoli tomuto problému nezijem s muzom a ani by som nezila. Nechápem,načo by som s ním mala mať sex keď nechcem? Aby neušiel? Aby sa nezdul? Aby aby aby? Ďakujem, neprosim...omg😀😀

maria1989
9. feb 2016

@katarinapekna presne tak, a ešte aby si sa sama starala o domácnosť, lebo, ako tu spomenul jeden pán, ak mu nedáš, prac si sama.

timea7
9. feb 2016

@deltaa ak by ma muž chcel vymeniť za takú, čo sa mu podriadi a bude okolo neho skákať, tak by som za ním určite neplakala, naopak, zaželala by som mojej nástupkyni príjemné rajóny 😀 😀. Pre mňa nie je život bez muža tragédiou, ak by som mala niekomu robiť slúžku, to budem radšej sama. Niekto tu pred časom veľmi múdro napísal, že život s partnerom by mal byť pre človeka ľahším a krajším, nie ťažším.

timea7
9. feb 2016

@severanka90 to je normálne, že mužov určité veci nenapadnú, oni rozmýšľajú iným spôsobom, preto im niektoré veci treba povedať. Ale môj umyje riad aj sám od seba, netvrdím, že sa pri tom vyžíva (ale to ani ja nie), ale umyje. Napadlo ma, že keď varíme, alebo upratujeme spolu, pre koho je potom sex odmenou? 😀 😀 😀 😀 😀

natalym
9. feb 2016

@timea7 No nevadí, nepochopila si. Ale pochop, že nie každý žije tak ako Ty. 😉

timea7
9. feb 2016

@natalym veď som písala pár príspevkov vyššie, že univerzálny model neexistuje a nepísala som to tu prvý krát. Nech si každý žije, ako chce, ja som nikdy nikde netvrdila, že tak, ako žijem ja, je to najlepšie, alebo že presne takto to má byť, veď každá rodina je iná. Ak to vyhovuje tak, ako to je, obom, OK, tu to žene nevyhovuje a muž je tiež nespokojný, tak bude asi niekde chyba. Ak budú pokračovať takým štýlom ako doteraz, ich problémy sa len prehĺbia.

monikaparson
9. feb 2016

Neviem, či to tu niekto sleduje, ale ja milujem seriál Frasier a tam bola jedna trefná hláška k tomuto.
Ako by sme mohli využívať sex na to, čo chceme? Sex je to, čo chceme.
Ono chlapi to majú hold trochu ináč. Mne osobne nepríde zlé, že muž chce mať sex so svojou ženou, ak v tom ty vidíš problém, tak asi ozaj niečo nie je úplne ok a možno by bolo aj dobré sa rozdeliť, lebo neskôr to bude len a len horšie. Hlavne, ak toto trvá dlhšie, tak asi to nebude v pohode, ak on chce a ty nie. Po tom pôrode sa to často zmení, ale často sa to zasa vráti do normálu a aj nie, no. 😒

severanka90
9. feb 2016

@timea7 po uspesne urobenej spolocnej praci je sex odmena pre oboch ☺
Ja napriklad niekedy za sex dostanem pizzu. Alebo naopak,ked mi muz zavola ci mi prinesie pizzu tak sa hned objedna, ze ale bude zato sexik. On to ma zachadzku z prace a keby mi to mal priniest "len tak" z lasky, zabudne na to. Ale ked mu po ceste domov zabrni v nohaviciach, tak sa mu to pripomenie ze: chcem sexik, zena zase bude utekat, ale donesiem pizzu tak ma odmeni 😃. Castokrat ho rano vyprevadzam so slovami: tieto dve veci mas dnes vybavit, ked nezabudnes, odmenim ta. Vela veci si viem vybavit a spravit sama, ale chlap musi vediet ze ten fuul servis nie je "zadarmo".

mimla
9. feb 2016

Nie som úplne stotožnená s predstavou, že muži a ženy sú chápaní už pomaly ako dva odlišné živočíšne druhy. Veď sme preboha ľudia, hádam sa stretneme niekde na polcete. Ale v jednom verím tomu že muži a ženy majú odlišné nástroje a odlišné ciele vo vzťahu. Viac menej. Možno to tu už niekto písal, ale zjednodušene je to takto:
Muži používajú romantiku, aby získali sex.
Ženy používajú sex, aby získali romantiku.

Čiže ak zakladateľka témy neposkytne sex, nedostane romantiku.
Ak jej muž neposkytne romantiku, nedostane sex.
Niekto musí vykročiť zo svojho tieňa a poskytnúť nátroje, aby dosiahol svoj cieľ.

A samozrejme pomáha aj jasne formulovať, prečo už ten kolobeh nefunguje,

timea7
9. feb 2016

@severanka90 ja z teba nemôžem....keby mne môj povedal, že za prinesenú pizzu bude chcieť sex, tak mu poviem, že si ju objednám a sex bude s kuriérom 😀 😀 😀 😀 Asi som fakt stará škola, ja som to v živote takto nebrala.

natalym
9. feb 2016

@timea7 To je taká hra. ......... 😀
Ja by som povedala, že za pizzu to ho výjde moc lacno, nech voľačo pridá. 😀

timea7
9. feb 2016

@natalym ešte pivo a orieškovú čokoládu, nie? 😀 😀 😀 😀 Ešte že je na tréningu a nečíta mi to tu cez plece .....

natalym
9. feb 2016

@timea7 No to ja by som si iné pýtala. 🙂 Hodinky s vodotryskom tak.

alaguema
9. feb 2016

@timea7 ani ja teda. Sex nebol nikdy za odmenu. Ale v opačnom garde funguje, že po krásnej noci som mimoriadne vysmiata a milá 😀