Manžel, ktorý sa nevie postarať o rodinu

mimka124
19. sep 2018

ahojte, sme manzelia roka pol, mame aj synceka, nebrali sme sa kvoli nemu, on prisiel az po svadbe, ale k pointe, moj manzel: nestara sa o seba, neoholeny,neostrihany, nesprchuje sa, zuby a hygiena je neznamy pojem...obliekanie tak isto onicom, aby ste boli v obraze, do prace ide v teplakoch, 2dni to iste prepotene tricko, ideme na nakup, ja s malym vychystana ako na nakup a panko v teplakoch a spinavych botaskach + neupraveny...to je jeho zovnajsok a co sa tyka staroatlivosti o rodinu, kamen urazu c.2 :/ byvame v podnajme, nedali nam hypo, lebo malo zarabal. ja som bola uz na PN...ok, poriesime zatial podnajom, casom sa poriesi nase vlastne byvanie, ale panko nie je schopny ani podnajom platit, ja z materskej malemu mlieko, plienky, lieky a este aj podnajom...same stupidne vyhovorky ma, nema nasetreny ani cent...mam chut sa od neho odstahovat a uz mi napadol aj rozvod...mali ste niektora takyto problem?? ma vobec riesenie?? ma sice novu pracu, ale zatial aj tak nas nevie uzivit...a som zvedava co spravime, ked prejdem na ubohy rodicak...

sarah2437
21. sep 2018

@mimka124 Ahoj. Tak vidis, nakoniec si zistila, co sa deje. Neviem, ako by som sa na Tvojom mieste citila ja, asi by som tiez bola nahnevana. Ale bwr to tak, ze manzelovi bolo blbe ziadat Ta o peniaze a vseobecne je pre muza ponizujuce, ak nema pre rodinu vyplatu. Takze, teraz si nastvana, to prejde. Len by som mu este prizvukovala, aby Ti uz nikdy nic nezatajil. A aj Ti udal dovod, preco ho v byvalej praci zamestnavatel nevyplatil? Vies, ako sa hovori: " Doveruj, ale preveruj". A v Tvojom pripade by som bola obozretna.

mimka124
autor
21. sep 2018

@mircalla tak never, ukazal mi ucet, prislo mu 143€ za 2 tyzdne zaucania...potom dalsi mesiac vyplata

mimka124
autor
21. sep 2018

@sarah2437 tam bol problem, ktory sme riesili aktualne v aprili/maji, zamestnavatel mu nasluboval, lepsi plat, vyssiu poziciu, pretoze rusili pobocku, kde pracoval a moj manzel cakal a cakal, do prace chodil1-2x do tyzdna a nakonie sa nastval a povedal, ze hlada novu pracu...a v podstate stary zamestnavatel len natahoval cas, pretoze nova pozicia momentalne nebola...len natahoval cas, aby ho potom presunul na dalsi pobocku, ktora sa mala otvarat v lete...lenze narodil sa nam syn a peniaze sme potrebovali, manzel si nasiel inu pracu a zo starej v podstate odisiel zo dna na den, staremu zamestnavatelovi sa to nepacilo, ale v podstate vyhovovalo, lebo prenho nemal pracu momentalne a vodil ho za nos... a jednoducho ho potom nevyplatil....a ten moj sikovnik nic nepovedal, lebo som bola po porode a mala som toho dost celkovo....tak to riesil takto, trosku nefer voci mne

mimka124
autor
21. sep 2018

@codal dakujem, snad to nejak dotiahneme do
konca a bude to aspon z casti ako to bolo doteraz

sarah2437
21. sep 2018

@mimka124 Vies co, ano, nemal pravo Ti to zatajit. Ale zas pozri sa na to z tej druhej strany. Narodilo sa vam malicke, nechcel Ti pridavat dalsie starosti a isiel poziadat o pomoc rodicov. Iny chlap by mozno ani to neurobil. Len zas Teba to uviedlo do pochybnosti, trapenia a preto sa teraz z toho citis nanic. To je pochopitelne.

mircalla
21. sep 2018

@mimka124 Ja tomu asi nerozumiem, co je toto za pracu. Mam zmluvu, platia mi bez ohladu na to, ci sa zaucam, alebo realne pracujem, ved zaucit sa musim. Jedine,ze by slo o pracu na cierno
Cudne, ale dobre.
Pises ale, ze peniaze nemal nikdy, tuto si vysvetlila len posledne mesiace. Predtym predsa vyplatu dostaval.
Nevidim nic ponizujuce na tom, ze zamestnavatel ho nevyplatil a nechapem, preco ti to nespomenul. To predsa nie je nikoho vina, Takze mne sa to nezda, ale ja som rodeny skeptik
Pokial ti ale bude chodit vyplata priamo od jeho zamestnavatela - nie, aby ju poslal jemu a on posle ich na spolocny ucet, tak budes mat aspon nejaky prehlad

sarah2437
21. sep 2018

@mircalla Mne sa to tiez nezdalo s tym zaucanim. Nevieme, o aku pracu sa jedna, tak netvorme zbytocne teorie. Potom to vyznieva tak, ze autorka napise, ako to je a ty stale do toho rypes. Samozrejme, neberiem Ti Tvoj nazor. Ale myslim si, ze podrobnosti ich problemu uz nie je autorka povinna zverejnovat.

