Manžel je gambler

kiara221
28. feb 2015

Ahojte....potrebujem pomoc, radu alebo niečo Neviem čo mám už ďalej roobiť.... Minulý rok v lete som zistila, že manžel prehráva na tiketoch peniaze, sľúbil, že prestane, ale neprestal ☹ verila som mu tak som to nezisťovala. Teraz som našla doma skrytú obálku v ktorej bolo, že manžel bez môjho vedomia dal v banke debet 500eur......!(podotýkam, že ja nemám prístup k účtu nakoľko výpisy chodia emailom a prihl.ma manžel a mne nič neukaže) *Tak mi to už nedalo tak som zašla do banky kde mi pekne dali výpis a v ktorom som zistila , že za posledné tri mesiace prehral 500e......je to veľa? Málo? Tolerovali by ste to? Ja sa chcem rozviesť, ale nemám rodinu ktorá mi pomôže mám len tú najlepšiu svokru,. Bojíím sa čo bude ďalej ale cítim, že s manželom nechcem byť....pomôžte poraďte mi prossím, len ma neodsudzujete...Ďakujem ☹

muska21
30. mar 2015

Ahojte, pridavam sa k vam...... asi pred dvoma mesiacmi sa mi manzel priznal ze je zavisly na automatoch..... pobral si pozicky skade sa dalo a uz ked to nezvlatal tajit a hlavne splacat tak uz mu nic ine neostavalo len sa priznat, no nebolo to po 1x ale uz po 3x s rozpätim niekolkych rokov. Zacali nam chodit domou upomienky a aj seky na splacanie pozicky tak som sa ho pytala co to ma znamenat, tak najprv ze tie pozicky boli jedna pre kamarata a druhou musel nieco poplatit no nikdy mi nepovedal ze co, az nakoniec predal este aj nase auto ktore podotykam budeme splacat este 5 rokov no uz ho nemame. Predychala som to a manzel siel k psychiatricke a mamentalne je na lieceni kde ma ostat 53 dni a ja sama s tromi detmi doma s dlhami na hlave a s peniazmi co dostavam ja (RD) kedze marodka pride az niekedy v maji.

timea7
30. mar 2015

@muska21 zruš BSM, nemáš nikde istotu, že do toho nepadne znovu, takto budú ďalšie dlhy len jeho. Veľmi ti to síce nepomôže, keď budete naďalej spolu žiť, lebo peniaze budú chýbať v rodinnom rozpočte, ale neprekvapí ťa dlh v desaťtisícoch eur, ktorý môže zobrať v budúcnosti....začni hľadať zamestnanie, aj keď viem, že to máš veľmi ťažké, ale keby si mala aspoň ty prácu a zobrala financie v rodine do vlastných rúk, myslím absolútne do vlastných rúk, možno by sa to s ním ešte dalo.

ivivaiveta
30. mar 2015

@muska21 mam kamosa ako je tvoj muz...za niekolko rokov prehral miliony(doslova)... ☹ ..zruinoval seba, rodinu...este dnes, ako uz davno (kvôli tomu) rozvedeny,zadlzeny, skrachovany, zruinovany, ak sa mu podari nieco na brigade, kazde euro ide dat do automatu,keno a pod... lebo "co ked to vyjde"...nikdy nebol na lieceni...strasne ti drzim palce, aby mu to pomohlo a nebola recidiva...ak ano, JA by som volila uz len cestu von zo vztahu...

timea7
30. mar 2015

@ivivaiveta tiež som to chcela navrhnúť, ale tri malé deti, ona na MD, bydlisko v regióne s veľkou nezamestnanosťou a ťažko očakávať nejaké vysoké výživné....prečo je na svete tretie dieťa, keď to manžel robí opakovane, to už neviem....možno už bolo na ceste, keď začal brať pôžičky. Zlé je aj to, že ona nevie, na čo tie pôžičky bral.....

