Manžel ma berie len ako kamarátku. Ako ďalej?

darina60
29. jún 2009

Kočky, potrebujem poradiť. Som 13 rokov vydatá, máme dve všetko sa zdalo o.k. Manžel je starostlivý aj nám to myslím klapalo, za tie roky sme sa v podstate vážne nepohádali. Aj finančne sme na tom dobre, pred rokom sme sa nasťahovali do nového domu. No a posledné tri týždne manžel začal byť divný, odmeraný, nechutilo mu jesť, schudol aj chodil na infúzky. Má náročné zamestnanie, každý deň dochádza do práce. Náš život je uponáhlaný, točí sa okolo detí , ich krúžkov a pod. Spolu sme až večer a cez víkend, kde naše debaty sa točili zvačša okolo detí. Ja som ako sa narodili deti nikam nechodila, nemala kamarátku, len som mu vytvárala podmienky aby si aspoň doma oddýchol. Teraz som druhý rok v práci, tak toho času je menej. Aj mne prestalo chutiť jesť, mala som depky z toho a keďže som dakedy užíva antidepresíva, išla som k dr. a od piatku ich beriem. Lenže to som nevedela, že keĎ včera donútim manžela povedať čo mu je, že jeho odpoveĎ ma šokne. Okrem toho že má problémy v práci tak začal , že ani medzi nami to už nie je ono, že nemáme žiadne koníčky spoločné, že žijeme vedľa seba ako priatelia. No a potom mi povedal, že budeme zatiaľ ako dobrý kamaráti žiť tak aby deťom nič nechýbalo, deti a rodina aby nevedela nič a časom sa uvidí. Žiadna žena v tom nie je. Ja sa snažím ale ja sa nedokážem pretvarovať, že všetko je o.k. Aj dnes idem na kontrolu k dr. a som na tom ešte horšie keď som to nevedela. Poradte prosím, lebo sa zbláznim. O mojom probléme vie len moja mama. Ja ho hrozne lúbim, hoci možno to tak neviem dať najavo a deti tiež. Nechcem ho stratiť. Ďakujem za odpovede a rady.

tinika
6. sep 2009

vanja dik, som tam aj kukla, tak sa tam mrknem aj nabuduce hihi super ze nikto nema problem, tak to ma byt 😉

frisbee
14. sep 2009

dari,srdiečko,čo je s tebou??? 😕

darina60
autor
14. sep 2009

Už sem nechcem chodiť teraz, aby mi to neprinieslo smolu, takže šup vedľa. Ked budem potrebovať radu tak sa tu stretneme, o.k. Ale ostatné môžte. baby poradia 😀

simona55
14. sep 2009

ano dari sem uz nepis, teraz sa tes, tes tes 😀 a na druhu stranu uz len tie dobre zvesti. 🙂

vanja
22. sep 2009

troška oživím tému, aby nebola na konci
darinka teším sa stebou, že je zatiaľ všetko v poriadku, tak si to užívaj a ver že to tak ostane. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bambi09
23. sep 2009

aj ja sa teším 😵 😵 😵 😵 veľmi 😉
a borka sa už neozve??aj ma zaujíma,ako sa rozhodla,nechcela by som byť v jej situácii ☹ ☹

darina60
autor
23. sep 2009

Halo, tak sa hlásim , klop, klop zatial fajn. Aj teraz mi volal zo služobky, že šťastne prišiel. Chcem len povedať to čo som tvrdila na začiatku a tie čo mate podobný problém ako som mala ja, a pre tie čo sledujete moju tému od začiatku, že neunáhlite sa. Nebalte hned kufre, nechystajte žiadosť o rozvod. Ja tiež nie som uplne na konci, ale treba vydržať, bojovať ak o tom ten človek stojí. Mne pomohlo, že som sa mohla vyžalovať tu na fore, moje stálice ma podporili a dakujem im za to, však oni vedia, ktoré sú to. 😀 😀 A som rada , že som neposlúchla a nepočúvala tie čo mi tvrdili, že ma určite podviedol, tak môžem s istotou povedať, že nepodviedol. A ani tie čo mi radili rozvod, odchod, a pod. A nakoniec som zistila, že jedna takáto radkyna, je teraz ešte v horšej situácii ako som bola ja......... Ale na druhej strane som rada, že som Vás spoznala dobré duše, aj ked za takejto situácií, a možno je aj naniečo dobré, že som to zažila na vlastnej koži. Teraz sa na vela vecí pozerám ináč, je zo mna aj iná žena, a to nielen o 10 kg lahšia 😀 😀
Ak bude chcieť dakto sem napísať, poradiť, som tu s dievčatami pre Vás. 😀