mircalla
21. sep 2018

@sarah2437 V poriadku. Ja tomu jednodcuho neverim, to je cele. O mna samozrejme nejde. Problem trva dlho nie par mesiacov.

sarah2437
21. sep 2018

@mircalla Mozno v tom je aj nieco ineho. To uz musi autorka zistit. Ale tiez to hned vo mne evokovalo, ze nieco mi na tom nesedi.

11mirka22
21. sep 2018

@mircalla ja tomu verím, my sme riešili podobný problém, akurát že spoločne. Mužov bývalý zamestnávateľ ho tiež platil všelijako posledné mesiace, mali problémy, posielal mu vytykacie listy, strhaval mu peniaze za veci, ktoré ani nespôsobil. Muž sa bránil, odvolával sa, ale žiaľ, nepomohlo. Zamestnávateľ mal Skrátka finančné problémy, tak si to takto kompenzoval na zamestnancoch, aby ušetril, nevyplacal im pohyblivu zložku mzdy. Malá firma, pár zamestnancov, nemáš šancu sa dovolať pravdy. Tak skončil, ale tiež mu nevyplatil poslednú mzdu (vlastne šesť týždňov) . Mám sa pre 2000E ísť súdiť.?tiež sa to vlieklo a spôsobilo nám to problémy, keďže som na rodicaku. Ale tak mi komunikujeme, vedela som už priebežne čo sa deje a podporila som ho. Takže aj keď sa dvakrát opil a vzápätí sa lutoval, že nevie sa o nás postarať, že zlyhal, rýchlo som ho uistila, že to zvládneme a fungujeme ďalej. Ale keby to tajil predo mnou, tiež by som bola nasrata. Sklamaná. Podozrievava. Ja verím že už je autorka na dobrej ceste vysporiadať sa s problémom, lebo konečne vie, aký je vlastne problém.

tslobik
21. sep 2018

@judar ty si aká dobrá....To akože popredu hľadať dobre solventného chlapa, ktorý by ma mal aj rád a všetko ostatné....Môžem hľadať do smrti. Len tak všetci takí sa za mnou pohrnú....🙂

mimka124
autor
21. sep 2018

@sarah2437
@mircalla donesie mi vsetky vyplatne pasky, takze si to odkontrolujem aj spatne a bude mi nosit aj napriek tomu, ze mi dojde na ucet vyplata, je mi z toho zle, ze ho mam takto kontrolovat, ale inac sa neda...

mimka124
autor
21. sep 2018

@11mirka22 tak aspon niekto mi rozumie, mas to super, ze ti to povedal a riesili ste to spolu...ako chapem mojho, ze sa nam narodilo babo, ja som mala problemy po porode a nechcel ma tymto zatazovat, ale aj tak, dovera pohorela a to celkom dost...kebyze to neriesim, neviem o tom nikdy....

mircalla
21. sep 2018

@mimka124 Ok, tak ti drzim palce. Hadam sa to zlepsi. Tak dobre, ze to vies, hadam ti diskusia pomohla

mimka124
autor
21. sep 2018

@mircalla dakujem, uvidime casom, ci este nieco netajil, ale je to dobry manzel a aj otec, preto si zasluzi sancu a diskusia urcite pomohla

sarah2437
21. sep 2018

@mimka124 Daj tomu cas. Ty sama najlepsie vies, aky je Tvoj manzel. A to, ze ho budes mat pod kontrolou, tak tym sa netrap. Zavinil si to sam, takze musi znasat dosledky.Ale prajem Ti, aby sa to medzi vami uberalo len tym spravnym smerom. 🙂

11mirka22
21. sep 2018

@mimka124 už sa upokoj, vyriesite to. Ste spolu krátko, riešite prvý vážnejší problém. Čo vás nerozdelí, to vás posilní, ver mi. Jasne mu vysvetli, ako sa ťa to veľmi dotklo, že svoje problémy neriešil s tebou ale na druhej strane mu odpusti, veď vieš že ti nechcel ublížiť. Musíte držať spolu aj v takýchto ťažkých chvíľach. Musíte sa naučiť zdieľať spolu všetko, peniaze, starosti, radosti, starostlivosť o deti, všetko. O tom manželstvo je. Každý chvíľku ťahá pílku.

romiada
21. sep 2018

@mimka124 fajn ze sa to takto vykrištalizovalo - teda ta pravda ze vysla na povrch myslim. V takychto veciach mat tajnosti je nepripustne ked ide o rodinu. Lebo ide o Vas troch. No a teraz co pocuvam, tak exekutori ficia jedna radost. Mnoho zien neporiesi, zatvaraju oci pred tym, kym nezaklope exekutor. Dobre si urobila ze si sa v tom povrtala. Chyby robi kazdy. Tak dufam, ze ten Tvoj si zapamata ze uz musi riesit MY nie JA.

