Manžel je klamár

30. dec 2022

Dobry vecer. Prisla som sa sem vyzalovat. Manzel je notoricky klamar. Nikdy som si to nejako nevsimala, ale poslednu dobu vsetko, co poviem, vyvrati. Klame v malickostiach a nevyznam sa v nom. Klame alebo prekruca pravdu. Inak je to super clovek, splnil by mi prve-posledne. Je velmi dobry a milujuci clovek. Kto ho nepozna, ten by si myslel, ze v zivote nemoze klamat. Snazila som sa mu uz dohovorit, ci mu to nie je trapne stale zapierat, no zaprie este aj to, ze on neklame 😢 Preco to robi? Ako mu dohovorit?

moonlight1210
30. dec 2022

Skus povedat priklad tych klamstiev, lebo dobry, milujuci, urobi pre teba prve-posledne a na druhej strane odkriepi ti cokolvek, co povies, mne nejak dokopy nejde.

bluemoon24
30. dec 2022

Je to psychicka porucha, on ocividne nevidi, ze ma problem, tak nepomuze nic. Znam jeden takovy par a fakt nepomohlo nic.

autor
30. dec 2022

@moonlight1210 napriklad ked sa bavime o jeho rodicoch, jeho otec pije, a vkuse sa hadaju. Tak ked pride na to rec, zastava ich, ze otec nepije a nehadaju sa. Alebo ked vysedava s mobilom na zachode a je tam 45min a ja mu poviem, co tam tolko robil, povie, ze tam bol iba chvilocku. Ked chcem, aby s niecom pomohol a zas ma iba mobil v ruke, rychlo ho vypne a mne klame, ze na mobile nebol,….atd. Proste ma to uz vytaca, neustale klame, vsetko popiera.

zorkahorka
30. dec 2022

Chce ta presvedcit,ze prehanas a pravdu ma on.taku svoju zo svojho pohladu.

dzulli1980
30. dec 2022

No poviem otvorene, takmer 10 rokov som bola v takomto vzťahu ... ukončiť to, odísť ... Ty sa budeš len trápiť a on sa nezmení, lebo je to proste v ňom.

autor
30. dec 2022

@dzulli1980 len nechapem, ako som si to mohla nevsimnut uz od zaciatku. Zacala som si to vsimat asi pred rokom a teraz je pravda, ze si na ho uz davam pozor a overujem si veci. Mam onho ale obavy, kedze si aj nepamata vela veci. Ani tie, ktore sa stali nedavno. Zbytocne sa iba hadame na hovadinach. Dnes som mu povedala, ze v takom vztahu sa neda zit, ked vsetko, co poviem, poprie. Tak automaticky odpoved: Ja, ci ty? 🙁

moonlight1210
30. dec 2022

Ak to robil vzdy, len si to ignorovala, to bude asi zial porucha. Potreba klamat. V uplnych banalitach.
Patologicky, chronicky, resp. kompulzivny klamar.

Clovek vacsinou klame, lebo sa chce vyhnut neprijemnostiam (zatajuje, ci sa snazi prekrutit, zmenit realitu). Ci si ziskava tak pozornost (vymysla si vtedy nepravdive veci, fabuluje skutocnosti).

Ked to robi neustale, nezmyselne, v nezmyselnych banalitach, uz je to choroba. A bez zaujmu o liecbu sa nic nezmeni.
Mne podla toho, co pises, pride, ze on sa akoby snazil uhybat pred zodpovednostou. Neprijimat ju vo veciach, co vnima ako neprijemne. Resp. uhyba tak pred konfliktom, ze urobil nieco, co by mu mohli vycitat. Niekedy si na toto clovek zvykne uz v detstve, ked zazitok z trestu sposobi, ze uz sa druhy raz radsej neprizna a zisti, ze to ako sposob vyhnutia sa funguje. Tak sa na to upne a “zdokonaluje” to.

kataina
30. dec 2022

a ako funguje napr. v robote? alebo ked sa stretnete s priatelmi? s rodinou?

zuzudrnda
30. dec 2022

Vie si priznať chybu? Či radšej popiera, prípadne vinu presunie na vás? Alebo tému stoci štýlom "a čo ty?"

andrejka1974
31. dec 2022

Ale koľko má rokov pozor toto môžu byť príznaky aj závažnejších veci aj aizhamer alebo demenciu a trpia ňou aj mladšie ročníky toto sú prvé príznaky

saskia_98
31. dec 2022

Môj je taky isty. Tiež som si to zo začiatku nevšímala a tiež ako hovoriš spravi prve aj posledne pre nás. Ale, po 7 rokoch čo sme spolu neviem či ten 7mi rok je kriticky a ustojime to alebo pojdeme presne z toho dôvodu od seba. Ja to nejako neriesim ze klame na kazdu stranu keďže sme spolu doma za rok asi 3 mesiace (je kamionista) a realne fakt on ti povie klamstvo, spytas sa ho na to o 3 dni a prekruti že to neni pravda. A zasadne klame len v maličkostiach. 🤦🏼‍♀️
Ja môjho tolerujem keďže je stále preč ale neviem či by som s takym žila keby bol denne doma. To by som nedala.

simona20201309
31. dec 2022

To čo si uviedla mi absolútne na notorickeho klamala nesedi. To ze ty tvrdíš, že sedel na WC 45min a on to popiera, to nie je klamstvo. Ma na to iný názor. Aj ja tvrdím ze muž sedí na WC hodinu. Naposledy si to stopol a bolo to 14min.😆
To ze pred tebou vypína mobil tiež nie je klamstvo, ale jasný signál, že pred tebou niečo tají. Toto by ma znepokojovalo oveľa viac ako to, či jeho otec pije alebo nie...
Notoricky klamár klame v takých veciach, že si príhody aj vymýšľa. Klame kde bol počas dňa, s kým bol, čo robil. Klame o tom, na aké školy chodil, aké sútaže vyhraval, kde všade bol a co všetko videl....