bambi09
23. sep 2009

dari 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

darina60
autor
23. sep 2009

Bambi, dúfam, že sa budeme stretávať len tam vedla. Ale kamošky som našla tu, tak sem tam sem kuknem, dúfam, že písať nebudem už musieť o sebe sem nič 😉 😉 😉

bambi09
23. sep 2009

tak to verím a dúfam aj ja,ono každá búrka raz skončí a vyjde slnko 🙂 🙂 🙂 bodaj by to tak bolo u všetkých,čo majú nejaký problém bez toho,aby sa o to zaslúžili 😵 😵 😵

ada32
23. sep 2009

darinka nemam vela casu chodit sem do tvojej temy ale vidim ze to vsetko dobre dopadlo.
velmi velmi vam to prajem.hlavne vasim detom.kazda kriza ktora sa vyriesi prinasa aj poucenie pre zucastnenych.
ked budem mat zase chvilocku cas podocitavam to tu.
ked uz su vo vztahu deti vzdy ten rozvod treba poriadne zvazit.je to posledne riesenie.

tesiim sa s tebou 😵 😵 😵 😵 😵 😵

bambi09
23. sep 2009

adi,som rada,že si zas po dlllhom čase zavítala k nám 🙂 a máš svätú pravdu,na rozvod je vždy času dosť 🙂 😉

ada32
23. sep 2009

bambi MK je nenormalna zavislost 😠 😉

zase som zacala aspon trosku citat knihy aspon sem tam lebo uz som bola ako taky analfabet 😅

ale obcas za vami pridem do vedlajsej temy.budem sa snazit. 🙂

bambi09
23. sep 2009

adi,mi o tom hovor 😀 😀 😀 my sme závislááááčky,skončíme niekde na odvykačke,ale vďaka bohu,že tu človek nájde aj fajn ľudí,ja som na prvej materskej skoro scvokla 😀 😀 6 rokov doma sa hrať s decom,uf,krásne,ale občas psycho 😅 😅 😅 tak som rada,keď tu s babami "pokecáme" 😀 😀 😀

sirinka
23. sep 2009

darinka priznam sa, ze som bola tiez skor skepticka ale o to viac sa tesim, ze je vsetko ok a bolo to len jedno horsie leto medzi desiatkami dobrymi. drzim palce!

frisbee
23. sep 2009

tak,už som tu....som vďačná za tie optimistické správy,ja som darinke verila od samého začiatku,ako sa z tichej ženy stala veľká bojovníčka...a hlavne trpezlivá,pretože to,čo ona,by som ja s mojou divokou krvou nedokázala,ja by som urobila uragán 😀 😀 😀 😀 ,darinka a kočky to vedia......stvorili sme sebavedomú a nezávislú ženu,ktorá naozaj zabojovala neskutočným sposobom,a mňa teší,že som mohla k tomu prispieť aspoň zrniečkom do mlyna.
dari,drž sa...už sa chceme stretávať iba v našej veselej téme, samozrejme aj s aduskou,ktorá s nami bola od začiatku.Ešte by to chcelo strieľať so šampusom...kojičky s nealkoholickým 😀 😀 😀 😀 .

