Manžel je gamblér

redudas
5. aug 2014

Dobrý deň, máme rodinný problém a chcela by som sa s Vami oň podeliť a zároveň prosím aj o Vaše rady. S manželom žijem niekoľko rokov a v poslednom čase mám podozrenie že hráva automaty, toto podozrenie sa mi aj potvrdilo. Prehral už vyše 10 000€, bojím sa že ma pripraví aj o dom, neviete či je možné poistiť si dom aby nám ho exekútor nezobral? Ako to urobiť aby som po čase neprišla o dom a nesplácala jeho dlhy. Kam sa mám ísť bezplatne poradiť???Rozvádzať sa nechcem pretože ho nemám z čoho vyplatiť. Existuje nejaké opatrenie alebo pomoc kam by som sa mohla obrátiť? Na liečenie nepôjde!!! Závislosť si neprizná! Žiadam o radu a pomoc. Ďakujem...

zabka88
6. aug 2014

@redudas nemám wordovú verziu, iba to čo somti poslala do IP, ale skús googliť, určite niečo nájdeš.. vzor závetu ti viem poslať...
Tu nejde o sporové konanie, takže tu nejde o to či "vyhráš" alebo nie.. Nemusíš sa báť, ak doložíš dôkazy o jeho nadmiernom a nezodpovednom míňaní tak súd to určite vyhodnotí ako vážny dôvod na zrušenie BSM. A určite porozmýšľaj aj nad tou žiadosťou o výživné na seba a dcérka nech si podá vlastnú žiadosť. Inak ak máte dom v BSM, tak po zrušení BSM ho budete mať v podielovom spoluvlastníctve, teda 1:1, takže tiež nebude iba tvoj.. ale aspoň tá 1/2 bude tvoja, takže o celý dom určite neprídeš..

redudas
autor
6. aug 2014

@zabka88 jak to....? ja som myslela,,,ze on o vsetko príde tým zrušením BSM,,,,ze to bude cele na mna,,,a ja napisem pak ten zavet na deti...
prosim, posli mi ten zavet...

redudas
autor
6. aug 2014

@zabka88 a exekutor moze siahnut na tu jeho cast? a ja co si pocnem s polkou domu??? asik som ta nepochopila....:((((((((((

zabka88
6. aug 2014

@redudas posielam link : http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/dedicske-kona...
dobre si ma pochopila, rozdiel je v tom, že keby narobil dlhy počas manželstva za trvania BSM, tak veriteľ môže uspokojiť svoju pohľadávku aj voči majetku v BSM, teda voči domu , bez ohľadu na to že ten dom je aj tvoj.. ale keď sa počas manželstva zruší BSM, tak dom budete mať v podielovom spoluvlastníctve a tým pádom na tvoju 1/2 domu nikto nesiahne.. Ak narobí manžel dlhy, tak tie sa budú uspokojovať už len z jeho majetku . takže teoreticky áno, môžu siahnuť aj na jeho 1/2 domu ☹.. Na druhej strane, kto kúpi 1/2 domu však, takže takýto podiel je prakticky nelikvidný... takže ak bude mať iný majetok, určite exekútor skôr siahne na iný majetok ako sa naťahovať s polovicou domu..
Ideálne by bolo keby po zrušení BSM, svoju 1/2 daroval deťom alebo tebe..

sue
6. aug 2014

@redudas najmä sa upokoj . Zabka Ti dobre radí. Bohužiaľ nechávaš to zájsť daleko, všetko už pre seba neuchrániš. Jedine tak, že by ste sa dohodli, že dom obaja prepíšete na dcéru (tú 22ročnú napr. alebo na všetky tri deti , trebárs s doživotným právom užívania pre Teba/Vás) len KONAJ, každý deň ťa môže uchrániť od bezdomovectva... ak to nezvládaš sama, porieš si bezplatného právnika - máš na neho nárok, ale toto zvládneš. Držím palec !!!

redudas
autor
6. aug 2014

@zabka88 dakujem za ten link na testament,,,,
no a dik za polopatisticke vysvetlenie,,,on tu svoju polku nedaruje nikomu,,,,neprepise na nikoho,,,,tak mame smolu:((
a teoreticky keby aj tu polku domu prehral,,tak co potom????? ja mam svoju polku,,,,tu v zavete dam detom,,,,a co a potom robi ked prehra aj auta svoje dve????? vysvetli mi porosim este toto.

Odpíš mi, prosím, sem. Ďakujem.

redudas
autor
6. aug 2014

@sue no právnickú pomoc si pozerám teraz,..dcéry mi pomáhajú s tou žiadosťou o BSM.
NA bezplatného právnika nemám nárok ked nemam minimálnu mzdu...mám 400eur mesacne. Pozerala som aj dáke krízové centrá,,ci tam nepomahaju v takychto situaciach a nic som nezistila,,,Vies v akej institucii pomozu???
Som z Prievidze.

zabka88
6. aug 2014

@redudas písala som ti do IP .. tie autá su jeho (kúpil si ich pred uzavretím manželstva???) , lebo ak nie a kúpil ich v manželstve tak sú tiež v BSM a v rámci zrušenia BSM si ich "rozdelíte". Ak ich stihne predať a rozflákať ešte pred zrušením BSM, tak to bude smola ☹

sue
6. aug 2014

@redudas ale ty musis zratat svoj prijem,prijem muza a predelit to tromi 🙂

redudas
autor
6. aug 2014

@zabka88 skopírovala som to sem, nech to aj ostatným ženám pomôže...
určite rieš to zrušenie bsm čím skôr lebo tým vieš zachrániť aspoň čosi pre seba a deti.. ak by skutočne narobil také vysoké dlhy, že by nestačil ani celý jeho majetok ani by sa dlhy nedali uhradiť sťahovaním z jeho mzdy, tak by exekútor mohol pristúpiť k dražbe.. v rámci dražby ak už budeš podielový spoluvlastník tak budeš mať možnosť ten jeho podiel "odkúpiť" a to tým, že do istej lehoty odo dňa vyhlásenia začiatku dražby zložíš sumu jeho podielu na účet exekútra, ale to ti on už oznámi ak vôbec k dražbe začne.. ak ten podiel odkúpiš tak tá dražba ani nezačne..

ale pevne verím že do tohto štádia nedospejete.. verím tomu, že už len tie kroky čo podnikneš (zrušenie bsm, žiadosť o výživné) muža prefackajú dostatočne aby sa zo svojej závislosti liečil.. veľa šťastia...

redudas
autor
6. aug 2014

@zabka88 kupil si ich pocas manzelstva,,,,no rozdelit je pekna vec,,,ale ja neviem soferovat..dokonca sa na nich ani nevozim resp. neveziem...mam zakazane.

redudas
autor
6. aug 2014

@sue hm, to nebude s tym prijmom lahke,,,ja neviem kolko zarobi, dostava kopec penazi na ruku, nepriznava ich ,,,je podnikatel,,,,vobec nemam sajn aky je jeho prijem,,,,:(

redudas
autor
7. aug 2014

zabka88 dík za radu.
ahoj, s tými autami sa neboj, delenie BSM neprebieha tak, že jeden kus mne, druhý tebe.. ide o to, že keď on dostane dve autá, tebe by malo pripadnúť napr. viac hnuteľných vecí čo máte v držbe v približne tej hodnote, alebo potom peňažné prostriedky na účte.. jednoducho adekvátna časť.. alebo nech sa potom jedno auto predá a peniaze budú tvoje..

skús si pozisťovať a popísať všetko čo máte, všetky účty a zostatky na nich, vybavenie domácnosti, nehnuteľnosti, hnuteľné veci, ja neviem umelecké diela, šperky.. jednoducho všetko čo ste za ten čas čo ste manželia nadobudli..

Pokiaľ ide o tie príjmy, väčšinou pomôže daňové priznanie, ale ak nie tak môže pomôcť aj spísať všetky výdavky čo ste mali, napr. ak si robíš domáce učtovnictvo, tak tie výdavky - tvoj príjem - iné príjmy sa rovná jeho príjmy...treba skúsiť všetko

Držím palce, určite to zvládneš...

redudas
autor
7. aug 2014

@redudas dík babuľky za všetko.