Manžel popíja a začala som aj ja

uzinka26
26. okt 2013

Maminky,poradte prosim...
Skusim strucne popisat moju situaciu:
Krasna svadba,ale bez mojej rodiny..nikto nebol..okrem 2 kamaratok a 2 kolegyn..
Tehotna,mame zdrave nadherne polrocne dieta...
Byvanie u svokrovcov,manzel si lubi vypit,pivka aj tvrde.
Ja som na pokraji nervoveho vycerpania,nemam rodinu,nevjem im to odpustit ze nebol NIK na svadbe.
Psychika v kybli..
Tak si popijam,ked som doma,sama.tajne.na uvolnenie.nevjem si pomoct.vsetko ma trapi a stale sa zozieram...☹

matabah
26. okt 2013

záleží na tom,prečo tvoja rodina ta ignoruje??nebolo by lepšie s nimi hodit reč a vyriešit to,prečo sa nebavíte?ked budete popíjat obaja,može sa to zvrtnút všelijakými smermi,a čo vaše dieta???
to nie je dobrá olba podla mna.....venuj sa radsej sebe,dietatu a tak,aby manželstvo fungovalo,odtrhni chlapa od alkoholu,a vieš prečo vlastne pije on??

zahradka76
26. okt 2013

A kde je Tvoje dieta, ked popijas?

ivina161
26. okt 2013

@zahradka76 ved pise ze len na uvolnenie po veceroch tak predpokladam ze ked dietatko spi tak si da poharik dve....

sendy182
26. okt 2013

@uzinka26 ahoj ak ti rodina neprišla na svadbu a nie ste v kontakte tak pravdepodobne vieš prečo 🙄 .......máš teraz svoju rodinku si čerstvá maminka ..porozprávaj sa so svojím mužom......či sa dá v niečom pomôcť........buď návšteva tvojích rodičov....alebo nech ti pomôže s domácnosťou........veď to je normálna vec......ak ti môžem poradiť.......na uvolnenie si daj so svojím mužom pohár vína......nikdy nie sama v takejto ošemetnej situácii......

tanja111
26. okt 2013

@uzinka26 mas to pod kontrolou??lebo ak nie tak to ries za vcasu...a chudatko tvoje malinke potom

sisaha
26. okt 2013

@uzinka26 Si na najlepsej ceste k alkoholizmu. Zacni si samu seba vazit.. Ak ta rodina odignorovala, tak sa na nich vykasli, orientuj sa na rodinu, priatelov, zaluby, konicky

zahradka76
26. okt 2013

@ivina16 Teba som sa nepytala 😉

adinam
26. okt 2013

@uzinka26,pred mesiacom si založila inú tému,tam píšeš,že bývate v podnájme a citujem "teraz sa všetci hrajú na starostlivých"-v príspevku myslíš Tvoju rodinu.Niečo tu nesedí ... 😕

nadula01
26. okt 2013

uz mi lezu na nervy tieto vymyslene temy 🙄

nadula01
26. okt 2013
sendy182
26. okt 2013

@nadula01 to nič.....možno sa v nich niekto nájde 🙂 😉

laila22
26. okt 2013

jen si dej, seš bledej...🙂

jarka721
26. okt 2013

@uzinka26 tehotná!popíja?! 😒 pekný začiatok ☹

nadula01
26. okt 2013

@sendy182 no ja neviem ,ved to je az do oci bijuce..ja ti neviem co tym dany clovek dosiahne..nechapem vazne.

