Manžel chodí domov opitý

14. jan 2023

ahojte, sme spolu 4,5 roka. viem, ze este ked sme sa zoznamili, tak zvykol chodit pit s kamaratom, kvoli comu som ho aj odmietala, pretoze neznasam ozratych ludi, hnusia sa mi a mam z nich strach (pamatam si z detstva mojho otca alkoholika a strasne som ho neznasala za to). nasluboval mi vsak, ze nebude pit, resp. bude pit s mierou, tak som s nim zacala chodit, lebo inak bol super chlap a dobre sme si rozumeli. cca prvy rok to bolo v pohode, chodieval s kamosom na pivo tak cca raz za tyzden a vracal sa domov v celkom pre mna "prijatelnom"
stave. postupom casu, ale zacal chodit opity viac, kedy to uz bolo na nom vidno a zacala som mu hovorit, ze mi to vadi, ze nechcem mat doma ozrateho chlapa a podobne az raz to vyvrcholilo do takeho bodu, kedy uz prisiel dost ozraty a ja som stratila nervy a som mu povedala, ze toto tolerovat nebudem a chcem to ukoncit. ospravedlnoval sa a presvedcil ma, ze nabuduce si uz da pozor. opat presiel nejaky cas a opat chodieva ozraty domov, dnes je to uz na totalku, ani o sebe nevie, nevie rozpravat, chodit, zaspal obleceny ako prisiel, mna az trasie z nervov a stresu. este pred tym ked odchadzal z domu, som ho prosila, aby neprisiel opyty, ale pritom dosiel v stave asi najhorsnom v akom som ho za ten cas videla. chodi von s kamaratom, co je totalny alkoholik, a chlasta cele dni sam doma a vo velkom mnozstve. strasne som z toho nestastna, postupne sa mi hnusi viac a viac, uz spolu velmi ani intimne nezijeme (ja odmietam) a toto to este viac dorazilo. ja uz neviem, ako dalej, ci to fakt skoncit kvoli chlastu? ked som sa ho pytala, preco to urobil, ked som ho prosila, aby neprisiel ozraty, nejak zo seba dostal vetu, ze nemal na to dovod, len tak a to ze mi to vadi je len moj problem...
ani neviem, co ocakavam od tejto diskusie, chcem sa len vykecat, precitat si vase pribehy...
a ano, tusim, ze toto by uz mala byt stopka, deje sa to casto a naozaj nechcem takto prezit zvysok zivota...

deedol
14. jan 2023

ja by som to ukoncila a z tvojich poslednych slov mam pocit, ze aj ty. tak drzim palce.

bajka16
14. jan 2023

Očividne mu nezáleží na tvojich pocitoch a veľmi sa nesnaží pracovať na tom, aby ťa nesklamal. Myslím, že dnes ti doložil poslednú bodku a dal ti jasne najavo, že sa to už nezmení. Odíď, kým je ešte ľahšie odísť.

aurorastone2
14. jan 2023

Zbal mu veci a nech sa pakuje alebo pobal seba a preč od neho, ja by som bola schopná sa aj teraz hneď o 1 v noci zbaliť ísť do hotela, na čas k mame alebo niekde a hľadať si byt na tvojom mieste, taky sa nezmenia,môj otec bol taky a aj je, je to otras grc, dúfam ze nemáte deti, to mam pred očami akoby to bolo včera všetko čo sme trpeli pri nom

tina5959
15. jan 2023

No máš asi len dve možnosti. Prežiť život s alkoholikom,čo asi nechceš, alebo to ukončiť.
Nie si povinná toto znášať a máš právo na lepší život.

autor
15. jan 2023

@aurorastone2 nie, deti nemame... a hej aj moj otec bol tiez alkoholik, viem co to je aj ked tam nebolo fyzicke nasilie, ale aj tak je to hrozne a uz vtedy ako decko som si povedala, ze toto uz v zivote zazivat nechcem... mrzi ma velmi, ze velmi dobre vie, ze mi na tom zalezi, aby nechodil ako posledna socka ozraty... nikdy som mu nezakazovala ist na pivo a ani na to nic nepovedala, jedine, co som chcela, aby prisiel domov ako normalny clovek... a teraz zivot, co sme si za ten cas budovali je fuc...

janettdamian
15. jan 2023

Nezmení sa, povedal ti to jasne, že je to "tvoj problém".