Myslím,že hovorím za nás všetky,keď poviem,že nás zaujímajú aj osudy ostatných dievčat,ktoré sa nám zverili so svojimi problémami...ozvite sa,zabacek,borka a ostatné.....sme tu pre vás....a držte sa 🙂 🙂 🙂 🙂

vanja
23. sep 2009

kojičky môžu aj trocha alkoholické a šampus nemá veľa alkoholu. Ale sa bojíž že vám potom veľa neostane, keď sa kojičky do toho pustia čo? 😀 😀

frisbee
23. sep 2009

ako hovorí Lábus...bubly bubly do hlavy 😀 😀 😀 😀

kristina25
23. sep 2009

Ahojte baby.
No aj ja by som potrebovala radu. Mam taky isty problem ako mala borka, len s tym rozdielom, ze ja som to uz dotiahla k rozvodu, lebo uz sa to nedalo za 5 rokov vydrzat. ☹ Byvali sme tiez s rodicmi, ale mame dvojpodlazny dom, takze nam nevidia do obyvacky. Dolne poschodie maju moji rodicia a horne sme mali my s manzelom a dcerou. Pisem sme mali, lebo s manzelom uz nezijem od maja toho roku.
Urcite chcete vediet dovod.
No, je to dlhe, ale pokusim sa to skratit. Vzali sme sa ked som uz cakalo babo, ale manzelovi sa velmi do toho nechcelo. Este pred svadbou bol hrozne ziarlivy. Ked som sa pozdravila niejakemu chalanovi tak uz si namyslal, ze som s nim nieco mala. Pritom vedel, ze vaznejsi vztah som mala len s nim. Ked sme spolu chodili tak si vedel dat dva, tri pivka a bol vpohode. Neskor dokazal sediet v krcme aj 5 az 8 hodin. V septembri sme mali svadbu, v januari sa nam narodila dcera a v juli odisiel pracovat na zap. Slovensko /som z vychodu/. Stale ma podozrieval, ze ked on je v praci ja sa flakam a chodim za chlapmi. Mohlo som opakovat, ze by som to nikdy nespravila, ale stale to iste dokola. Stale mu vadili moji rodicia, oni mu nic nerobili, ani sa snim nehadali, este mu chceli vybavit, aby nemusel ist robit na zapad, ale on nechcel, lebo jemu vybavi kamarat. Chodil na tyzdnovky, domov chodil v piatok v noci a naspat v nedelu. Postupne chodil domov az v sobotu rano, lebo jeho prve kroky neviedli domov k manzelke, ale ku kamaratom v krcme. Nevenoval sa ani dcere. Ked sa tie jeho vylety opakovali rovno z prace uz dost casto tak som ho nepustila domov, ale prijala ho jeho "mamicka". Hoci mi hovorila, ze ho viac nepusti, ale stale ho pustila. Stale mu vadili moji rodicia. V krcme rozpraval, ze moj otec je najvacsi ch.. a ze ho zabije. Ale zaujimave, ked potreboval auto tak isiel len za mojim otcom, aby mu dal. Ked cestoval s prace domov, tak sem tam pri pive zabudol, ze mu ide domov vlak. Tak sa spoznal s jednou zenou, ktorej jej tvrdil, ze je bez zavazkov. Zistila som to tak, ze mu napisala spravu, ze aku mal cestu a bla, bla. Prezvonila som na to cislo a ona mu hned volala. Ja som jej nedvihla, len som jej napisala SMS, ze nech neotravuje zen. chlapa a ona mi na to odpisala, ze on jej tvrdil, ze jej bez zavazkov. Doma urobil cirkus, ze naco som jej pisala. Zistila som, ze sa stretavali dalej, tak som mu navrhla, aby si zmenil cislo, ale on nechcel, kvoli robote /je vojak/, ze nemoze. Zacal vybavovat prestup na vychod, lebo tam sa mu nepacilo. Vybavoval ho styri roky,ale v krcme. Stale mu vadili moji rodicia. Prisli s krcmy rano opity a hocikedy ich bezdovodne fyzicky napadol, lebo kamosi mu narozpravali v krcme, ze otec ho ohovara, co nebola pravda. Nasi ma maju iba jednu dceru, chlapec im zomrel ako dvojrocny, takze oni brali manzela ako za vlastneho syna. Pred rokom som zistila, ze zase je s tou zenou v kontakte, on mi tvrdil ze to jej volal z manzelovho telefonu jeho kamarat. Jasne, ze som tomu neuverila.
Ziadost o rozvod som uz podala aj v roku 2007, ale som to stiahla hlavne kvoli malej a kvoli nemu, lebo tvrdil, ze sa zmeni a nebude vobec pit / bol velmi agresivny, ked si vypil/. Bral aj niejake lieky, aby nemal chut na alkohol, ale ked si chcel vypit tak tri dni nezobral. Ale urobila som velku chybu stale mu vadili moji rodicia, ja som bola pre neho k....a, musim podotknut, ze kvoli nemu som stratila vsetky kamosky, ked sa dozvedeli aky robi doma cirkus.
Posledny rok sa s nimnedalo ani o nas dvoch i porozpravat, zacal spavat v obyvacke na gauci / lebo, ze vraj pri malej sa nevyspi, predtym sa vyspal v pohode/,
Uz som mala toho dost ako pisem na zaciatku podala som ziadost o rozvod druhykrat. V oktobri mame pojednavanie, cely mesiac sa neozval, ani neviem ci s navrhom suhlasi alebo nie. On mi tvrdil, ze mi to podpise, ze on mi na malu tolko 2000 hodi. Ale svagrina mi pred tyzdnom hovorila, ze pravdepodobne mi to nepodpise, ze jeho by porazilo keby som mala ineho chlapa.So svagrinou sa stretavame tak, ze on to nevie ani jeho "mamicka". Jeho matku nechce vidiet, lebo mi vykricila, aby ja a moje dieta sme neskoncili ako bezdomovci. Baby to mam dobru "svokru" nie 😠

