Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Manžel na zabitie

3. aug 2020

V minulosti môj manžel urobil rozhodnutia bez môjho vedomia , ktoré nás ako rodinu stáli kopec peňazí . Popodpisoval zmluvy o investíciach v nejakých pofidernych spoločnostiach , z čoho je dodnes .. NIČ . Samozrejme to aj uhradil z našich spoločných prostriedkov ktoré mal na svojom účte ( založenom ešte za slobodna ) . Keď som na to prišla považovala som to za neskutočnú zradu , bolo to veľmi ťažké obdobie . Na to aby sa nám manželstvo nerozpadlo , lebo sú tam deti , tak sme sa dohodli na sedeniach u párového terapeuta. Dva roky tam chodíme , vzťah sa začal zliepať pomaly a hneď na začiatku sa ho pýtala terapeutka či to je všetko čo urobil a on že áno , dvakrát sa ho to opýtala a vysvetlila mu že ak to nie je všetko a ešte sa na niečo príde , že zas to nabúra celé uzdravenie. Počas terapie som ešte prišla na dve zmluvy , zas sme začínali v podstate odznova a predvčerom som hľadala pero , lebo moje sa vypísalo , nikde som nemohla nájsť tak som išla k nemu do pracovnej kabely a tam som uvidela zložku investície , otvorila som ju a srdce mi skoro umrelo , ďalšie tri zmluvy z roku 2014 , horšie je že dve boli na moje meno , ešte aj podpis sfalšoval , druhá na jeho matku aj tej podpis sfalšoval . Nešlo o nejaké extra významné sumy , u mňa to bolo 2200 eur, a u jeho mamy 4100 eur. Keď som sa ho pýtala prečo to urobil a prečo to zas nepovedal , tak vraj čo to riešim že to bolo dávno a teraz to už nerobí . Ďalej som sa ho pýtala či jeho mama o tom vedela , že vedela a teda prečo som nedostala výsadu aj ja o tom vedieť ? Mlčal . Má vôbec význam chodiť po terapiách a udržiavať takéto manželstvo , kde si jedna strana robí čo chce ?

korunka1
3. aug 2020

Tak ako píšeš, už si mohla mať časť trestu za sebou 😢

77daniela77
3. aug 2020

....obavam sa ze ho nezmenis.....

domininka
3. aug 2020

To je tazko povedat, naozaj sa moze zmenit ale ani vobec nemusi. Kazdopadne bude to uz vztah bez dovery a bez nej je to velmi tazke.

autor
3. aug 2020

on sa správa teraz ako keby sa nič nestalo , to bolo a tým to pre neho hasne. A nepovedal mi to preto lebo by som takú ťarchu vraj neuniesla ( ja viem že uniesla ) , takto mi to dávkuje postupne . On nechápe že vždy sa vrátim na začiatok , všetko to zlé obdobie sa mi premietne pred očami a pocitovo som tam kde som bola pred tromi rokmi , zas sa hrabem v tých výkaloch .

autor
3. aug 2020

Keď mu spomeniem rozvod , že takto je neviem žiť pozerá na mňa ako zjavenie, však už to nerobí . Ale čo z neho ja mám ako z partnera ? Klame, sex takmer nula, komunikuje iba o tom čo on chce, inak to odignoruje alebo mi povie že ok aj tak si urobí po svojom . Neplatí na neho ani nejaká psychologická intervencia .

deti95060810
3. aug 2020

určite by som o ďalších prekvapeniach povedala terapeutke a s manželom by som skončila vzťah.... klame, falšuje - načo ešte čakáš ? kým predá tvoju obličku na nete? či kým skončiš pod mostom....
načo potrebuje resp. míňa toľko peňazí?

gladys_07
3. aug 2020

fuha, uz by som riesila dobreho pravnika...aby si pre jeho machinacie neskoncila na ulici alebo vo vazeni. S notorickym klamarom sa neda

tslobik
3. aug 2020

Nie. To má nejakú poruchu nie? Že nevie odolať a "musí" za každú cenu.

