Manžel, ktorý sa nevie postarať o rodinu

mimka124
19. sep 2018

ahojte, sme manzelia roka pol, mame aj synceka, nebrali sme sa kvoli nemu, on prisiel az po svadbe, ale k pointe, moj manzel: nestara sa o seba, neoholeny,neostrihany, nesprchuje sa, zuby a hygiena je neznamy pojem...obliekanie tak isto onicom, aby ste boli v obraze, do prace ide v teplakoch, 2dni to iste prepotene tricko, ideme na nakup, ja s malym vychystana ako na nakup a panko v teplakoch a spinavych botaskach + neupraveny...to je jeho zovnajsok a co sa tyka staroatlivosti o rodinu, kamen urazu c.2 :/ byvame v podnajme, nedali nam hypo, lebo malo zarabal. ja som bola uz na PN...ok, poriesime zatial podnajom, casom sa poriesi nase vlastne byvanie, ale panko nie je schopny ani podnajom platit, ja z materskej malemu mlieko, plienky, lieky a este aj podnajom...same stupidne vyhovorky ma, nema nasetreny ani cent...mam chut sa od neho odstahovat a uz mi napadol aj rozvod...mali ste niektora takyto problem?? ma vobec riesenie?? ma sice novu pracu, ale zatial aj tak nas nevie uzivit...a som zvedava co spravime, ked prejdem na ubohy rodicak...

judar
19. sep 2018

môžeš si zato sama že si nemala rozum pred svadbou...rýchlo sa vydať ešte aj decko si spraviť bez chlapovej stabilnej dobre platenej práce a bez pár tisíc našetrených či s dákym základom alebo bohatých rodičov je to najhoršie do čoho sa človek v dnešnej dobe môže pustiť...asi si ten chlap uvedomil že ste v naprd situácií nepovedal ti to a začal kašlať na všetko i na to či má na nohách čisté ponožky alebo špinavé

beky1813
19. sep 2018

@mimka124 ved nech ti dava vyplatu, to je super, riesenie, alebo si zriadte spolocny ucet. fungujem tak ja s muzom, fungovali tak jeho rodicia, moji rodicia. Proste su chlapi, ktorym financie a platby nic nevravia a nevedia to s nimi

saslavka73
19. sep 2018

@mimka124 No ale ak s tým súhlasil a vidíš, že je to potrebné tak sa vyser na jeho mužnosť, však ide o rodinu.

nela6
19. sep 2018

@beky1813 spolocny ucet? Cize minie svoje a potom sa pusti do jej prijmu? Ci ako to ma fungovat s takym clovekom

beky1813
19. sep 2018

@nela6 to casom, ked ho nauci hospodarit. Nie hned

nela6
19. sep 2018

@beky1813 to neber vobec ako utok... Ale myslim si, ze uz ked doteraz to nespravil, ze ani dieta nie je podnet, tak tazko... Dieta za to nemoze, ja by som ho kopla do riti asi, aj ked viem, ze mamicka caka do poslednej chvile, lebo proste ma ružové okuliare, co asi kazdy pri svojom partnerovi, caka do poslednej chvile a este dlhsie...

beky1813
19. sep 2018

@nela6 moj otec nevie diteraz hodpodarit s peniazmi, maju aj spolocny ucet, ale on ani internetbanking nevie pouzit a platba kartou mu tiez nejde. Tak dostava vreckove uz 25 rokov 😂😂 proste su taki chlapi

nela6
19. sep 2018

@beky1813 haha ale to je ten lepsi prípad, ze mamka ma kontrolu 🙂))

saslavka73
19. sep 2018

@beky1813 Lebo je to jednoduchšie a mama to asi lepšie ide. Niekde to takto funguje. Prečo nie, ak je to na prospech rodiny.

beky1813
19. sep 2018

@nela6 inac sa nedalo. Furt lepsie, ako sa hadat kvoli peniazom
@saslavka73 presne, aj ja vravim

mimka124
autor
19. sep 2018

@beky1813
@nela6 mali sme spolocny, asi 3mesiace, potom som sa vratila len k svojmu uctu, peniaze aom tam davala len ja

sense
19. sep 2018

Tiez sa pripajam k nazoru ze si sa nemala vydavat...ale co uz,treba komunikovat ,pekne na papier vycislit vydavky a chlap bechlap ak nevie hospodarit tolko a tolko da v den vyplatyna stol a poplatis ty....a ak nie po dobrom manzelua nemanzeli dala by som urcit vyzivne...