kristina25
23. sep 2009

V maji prisiel pozriet dceru /uz sme neboli spolu/ v opitom stave. Napadol fyzicky mojho otca a mamu. No a teraz k mojmu problemu.
Mam tusaka, ze na pojednavani navrhne, aby sme isli do bytu. Rozum mi hovori, ze nie, lebo sa bojim ci neurobi so mnou to co urobil s mojimi rodicmi. Ale srdce kaze opak, lebo ho este lubim.
Baby vsetky radte mi.

frisbee
23. sep 2009

kristi 😕 😕 😕 ..myslím,že tu niet čo zachraňovať,rýchlo preč a nový život,vzala si si chronického žiarlivca,ktorý sa chová ako decko...ver mi,bude ti lepšie bez neho,ja píšem aj do českej témy na beremese...po rozvodu,znova šťastné a s nadhledem...a tam sme sa všetky zhodli na tom,že až ten druhý bol ten pravý a prišlo to rýchlo,neváhaj,a nenič si život 😉

ada32
23. sep 2009

tak ja som sa tu este na chvilu zastavila 😲 a rozum sa mi zastavuje aki zmrdi sa mozu narodit pod slnkom. 🙄
kristinka utekaj utekaj kade lahsie.
zijes s agresivnym alkoholikom ktory ta podvadza.co k tomu este dodat?
a ku vsetkemu trapi aj tvojich rodicov ktori si- ako pises - nesu na chrbtoch uz i tak dost tazky kriz.
ty si zasluzis lepsieho muza.
tvoja dcera si zasluzi lepsieho otca.
tvoji rodicia si zasluzia dobreho zata.

kasli na to ze lubis.po case zistis ze to lubenie bol mozno len strach ze zostanes sama.
este budes lubit tak naozajstne.ked stretnes cloveka ktory bude za to stat.
vzdy si spomen ako ublizuje tvojim rodicom.ake detstvo bude cakat tvoje dieta.a ta laska k nemu ta potom rychlo prejde.

ako fris pise .tu niet co zachranovat.
keby si poznala moj osud.... 😔
prveho muza som mala dost podobneho tvojmu.
a len som odpustala.a zachranovala.a myslela som si hlupa ze z lasky 😅
dnes mam druheho muza ktoreho by som nemenila za ziadneho ineho.
ked stretnem toho mojho ex,divim sa ako som takym niekym vydrzala zit. 😝

a u teba to bude tiez tak.uvidis.len nestrat odvahu a vzdy ked ta prepadne ta "laska",tak si uvedom aky zivot vam pripravil.

