Manžel má milenku

sofffia
1. júl 2015

Ahoj, založila som si nový nick, lebo ... veď viete. Ale po poriadku. Mám 34 rokov, ešte manžel má 39 rokov. Máme 10 ročného syna a 1,5 ročnú dcérku, ktorá je od narodenia veľmi nespavé dieťa, manžel pracuje. Pred niečo viac ako pol rokom manžel začal chodiť neskôr domov, jedného dňa sa proste priznal, že má milenku a odchádza, že si prenajal byt, že ma neľúbi a že si uvedomil, že so mnou stratil toľko rokov a podobné bláboly... Jednoducho sa zbalil a hneď v ten deň odišiel, ešte nahucal na deti, že sú nevychované a všetkému som na vine ja....
Po počiatočnom šoku som sa spamätala, manžel mi 3 mesiace posielal peniaze na deti na účet, akosi sme si začali žiť aj s deťmi po novom... Ale potom prišiel manžel s tým, že sa rozhodol, že ide dať návrh na rozvod, že chce žiť s tou novou a že byt buď predáme, alebo mu proste mám dať polovicu 😀 srandista. Na byt je ešte hypotéka. Ja som s tym nesúhlasila, ved syn tu chodi do školy, všetko máme tu . Ja by som síce mala kde isť, k rodičom, ale oni byvaju v inom meste, proste ja to nechcem, vsetko máme tu. Muž sa začal vyhrážať, proste mu načisto preskočilo, neposiela mi ani peniaze na deti, nic. Potom som zistila, že tá jeho milovaná je prosím pekne 17 - ročná dievčina, ktorá ešte ani školu neskončila. Povedala osm mu, nech si dobre rozmyslí čo robí, aby to neľutoval potom. Samozrejme sa mi vysmial, že sanemám ponižovať, a bla bla, že kto by ma ešte chcel a pod. Je nejaká šanca ,aby súd rozhodol, aby mi byt ostal bez toho , aby som ho musela vyplatiť? proste nemám nato, aby som si brala nejakú požicku a vyplatila ho. ? Máte niekto nejakú skúsenosť? Ja som čisto praktický človek, nebudem ho prosiť, ani plakať aby sa vrátil, mne je jasne že toto dlho nevydrží, nech si ide, kde chce, už mi to je jedno, ale proste ide mi o to, aby kvoli jeho rozmarom netrpeli všetci okolo neho, už teraz mám dosť, ked si sem tam známi hovoria, čo vyvádza, ze chodí po diskotékach s tou mladou, a vykrúca sa tam ako pubertiak. Minule som sa osopila na susedu, ked mi zacala hovorit, ze co sa to porobilo, a co budem robit, tak co je jej do toho... akoze co by som ja s tym mala robit...

ali08
1. júl 2015

@sofffia predaj byt daj mu polku a ty si kúp menší alebo chod do prenájmu, neviem ci ti súd vyhovie keď ste ho nadobudli počas manželstva. Držím palce

evkakorcek
1. júl 2015

@sofffia a on si z akých peňazí zohnal ten byt v ktorom býva?? všetko čo nadobutate v manželstve pôjde napoly. Ibaže by ste sa dohodli na mimosudnom konaní za pritomnosti mediatora/notara, že sa majetkovo deliť nejdete. To by bol ten najlepší prípad.
A čo sa týka tvojho muža. No kopla by som ho riti. To čo má klapky na očich, že spáva so 17 ročnou?? To čo toto! normálne by som mu facku stretila na zobudenie 😎

sofffia
autor
1. júl 2015

@evkakorcek ma nejaky byt len v podnajme, samozrejme ho plati so svojho platu. Uz som ho kopla do riti, alebo on mna, to je jedno, ja len neviem, kde su rodicia tej dievciny, ale ju neriesim vobec, rozum mal mat on, teraz sa hraje na playboya. Hovorila som mu, nech rozvod poda on, nebudem este ja platit za jeho somariny, tak vraj uz dal, ale este nic mi neprislo. On sa urcite bude chciet delit, no neviem, asi sa budem musiet poradit s nejakym pravnikom, co sa s tym da robit.

