Manžel ma stále upodozrieva z nevery

annika88
2. mar 2013

Ahojte baby, mala by som jednu otázku. Čo by ste robili keby Vás muž vkuse podozrieval z nevery (samozrejeme niepodviedla som svojho manžela) a nútil Vás povedat pravdu že som ho podviedla. Ja svojho manžela milujem a nepotrebujem nikoho iného okrem neho, ale neviem ako mu dokázat že okrem neho som nemala iného :( Ja som už zúfala z jeho žiarlivosti :(

takyna
4. mar 2013

@annika88 bohuzial rozviest sa s nim..., tu nic bohuzial ine nepomoze, mala som kamosku, ktora mala takehoto psychosa 25 rokov, a nakoniec sa aj tak rozviedli.... 😒

annika88
autor
4. mar 2013

@elizabethia Dakujem 🙂 Určite že zvážim všetky možnosti. Ale počkam ako to dalej bude vyvívaj! Samozrejme nechcem aby náš syn trpel kvôli nám a rozhodnem sa len pre jeho prospech!

annika88
autor
4. mar 2013

@katieg85 to že on moc nechodí nikde, len ked musí íst na služobné cesty alebo niaké školenia tak samozrejme ide sám.
Fakt ja si už neviem čo mám mysliet!

annika88
autor
4. mar 2013

@takyna uvidím ako to bude, ak sa to zopakuje este raz tak fakt si zvážim rozvod.

katieg85
4. mar 2013

@annika88 tak mu povec ze ked sa v tom nezmeni,ze ty mu chces pomoc ale on nechce tak bude rozchod.lebo ked sa fakt teraz nezmeni tak to budes mat cely zivot.a neviem ci sa oplati zit taky zivot 20 rokov a potom to ukoncit.

katieg85
4. mar 2013

@annika88 moj otec ma 53 r.a sa v tom nezmenil,

annika88
autor
4. mar 2013

@katieg85 Tak ja som mu to povedala a sľúbil že sa to nezopakuje! ale moc tomu neverím lebo on mi čo zatial slubil to velmi nedodržal iba do poli :( ale ved uvidím :(

katieg85
4. mar 2013

@annika88 aj ked je to tazke tak skus aj ty misiet a verit ze sa zmeni,lebo naco mislis sa stava,aked budes misliet ze zas bude ziarlit tak mu v tom pomahas,precitaj si na gogle pozitivne mysliet.a drzim palceky

annika88
autor
4. mar 2013

@katieg85 Dakujem za rady a podporu si zlatá 🙂

tajna82
8. mar 2013

@annika88 ...a mozno by stalo za zmienku, co je dovodom, spuscacom jeho chovania a ziarlivosti (aka okolnost)

digysa
8. mar 2013

@annika88 Neviem, do akej miery sa ta to stale pyta...alebo kedy...
Ja som mala kamaratku a ta mala "vysluchy" vzdy po akejkolvek navsteve, restauracia, kavicka a pod....

TO sama nevyriesis.....Resp. Ty nemas co riesit. Padla tu iba jedna dobra rada- psycholog.

A ty si povedala, ze navsteva psychologa nepripada do uvahy. Tam je jasny koniec. Chorobna ziarlivost sa nelieci, ze si sadnete a on ti slubi..... 😀 Az mi to prislo smiesne....prepac.
Odborna pomoc je JEDINA vec, ktora vam zachrani vztah.

Spat k mojej kamoske....tiez psycholog nepripadal do uvahy.......ale ked mu kamaratka dala pod nos rozvodove papiere, tak zrazu psycholog pripadal do uvahy........chodil tam 1 rok 🙄

patrisia2010
12. mar 2013

ahoj ak mozem poradit s vlastnej skusenosti...nikdy..niakym sposobom nepresvedcis chorobne ziarliveho cloveka o opaku...but ho posli k psychiatrovi..alebo sa s nim rozvet lebo sa casom utrapis a u toho psychiatra skoncis ty..ps:osobna skusenost..

juliana77
16. mar 2013

@digysa Ja psychologov moc nemusím, ale tentokrát súhlasím pretože ak sa jedná o chorobnú žiarlivosť, pomôže len dobrý odborník, ale sú aj jedinci, ktorí majú tzv.hranú žiarlivosť, pretože si myslia, že aj ich partner rozmýšľa tak ako on, len čo vybehnú do ulíc, rozmýšľajú kde čo splašiť.

Ked sa aj hned tento vzťah neskončí rozpadom, je to len otázka času a je jedno aký druh žiarlivca to je. Veď také správanie je moc aj na vola.

kikaba44
18. mar 2013

@annika88 "každú minutu mu hovorím ako ho moc milujem a potrebujem ho! Ja neviem čo sa stalo, je fakt že bol žiarlivý aj pred tým ale teraz to už moc preháňa a ja sa cítim ponížená!"
Ani nevieš, ako veľmi ťa ľutujem, aj som si už kvôli tebe poplakala 😖

annika88
autor
18. mar 2013

@kikaba44 nehnevaj sa ale teraz ťa nechápem! Kvôli mne si poplakala? Z akého dôvodu?

kikaba44
18. mar 2013

Samozrejme, že kvôli tebe ☹ z prozaického dôvodu, že musíš tak veľmi trpieť kvôli jeho žiarlivosti a pritom tz ho tak miluješ a on ti neverí.. 😖 😖 😖

matozazzo
18. mar 2013

@annika88 Skus to otocit... vacsinou plati podla seba sudim teba... asi nema ciste svedomie :( Tak ak ta zas zacne upodozrievat, a mas na to silu a odvahu, otoc to proti nemu stylom: A co ty? Podviedol si ma? Co robis, ked... a uvidis, ako sa zachova. Ak mu to bude neprijemne, mozes mu to este parkrat zopakovat, aby pochopil, ako sa citis ty...

18denka5
18. mar 2013

toto je ako vyšitý prípad mojej svokry.....môj svokor jej nedovolil sa ani do roboty malovať že na čo by sa mala iným chlapom páčiť a nikdy nemala ani nejakú dobrú kamarátku na kávičky lebo jej to nedovolil a keď meškala z práce pár min. tak už mala milenca...chcela sa s nim rozviesť ale nakoniec sa nejako dohodli a svokor slubil že sa zmení narodil sa im môj manžel s vekovým rozdielom 8rokov mladší od brata a 10 rokov mladší od sestry no teraz už manžel vyrástol a žijeme šak už svoj život a svokra chudera chodí k nám vyplakávať aka bola sprosta že si nechala takto život zničiť a že jej to lichotilo pred rokmi že sa o ňu bojí že ako moc ju miluje že všetci jej ho zavideli aký fešák a teraz ju tiež obvinuje že jeho kamaráti ju vidia s kadejakými mladými zajacmi že či im platí za sex a takto si vymýšla len aby jej ublížil ale už sa rozhodla pre rozvod a má 55 rokov ... ale tie roky trápenia jej už nevráti nik =(

kikaba44
18. mar 2013

@18denka5 chúďa svokra, hlavne, že ty si šťastná lebo svokre nič nezostane len sa rozviesť

annika88
autor
18. mar 2013

@kikaba44 áno trpím. ale čo mám robit? ja pozerám na nášho synčeka lebo on svojho otca zbožnuje a ja nechcem aby kvôli nám trpel aj moj syn. som bezradná :(

annika88
autor
18. mar 2013

@matozazzo už som to skusala a vždy mi odpovedal že on ma miluje a on by ma nevedel podviest. tak teraz neviem čo mám robit :(

wifina
18. mar 2013

@annika88 ja mám skúsenosť, že takí, čo najviac žiarlia, zvyknú aj niečo skrývať. Ruku by si za neho dala do ohňa, vidí len teba, len s tebou chce byť. A potom nájdeš niečo v mobile, nič strašne toxické, ale človek nikdy nevie...Ja som žiarlivosť pripisovala aj nízkemu sebavedomiu. Ťažko povedať, ale z môjho okolia ti poviem, že v prípade takejto žiarlivosti ťa čaká len sociálna izolácia. Poznám taký prípad jednej známej, z práce len domov, ani len s kamarátkami sa nestretneš. Ale také bláboly, čo sa tu píšu, skús sa s ním porozprávať, to je blbosť, sorry za výraz. Možno by pomohol pschylóg, ale samé to neprejde. Rovnako nechápem tomu hovorovému "kto miluje, ten žiarli", to je pre mňa tiež blbosť, láska sa dokazuje inak, najmä skutkami.