kristina25
24. sep 2009

Baby to mi radi kazdy, aby som ho nechala. Aj to urobim. Ked si nevedel uvedomit za 5 rokov, tak si neuvedomi nikdy.
V podstate som s nim nebola ani nikdy stastna, stale bol niejaky problem.
Baby vsak on ziarli aj na mojho bratranca, ktoreho beriem ako za brata,lebo som nemala surodenccov. Travili sme od detstva spolu vsetky prazdniny a take priatelstvo sa neda len tak zahodit. Pri bratrancovi by mi nikdy nenapadlo, ze by s nim nieco mohla mat. je to proste iba kamos a viac nic. Ale co uz moj manzel si mysli, ze ja mam nieco so vsetkymi chlapmi, ktorych poznam.
s manyelom sme sa stretli priblizne pred mesiacom, lebo chcel vidiet malu. Ked som ho uvidela tak som si pomyslela ako si mohla vydrzat s takym 5 rokov, normalne sa mi hnusil.
A obdivujem darinku, ze to vsetko zvladla a to vdaka vam.
A neviete ako je na tom borka? Isla do BA?

frisbee
24. sep 2009

kristi,musíš si v hlave prebrať,za čo ho vlastne ľúbiš....nenachádzam tam vlastnosti ako starostlivý zodpovedný spoľahlivý milujúci otec rodiny......v prvom rade si matka,až potom manželka...ja by som dieťa tomuto nikdy nevystavila...nesie si to potom v sebe celý život,vieš? ☹ Naozaj tam nevidím v tom popise nič pozitívneho.To vieš iba ty sama,ale z toho,čo si napísala mám strach o teba aj o tvoju rodinu.
Na borku čakáme,čo napíše ☹

darina60
autor
24. sep 2009

Súhlasím s fris, ako vždy 🙂 Lebo si myslím, že za môjho muža sa oplatilo bojovať a lebo má všetky tie vlastnosti, ktoré firs vyššie napísala. 😉
Al e to tvoj muž je iné kafe, to by som asi ani ja nezabojovala. Lebo to ako sa celý čas správa k tebe a k tvojim rodičom to sa prepáčiť nedá.
Ked si podala o rozvod, vieš prečo si urobila. Teraz píšem za seba, keby som bola v tvojej situácií. Možno by som o rozvod nepožiadala, ale určite by som s ním nežila a po istom čase, keby som videla, že niet v nom snahy sa polepšiť, zmeniť svoje správanie tak by som to rozbehla a dotiahla do konca.
Lenže môj muž je v porovnaní s tvojím anjelik. 😉 Apropo, včera mi dcéra hovorí, že po tom čo bola u nás min.týžden dva dni tichá domácnosť a treskla som dverami ked si púšťal tie dve pesničky čo neznášam /stálice vedia o čo ide 😉 /, to bolo prvý krát čo sme sa nerozprávali dlhšie ako hodinu. Ja som treskla dverami a išla som sa vybúriť po obchodoch. Tak mm hovorí, ked si malý spieval tie pesničky, nespievaj, lebo sa mama nahnevá a bude tichá domácnosť 😀 😀 , a ja nemám rád tichú domácnosť 😀 😀

kristina25
24. sep 2009

darinka
tak to mas stastie, ze mas takeho manzela 🙂
Moj je taky pripad nieco ako borkin manzel, v spolocnosti soumen, 😎 ale doma opak 😠

