Manžel má milenku a ja čakám dieťa

lindavista
10. júl 2015

Je to už mesiac, čo mi môj manžel oznámil, že sa zamiloval do inej ženy a povedal mi, že ju miluje a chce byť s ňou. Vôbec mu nevadí, že som v siedmom mesiaci tehotenstva a že máme ešte dve malinké deti! Tá „nová pani“ je tiež vydatá /bola, už sa rozviedla/ a pracuje s mojím manželom. Strašne ma bolí, keď mi o nej hovorí, aká je chudinka, že ju manžel dosť nemiluje a stále nás dve porovnáva.
Zatiaľ ale mlčím a čakám, až sa mu vráti rozum. Vôbec nerozumiem, čo sa stalo. Vždy som to bola ja, kto určoval, čo sa bude doma diať, kam pôjdeme, jednoducho hlava rodiny. A on zrazu urobí niečo, čo by som do neho nikdy nepovedala. Neviem, čo budem robiť, ak sa rozhodne pre ňu, ale tiež neviem, či by som mu dokázala odpustiť... Tá jeho slečna podala žiadosť o rozvod kvôli môjmu manželovi a je ž rozvedená!!!! Má 2 deti, 13 a 14 ročných chlapcov, ktorých majú s mužom v týždennej striedavej starostlivosti.
Mám o neho bojovať? A ako? Mám mu ju zakázať? Plakať a prehovárať? Alebo si povedať, že keď to urobil raz, urobí to znova a pokúsiť sa žiť bez neho? Aj keď mám pocit, že ho stále milujem a je to otec mojich detí? Píšte prosím, čakám na vaše názory. Som zúfalá.
Jedna kamarátka mi radí, aby som sa porozprávala s jeho milenkou, že žiadna „normálna žena“ neodvedie otca od detí a hlavne od tehotnej manželky. Veď sme v tomto období najzraniteľnejšie.
Iná mi radí, aby som ho vysťahovala, aby poznal, aké to je stratiť rodinu, že prvé dni s novou ženou bude opojený láskou k nej, ale potom pozná, že mu chýbame a vráti sa. Lenže ja sa bojím, že ho potom stratím úplne. Poradíte mi?

111anjelik111
8. mar 2023

@lindavista super tešíme sa s Tebou, vyzeráš super a spokojne. 37 by som Ti dala teraz na tej foto ak nie menej 😂. Máš moj obdiv že mu ešte praješ potom všetkom čo Ti urobil, jedna vec je prestať v sebe mať hnev a druhá ešte mať k niekomu takému pozitívne pocity, mne najviac nasralo na tom proste to že sa zachoval ako najposlednejší hnoj, lebo keď Ťa proste podvádzal dlhšie a dlhšie chcel odísť najprv to mal riešiť vysporiadať si v hlave čo chce a až po rozchode riešiť niekoho iného..plus keď už toľko čakal mohol už počkať aspoň pár mesiacov s obľadom na teba a malé bábatko, mohlo sa stať hocičo toto je najvacsie svinstvo za mňa plus už keď dlhšie vedel a ešte sa dá na tretie dieťa (teda ak ste plánovali neviem) proste nielen to že ťa opustí ale kedy a v akej situácii tesne pred porodom to na Teba vybafol to urobí fakt len najposlednejší ľudský hnoj. Keď už mohol sa zachovať inak.
Ale to je už jedno si úžasná silná žena a zaslúžiš si byť už len šťastná. Teším sa že to dobre dopadlo a že si to dala, hlavne aj kvoli deťom že si im “záchranila” detstvo. Inak a s odstupom času to už ako vnímajú, rýchlo si zvykli?

lindavista
autor
8. mar 2023

@111anjelik111 ano mohol počkať aspom pokiaľ porodím a potom mal odísť ale to už je teraz jedno v podstate.
Deti majú môjho priateľa ako otca, on sa o nich stará a má ich moc rád.
Najhoršie to bolo pre tú najstaršiu dcérku si zvyknúť lebo ona keď sem nastupila do školy tak bola druháčka a vôbec po nemecky nevedela. Ale po roku sa naučila výborne a už je na úrovni ako rakúšania. Chodí na gymnázium do Schwechatu a má samé jednotky.
Tí dvaja boli maličkí takže si nič nepametajú a berú Rakúsko ako svoj domov.

111anjelik111
8. mar 2023

@lindavista tak to je super, nech sa už len darí.

heln
8. mar 2023

@lindavista ahoj, tesim sa, ze sa ti dari a ze si stastna. a ze to dobre dopadlo. som rada, ze si napisala ako to dopadlo, v mnohych pripadoch sa to nedozvieme.