awalancha3
26. okt 2013

@uzinka26 ......sú ľudia, ktorý tak bolestivo znášajú fyzicku či psychickú bolesť, že sa z nej potrebuju aspon na nejaku chvilu dostať ( ja osobne to chapem, ale neschvalujem: ked som ja trpela, tak som skuvinala, trieskala si hlavu o stenu, zavijala, ale nepoddala som sa oblbovakom, ktore by mi z toho chvilkovo pomohli). A čo urobia povahovo slabší jedinci ked ich bolesť je podla nich priveľká? Su tri prostriedky: utišujuce lieky, alkohol a drogy. Netreba ani písať, že alkohol je najrozšírenejší. Vo chvílkach alkoholoveho opojenia necitiš bolesť, v tvojom prípade duševnú. To, čo ti teraz akože pomáha sa stane neskor tvojou nočnou morou a dalšou prícinou duševnej bolesti. Nemyslím, si, že si hlupa, skor naopak, píšeš jasne, aj ked nedávaš podrobnejšie info.
S alkoholom, ak si zacala, tak neprestaneš, pokym si nevyriešiš problémy.. A že ťa už prevalcovali, to mi je jasné.
1. bývanie u svokrovcov- nevhodné, dá sa to vyriiešiť nejakým nájmom 2 i bytu napr alebo nejako inak? kedbudes zariadovať, budeš myslieť na iné.
2.nezhody s tvojimi rodicmi: nemali nahodou vyhrady voci tvojmu manželovi? alebo v čom je problem? toto treba riešiť, lebo ked sa rodič postavi voci svojmu dieťaťu, tak je to vždy vážne.
3. tvoj manzel- zbytocne mu budes prevravat do duse, ze si vypije.. treba konať.... vypatraj co ho bavi... modelovanie lietadiel, turistika, zahradkarenie, proste najdi niečo, čo budete robit spolu, cim viac casu sa stravi pri niečom "činnom" tym menej chuti a dovodov je na popíjanie. Chlapi nerozumeju teoretickým rieseniam, len praktickým (zial).
4. tvoje dieta: verim, že este stale sa o neho vieš postarať, že este stále citis zodpovednosť a lasku... alkohol ti to bude postupne naburavať, to sama vieš......Ked je chlap alkoholik, tak dieťa nie je az tak ohrozené, lebo prinajhorsom matka aj s nim odíde a dieťa ma svoje zázemie...ale dieta matky alkoholicky je ubohy uzliček, ktorý sa bude potulovať z rúk do rúk.....
Rieš tieto veci...a nie že, niekedy... uz dnes nad tym rozmyslaj a zajtra niečo urob....ospravedln sa tým, ktorým sa maš za čo, je čas, lebo nie si flegmatička,... urob to, nech ej to aj ťažké... V tvojom prípade tvoje ozdravenie vedie cez rodicov, manzela a dieťa.... nie cez teba samu.......Snad sme sa porozumeli. Určite to máš velmi, velmi tažké.

sendy182
26. okt 2013

@nadula01 🙂 ja to tiež neviem.....možno sa nudí....možno je tam časť pravdy.......ale to my už nevyriešime.. 😉 ...ja tiež nechápem čo sa dosiahne tým že si založí tému a ani neodpovie.....no čo......

bea13
26. okt 2013

preber sa !!!! jasne, je najjednoduchsie riesit problemy alkoholom, ako ich zacat realne riesit a co tvoje dieta? si v prvom rade matka a to ze ti nebola na svadbe rodina je akoze najvacsi problem???? teraz mas svoju vlastnu rodinu a o tu sa staraj ako najlepsie vies

awalancha3
26. okt 2013

...nech je aj téma vymyslená... ale možno su tu jedna či dve ženy, ktoré maju podobné problémy a začítaju sa do reakcií...a možno niektorej z nich to pomože..... 😵

zahradka76
26. okt 2013

@adinam cauko, ak to vies najst, posli link please 🙂

tykat
26. okt 2013

@uzinka26 nehladaj vyhovorky preco pijes, neries problemy alkoholom aj ked je to take lahke, supajdi k psychologovi alebo aj psychiatrovi kym nie je neskoro

cinkatko
26. okt 2013

v kazde situaci by se matka nejdriv mela podivat na deti, potom na chlapa a rodinu (zbytek) 🙄 takze za 1. tehotna a pit??? - respektive zacit pit? vsak to je silenost, vygoogli si obrazky novorozenat po narocnem a alkoholickem tehotenstvi!! ono nejde jenom o alkohol, ale i o psychiku, kterou ty musis ovladat! 😉
mas uz jedno dite a ted cekas druhe, premyslej nad tim, ze bys mela poradne zaprahnout staryho at se stara - jinak potom bude zodpovedny za nasledky ! 😒
A navic, nebud blahova i kdyz je tve dite teprve 6ti mesicni, ze nevyciti tvou naladu a pocity 🙄
Ja nevim, co to mas za chlapa, ale (s velkym ospravedlnenim), kdyz te umi nabouchat hned po porodu - tak ma byt dost zodpovedny na to, aby doma vse klapalo jak ma, jelikoz to pro tebe urcite NENI jednoduche!!! 😠
Vy*erte se na rodinu, ocividne jste na vsechny starosti sami, takze se seberte a budte silni uz jenom pro vase deti. 🙂
Nasetrete si nejake penize a prestehujte se. Nic neni pro manzelstvi horsi, nez nemit dostatek soukromi a nemit vlastni zazemi - domov se stastnymi detmi 😉 🙂
Drzim ti palce z celeho srdce 😉 😵