bambi09
24. sep 2009

kristinka,ja som si to včera prečítala a zostalo mi smutno,videla som svoje detstvo ☹ ☹ ☹
môj otec celý život pil a my sme tým veľmi trpeli,mamu nebil,nás aj hej,ale nie vždy,len bol agresívny,každému škaredo vulgárne nadával,hlavne mame,za čo som ho nenávidela aj nenávidím,zničil nám životy,sme tým poznačení,lepšie by nám bolo iba s mamou,ale žili sme na dedine,bola iná doba-stále len-čo povedia ľudia 😠 😠 😠 kašľať na cudzích ľudí,oni netrpeli,mama prestála v piatky pri okne hodiny,lebo vedela,že sa vracia z týždňovky a vždy ako delo 😠 😠 😠
vytrpela si toho za tri životy,žiadna opora,porozumenie,láska,len strach,nadávky,ponižovanie 😖 😖 a narobila sa ako otrok,on bol frajer,čo robiť nemusí 😠 😠 😠 ale všetko bolo jeho,všetko išiel rozbíjať,podpaľovať 😠 😠 😠 skrátka kretén 😖
keď som bola staršia,hanbila som sa za neho veľmi ☹ ☹
preto Ti radím iba jedno,zober dcérku a utekaj od neho,to,čo Ťa pri ňom držalo nebola láska,ale zvyk,strach,že zostaneš sama 😔 nechcem Ťa uraziť,ani Ti ublížiť,ale myslím,že mám pravdu,takého človeka si nemôžeš vážiť,ani ho ľúbiť,nemáš dôvod ☹ ☹
a keď fyzicky ubližuje Tvojim rodičom,tak to je už vrchol 😠 😠 😠
neboj sa,si mladá a na svete je dosť chlapov,ktorí stoja za to 🙂 😉 nájde sa taký,čo bude ľúbiť Teba aj Tvoju dcérku,Tvoje dieťa si zaslúži lepší život,aj Ty,viem,o čom hovorím,ja som dospelá,ale poznačilo ma detstvo s alkoholikom ☹ ☹ ☹ nesieš si to v sebe celý život,ja som túžila iba po jednom,aby bol doma pokoj,aby som mala otca,čo sa zaujíma aj o nás,nie len o pohárik ☹ ☹ ☹
je ťažké o tom písať,ale musela som
ja tam nevidím jediný dôvod,prečo by si mala žiť s takým chlapom 😒 😒
držím Ti palce,nebude to sranda,ale čo bolí,prebolí a pôjdeš ďalej oslobodená od neho 🙂 🙂 🙂

simona55
25. sep 2009

bambi ☹ toto iste prezivala moja svokra, a mm s ostatnimy surodencami.ked som sa sem k nim dostala ako nevesta tak som nevedela ci sa tesit ze som z mojim muzom alebo radsej utekat kade lahsie, ☹ hlavne ked somvydela ze uz je 16hodn popoludni uz mi bolo zle,pomslet ze co bude zachvilu,ale mne neublizoval mna mal rad, 😒 ale svokru bez priciny zbil to bol uz vrchol,a ona bola taka ze hned omdlela,lebo uz mala nervy znicene. ja som bola5mesici tehu,furt som chcela ist domou k nasim ale nedalo sa lebo nasi ma nechceli, lebo som 16rocna odisla za mm ,a le potom zm isli zvlast byvat a nedbalasom co robia. musela som hladiet na svoje zdravie, a dietatko.u nas doma take veci som vobec nezazila, chvala bohu.

bambi09
25. sep 2009

simonka,to je to najhoršie,čo deti môžu zažiť,rodič-agresívny alkoholik,to Ťa poznačí na celý život ☹ ☹ ☹
ja by som s takým chlapom nežila,ale bola iná doba a moja mama je iná,ako ja 😒 ona mi vždy hovorí,že mám doma poklad,keď frflem občas na muža,no,nie je všetko zlato,čo sa blyští 😀 😀 😀 ale má pravdu,neviem,ako toto dokázala znášať toľké roky,ona je energická,veselá žena,ale ako mal prísť otec domov v piatok,bol z nej uzlíček nervov,je to na nej vidno,čo prežila,ale ja tie jej vrásky milujem 😔

frisbee
25. sep 2009

kristi,baby majú pravdu,v prvom rade ide o deti....máme ich chrániť,a nie vystavovať násiliu a scénam od alkoholika.