annika88
autor
18. mar 2013

@wifina fakt neviem, čo spravit a ako to spravit. už som s toho zufala, vyčerpaná hlavne duševne ale už aj fyzicky 😖

wifina
18. mar 2013

@annika88 Nedá sa žiť vo vzťahu, kde vyslovene trpíš, to nie je vzťah, iba si to odnesie tvoje zdravie. Ja ťa hneď nenahováram na rozvod, ale skús ho nasmerovať na terapiu, či už samostatnú alebo párovú. Kto nezažil žiarlivého partnera, nepochopí. Ja som mala len takú light lightovú verziu a liezlo mi to neskutočne na nervy. Zo skúseností kamarátok, ten čo žiarlil najviac, ten aj podvádzal, ale neviem, či to platí vždy. Máš kam aspoň na čas odísť?

katka1981
18. mar 2013

@annika88, odkedy je taky upodozrievavy? Asi jej aj poriadne ziarlivy. Bud sa nieco stalo alebo bol taky vzdy a bud si si to neuvedomila, alebo ti to nevadilo. Mne pripada ako chorobne ziarlivy. Pokial sa nic nestalo, ze si mu nedala dovod (nevravim, ze zrovna si ho podviedla), tak ma komplexy a pokial sa to cim skor neda do poriadku, tak to je dost na prd. Lebo to moze skoncit hadkami a kadecim este. Predpokladam, ze si na MD, ked uz matku na MD niekto podozrieva z nevery, co bude robit, ked nastupis do prace? Alebo chodi na tyzdnovky? Nejaky dovod musi mat, inak by sa tak nechoval.

katka1981
18. mar 2013

@annika88, docitala som si dickusiu a moja rada, ak ta tak velmi miluje, mal by preto aj nieco urobit. Ak nedokaze proti svojej ziarlivosti bojovat sam, nech ide k psychologovi. To je nejmenej co moze urobit. Ved to nie je hanba. Neviem ci je tlsty, ci plesaty, ci kriva, ci ma hrb..... ale nejaky komplex 100% ma. Urcite ma nejaky problem. Alebo ho byvala frajerka podviedla, v niecom to urcite prameni. Ale u neho je to ozaj dost silna ziarlivost. Mala by som ozaj strach, aby ti neublizil. Pokial sa to nezlepsi vasimi rozhovormi, urcite potrebuje pomoc, inak to nevidim ruzovo. A jeho bujne predstavy, to je ozaj sila, to vam moze znicit vztah.

anita5
23. mar 2013

Ahoj. Ja mám muža tiež žiarlivca, 2 razy som bola od neho odsťahovana, sľubil že sa zmení. Vrátila som sa. Navštevovali sme manželsku poradňu. Psychologička mu navrhla navštíviť psychiatra,aby mu dal lieky . Odmietol to. Mne povedala že keď sa vrátim k nemu ,že budem nútena od neho odísť,lebo to nevydržím. Mala pravdu. Rozmýšlam čo urobím ďalej, takto sa nedá žiť.Človek má právo žiť, manželmi sme 20 rokov. On si robí ako mu pasuje. Mňa uráža nadávkami. Medzi nami už nieje žiadná láska. koľko razy si poviem do tretice všetko dobre. Nikty som ho nepodviedla, a nevyhľadávala chlapskú spoločnosť. Nie som ten typ. Tak už to ostáva len na nás, aký daľší postum si zvolíme. Žiadný žiarlivec sa nezmení, len sľubuje. Mne pripíše hociakých chlapoch, žiarli aj na rodinu. Tak Ti držím palce.

marikabobal
26. aug 2016

Ahojte ..vie mi niekto poradit? Manzel ma stale upodozrieva z nevery je chorobne ziarlivy .Sme spolu uz 18r.a on bol ten kto ma stale podvadzal
Asi poslednych 5r.ze necitim ze ma podvadza ale teraz uz podozrieva mna dokonca uz aj s kamaratmi nemozem sa s nikim rozpravat lebo uz je zle
Ja som uz strasne zufala neviem co mam robit