graceful9
27. okt 2013

@jarka721 ona. neni tehotna, písala to chronnologicky, už má malé dieťa

juliana77
27. okt 2013

@uzinka26 Podobný článok sa objavil na nete ked sa vydávala Martinka z Turca. 😉

m_ij_ka
27. okt 2013

@uzinka26 problémy sa dajú riešiť aj inak ako alkoholom, zdvihni si sebavedomie, a ži život so svojím synom, jemu venuj všetok svoj voľný čas, nerieš čo si kto o tebe myslí, čo sa o tebe povráva, kto čo klebetí. Nech si hovoria čo chcú ži si svoj život so svojím dieťaťom a hotovo. A problémy sa riešia komunikáciou a nie pohárikmi. Tak hlavu hore.

anatalia77
27. okt 2013

nuž všade sa píše ako majú mať partnery,manželia spoločný koníček,záujmy...oni majú alkohol ☹ ,aj tak sa dá

nativanativa
27. okt 2013

autorka nepise , preco sa vlastne nebavi s rodinou , kde vznikol problem , tazko povedat a radit v tejto situacii
ak to bolo kvoli partnerovi , neviem ci by bola ochotna opat nadviazat kontakty a znovu ozivit rodinne vztahy , ak by sa dozvedeli ze jej muz pije , vycitali by jej to resp. boli by na velkom , ze oni to dobre vedeli , ale aj tak si ona urobila po svojom - ja osobne by som o tieto mudre komenty nestala a radsej by som to neriesila
na tvojom mieste by som sa odstahovala od svokrovcov aj s muzom , co ked vlastne pije aj kvoli tomu ze byvate spolu , myslim ze kazdy potrebuje mat svoje vlastne sukromie - ako vy tak aj svokrovci , a dietatko tiez , ak by si mala tu moznost , tak to navrhni muzovi a porieste spolu nejaky podnajom
neries prosim svoje problemy a neutapaj sa v alkohole , to je to najlahsie vychodisko co moze byt , mas tu syna ktory ta potrebuje , nedovol aby sa na to vsetko pozeral
viem , ze je to tazke pre teba , ale si zena a v prvom rade matka - sme silne osobnosti , chlapi tolko nevydrzia ako my , vzchop sa a zi svoj zivot v prvom rade pre syna a potom pre muza , porozpravajte sa pri vhodnej prilezitosti , vysvetli mu co je vo veci

anatalia77
27. okt 2013

@nativanativa autorka nepíše vobec,len zadá tému a zrejme sa baví

nativanativa
27. okt 2013

@anatalia77 ťažko komunikovať s niekým, kto nereaguje....

jabadaba
27. okt 2013

@uzinka26 oj, alkoholom napatie rozhodne neries. Zacni cajikmi, je kopec bylin na uvolnenie. Aj lanovy olej je fajn na psychiku. Dostat v lekarni. Pripadne olej s lubovnikom bodkovanym. Tiez posobi na psychiku. Ale alkohol nie. To je cesta k totalnemu sebazniceniu. Toto hadam nechces. 😝 Nikto za to nestoji, to si zapamataj.

Preco tvoja rodina nebola na svadbe? Nie je dovodom prave tvoj muz? Mozno sa im nepacilo do akej rodiny si sa rozhodla vydat. Fakt, ze muz si rad uhyba nie je zrovna pozitivny a kto by rad videl dceru s pijanom? 😝 Neverim, ze nepil aj pred svadbou.

kakikaki
27. okt 2013

Tak aby som dodala vaznost tejto debate, som mama dvoch deti a zacinam mat pocit, ze mam problem s alkoholom.
O deti je na 100 % postarane, nejde o popijanie pocas dna, ale vecer, ked uz je vsetko "na poriadku" a krpci spia. Mam (opodstatneny) pocit, ze toho zvladnem "viac ako je slusne", kedze je to vsak skryte "v pohodli domova", nikto nic netusi. Mladsie dieta zle spavalo, takze kazdy unavu a vyzor pripisuje tomu. Ja vsak viem, ze je to len zasterka.
Dlhodobo som tu navstevnicka, ale nebudem uvadzat ani pocet ani vek deti a dalsie detaily.
Chcela by som vas poprosit mozno o pomoc, mozno o skusenosti co dalej (ktore ste to zazili) a ako z toho vybrdnut zase von. Moralizovanie a odsudzovanie si prosim odpustite, viem ze to nie je dobre, je to zle, ale som v tom☹
Dakujem za cokolvek.