Manžel pije a asi hrá na automatoch

ivka1992
7. feb 2016

Čo by ste urobili s tim že manžel dosť pije a asi hra automaty. Chodili sme spolu 5 rokov ked som ostala tehotna a teraz mame 2 ročneho syna a rok aj niečo sme manželia.. Manžel pracuje v zahraniči a doma je málo ale ked si vypije vydrži sa aj 2-3dni držat v hladine. Ked by som do neho ripla dost prudko by sme sa pohadali... Uvažujem nad rozchom ale nie nad rozvodom.. Ale neviem čo na to rodina syn.... Prosim čo by ste mi poradili? ☹

lubkavargova1
10. feb 2016

Pockaj, jak zaklope exekutor tak sa otvoria ocicka naplno.

jolinka
10. feb 2016

"budem sa nabuduce krotit" u gamblera a alkoholika znamena v preklade "nevzdam sa toho, paci sa mi to, ale vadi mi, ked mi to druhi vycitaju"

motycka84
10. feb 2016

@ivka1992 ahoj Ivka, podľa profilu máš 23 rokov, tak skúsim začať tým, že Tvoj život je v rozpuku a máš sa z neho tešiť, nie sa trápiť. Určite je na koníku veľa žien, ktoré si prešli niečím podobným ako Ty, takže asi tu hľadáš riešenie.

V prvom rade - túto situáciu musíš pevne uchopiť do rúk a pochopiť základné fakty. Závislý človek je ZÁVISLÝ. Toto žiadne predsavzatie nezmení, žiadne sľuby. Iba činy. ON musí vyhľadať lekársku pomoc, ON musí ukázať záujem o rodinu a o dobré spolužitie.

Zo skúseností, ktoré mám aj z okolia - alkoholizmus a gamblerstvo sa nikdy nebude riešiť, kým nebude skutočne veľký problém. Verím, že stále máš možnosť sa obrátiť na svojich rodičov a požiadať ich o radu a podporu. Určite netreba opomenúť aj jeho rodičov - budú chcieť vlastnému synovi pomôcť. V oboch prípadoch je tam aj vnúča a v prvom rade Tvoje dieťa, ktoré musíte ochrániť.

Ak chceš dať manželovi šancu, aby to vyriešil, potom tak, ako Ti dievčatá poradili. Po rozhovore s rodičmi vyrieš na súde BSM (aby v prípade čohokoľvek si nezostala so synom na ulici, aby si sa nebála, že ostaneš bez prostriedkov...). Následne môžeš diskutovať o tom, koľko času mu dáš na nápravu. Neodkladaj to a nedávaj príliš veľa priestoru.

Ak sa ani tu nič nezmení, tak potom rozvod. Nebola by si prvá ani posledná rozvedená, ale tu už je na prvom mieste dieťa. Od alkoholu a automatov je iba krátka cesta k prvej facke. Musíš zabojovať o svoje šťastie.

... a presne ako dievčatá písali. Ak pracuje v zahraničí, tak to až taká zmena nebude. Skús si sama sebe odpovedať, kedy si šťastnejšia. Keď je doma, alebo keď je v zahraničí?