Manžel prestal pomáhať v domácnosti

macik6
5. aug 2018

Prosim o radu.Manzel uplne prestal pomahat v domacnosti nekomunikuje so mnou nezaujima sa o deti nechodi na nakupy len pride z prace a vyvaluje sa a hra na mobile.Je pravda ze plati hypoteku a ucty no vyborne zaraba.Ja sama kupujem cely mesiac pottraviny pre 4clennu rodinu drogeriu a detom sactvo atd a ledva vydem s peniazmy.Je zakerny a pomstychtivy.Svokra ze tak to ma byt ze mu staci zarabat.Mame dve dcerky 8,12.

jana_eyre
5. aug 2018

@macik6 a to.len tak odrazu?

evittam
5. aug 2018

@macik6 A aku radu očakávas? Doteraz bol iny? Ako ho mamicka vychovala taky je a tebe sa divim,ze si vôbec s takym chlapom. Cize"pan tvorstva" zarobi takže uz nic nemusi? A ty co? Tiež pracuješ-preco mu peries, varíš, nakupujes aby mal co jest a ostatne?

pininka
5. aug 2018

No my to tu asi neporiesime. Ak nieje ochotny venovat sa rodine, tak to asi musite poriesit inak. On ma aky na to nazor? Prestan doma robit vsetko aj ty a uvidis. Urcite by som netahala vsetko iba ja z vlastneho platu. Aj moj muz zaraba dobre a olaty hypo,aj naklady na dom, aj stravu. Ja platim vsetko ohladom deti, skolu, stravu tam a ked im treba nieco kupit. Ale to su ovela mensie vydavky.

bucko555
5. aug 2018

ked on nemusi nemusis ine ani ty....navar len sebe a detom , oper tiez len sebe a dotom a mozno sa spamäta ak nie posli ho kade lahsie

hettinka
5. aug 2018

@macik6 ak je to zrazu, tipujem to na milenku, alebo že mu chlapi v robote alebo svokra dali "rozumy".
Ak taký bol vždy, neprerobíš ho.
A svokre to na nos nevešaj, ona sa bude vždy zastávať svojho syna, nie teba. Ešte ho začne huckať proti tebe.
Ja, ak mám problém alebo hádku s manželom, tak to riešim s ním a nie s mojimi rodičmi, alebo svokrovcami (kým žili).

lula313
5. aug 2018

Tak nech plati upratovacku

janinah
5. aug 2018

@lula313 načo by platil,ked má doma bezplatnú....presne ako píšu,ani ty nerob nič naviac,navar deťom,vyper deťom....alebo použi ženskú diplomaciu a trochu nahuckaj deti,nech vytiahnu ocka do mesta na nakupy oblečenia,vecí do školy..pošli mu do práce sms,nech nakúpi to aj to,lebo ty nemôžeš,lebo máš nejaký akútny zdrav. problém /čo si práve vymyslíš/...nie je to fér a normálne manželky toto nerobia,lebo majú normálnych manželov,ty to skús,nemáš veľmi na výber...a nejaké výlety ,dovolenka teraz boli? ak nie,tak ho treba niekam vytiahnuť,najlepšie kde nebude signál a net....tam sa chcenechce bude musieť venovať rodine

deti95060810
5. aug 2018

on dobre zarába a ty chováš deti a ťaháš domácnosť len zo svojich e? Ak áno tak je hovado....dá sa to spraviť súdnou cestou - aj keď nebudete rozv. tak bude platiť - prispievať na domácnosť, deti....

blairgossip
5. aug 2018

Ma milenku

hettinka
5. aug 2018

@deti95060810 ale on platí nájom aj všetky šeky, ona len stravu a oblečko. takže neviem, či práve stanovenie výživného by bolo také super, ak by trebárs potom chcel, aby platila polku nájmu, polku šekov...

A toto presne robil kamoške manžel, ked mal milenku. ona sa snažila, aj na výlet aby šli, aby sa s deťmi hral a on o nič nemal záujem. S deťmi sa "hral" tak, že im pustil filmy na PC. A strácali sa jej peniaze, stále mal výhovorky, čo musel zaplatiť, raz benzín, raz nejakú opravu, potom vraj "požičal" kamošovi, alebo prehral pri stávkovaní. V robote každú chvíľu musel zostať dlhšie,a lebo mal rôzne služobky... farbu priznal, ked milenka bola v 6. mesiaci a bolo to na nej už vidno.
Kamoška stále nemala peniaze, ja som jej hovorila, že neexistuje, aby nemali, moj muž vtedy zarábal podstatne menej, ako jej a vychádzalo nám to a oni stále nemali.

deti95060810
5. aug 2018

@hettinka 🙄😲😈

janulka2811
5. aug 2018

A to sa zmenil zo dna na den ??? 😏
Sa mi nechce moc verit tomu ...