Keď ešte len vyjde z WC a už ho bombardujes otázkami ako dlho bol a stojíš si za správnymi odpoveďami, ani sa nečudujem, že niekedy nepremysla čo odpovie, len sa ta chce čo najrýchlejšie zbaviť. Vymýšľa si odpoveď vhodnú pre teba.

laska86
31. dec 2022

Kolko ma muz rokov ked si uz nepamata urcite udalosti?

danielahamar
31. dec 2022

Ak si nepamätá, chcelo by to vyšetrenie u neurológia a nie hneď ho kopnúť do zadnice😉

naniki
31. dec 2022

autor - ak ho chceš usvedčiť reálne z klamstva,nahraj si ho na telefón.Banálnu otázku - jeho odpoveď.Následne sa na to opýtaj znova o 3 dni - a nahraj si to.Potom konfrontuj.Máš to exaktne potvrdené.Lebo ako inak sa dá hľadať,kde je pravda ?Urob to raz, 2 x,5 x - a potom to pred ním zhodnoť.Že pred tebou vypína mobil je jasný signál, že pred tebou niečo tají.Žije v svojom svete "pomyselnej pravdy" a je možné,že sám seba presvedčí že je to realita.Nie,nejedná sa o chorobu,len on už žije vo svojom svete lží,a nevie kde je pravda.A kto vie, či v tom nie je aj iná žena....aj tam by som načrela v mojich pochybnostiach......

jane89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
31. dec 2022

@kataina tiez im velakrat povie uplne inak, ako to bolo…

autor
31. dec 2022
autor
31. dec 2022

@simona20201309 ale ja som si to stopla. Viem presne, od kedy do kedy tam bol. Lebo presne tolko trvala relacia v TV.

autor
31. dec 2022

@danielahamar ved nad tym rozmyslam, ze sa mozno nieco deje…skusim sa snim o tom porozpravat

marseillefan
31. dec 2022

On sa nezmení.. toto je povahová záležitosť. Buď si na to zvykneš a naučíš sa s tým nejako žiť, alebo....................
Tipujem tú druhú možnosť, keďže už sa to dostalo do štádia, kedy si to všímaš a vadí ti to. Bude to pokračovať a liezť ti to na nervy viac a viac...až si raz povieš, že stačilo.

loliku
31. dec 2022

Mne to pride podla tych dvovodov, ktore udavas ze ta klame len koli tomu aby mal " pokoj" a nemusel sa s tebou hadat a zdvovodnovat ti preco ma mobil v ruke a ostatne veci... napr rodinu si zastavam aj ja je to skor otom ze je to rodina,nechce ich ohovarat, mozno sa zato pred tebou hanbi, a mobil schovavam aj ja pred muzom lebo to ze pol dna varim,pol dna upratujem nevidi ale ked si sadnem na 20min s mobilom ku kave to uz tiez pinda... cize kazda minca ma 2 strany, tym ho neobhajujem, neviem ako to je medzi vami

autor
31. dec 2022

@loliku lenze on ma mobil vkuse v ruke, fakt vkuse, pri vsetkom, co robi. A ja sa s nim nechcem hadat, skor ma nasvte, ked na vsetko vravi nie.

lavinis
31. dec 2022

Patologickeho klamara sa darmo pýtaš prečo to robí
Je to porucha osobnosti
Neprestane len preto, že ho o to požiadaš

mimka2019
31. dec 2022

že človek sa už ani vysrať v kľude nemôže, lebo mi to niekto stopuje 😂 aj ja presedím na záchode aj pol hodinu a popri tom si čítam na mobile 😂 alebo sa tam schovávam pred deťmi, keď je manžel doma, nech si ich užije aj on 😂 možno sa on schováva pred tebou a tvojím seriálom, ktorý on nemusí ☺

autor
31. dec 2022

@mimka2019 no nehnevaj sa, ale mne to nepride normalne

madeline1
31. dec 2022

to ani nie su klamstva, skor iny uhol pohladu...to co si pisala, ci jeho otec pije, kolko min je na zachode a pod. preco mu to stopujes? preco chces, aby si to stopoval aj on? mozno chce trochu pokoj, klud a ty si mu este viac v patach...mozno viac sa sustred na seba a nechaj ho aspon na tom zachode nech ma klud....

autor
31. dec 2022

@madeline1 tak vies, sediet na zachode 45 minut je proste na hlavu. Co ak aj ja potrebujem na zachod a jednoducho sa tam nedostanem? Je to coraz dlhsie, niekedy to bolo 10 min. Ja mu nezakazujem byt na mobile, kludne moze byt aj v obyvacke na telefone, ale preco wc? Inak to bol iba hlupy priklad, narychlo ma nic ine nenapadlo.

autor
31. dec 2022

@madeline1 inak, on ma tolko casu iba pre seba, ze tolko nema ziaden zadany muz. V podstate ma cas IBA pre seba. Od telky rovno k mobilu a potom hned napsat k telke a znova k PC. Nehovor, ze by ta to nestvalo, ked si chceme dat nejaky normalny limit, aby sa jeho cas usiel aj pre mna…

madeline1
31. dec 2022

mne to pripada prehnane prepac 😑