autor
3. aug 2020

tak od toho prúseru zatiaľ neurobil nič podobné , peniaze si strážim . Jeho sme zrušili a všetko ide na spoločný . Prišla som na to v roku 2017. Tu keď tú zmluvu nezaplatíš do 5 dní , tak padne.
On si vždy urobí po svojom , napríklad chcel kávovar, vravím mu že nemáme tak veľku kuchynskú linku , bude mi zavadzať, ale on ho chcel tak mi ho kúpil na MOJE narodeniny ako darček , som ho vtedy skoro zhodila z poschodia od zúrivosti . Alebo dcéra robila jeden šport a keď začínala mu hovorím , že by bolo dobré jej na začiatok kúpiť niečo z druhej ruky až nedáme kopec peňazí do výbavy a ju to nebude baviť , tak mi povedal OK, že našiel jednu pani na bazáre , vyzerá to ako nové a že to pošle . Ešte mi hovoril že už to dala na prepravu a že už to má a pošte. Samozrejme že po polroku som upratovala skrine a pod jeho vecami som našla faktúru za tú výbavu , bola úplne nová . Dcéru to nebavilo tak tak ako začala tak a skončila.

Takýchto vecí je veľa, to bolo len na ilustráciu . On si to buď neuvedomuje , alebo je fakt taký debil alebo je čistý ignorant alebo ja neviem .

lija22
3. aug 2020

len citam a uplne ma ide slak trafit. ja by som ho variaj udrela, normalne dobila akohada. kvoli zmluvam by som sa fakt rozviedla ale za ten kavovar a vybavu ty som ho fakt udrela. kurnik sopa ty musis mat zelezne nervy

stela01
3. aug 2020

A psychologická sa vyjadrila ako ?

Nechcem tá absolútne uraziť ale p manžel tá neberie ako rovnocenného partnera , ešte to pretočí na to že ti chcel nervy ušetriť . Akurát keď tak svoje .

stela01
3. aug 2020

@korunka1
A + možno mohla dostať len podmienku .

autor
3. aug 2020

@stela01 myslím že oklamal aj tú psychologičku , on si po čase začne zo všetkého robiť srandu alebo to zľahčovať. Povedala že návrat k sebe je možný , len nesmie klamať ,všetko čo urobil musí teda povedať aby sa urobila hrubá čiara. A tak tam chodím s ním ako taká krava dva roky , riešime to rozoberáme a potom zas toto .

korunka1
3. aug 2020

@stela01 myslíš poľahčujúce okolnosti za božskú trpezlivosť?

77daniela77
3. aug 2020

To vyzera na chorobu.....netrap sa s nim uz....je to na cely zivot a on nema zjavne spätnu vazbu,alebo ako to nazvat....kasle na vsetko,je nepoucitelny,este aj klamar....ved pri nom nemas istotu v zivote co este vyparati,vzdy vstrehu byt,to je narocne.....tak vyhodnot ake je jeho plus vo vztahu,predstav si zivot bez neho a potom sa rozhodni.

autor
3. aug 2020

@stela01 mne psychologička povedala že on počíta s tým že ja to unesiem , zvládnem , otrepem sa z toho , pokričím a on vydrží môj hnev. On s ním doslova kalkuluje, vie že sa budem hnevať a aj tak to spraví , lebo on je presvedčený že to robí pre naše dobro on podľa nej ani nechápe čo vlastne urobil zle. Tak ale je retardovaný ?

stela01
3. aug 2020

No neviem kto je retardovany
Ale moje nervy môžu skúšať akurát tak moje deti! A tvoje nervy ?

eliska13
3. aug 2020

Podľa mňa to má take nutkave správanie preto aj tá výstroj...niečo ako shopoholik či rád riskuje preto aj tie zmluvy....investicie.Takze oklamal ešte počas terapie 2x a ešte si našla ďalšiu zmluvu.Asi je si tebou príliš istý a ide si svoje.Rozobrala by som to na terapii a neviem či to má význam kontrolovať ho ako chlapca s peniazmi na účte.Asi potrebuje vzrušenie ako hráč len on to robí na urovni

stela01
3. aug 2020

@korunka1 😂
Prepáč 2 roky by som odmietala chodít do poradne , keď efekt čistý -

autor
3. aug 2020

@lija22 nervy mám zo železa to je pravda, lebo keby nie tak má už monokle pod očami . Zas na druhej strane rozvod je komplikácia nad komplikáciu , máme spolu firmu , majetok a keď si predstavím naťahovanie po súdoch moc sa mi do toho nechce. Mňa skôr odrádzajú tie praktické veci . Zajtra mám stretnutie s právničkou ohľadne rozdelenia BSM , to musím urobiť a mala som urobiť už dávno . Potom to budem zrejme riešiť od neho odchodom .