muska21
30. mar 2015

@timea7 ja do prace velmi nemozem, momentalne som na RD s najmensim, prostredny je ustavicne chory kedze ma astmu bronchiale a alergie a najstarsi je ADHD s poruchamy a nejake dis
@ivivaiveta ako on je velmi dobry manzel a otec, pred par rokmi sme maly pred rozvodom no kvoli deckam sme to skusili znovu a ide to velmi dobre az na tie automaty..... prisahal ze viac uz nehodi aj liecit sa siel no ci bude recidiva tak na toto uz neviem odpovedat a ak bude tak uz ani kvoli detom snim nezostanem, no zatial dufam ze bude vsetko dobre

ivivaiveta
30. mar 2015

@muska21 moja, vzhladom na to, ze naozaj dobre do tohto problemu za cele tie roky vidim, fakt vam obom drzim palce...vies, tazko povedat, co bude, alebo nebude...v kazdom pripade, na kazdeho plati ine..jeden sa zaprie kvôli detom napr., s druhym nepohne nic, ako s tym mojim kamosom(podotykam, vsetky by sme chceli mat takého otca detí, keby negamloval)..bol velmi dobrym otcom, rodinne zalozeny clovek...
...prosim, precitaj si teraz po sebe"az na tie automaty"...ved toto!!

ivivaiveta
30. mar 2015

@timea7 ano, je to tazke...ibaze den za dnom ide, gambler sedi za automatom a ty zistis, ze uz prehral aj majetok tvojich pravnucat...tak co je lepsie?...ja viem sama za seba, ake je tazke byt s detmi sama...no gambler je fakt problem...

timea7
30. mar 2015

@muska21 prečo si nahováraš, že všetko ide veľmi dobre, keď teba aj tvoje deti dostal muž do tejto situácie?! Veľmi dobrý manžel a otec sa stará, aby sa jeho žena a deti mali dobre, aby im nič nechýbalo a nehádže peniaze do automatov! Že ti prisahal, to ti je k ničomu, ľudia závislí na čomkoľvek sú majstrami v klamaní a pretvárke. Ten dobrý manžel a otec dopustil, aby ste živorili a ani mu nestojíš za to, aby ti prezradil, na čo tie pôžičky pobral. Roky budete niesť celá rodina následky jeho neuvážených činov. Ty musíš byť rázna a nie uspokojiť sa tým, že ti prisahal 😠 😠 😠 😠 😠 . Že je na liečení je dobre, treba podniknúť ďalšie dva kroky - zrušiť BSM, dá sa aj počas manželstva, zriadiť účet, na ktorý ti bude chodiť jeho výplata a prihodiť mu zopár povinností okolo domácnosti, aby nemal čas na somariny. Do podnikov, kde sú automaty viac nevkročí - toto by boli podmienky môjho spolužitia s ním. Inak tu môžeš o pár rokov založiť tému, že sa dlhy tvojho manžela vyšplhali na desaťtisíce eur a ty si prirodzene spoludlžníčka....

timea7
30. mar 2015

@ivivaiveta ja tiež viem, čo je to byť sama s dieťaťom, aj keď bývalý manžel gamblerom našťastie nebol, no snažila som sa brať do úvahy reálne možnosti ženy s tromi deťmi a to píše, že do práce nemôže ísť, tak to si teda naozaj nedokážem predstaviť, z čoho budú žiť....Asi by som ho vyhnala do zahraničia, len či by tam neskončil prvom automate....

muska21
30. mar 2015

@ivivaiveta
@timea7 do nedavna to tajil aj pred rodicmi a surodencami a poviem vam ta moja svokra mu naklada pri kazdej prilezitosti...... viem ze verit sa mu uz nebude dat tak ako kedysi, no viem ze pozicku mu uz nemaju skade dat kedze je dlzny banke a tie su uz poprepajane a nedaju mu a nebankovky ako quatro, home credit alebo cetelem mu uz tiez neda..... priznal sa aj zamestnavatelovi a ten ho s prace nepusti no vyplata sa berie na ruku a nema stalu pracovnu dobu kedze je somelier a prevadkovatel, ak sa im nahlasi nejaka akcia tak musi ostat v robote ak teda chce zarobit

muska21
30. mar 2015

@timea7 a este mi prezrad co je BSM

timea7
30. mar 2015

@muska21 BSM - bezpodielové vlastníctvo manželov - všetko, čo ste nadobudli spolu počas manželstva patrí vám obom, bohužiaľ aj dlhy, takže aj keby vás zajtra rozviedli, polovica dlhov je tvoja 😝 😝 😝 😝
Myslím, že sa nájde nebankovka, ktorá by mu dala....trvala by som na zmene zamestnania. ON vás dostal do problémov a veľkých, TY musíš klásť podmienky, lebo sa môžete dostať do ešte väčších. To, že mu svokra nakladá vaše dlhy nesplatí, ani nezaručí, aby nepobral ďalšie pôžičky, aj keď od rodiny a známych.

