Manžel ma ignoruje

27. feb 2023

Co by ste robili kebyze vas manzel uplne ignoruje vo veciach ktore s nim zo srdca komunikujete? ja by som chcela ist byvat niekde inde, do svojho kde by sme dokozali byt obaja stastni a fungovat, byvame na dedine kde vyrastal v dome jeho rodicov, lenze ja tu niesom stastna a necitim sa doma, chcem aby sme si vybudovali nieco sami a kde by som aj ja dokazala fungova
t, tu nic nie je a ja pochadzam z mesta kde som vzdy bola velmi aktivna, tu nemam nikoho a vzdy som zavisla od neho ked niekde chcem ist lebo vsade len autom….ja som mu vzdy hovorila ze radsej zit skromnejsie ale aby sme boli obaja stastni…lenze on vobec nechce o tom ani hovorit proste nemam sancu tolko krat sme sa uz koli tomu pohadali a ja uz psychicky nezvladzem….ako dalej?

pribinak
27. feb 2023

Hm, ale to kde budete bývať ste mali mat dohodnuté už pred svadbou a zabezpečiť si bývanie s ktorym ste stotožnení obaja už pred svadbou

Máte deti?

goodidea
27. feb 2023

Máte deti?

autor
27. feb 2023

@pribinak ano dohodnuti sme boli ze to bude docasne riesenie a ked budeme chcet odist tak pojdeme ale zrazu o tom nie je ani rec…ano mame dcerku malu

zmrzlinka2021
27. feb 2023

Prečo si šla do manželstva a dieťaťa za takých podmienok?

reanda
27. feb 2023

isla by som byvat kam chcem, bez neho

janka_266
27. feb 2023

A keby ste si spravili vodicak a vozila sa kam chceš a kedy chceš?

autor
27. feb 2023

@janka_266 vodicak mam len auto nemam k dispozicii

pribinak
27. feb 2023

Sadnúť si s muzom a povedať že do konca marca nech predostrie plán co ide robiť ak chce aby ste zostali spolu

Máš možnosť ísť spat k rodičom?

lenuska9999
27. feb 2023

Musíš si doslova dupnut a nie len sa snažiť komunikovať. Normálne si dupni a povedz , že ste sa dohodli, že je to docasne riešenie. Ty tam žiť nechceš a hotovo. Že buď sa do leta postará o vaše spoločne bývanie, alebo sa postarať s dcérou sama..... inak ja by som tiež nechcela bývať so svokrovcami a to vychádzame drbe

0silvia0
27. feb 2023

Moja kolegyna bola pred 40timi rokmi v tejto situacii. Dala chlapovi ultimatum, bud odidu od svokrovcov, alebo odchadza spat k rodicom.
Chlap vybavil vtedy sobodarku (dnes by sa to volalo ubytovna), kym sa dostali k bytu. Byvali tam par rokov, hovorila, ze najkrajsie roky jej zivota.

tenerifka
27. feb 2023

ty nemas pristup autu? Preco? Vsetko v manzelstve je spolocne.
Kolko ma dcerka rokov?
Asi si na nutenej 3-rocnej "slovenskej rodicovskej dovolenke", kedy ta oficialne zivi manzel a ty mas akurat tak drzat hubu a byt rada, ze ti da najest, Alebo sa mylim? Pracujes?

h2
27. feb 2023

Bývanie nemáš, auto nemáš, muž tvoje názory neberie do úvahy... Keď sa jedného dňa rozhodne, že ani tým jeho autom ťa nebude voziť, tak tam zostaneš navždy? Musíš aj ty niečo pre to urobiť, aby ste išli do svojho. Prečo nič nemáš? Dobre, teraz si na materskej. Predtým si nepracovala? Koľko rokov má dcérka?

zobaka
27. feb 2023

my sme byvali u svokrovcov, po 2 rokoch som bola doslova na prasky, (ziadne sukromie) dala som ultimatum, bud vezmeme hypoteku a osamostatnime sa, alebo odchadzam, osamostatili sme sa a ja som snad nikdy nebola stastnejsia

beata_k
27. feb 2023

@tenerifka Mozno manzel pouziva auto do prace? Ja mam normalne pocit, ze ty si nejak velmi nevyrovnana s tou slovesnkou materskou. Nie je diskusia aby to stale nevytahovala.

pralinka25
27. feb 2023

nezvyknem byt direktivna a tiez sa snazim vzdy o kompromis alebo komunikaciu ale to u vas ocividne zlyhava.
v tvojom pripade by som teda urobila to, ze si posadim manzela na posledny rozhovor a hned na zaciatku by som aj povedala, ze toto je posledny rozhovor na tuto temu.
povedala by som, ze som neni stastna na mieste na ktorom zijeme, a ze ma dve moznosti. bud zostanete spolu ale pojdete zit inam alebo ty odchadzas zit inam. premarnis roky s colvekom ktoreho ocividne tvoje pocity nezaujimaju. ono to nezmizne. stale to tu bude. niekedy to skratka chce len odhodlanie a odvahu.
ja naveky budem zastavat myslienku ze mladi maju zit sami. tolko skusenosti, okolo a kazda jedna to vzdy potvrdila. vzdy vzdy vzdy to tak je. ja uz po tom vsetkom co som videla okolo seba by som nepristala ani na docasne riesenie

autor
27. feb 2023

nebyvame so svokrovcami, je to len ich dom. Ja nemam problem sa o seba postarat a mam aj kde byvat lenze mne nejde o to, ja neviem len ako docielit aby chcel somnou riesit veci ze tak podme spolocne najst miesto kde nam to bude vyhovovat obom. On sa proste zo dna na den zatal a proste ked len spomeniem nieco na tuto temu tak konecna proste budeme tu a hotovo on nikde inde nepojde

reanda
27. feb 2023

@h2 muz jej nazory neberie do uvahy a ona sa ma snazit, aby isli do svojho? preco preboha by som sa snazila o spolocne byvanie s niekym, kto neberie do uvahy moje nazory?? zbytocne vyhodena energia a cas

h2
27. feb 2023

@reanda Tak nech sa snaží, aby išla do svojho bez neho. Mne to z autorkinho príspevku pripadá, že ona len pasívne čaká, kým muž vybaví byt, auto pre ňu...

reanda
27. feb 2023

ked niekto nieco nechce, nijako nedocielis, aby to chcel.. a ked aj ano, nebude to chciet skutocne, bude k tomu len 'docieleny' .. ked ti vyhovuje take partnerstvo, tak prosim, skusaj docielovat..

andreatytler
27. feb 2023

Ak mas nejake uspory, chod si najst prenajom ktory by bol pre vas dobry a ktory vies ze by ste utiahli a oznam muzovi, ze musis pristupit k takemuto radikalnemu rieseniu, kedze s nim nie je ziadna rec a bud pojde s vami, alebo pojete sami.

reanda
27. feb 2023

@h2 ja nemam ten pocit.. ako sa ma snazit, ked on sa odtial nechce pohnut? ma zarobit, kupit dom a potom ho tam lakat na mrkvicku? ci ako

h2
27. feb 2023

Autorka, tak keď máš kde bývať, tak tam choď. Keď muž bude chcieť, príde tam za tebou. No a keď nebude chcieť, tak aspoň vieš, na čom si.

h2
27. feb 2023

@reanda Teraz čítam, že ona bývanie má. No tak keď sa vie zaťať jej muž, nech sa zatne aj ona.

luccija
27. feb 2023

Rozhoduje iba v tejto veci, alebo celkovo?
Asi nechce ist do hypo mozete si ju dovolit?asi aj tak raz budete musiet vyplatit z tohto domu surodencov?
Skoda to ste mali mat pred dietatom vydiskutovane.Ako budes odtial cestovat do prace?

autor
27. feb 2023

@h2 prosim?? a kde som nieco take pisala? zas neci
tajte medzi riadkami prosim pekne 🙏🏻

martul
27. feb 2023

A pred svadbou bola debata? Dohoda?

andreatytler
27. feb 2023

@martul Ano, pise ze mali dohodnute, ze to bude len docasne.

doriiis
27. feb 2023

Autorka? Ja mám na teba otázku.A čo si ty spravila preto,aby si si zvykla? Čo si ty spravila preto,aby si sa tam,kde si cítila lepšie a viac doma?Vieš,lebo šťastie a spokojnosť nie sú otázkou miesta pobytu a okolností.Stastie a spokojnosť sú rozhodnutím.A keď je niekto rozhodnutý,že spokojný a šťastný nebude,tak nebude ani v dome na dedine,ani v paneláku v Petržalke ani v chatrči na Bali

doriiis
27. feb 2023

A druhá vec:....niečo vybudovať spolu...to znie tak strašne romanticky a lubivo,ALE.Mate z čoho budovať? Máte peniaze? Chces sa upísat do smrti hypotéke,len aby si si mohla budovať?Máte to z čoho platiť? Práca,dieťa,všetko vyriešené?

tykat
27. feb 2023

Tak povedz ze ok ale chces byt mobilna, tj.chces auto, nic drahe ani velke. Take aby si dosla kam potrebujes. S autom sa ti otvoria nove moznosti. Ak by toto nepreslo tak by som bola na muza velmi neprijemna.