korunka1
3. aug 2020

@stela01 môj nekúpi ani rožky bez toho, aby sa nespýtal 😀
toto je už fakt vrchol drzosti od tak blízkeho človeka

korunka1
3. aug 2020

Chcela som napísať o tom rozdelené BSM...dobrý nápad, priam nutný

autor
3. aug 2020

@eliska13 3 .septembra máme ďalšie sedenie , tam to chcem rozobrať . Ale jeho reakciu viem presne odhadnúť, psychologička sa ho opýta prečo to urobil , on povie že nevie , už si nepamätá , ona mu vysvetlí že takto sa nikam nedostaneme , vyjdeme odtiaľ a opýta sa ma kam pôjdeme na obed alebo či ideme do kancelárie a pre neho je to vybavené . On je slon v porceláne, on sa nevie hýbať vo vzťahoch .. kopec kecov ktoré mne sa už nechce ani počúvať. Rada by som to tam aj ukončila teda tú spoločnú párovú a prejdem na individuálnu pre seba, lebo som z neho naprášky. Tá spoločná nemá naozaj význam .

petruska19
3. aug 2020

Neviem,či ho ľúbiš, ale prehodnot tvoj vzťah k nemu a či ti to vôbec stojí za záchranu. Lebo podľa toho čo píšeš, tahas iba ty...a budes ťahať iba ty. Ale to sa nedá donekonečna

marca12
3. aug 2020

To je chorobny klamar a ma nejaky druh poruchy osobnosti. Podla by ti skor pomohla terapia osamote. On si to vypocuje,jednym uchom dnu,druhym von.

autor
3. aug 2020

@petruska19 potom všetkom moje city tak ochladli , že sú na bode mrazu .. neutrálne ani tam ani tam . Cudzí človek s ktorým mám deti , majetok a firmu . A máš pravdu , manželstvo ťahám a držím pokope ja .

petruska19
3. aug 2020

Ja som to zažila (bolo toho oveľa viac, iných nepekných podrazov), kvôli deťom, kvôli neviem čomu....az raz som povedala DOSŤ! Som spokojná a deti tiež. Tie neoklames, nikdy

autor
3. aug 2020

@marca12 on si to zväčša vypočuje, chvíľu to dodrží a potom sa na to vyserie a zas sme tam kde sme boli . Z dlhodobého hľadiska on nemôže kontinuálne existovať asi normálne , mne príde ako zakomplexovaný človek ktorý musí riešiť veci takto lebo inak sa nevie presadiť len klamstvom .

sbear
3. aug 2020

Ja by som s nim ostala koli detom zatial, nema zmysel mat dalsiu rozpadnutu rodinu a vela chlapov je takych. Manzelstvo drzia zvycajne len zeny. Pozrite, v akej rodine vyrastal on. Spravte si analyzu jeho rodiny a detstva. Ale zacala by som si setrit na vasom mieste peniaze, tak aby o tom nevedel a aby ich nahodou nededil pri rozvode, ak sa o 10 rokov budete rozvadzat. Skuste to nejako vyspekulovat a bezpecne si setrit pre vas a deti do buducna. To, ze s nim nemate casto sex je super vyhoda, ved teraz sa vam aj tak hnusi.

eliska13
3. aug 2020

Tak vieš aj hráči hrajú, lebo chcú mať viac peňazí a aby sa mala rodina lepšie to je len zámienka, ak by nepotreboval nerobí to.On je chorý nechápe, že robí zlú vec a ubližuje rodine.Nikdy to nespomenula, že potrebuje risk, akciu, byť geroj?že má nutkave správanie?2 roky je veľa aj na koňa to je už dosť, aby pochopil ako to je vážne.Moze byť egocentrik bez empatie, citu tvrdy biznismen len asi to nie je v tom štýle, že stojí pri automate či tipuje online, ale podstata tá istá robiť niečo vzrušujúce, riskantné.Tiez by som tam spravila haló na terapii a povedala, že idem svojou cestou terapie.Mozno práve tou firmou rodinou si je isty, že to neukoncis.on vie, že to teraz všetko vieš?výstroj ďalšie zmluvy?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli