Manžel ma vyhadzuje z bytu kvôli milenke

lubikan
24. sep 2014

Ahojte kocky...

Mam doma situaciu taku,ze manzel ma 2 mesiace milenku,silou mocou sa rozhodol zacat novy zivot.....a chce aby som odisla z bytu v ktorom byvame spolu (v podnajme),a zacala tiez svoj novy zivot...dal mi ultimatum,do 1. oktobra sa mam odstahovat,lebo aj on odchadza...byvat s tou svojou.......

Lenze situacia je taka,ze ja nemam stabilnu pracu,pravidelny prijem,prakticky som financne odkazana na neho,mame 2 deti,ktore mu nechcem dat....

Jednoducho povedane,on zalozil poziar a ja ho mam hasit...
Problemy mame uz dlho,ale toto je uz moc,navyse narobil kopu dlhov........

Zajtra idem k pravnikovi po radu.....teda,viete mi poradit body,ake s nim mam prebrat.....chcem rozvod,ale nie hned ho riesit ako prve,najskor majetkove vysporiadanie,alebo ci je povinny mi najst nahradne ubytko,lebo najom sama neutiahnem.....alebo proste co ako prve mam riesit v tejto situacii......a hlavne co nemam robit,aby som mu to neulahcila...

A ked ma dobru naladu,mi vravi,ze sa mozme aj mimosudne dohodnut,ze mi bude na deti prispievat 400 €,hlavne aby som vypadla.....a aky je postup ohladom vyzivneho....

Dakujem

pribinak
24. sep 2014

Chod na urad prace, oddelenie socialno-pravnej ochrany deti a mladeze a nech ti napise kuratorka ziadost na sud o vyzivne a zverenie deti do tvojej starostlivosti
Byt ti nahradny hladat nemusi, podnajom ho k tomu nezavazuje, ine je keby ste mali byt v spolocnom vlastnictve a rozvadzali by ste sa
Napis viac o spolocnom vlastnictve, kvoli BSM.

janinka007
24. sep 2014

V prvom rade treba pýtať výživné na deti a absolútne nedaj na také dohody perhuba,že ti bude prispievať 400€,treba to mať pekne na papieri.

maria1989
24. sep 2014

hlavne maj všetky dohody na papieri, potvrdené právnikom... žiadne také že ústne sa dohodnete

pribinak
24. sep 2014

Vies co, chod do centra pravnej pomoci, mozno budes mat narok na bezplatnu pravnu pomoc, o svojom prijme a praci si napisala dost malo
Baby radia pravnika, ale zbytocne sa vyhadzes s penazi
Vyzivne pre deti je zavazujuce len ak rozhodne sud, ine dohody nie, s takou dohodou nepochodis potom ani u exekutora

lubikan
autor
24. sep 2014

lenze on ma problem ,je SZCO,a podla danoveho priznania,ktore sem tam da,sem tam neda...potrebujem od neho,ze dobrovolne mi bude davat veeeela penazi,lebo ak mu sud podla jeho danoveho odklepne NIC....tak som nahrata 😠

a bude stacit aj vypis z uctu,ze mu na ucet chodilo vela penazi,ktore mozno nezdanil?

aby nezastrajkoval,ze mi nakoniec bude robit problemy

lubikan
autor
24. sep 2014

@pribinak
vezme sud do uvahy, zaznam od notara ,u ktoreho sa dohodneme,ze mi dobrovolne bude davat tych cca 400 € ?

lubikan
autor
24. sep 2014

donedavna som bola na predlzenej RD,neplatenej....teraz idem na UP...popritom si hladam trvalu pracu....a iny prijem bol ten,ze som mu sem tam pomahala vo firme....

ja chcem len aby mi platil 400 €,pripadne viac, a vsetky dlhy prevzal na seba.....nepotrebujem ziadne sudne opletacky,nechcem ani ja robit problemy....to su dva najvacsie dovody...rozvod az potom...

pribinak
24. sep 2014

Výživné sa určuje podla príjmu oboch rodičov, ak by si bola rozvedená, mala by si za určitých podmienok nárok na výživné aj ty, no 400e je veeeelmi pekna suma
Obávam sa, ze sa budes musieť uspokojiť s nižšou

maria1989
24. sep 2014

@pribinak keby bývalí platili 400 výživné 😀

kimina7
24. sep 2014

Ja som zila v partnerstve tu a v zahranici s tym istym, priatel nechcel sud, ale bol ochotny sa dohodnut na 500,- vyzivnom na deti. Tak pravnik (v EU) napisal o tom zmluvu. Poslal obom, podpisali sme, zaslal nam nim potvrdene spat a bolo. Asi by aj tu taky papier mali uznat, ked sme EU, ci?