natalym
30. mar 2015

@muska21 Nutne sa musí liečiť. Má také zamestnanie, že hrozí, že bude ustavične v pokušení.
Možno by bolo dobre, ak by zmenil zamestnanie, neviem či je to možné. Uvažuj o svojom návrate do práce, daj mu podmienku, pôjdeš, budeš makať, ale musí sa liečiť. Pozri si stránku www.nehraj.sk
Spoj sa s tými ľudmi, majú skúsenosti, poriadia Ti aj s riešením dlžôb. Keby sa začal liečiť, dostane potvrdenie od lekára, že je palogický hráč a ľahšie sa Vám dohodne v banke.
Rieš to veľmi intenzívne!!!!

ivivaiveta
30. mar 2015

@muska21 bola som s malym...jezisi kriste, ty nevies, co je BSM???....mica, to pud sebazachovy je kde?...ta do ritky nakopat...sup sup, rychlo nastudovat a zachranit, co sa da...ja to nemyslim zle, ale ty si tusim zas ta jedna "dobra sprosta dusa"..

miz
30. mar 2015

@timea7 polovica dlhov po rozvode urcite nebude jej iba ak by bola spodlznickou na zmluvach a podlatoho co hovori tak urcute nie je 🙂

muska21
30. mar 2015

@miz to nie som, lebo vsetko si vybavoval sam

@ivivaiveta asi tak ako pises, doteraz som nic take neriesila a tuto temu som nasla nahodou az dnes

miz
30. mar 2015

@muska21 nic to vsak nemeni na fakte, ze do rozvodu sa budu dlhy uspokojovat zo spolocneho majetku, cize ako radia baby rozdelit BSM.

ivivaiveta
30. mar 2015

@muska21 tak jedine,co ti mozem pomoct je, ze bud opatrna..

muska21
30. mar 2015

@ivivaiveta dakujem, to urcite budem

babatko2010
31. mar 2015

@muska21 viem čo musíš preživať moj manžel sa bol liečiť pred mesiacom prišiel,tiež ma tu nechal s dvomi detmi samú bez penazí,a s trápením v hlave...uvedomila s si ALE že gamblerstvo je choroba veľká choroba v hlave,človek naozaj nemusí byť zlý,aj ked to tak vyzerá aj podla správania aj skutkov no závyslí človek nevidí bohužial nič iné len ako získať peniaze či už krádežou požičaním si alebo požčkami,neuvedomuje si žiadne násedky a vidí len to ako tam vhodiť peniaze a "vyhrať"bohužial na automatoch ešte nikto nikdy nevyhral,respektíve nebol v plusovej sume...najdoležitejšie je aby si sám uvedomil že na tom nikdy nic nezíska ani nezbohatne,veľa ludí si tmto rieši svoje bloky či už z detstva alebo problémy doma,hádky atd...držím palce aby to manželovy pomohlo a aj tebe lebo viem aké je to byť tak dlho sama bez všetkého

marce63
31. mar 2015

@muska21 Píšeš, že manžel sa už lieči, pre teba je teraz dôležité presne zistiť kde a v akej sume si zobral pôžičky, aby si mala predstavu čo z toho pre rodinu vyplýva, aké splátky budete musieť platiť, ako to ovplyvní rodinný rozpočet a či to vôbec budete môcť splácať, veľký pozor na to, lebo banka postupuje podľa právneho poriadku a vymáha dlhy exekúciou a to sú ďaľšie sumy navyše plus úroky a z toho sa ťažko vymotáš. Máte 3 detičky, takže musíš urobiť všetko, aby ste ešte aj ich nezadlžili, pretože tie následky s nedostatkom peňazí sa ich kruto budú dotýkať. Manžel sa lieči, to je veľké plus, no nikde nie je napísané, že nemôže do toho znovu spadnúť. Daj urýchlene! návrh na súd na zrušenie BSM, ak máte rodinný dom, uchrániš aspoň polovicu pred exekútormi a ak máte spoločný účet, otvor si samostatný účet, kde ti budú posielať prídavky, materskú aj jeho plat a nahlás to jeho zamestnávateľovi, musíš byť akčná, lebo na túto situáciu vaše deti fatálne doplatia. Zakaždú cenu sa musíš so zamestnávateľon dohodnúť aby tebe zasielal jeho zárobok na tvoj úče ak ho bude vyplácaˇv hotovosti tak tie peniaze budeš preberať výhradne ty, ak manželovi na tebe a detoch aspoň trochu záleží a bude chcieť s hraním prestať nebude namietať. Tieto opatrenia sú také vážne, aká je vážna vaša situácia, nepripusť aby situáciu zľahčoval a za každú cenu sa snaž aby si mala prehľad vo výdavkoch, urob pre to všetko.
Z medicínskeho hĺadiska ti nikto nezaručí, ze nebude mať recidívu, to nevie ani on, je to zákerná choroba, ktorá ničí celé rodiny. ela štastia.