blairgossip
5. aug 2018

@hettinka A ako to potom dopadlo? Rozviedli sa ?

hettinka
5. aug 2018

@blairgossip no čo mala robiť, ked už mala milenka brucho ...
Ono to bola troškuu dlhšia história, predtým mu jednu neveru už odpustila a urovnali to. potom chvíľu sekal dobrotu, aj na dovolenke boli, ale spravil to zasa ... Len druhýkrát už fundovanejšie, viac to schovával a ona mu stále verila, resp. chcela veriť.
Inak, on už ani s tou milenkou nie je a už má ďalšiu, čo ti poviem kur.vník.

macik6
autor
5. aug 2018

@lula313 no a svokra este pivie vnucatu ze staci ked donesie domov peniaze a ze oni su uz velke o ne sa netreba starat ze na to je matka

macik6
autor
5. aug 2018

No bohuzial napr kupovat potraviny sama cely mesiac a kde su dve skolopovinnne deti a samozrejme nie len to momentalne som prisla o pracu som no dostavam podporu a chodim zavse aj na brigady no rysuje sa mi praca ono chlapy sa casom vedia dost zmenit a bohuzial nie k dobremu no nakupovat musim aj varit kedze mame dve deti no prat som mu odo dnes prestala no ked uvarim bez problemov sa ide napapat uz neviem ako nanho

alex49
5. aug 2018

zajtra behni na úrad práce, pomôžu ti spísať návrh na výživné, to sa dá aj počas manželstva pokial viem a budeš dostávať peniaze na deti

macik6
autor
5. aug 2018

@hettinka no asi milenku nema skor mu rozumy dava svokra a v robote no ked s nim zacnem komunikovat vsetku vinu hadze len na mna a potom viac nekomunikuje

ukulela
5. aug 2018

@macik6 tak var take, co sa z toho nenaje - ryzovy nakyp a pod 🙂 co nemaju chlapi radi ... a var menej. masa akurat pre deti a rovno im naloz. alebo zvysok sup do mraznicky. zlatko, viac som nemala - nevyslo mi na nakup. chces oprat? chod kupit prasok.

macik6
autor
5. aug 2018

@ukulela dobra odpoved uz som veru s tym vatenim aj tak rozmyslala napr ze chleba si nakrajam a budem vytahovat len predtym a tolko kolko ja zjem a budem to drzat v mraznicke lenze aj on si to tak potom moze robit navyse je strasne prefikany a pomstychtivy

johanna_b
5. aug 2018

@macik6 pomstychtivost je vlastnost, ktoru musel mat uz ked si ho spoznala, ta sa nevynori zo dna na den

kratulka
5. aug 2018

..hihi no mas to blbé zvyknut...ja od zaciatku na vsetko sama ta aspon nemusim zvykat na horsie 😂😂😂 je priam bezcitny...nepohnem s nim...
(Neber to v zlom...len ako odlahcenie) vela je takých zien a takych muzov....

hettinka
5. aug 2018

@johanna_b presne tak.

@macik6 chlapi sa nemenia len tak. Niekedy sa tie vlastnosti začnú vekom silnejšie prejavovať, alebo ty si si to začala pri problémoch viac všímať.
Deti od svokry izoluj, keď má na ne zlý vplyv.

Intímna otázka a ak nechces, neodpovedaj, ale sex funguje ešte?

macik6
autor
5. aug 2018

@hettinka no to je tazke ich izolovat od svokry zase mu nechcem zakazovat aby ich tam nevodil a sex momentalne tiez nie je akurat dnes co som navarila tak som sa s dcerkou najedla a ostatne som rozdelila do sackov a do mrazaku a samozrejme ked sa isiel napapkat tak to v chladnicke nenasiel tak jedol chlieb s klobasou no obavam sa ze na drzovku si to z tej mraznicky zacne brat tiez

macik6
autor
5. aug 2018

@johanna_b no je velmi dobry herec aj nadi ho prekukli az po dlhom cade vsade dokaze nasadit madku podla toho kde a ako mu to vyhovuje

lmml
5. aug 2018

Chlapec si našiel inú.. a ako sa zbaviť terajšej? No sprotivit sa jej..😊

macik6
autor
5. aug 2018

@lmml moze aj nemusi

macik6
autor
5. aug 2018

@janinah No pochybujem ze pojde na nakup a ked by isie povie ze nechaj peniaze ked sa osprchoval tak sim mu povedala ze by si po sebe mohol oplachnut aspom vanu a on kyval len hlavou ze nie

jamika27
5. aug 2018

@macik6 no ked tak dobre zarába, požiadaj súd o výživné na t eba a deti počas manželstva, a popritom rieš svoj odchod ... k rodičom, do podnájmu, ... preč

macik6
autor
5. aug 2018

@alex49 tak to by ma zniesol zo sveta