janickacrazy
1. júl 2015

@sofffia Hlavne si požiadaj o zverenie detí do svojej starostlivosti a požiadaj aj o výživné na deti aj na seba, to sa dá ešte pred rozvodom. S tým bytom to bude asi ťažšie, polovica je jeho, takže on by musel súhlasiť s tým, že ho nemusíš vyplatiť a to asi nebude súhlasiť. Ale mohli by ste sa dohodnúť, že ho vyplatíš neskor, ked budeš mať prácu, aj ked pri 2 deťoch neviem, či budeš mať z čoho. A už požiadal o rozvod?

desantana
1. júl 2015

@sofffia s tym sa vela robit nebude dat. Na polovicu hodnoty bytu ma narok a nezalezi na tom, s kolkymi detmi by si v tom byte zostala zit. Potom je ozaj jedina moznost byt predat, manzela vyplatit a kupit si nieco mensie, bohuzial. Ale teda cely sud sa moze tahat niekolko rokov. Najprv Vas musia rozviest, az potom bude treba riesit vyporiadanie BSM. Mozno uz v tom case budes davno pracovat a budes schopna si navysit hypoteku a vyplatit ho.

sofffia
autor
1. júl 2015

@janickacrazy
@desantana vraj uz podal o rozvod, zatial nic neprislo. No na byt je este hypoteka, a ja fakt nebudem zvladat platit aj hypoteku na byt, aj pozicku aby som jeho vyplatila a este ucty, nateraz by mi pomohli rodicia, ale v takom rozsahu to nepojde. No ja som vedela, ze niektori chlapi su primitivne zvieratka, ale že ja som našla toho najväčsieho??? Ale ja mu to doprajem, ved on sa zbada, ked bude neskoro.

janickacrazy
1. júl 2015

@sofffia Možno už podal, možno sa len vyhráža, kamoškin muž ju naťahoval takto 2 roky! Stále tvrdil, že už podal návrh a stále nič nechodilo, no somár čistý. Nakoniec ho podala ona, lebo už jej to liezlo na nervy. Možno ho tá aféra so 17tkou za pár mesiacov prejde a bude si trieskať hlavu o stenu, ked sa mladá nanho vykašle, ved taká 17tka je ešte nestále decko. Hlavne si požiadaj o to výživné. Držím ti palce.

wewika1
1. júl 2015

@sofffia polku z BSM dostane, ci sa to niekomu paci alebo nie 😖 pokial nebude mat "velke" srdce, ze ho necha tebe a detom, co niektori zaletnici robia aby si pofukali svedomie (ale vacsinou su to zbohatlíci), to asi nie je tvoj pripad...no jedine byt predat, vyplatit hypoteku a zobrat si sama na seba novu a kupit vam nieco mensie...

janinka007
1. júl 2015

@sofffia nič s tým nespraví ani žiaden právnik,škoda peňazí,pokial ste byt nadobudli počas manželstva.To jednoducho spadá do BSM a môžeš mať detí aj 10,jednoducho sa budete musieť vysporiadať. A k tvojmu drahému...myslím si že tú scandu to prestane časom baviť,trochu si užije,pocucá ho z peňazí a kopne starého koreňa do zadku.

desantana
1. júl 2015

@sofffia mozno by bolo naozaj lepsie momentalne to neriesit, o vyporiadanie BSM bude treba poziadat az po rozvode, dokym sa len dostanete na prve pojednavanie, ubehne vela mesiacov. V kazdom pripade je to daleka buducnost. Mne sa s exmanzelom podarilo nakoniec mimosudne dohodnut viac, ako 3 roky po rozvode a po x pojednavaniach. V tom case mozes byt uz v uplne inej situacii... mat slusne platenu pracu, pripadne noveho partnera, alebo sa manzel davno spamata. Netreba zabudat, ze okrem svojho prijmu bude exmanzel prispievat na deti vyzivnym, tak aj to budu nejake peniaze naviac. V kazdom pripade, ked momentalne spolu nezijete, je potrebne zaziadat na sude o zverenie deti do svojej starostlivosti a o vyzivne na seba aj deti, ako bolo uz vyssie spominane. Drzim palce

sofffia
autor
1. júl 2015

@wewika1 no veru jeho pripad to nieje, tak teda fakt neviem, cim tu 17 zaujal 😀 , asi sa chvalil ze ma, ale nema, tak sup sup predat byt aby mal, hlavne ze deti si 3 mesiace nevidel a ani cent im nedal
@janickacrazy no ci podal alebo nie, ci mu to vyjde alebo nie, je uz uplne jedno, vybral si a navratu spat uz nieje a nikdy nebude. Takmer 40 rocny muz si najde 17 rocnu dievcinu...

pribinak
1. júl 2015

Zacni konat, urcite cim skor si podaj predbezko na zverenie deti, vyzivne a styk + vyzivne pre teba ako manzelku a matku deti.
Pories cim skor aj majetok, PREZOZE somar si moze zobrat kde-ake uvery a pozicky, aby nakupil 17 rocnej slecne handry ci kozmetiku a obedy v drahych restikach a dlhy potom mozu ziadat spalacat aj od teba, stale si jeho manzelka, ergo mate spolocny majetok

Asi najschodnejsia cesta bude byt predat, vyplatit hypoteku a kupit nieco male, ak chces teda zostat v tom istom meste kvoli synovi tam kde aj teda byvas, cojeod teba velmi pekne ;)

sofffia
autor
1. júl 2015

@janinka007 ved to mi je jasne, ze ho kopne, no ma co chcel

sofffia
autor
1. júl 2015

@desantana
@pribinak musim to zacat riesit, lebo fakt si poberie nejake uvery a bude zle, no s tym vyzivnym to ziadne terno nebude, ved uz mi s usmevom oznamil, ze oficialne ma nieco malo nad minimum, ostatok dostava na ruku, este je aky hrdy nato ako so mnou vybabral

pribinak
1. júl 2015

Pokial si na rodicaku, tak na sudoch su pravne poradne pre ludi, treba tam skocit a poradit sa s pravnikmi ohladne bytu a celkovo vasho majetku
Tym, ze si na rodicaku, tak by to malo bytbezplatne poradenstvo

maciatkolulu
1. júl 2015

@sofffia poziadaja ty o vyzivne na eti pocas trvania manzelstva, sud musi rozhodnut do mesiaca, na rozvod mohol podat, tebe to pride neskor, ked si velmi zvedava zavolaj na prislusny sud a zisti si to. Co sa tyka bytu, pokial ste ho nadobudli spolocne pocas manzelstva, nic sa neda robit, polovica je jeho a je uplne fuk, ci tam zijes s detmi a ci ti chodi syn tam do skoly. Kto teraz plati hypoteku? Ale pokial nemas este nic zo sudu, neznervoznuj sa, najprv musi prebehnut rozvod a potom sa bude delit majetok. A pomaly sa chystaj co spravis ked to prebehne.

pribinak
1. júl 2015

@sofffia mas nejake jeho starsie vyplatne pasky? Ma fakt minimum, alebo len tak skusa ci mu to uveris?

Tusis kolko priblizne stoji podnajom kde byva? Kupuje si cigarety? Ma auto a kupuje benzin? Plati si na auto ci seba poistky? Plus jedlo a oblecenie. Ked to spocitas zrejme je to viac ako minimum, navyse ani sudkyna mu neuveri, ze niekto kto pracuje napr ako v educi predajne, ze robi za minimum

natalym
1. júl 2015

@sofffia Páči sa mi, že sa k tomu staviaš racionálne. Myslím, že sa ale chlapec ešte spamätá a prejde ho to. Povedz mu, že nech podá návrh na rozvod a potom budeš riešiť majetok, veď zatiaľ ste manželia. Daj si na súd žiadosť o výživné, on sa odsťahoval zo spoločnej domácnosti, na deti musí prispievať. Poradia Ti myslím aj na úrade sociálnych vecí a rodiny. Ja by som nebola taká hŕ do delenia majetku, prečo. Pekne po poriadku. Neviem či nemáš nárok na výživné aj pre seba.

sofffia
autor
1. júl 2015

@pribinak ano na paskach mi nieco cez minimum, zbysok dostava na ruku... je to vsetko hnus, pre jeho vrtochy teraz budeme platit vsetci, nokazdopadne to zacinam riesit... akoby nestacilo, ze ma nechal s ani nie rocnym dietatom, este nas aj ozobraci o vsetko

pribinak
1. júl 2015

@sofffia podnajom? Cigarety? Benzin? Jedlo? Poistky? Oblecenie ci cestovne? To asi neda z minima a aka je jeho pracovna pozicia?

natalym
1. júl 2015

@sofffia Len nech podá ten návrh na rozvod, hoc aj hneď, to nebude také jednoduché, hociktorý sudca sa mu vysmeje do ksichtu.

pribinak
1. júl 2015

@natalym majetok treba urcite osetrit, zrusenim BSM, kvoli moznym dlhom, ale to sa urcite treba porozpravat a poradit s pravnikom, mozno aj dvomi
Ide o vela

sofffia
autor
1. júl 2015

@natalym zajtra su na urade nestrankove dni, ale hned v piatok pojdem a vsetko si zistim, tak nic ine ako racionalne uvazovanie mi teraz nepomoze, vyplakavat nebudem, to bude ale on 😀 bola som s nim od 17 rokov, nikdy sa nespraval ako blazon, teraz mi pripada ako keby bol na praskoch nejakych, po diskotekach chodi a kupuje ten svojej a jej kamoskam pitie, a tancuje tam medzi detmi... 😲 toto som sa dozvedela, som nevedela ci plakat ci sa smiat

natalym
1. júl 2015

@pribinak Tak áno v tomto prípade máš pravdu, lenže BSM nezrušia zo dňa na deň.

sofffia
autor
1. júl 2015

@pribinak proste na paske ma nieco okolo 500 € zvysok dostaval na ruku, neviem kolko z toho moze byt na vyzivne

natalym
1. júl 2015

@sofffia Preplo mu, mladé mäso sa mu zachcelo, ani sa s ním nebav. Porieš si deti a peniaze. A jeho debilné reči ani nepočúvaj.

pribinak
1. júl 2015

@natalym no to hej, preto to treba cim skor riesit. Fakt, ak mu takto preplo, porobi nejake dlhy a kedze su stale manzelia.......

pribinak
1. júl 2015

@sofffia z toho sa budu odpocitavat jeho naklady, teda jedlo, byt, mozne lieky ci cestovne
ALE, je na tebe, aby sisi dobre ty nachystala svoje nakldy na byt, jedlo, deti!!!!! Teda od mlika, plienok, cez jedlo, lueky ci skolske pomocky, oblecenie a obuv, ci kruzky alebo nejake zdravitne pomocky
To ti poradia kuratorky na urade prace

maciatkolulu
1. júl 2015

@sofffia kto plati teraz hypoteku?

simonka77
1. júl 2015

asi som z iného sveta, ale v takomto pripade by som ja veru necakala, kym si manzelik poda ziadost o rozvod, ale podala by som ju sama, aj ked by som jest ja nemala (deti ano 🙂 ). Samozrejmostou je navrh na zverenie deti do vychovy matky, samozrejmostou je navrh na vyzivne. SAMOZREJMOSTOU je urobit to hned okamzite vcera bolo neskoro 😉
BSMko poriesit - sudom, manzel bude cakat, vystahovat ta nemoze, predat byt nemoze (pokial ho teda mate obaja ako vlastnici). To, ci mas dieta jedno alebo tri je jedno, mozno za totáča bolo, ze sa byt nechal rodicovi s detmi a druhému rodicovi pripadlo nahradne ubytovanie.
Takze prestat vypisovat na MK a zacat obiehat vsetky prislusne urady)))))
Drzim palce.