A druha vec nevedela by som zit s humusakom...

mimka124
autor
19. sep 2018

@saslavka73 ale asi fakt mu budem davat vreckove a budem hospodarit ja, ja som si dokazala nasetrit tolko, co on v zivote nevidel...ocividne ho mama nenaucila hospodarit s peniazmi, ako aj ostatne veci...

vroni
19. sep 2018

@mimka124, muznost nespociva v obsahu penazenky. Moj muz mi odovzdava vsetky peniaze a nic to nemeni na jeho muznosti (proste neznasa starat sa o peniaze. On chce mat financne svaty pokoj, nejaku hotovost v penazenke a kreditku na otvorenie auta. Viac ho nezaujima). Najdi si nieco ine, co ti bude imponovat, musi na nom byt aj nieco pozitivne, ked si si ho vzala... Mozno zaraba malo, mozno s peniazmi nevie narabat, to ti moze povedat len on. Bez komunikacie sa nepohnete z miesta.

lubik87
19. sep 2018

@mimka124 sem po radu nechoď s takýmto problémom lebo tá tu znosia pod zem ..všetky sú asi dokonale s dokonalou rodinou....je to ťažké čítať čo píšeš ale nebude problém aj v sexe ? Neodstrkujea ho od seba ...? Vieš možno má pocit E.je na druhom.mieste ...ono toto je skôr zvykom výdatných žien že priberú 100 kíl lebo som už vydatá tak čo ...možno má aj on tento problém že si je tebou istý ..určite sa s ním o všetkom otvorene porozprávaj hlavne bez sĺz a kriku...a nerozumiem ty chces aby vás živil muž a tebe ostávala celá materská ? Tak mi to vyznelo ...normálne sa dohodnite že on platí nájom a ty stravu ...

nela6
19. sep 2018

@saslavka73 vpohode, len ja by som nedoverovala jemu, nie sebe, ze zneuzijem peniaze 🙂 tak ako pises je asi jediny sposob ale vidis,jej partner tam nedaval nic

saslavka73
19. sep 2018

@mimka124 No ale ak nezarábal, tak to sa ťažko šetrí.

stanulienkat
19. sep 2018

Preco si sa vydavala? Musel byt humusak uz predtym. Neverim,ze sa behom roka zmenil.

rebekav
19. sep 2018

@mimka124
Ja to vidim takto:

Depresia.
Alkohol alebo gamblerstvo
Alebo oboje.

Odsleduj si to nejako. Je to tvoj muz, paky nejake najdes.

Ak nema kazdy mesiac nove hodinky, oblecenie, tak tie peniaze niekam utekaju. V 90% su to podla mna automaty.

pribinak
19. sep 2018

@mimka124 velka chyba, ak to bolo tak, ze si davala prachy len ty, tak si to mala rychlo zastavit. takto to v partnerstve fungovat nemoze

mrkvicka060
19. sep 2018

Citala som iba zopar prispevkov, ale tiez sa priklanam k tomu, ci nahodou nema nejake psych. problemy. Ci mozno nie je na niecom zavisly (hry, automaty), pomina peniaze, o ktorych mozno ani nevies, ze ich zarobil a tebe povie nejaku smiesnu sumu... Alebo mozno nejaka depresia, ani vtedy sa ludom nechce o seba starat a je im to jedno... Mozno by si sa ho mohla opytat, ci ho nieco netrapi a pod.

korunka1
19. sep 2018

A chodí on vôbec do práce?
Lebo ak sa chová tak ako ho opísala...tepláky do práce, hygiena 0 bodov...tak byť zamestnávateľom,ho vyhodím na to tata.