mirro
15. jan 2023

Ja Ti držím palce, aby si odišla čo najskôr. Alkoholik.... Brrrr

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
juliet86
15. jan 2023

ukonci tento vztah. najdi silu. kolko mas rokov? precitaj si stranku zachytka.sk precitaj si kniju dospele deti alkoholikov. precitaj si nieco o pojme spoluzavislost. pretoze ty si spoluzavisla. a najma.si uvedom jednu dolezitu vec: to vobec nie je nahoda ze si si vybrala partnera ktory pije..... to je prejav spoluzavisleho vztahu ktory poznas z detstva a chtiac ci nechtiac to bol pre teba domov. takze sice nevedome. ale.vybrala si si to co poznas. preto ti odporucam psychologicke terapie a spracovat svoje detstvo aby si si nabuduce vybrala vedome. zazila som to. drzim palce

weronika171717
15. jan 2023

Ja som vždy za záchranu vzťahu. Daj mu úplne poslednú šancu. Povedz, že ak to urobí opäť, tak odchádzaš. Rázne, tak, aby to pochopil. Daj si pozor, aby si neotehotnela, lebo potom ťa bude mať v hrsti, a s dieťatkom sa teda ťažšie odchádza. Držím palce. 🤍

amiaja
15. jan 2023

Rozved sa, deti nemate. On sa nezmeni. Nedavaj mu uz ziadnu sancu. Jemu na tebe nezalezi ked si dovoli ozrat sa pod obraz bozi aj ked vie ze ti to velmi ublizuje.
Fuj, hnus takyto ludia. To nie je jednorazova zalezitost, robi to opakovane. Drzim palce, nezi tak ako nechces 🍀

kp7333
15. jan 2023

odid z kratsej cesty. deti nemate, o to lahsie.

terezka1947
15. jan 2023

Chod z krátkej cesty...
Vieš,keď sa on sám bude chcieť zmeniť,zmení sa,napr.aj tvojim odchodom
Ale zjavne mu nepríde,že robí niečo zle.
Môj dedo bol alkoholik. Nebol nikdy agresívny,prišiel vždy s domov,dokonca píl iba cca 1,5t do mesiaca,no aj tak to nerobilo dobrotu v rodine.
Inak bol najlepší dedo na svete,aj šikovný bol.
On mal na to svoj vážny dôvod,kedy zrejme ten chvíľkovú úlet bol reset. Preto to babka tolerovala,lebo nepil vždy. Až od istej udalosti.
Ale ty si mladá baba,už do vzťahu si išla s alkoholikom,kto.dal prednosť alkoholu pred tebou. A kto má kamaráta notorickeho alkoholika,tak to v poriadku nie je. Vidím príklady z okolia.
Odíď,kým nemáte deti a kým si pri ňom nestratila viac života.

paulinam99
15. jan 2023

Jasná STOP-ka, nie je o čom.
Mala si otca alkoholika, tak vieš, že to je pohroma nielen pre partnera, ale najmä pre deti.
Majetok sa dá vysporiadať vždy, ale zranené srdce nie, preto nenechaj si srdce zraňovať alkoholikom. Podľa toho, čo píšeš, liečenie už nepomôže, iba zmení druh trápenia.

Utekaj, kým nemáte deti ..., potom už bude neskoro.

nicegirl369
15. jan 2023

Verim, ze nemate deti. Odid od neho okamzite, rozved sa a nikdy sa k nemu hlavne nevráť.

mirkava
15. jan 2023

Vieš čo sa stane keď vytriezvenie... znova bude sľubovať... koľko mate rokov? Ukončila by som to kym he čas

mimikarol
15. jan 2023

Skonči to s ním. To nemá zmysel, časom to bude len horšie a horsie. Možno bude mať obdobie že sa bude držať a potom začne piť znovu

janage
15. jan 2023

@weronika171717 a veď to už mu povedala na začiatku,
čo je pre ňu už za hranicou a jasne povedala aj to, že končí. Sľúbil zmenu, chvíľu fungoval a zas je to horšie. To koľkokrát by mi tú Poslednú šancu mala dať?
Autorke:. Nič sa nezmení. Čím skôr toto spolužitie ukončíš, tým lepšie. Ste spolu pár rokov. Nič čo ste si vybudovali spolu skutočne ni, Ti nevynahradí Tvoj život, ktorý môžeš ešte veľmi pekne prežiť bez alkoholika vedľa seba.

koniarova
15. jan 2023

Hlavne si neurobíte dieťa. To by už bola konečná.