muska21
31. mar 2015

@marce63 byvame v najomnom socialno byte a vzdy som mala vlastny ucet, a jeho zamestnavatel tak to neviem lebo aj od neho s mame pozicku co nam poskytol ked sme sa stahovali, o tejto viem, no viem aj o tych zvysnych co pobral, Je to dost a splacat to nebude mozne pravidelne lebo to je nejakych 500e a to este nepocitam najom+ energie+ strava a starostlivost o deti

marce63
31. mar 2015

@muska21 Je mi to ľuto, budeš to mať ťažké a práve preto musíš hospodáriť s peniazmi výlučne len ty, najlepšie keď si manžel zruší účet, ak to teda bude možné a nemá od banky pôžičku. O zrušenie BSM určite požiadaj aj z dôvodu ochrany detí, pretože do dňa zrušenia BSM / bezpodielové spoluvlastníctvo manželov/, alebo rozvodu je celý majetok /aj dlhy/ spoločné. Do BSM nespadá, ak jeden z manželov dedí počas manželstva, alebo jednému z manželov napr. rodičia darujú hnuteľný, alebo nehnuteľný majetok, kde darovacia zmluva bude napísaná výhradne na jeho meno a tak isto list vlastníctva je na jeho meno, pokiaľ sa jedná o nehnuteľnosť. Čiže ak si on vezme pôžičku z banky, alebo ešte horšie od nebankovky počas trvania manželstva, je to dlh oboch manželov, lebo to patrí do BSM, čiže keby ste mali od 1. 4. 2015 súdom stanovené zrušenie BSM a on si po tomto dátume vezme pôžičku, keby ste sa aj neskôr rozviedli, nebude ju nikto od teba v budúcnosti vymáhať. Avšak všetky pôžičky čo on vzal pred týmto dátumom patria do BSM a keby ste sa rozviedli a on v budúcnosti nebude môcť splácať, tak to banka dá na exekúciu a exekútor vymáha aj od bývalej manželky. To ťa nechcem strašiť, ale ti názorne píšem, aká je situácia vážna, aby si sa vedela rozumne zariadiť a mala situáciu pod kontrolou.

babatkonr
4. máj 2016

@radsej_knihu Ahoj. Citala som ako si to ustala s manzelom gamblerom. Prosim ta ako sa vam dalej dari? Abstinuje? Chodi aj na nejake kluby?

radsej_knihu
4. máj 2016

@babatkonr Ahoj, nebol to nastastie manzel, ale dlhorocny priatel a snubenec, a rozisli sme sa nakoniec po 6 rokoch este pred svatbou. Stavkovat stavkoval nadalej, v mensej miere, to nakoniec nebola pricina nasho rozchodu. Ustalilo sa to v stave, ze jeho vyplata chodila na spolocny ucet, no vyberal stovky eur cash a presuval si ich na gamblerske ucty. Ja som o tom vedela, ale bolo to pod rozumnou hranicou, tak som neriesila (obaja sme zarabali veeelmi slusne, to ze par stoviek mesacne rozhadzal na gambling som brala rovnocenne s tym, ze ja som zas vyhadzovala peniaze na moje zabavky).

Co ma dostalo, ze napriek tomu, ze som mu povedala, ze o tom viem a ze je to OK ak je to do istej sumy, aj tak sa snazil to predo mnou skryvat a tvarit sa, ze vlastne nic. Mne ani tak nevadil hazard, sama si obcas zahram poker alebo tipnem na vysledky volieb :P Vadi mi, ked mi partner klame, zahmlieva, a nema 100% otvoreny tok informacii. V tom vztahu proste nebola dovera a uz by som do takeho dalsieho nikdy, nikdy nesla.

kristinka791
Odpoveď bola odstránená
Zobraz