11mirka22
19. sep 2018

@mimka124 je dobré, že súhlasil, že ti dá peniaze. Aby nemal pocit, že ho oberas o mužnosť (aj keď podľa mňa mužnosť je o inom), nájdi si chvíľu, spis na papier vaše výdavky, všetky, nájom, poplatky, poistky, tel.ucty, náklady na auto, splátky úverov, plienky, mlieko skratka všetko čo musíte mesačne zaplatiť. Zrataj tvoj príjem (rodicak, prídavky), jeho výplatu. Odrataj povinné nutné výdavky a to čo, ostane rozdel na stravu, oblečenie a nejaké to vreckové pre neho aj pre teba ( trebárs na cigi, ak fajčí, na pivo, zmrzlinu kávičku...). Návrh mu predloz a vysvetli, uvidíš čo ti povie, hlavne mu to tak predloz, aby vedel, že chceš riešiť situáciu, že ťa zaujíma jeho názor, poprípade nech niečo pozmeni alebo doplní. Viem, že treba aj šetriť, ale keďže ste v ťažkej situácii, zatiaľ postačí ak prežijete. Samozrejme treba mužovi aj vysvetliť, že je to možno dočasné riešenie, kým budeš na materskej. Ver mi, že ak mu to pekne povieš, pochopí. Bude oveľa spokojnejší, keď sa nebudete musieť o peniaze hádať. Ak sa mu nebude páčiť, že by mal malé vreckové, alebo stravu, ktorá je lacná, tak nech považuje o možnosti zarobiť viac, alebo nech ti vytvorí priestor, aby si mohla zarábať aj ty ( bude tráviť čas s dieťaťom). Vo sa hygieny týka, musíš mu povedať, inak to nejde. Zlatko milujem tvoju vôňu, keď si okupany, chcem sa pomilovat keď sa osprchujes, alebo vyslovene mu nachytať oblečenie, čo si má obliecť, keď idete spolu von ( si sexi v týchto rifliach, daj si k ním nejaké svetlé tričko....) ak mu to normálne povieš bez toho aby si ho zosmiesnovala, určite sa neuráži,, skôr bude rád, že si ho vsimas a venujes mu pozornosť.

tinaa64
19. sep 2018

A ked si si ho brala?bol taky ,alebo sa zmenil?pred svadbpu ti to nevadilo alebo si si myslela ze sa zmeni?

stanik_67
19. sep 2018

@mimka124 keby mam takehoto muza pri sebe, tak som s nim uz davno neni. prepac ale je to tak! takyto muz ti je k nicomu!

bodka13
19. sep 2018

@mimka124 to že ho vyženieš zarábať do zahraničia nie je záruka, že sa zarobené prachy dostanú k tebe
A k tomu, že on vás neužíví...ani môj muž neutiahol všetko zo svojho platu, od začiatku sme hospodárili spolu či som pracovala alebo bola na materskej/rodičovskej ( neostávalo mi to ako vreckové)

mircalla
19. sep 2018

@mimka124 Kludne ho ober o poslednu stipku muznosti ako pises a nech ti da celu vyplatu. Nic ine ti ani neostava.

mariejenka
19. sep 2018

@mimka124 precitala som v všetko, súhlasím s radami o prebrati financio do tvojich ruk,plus chxwla by som vediet kde presne pracuje,normalne aj ísť tam pozrieť,ked to nahodou presne nevieš... tiež ma napadli automaty, lebo to je obrovský problem.
Hygiena druha vec,nemoue byt az tak unavený dat si sprchu...mojho len sa vyzuva v predsieni,uz sikujem do kupelne,aby mi tie 12 hodinove fusekle robotnícke neprešli po koberci...to len tak na odlahcenie.
Uz stw rodina,musi sa ucastnit chodu...ak sa mate radi,ries to s laskou,podporou.

andy241
19. sep 2018

@mimka124 ja si nemyslim ze sama si za to mozes...moj osobny nazor, nemusi byt vsak spravny, je, ze to robi naschval aby si od neho odisla...

ivkapon
19. sep 2018

Pri psychickych problemoch je prvym ukazovatelom zanedbany vzhlad a hygiena.