lenka1208
15. jan 2023

a ako casto takto chodi pit? ze je to raz za cas alebo sa to zintenzivnuje?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelok
15. jan 2023

Tu to lepsie nebude, podla toho, co pises, vzdy si rad vypil...urcite nechces, aby toto videli tvoje deti - to je odpoved.

autor
15. jan 2023

mate pravdu, hned rano plno slubov a prosenie o poslednu sancu, vraj on si to neuvedomil, ze pije vela a ze je az tak opity, pamata si iba 4 piva, ale dam ruku do ohna za to, ze ich bolo viac a to, ze si to neuvedomuje je podla mna len vyhovorka, predsa musi clovek vediet, ze pil vela resp. bol opity
frekvencia sa nezintenzivnuje, chodieva takto pit ako kedy, niekedy je to po tyzdni, niekedy po 2 -3 tyzdnoch, podla toho ako sa dohodnu, nie je to, ze by to bolo castejsie, ale pribuda mnozstvo alkoholu, ktore vypije
mam 29 a on 35, cize uz dost na to, aby nechlastal ako pubertiak
a kontrolka mi blikala uz od zaciatku, aj ked sme sa zoznamili, trvalo rok, kym som suhlasila s tym, aby sme spolu chodili, presvedcil ma slubmi, ze sa nebude opijat a aj skutocne nepil vela a hlavne tym ma zlomil na vztah, ze mi neskutocne sadol a bol to presne chlap, akeho som vzdy chcela, tak som si povedala, ze to skusim a zo zaciatku to aj bolo fajn, nikdy som mu nezakazovala ist na pivo s kamosom, mojou jedinou podmienkou bolo, nech sa vrati ako normalny clovek, nie ako ozran

cacianka
15. jan 2023

Prázdne sľuby a prosikanie o poslednú šancu. Typické, veď koľko tých posledných šancí už mal ?!?....

ropucha6
15. jan 2023

To je tvoj frajer ci manzel? Ak ma taketo vykyvy, ja by som mu dala ultimatum, ze ziadne pitie. Kto nevie chlastat, nech abstinuje. Ak to nevie/nechce akceptovat, tak nech ide…nezahod zivot s alkoholikom.

toskanka
15. jan 2023

Sú to sľuby alkoholika a sama vieš, ako to dopadne. Podľahne pri najbližšej príležitosti. Keby sme mali deti, musel by ísť na liečenie. To by bola tá posledná šanca. Ale takto? Ani náhodou, už si mu darovala dost rokov svojho života. A bolo by mi jedno, či sa potom upije na smrt. Nech sa potom poďakuje svojmu kamarátovi z mokrej štvrte.

leni1977
15. jan 2023

Tu treba radikálny rez, nie že on si dá nabudúce pozor, toto je už veľký problém, takže buď on úplne skončí s alkoholom, alebo ty s ním, podľa mňa iná cesta nie je.

stanulienkat
15. jan 2023

Preco si si ho vobec vzala, ked stale len slopal?

beronsche
15. jan 2023

Sluby, sluby, sluby...a pri tom to aj zostane.
Odisla by som, bez dalsej sance. Ked, tak by som mu povedala, nech za mnou pride Po absolvovani protialkoholickeho liecenia a min.pol rocnej absencii, ze do vtedy ho nechcem vidiet..

nique
15. jan 2023

Žijem s alkoholikom. Ale pozor, nie takým typickým, čo chodí do krčmy. Môj manžel je inteligentný, slušný, príjemný a úctivý muž. Odjakživa pil, ale len kvalitné víno, prosecco atd. Teda on sa štýlom snaži zakryť problém. Pije pravidelne doma, večer, keď už spíme. Cez týždeň menej, cez víkend viac. Ráno funguje normálne. A aj tak to neznášam. Uberá mu to energiu, máva zlu náladu. Nám pomohla parova terapia. On si stále mysli, že to ma pod kontrolou. Ale tam sme to detailne rozoberali. Ma problém so závislosťami ako takými. V minulosti veľa hral doma hry, toho sa zbavil. Fajčil 24r 2 krabicky denne, aj toho sa zbavil. Mám teda nádej, že raz prestane piť. Len si to musí sám priznať.
Alkoholizmus je choroba, ktorá sa musí liečiť. Mizive percento ľudí sa z toho dostane bez pomoci. Ak nemáte deti, chod od neho. Ver mi, ušetríš si roky trápenia.
Drž sa!