adri266
24. sep 2014

@lubikan to mi je strasne luto ☹ ☹ ☹
Skus napisat babam tu do skupiny, su tam pravnicky, mozno Ti poradia https://www.modrykonik.sk/group/1900/

A drzim prsty, nech to pre TEba dopadne dobre.

moonlight1210
24. sep 2014

@lubikan ako to myslis ze sem tam poda a nepoda danove priznanie?

kaktusik007
24. sep 2014

@lubikan ad jeden - prestan sa bat.
ad dva - nemozes riesit majetok kym ste manzelia - tym myslim tvoju poznamku ze nech na seba prepise dlhy a potom rozvod. tak to nefunguje, musi byt najrpv rozvod a POTOM moze prepisat dlhy iba na seba.

co sa tyka dohody o vyzivnom -- je mozne podpisat pred notarom rodicovsku dohodu. Avsak aj tu je potrebne, aby ju schvalil sud. Ide o to, ze dohoda je o maloletych detoch a sud proste MUSI skumat, ze ci je v ich prospech. Aj do rozvodu vstupuje kolizny opatrovnik ako nezaujata tretia strana a vyjadruje svoj nazor -- ohladne maloletych.

ja ti doporucim co najskor ist na upsvar a povedat, v akej si situacii... potom podat navrh na sud na zverenie deti tebe do starostlivosti a vyzivne na ne este pocas manzelstva... a zaroven vyzivne aj na teba ako manzelku.

a co sa tyka bytu -- je to prenajom, najdi si druhy. ak nemas na to, tak hold -- musis ist tam, kde na to mas.... nemas inu moznost, ako to inak poriesit.

pribinak
24. sep 2014

@lubikan nie. Sud vykonáva vlastne šetrenie a dokazovanie. Navyše ak máš v ruke rozhodnutie sudu, môžeš riešiť situáciu ak otec deti nebude platiť, polícia a exekútor potrebuju pre začatie konania rozhodnutie sudu, nie dohodu od notára, detto ak by si žiadala o náhradné výživné

lubikan
autor
21. okt 2014

@pribinak
@kaktusik007
@moonlight1210

baby,takze hladam si trvale zamestnanie,mam nieco slubene,dufam,ze v pondelok uz budem robit...to je otrasne u nas s tou pracou....lebo ako nezamestnana neviem,ci mam narok na deti do osobnej starostlivosti.....viete v tomto poradit?

pravnik mi poradil,ze mam od neho vymamit priznanie,ze mi slubuje tych 400 € ako vyzivne,staci,ze to bude rukou na toaletaku napisane.....ten papier bude potrebny v pripade sudu,ako dokaz,ze tie peniaze ma...ten papier mam,rukou pisany,som sa robila,ze som sprosta...no co vsetko som si okolo toho vypocula.... 😅,kym mi ho napisal....

a potom pojdem na upsvar ohladom deti a vyzivneho....az ked budem mat pracu...

pribinak
21. okt 2014

Deti mozes dostat do starostlivosti aj ked si nezamestnana, len samozrejme je to velmi tazke vyzit z pridavkov a vyzivneho a nejakeho prispevku co dostanes od statu
400e by bolo skvele, neviem neviem ci sa ti to podari, ked pride na lamanie chleba, urcite sa aj on bude radit ohladne sudu
Idu Vianoce, obchody naberaju ludi, snad sa ti nieco postasti

kaktusik007
22. okt 2014

@lubikan preco by si akoze nemala mat narok na deti do osobnej starostlivosti ked nebudes mat pracu??? toto ti kto povedal prosim ta???
ja som bez prace - oficialne sice mam zivnost, ale nula bodov :( horsie je to presne ako pise
@pribinak - s peniazmi je to narocne, lebo su vydavky,ktore proste pokryt musis..... ale tak da sa... zivorime 🙂
no urcite to nie je postavene tak ze som bez prace a sud mi vezme deti 🙂

pribinak
22. okt 2014

@kaktusik007 prepac, ale kde som napisala, ze nezamestnana matka nedostane deti do starostlivosti? Ja som len napisala, ze je to velmi tazke vyzit len s pridavkov a vyzivneho a nejakeho prispevku,, to je dost rozdiel

kaktusik007
22. okt 2014

@pribinak citaj pozorne... ja ti iba davam za pravdu