srnec
22. sep 2018

Mohlo to byť oveľa horšie, buď rada, že sa "len hanbil". Dôverou to otrasie, preto mu musíš dať jasne najavo, že čo to u teba spôsobovalo a ako si sa bála (oprávnene). Ale neboj sa, teraz to vyzerá zle, ale dôvera sa vráti rýchlejšie, než sa nazdáš 🙂
Btw môj muž tiež, keď má asi pocit, že v niečom zlyháva, tak má sklony to tutlať a presne viem, aký pocit nedôvery to vzbudzuje... Pričom samotný problém nebýva zďaleka taký vážny, než to, že sa snažil správať, ako keby problém neexistoval a potom následky. Ale dobrí muži sa to postupne naučia riešiť so svojimi manželkami, ako aj dobré manželky sú trpezlivé, kým sa v tomto zladia. Držím palce, aby ste sa posunuli a odteraz riešili veci ako jedna jednotka, nie zvlášť. Tvojou úlohou bude ubezpečiť ho o tom, že si ho budeš vážiť a milovať ho, aj keď nebude vždy dokonalý živiteľ rodiny.

veronika3184
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saslavka73
23. sep 2018

@mimka124 Držte sa. Podpor ho, uvidí, že sa nemusí báť, hanbiť a zvládnete to. Prajem všetko dobré.

zuzka2288
24. sep 2018

My sme mali peniaze, ale pre babo snad okrem plien, kojeneckych flias a cumlikov kupujeme vsetko nosene, pouzite, tak sa to da kupit za petinu - desatinu ceny. Ale ja aj muz sme setrni ludia, setrime na dom a dieta ma veci az az. Bohuzial, by mali podla mna nejake domace hospodarenie ucit uz na skole, lebo mnoho ludi to proste nevie a potom mame v SR 3 miliony exekucii.

tomas2487
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nini1010
23. mar 2019

@tomas2487 Takto,ozaj si myslis ze toto niekto precita?verim,ze to bude asi tazsi smutmy pribeh ale niekde v polke som si povedala,ze sorry, tak toto nedam.takze dobru noc.

mimka124
autor
24. mar 2019

@nini1010 ja som si to precitala, bolo to dlhe, ale precitala...

mimka124
autor
24. mar 2019

@tomas2487 ano, precitala som si to cele, no nemas to lahke, kedze ste obaja na tom zdravotne horsie, co to cele dost komplikuje...napisem ss

saslavka73
24. mar 2019

@tomas2487 Prečítala som aj ja. Zničili ste si obaja zdravie. Ja mám pocit, že ona je nejaká náročná aby stále vyblakovala malo malo malo. Vy proste nejako veľa míňate, alebo zle hospodarite. Prečo to nerobíte spolu? Spolu si veďte domáce účtovníctvo. Však keď je taká múdra nech hospodári ona. Len bliaka že malo. Keby som ja takto bliakala na muža tak ma už dávno zabije. A to my máme tiež finančné problémy. Pekne si spolu sadnite napíšte si čo treba nutné zaplatit. Veľa ľudí má problémy zdravotné a pracujú. Bývanie máte, nájsť si primeranú prácu a žiť šetrne.

mircalla
24. mar 2019

@tomas2487 Tak ja to vidim tak, ze nic zle nerobis. Ozaj sa snazis, ale nie kazdy vie zarobit pekne peniaze. Ale ona uz nema k tebe ziadny vztah, nespite spolu, hadate sa, nevazi si ta a nelubi ta. Pre nu taky spolubyvajuci, co ma nosit peniaze. Niekedy sa lepsie sa rozist, v takejto situacii sa vas vztah uz podla mna ani neda zachranit. Inak ak uz nieco pises, ozaj to krat - detaily typy ake bodove svetla ci podlady su ozaj nepodstatne.

saslavka73
24. mar 2019

@mircalla Mne to ale tiež vadí keď chlap nevie zarobiť. Aj keď nechcem byť protivna. Skutočne mi to vadí, znižuje to moju lásku, úctu k nemu. Asi sa musím liecit. Som si to teraz uvedomila. No takto ak môže zarábať ale nejakým spôsobom sa tomu vyhýba to by mi vadilo. Nič, len rozmýšľam.

mircalla
24. mar 2019

@saslavka73 Jasne. Ono nie kazdy ma na to vlohy. A nejde len o vzdelanie, ale aj snahu, obetu, prisposobivost...Vsak zarobit dobre aj sa aj manualne. Ja si myslim, ze ona je z toho frustrovana a znicilo to ich vztah. Predpokladam, ze to vedela aj predtym....Ale bliakat nestaci, musi sa snazit aj viac aj ona, ked uz ona nevie/nemoze. Zarobit na chlapa 400 v cistom je strasne malo.